Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:57:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mnogo loshe performanse  (Pročitano 4018 puta)
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Samsung Galaxy S9+
Citat
Jeste gainward je... A da me ne koci mozda onaj "bottleneck", ipak je moj procesor malo stariji. A kako da pishem nvidia supportu???


Iskreno ne znam u cemu je problem.Nesto te gainward kartice gadno zajebavaju.  :chuckel:Evo ti stranica za registraciju kartice pa onda imas tehnical support:


http://www.onlineregister.com/nvidia/register/gtx/


Probaj i ovde:


http://www.gainward.com/main/support.php?lang=en
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 2055
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.63
Gainward inace prodaje repairane kartice tj. kartice koje su fabricki imale neku gresku,pa su vracene opet u fabriku radi popravke... Smile
Ja ti kazem sta je...Ove low end/medium end kartice su repairane...kao mom drugu 4puta je vracao svoju gainward 9600gt karticu,i svaki put su mu dali novu...Ali su zato high end kartice zakon... tipa gainward gtx460/480... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Da ali u te reparirane spadaju samo GTX 280 i 260, chini mi se da GTS 450 repariran ne postoji...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Nije problem ni do drajvera ni do kartice,kao sto si i sam naslutio problem je procesor koji nikako ne moze da isprati graficku karticu.Za tako nesto potreban ti je neki od procesora iz Core2Duo ili Pentum Dual Core serije na nekih ~3.2GHz  ili ekvilalitent iz AMD-a poput Phenom II procesora.
Sto se tice repariranih kartica,na nasem trzistu je jedno vreme(mada jos uvek ima gde gde da se nadje) bio u ponudi 4870,gtx260,gtx275 i gtx 280.Cena im je bila drasticno niza kao i garancija(12m vs 36m).Reparirana  GTS 450 ne postoji.
@ Lazare Gainward gtx460,pa cak i GLH verzija nema sta da trazi pored MSI Hawk Tallon Atack gtx 460 koja ima mnogo bolje resen sistem hladjenja zahvaljujuci kome karta ne prelazi 60c cak ni prilokom przenja sa Furmarkom!Nije Gainward kao sto je nekad bio,kad se samo setim kada su izbacili 4850 sa 1Gb ddr5 memorije na svoju ruku.Karta je razbijala,em je bila jeftinija em podjednako brza kao 4870.Ovo se nazalost nije svidelo AMD iliti Ati-ju,pa je pod njihovim pritiskom Gainward prestao da proizvodi tu kartu,tj proizvodili su je,ali sa ddr3 memorijom.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Nije problem ni do drajvera ni do kartice,kao sto si i sam naslutio problem je procesor koji nikako ne moze da isprati graficku karticu.Za tako nesto potreban ti je neki od procesora iz Core2Duo ili Pentum Dual Core serije na nekih ~3.2GHz  ili ekvilalitent iz AMD-a poput Phenom II procesora.
Sto se tice repariranih kartica,na nasem trzistu je jedno vreme(mada jos uvek ima gde gde da se nadje) bio u ponudi 4870,gtx260,gtx275 i gtx 280.Cena im je bila drasticno niza kao i garancija(12m vs 36m).Reparirana  GTS 450 ne postoji.
@ Lazare Gainward gtx460,pa cak i GLH verzija nema sta da trazi pored MSI Hawk Tallon Atack gtx 460 koja ima mnogo bolje resen sistem hladjenja zahvaljujuci kome karta ne prelazi 60c cak ni prilokom przenja sa Furmarkom!Nije Gainward kao sto je nekad bio,kad se samo setim kada su izbacili 4850 sa 1Gb ddr5 memorije na svoju ruku.Karta je razbijala,em je bila jeftinija em podjednako brza kao 4870.Ovo se nazalost nije svidelo AMD iliti Ati-ju,pa je pod njihovim pritiskom Gainward prestao da proizvodi tu kartu,tj proizvodili su je,ali sa ddr3 memorijom.

moze li AMD PHENOM II x4 920 da je isprati???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Auh,dugujem ti izvinjenje,nisam procitao ceo thread odpocetka,mislio sam da imas samo problema sa perfomansama u igrama,sad kad sam se vratio na prvu stranicu kako bih video koju plocu imas kako bih proverio da li podrzava Phenom II X4 920,procitao sam ceo thread i video da ti imas problema i sa zamrzavanjem slike i kresovanjem igara.Da je stari procesor usko grlo za tu graficku to i dalje stoji(vrsio bi ti posao i X2 procesor,mada bi u GTA4,Crysis i jos par igara dobio jos veci boost u perfomansama sa X4 procesorom),ali ma koliko on bio "bottleneck" ne bi trebalo da tako zabada.Problem moze biti softverske prirode,mozda je Win malo pobrljavio,mozda je instalacija novih drajvera preko starih posla po zlu.Da li si prvo deinstalirao stare drajvere i obrisao "repove" driver swiperom,pa onda instalirao nove ili si stare "pregazio" novim?Ja sam doduse nebrojano puta primenjivao ovu drugu metodu i nikad nije bilo problema,ali citajuci po netu to nije uvek slucaj.Prva metoda jeste malo komplikovanija,ali je sigurnija.Ukoliko nije do Win-a i drajvera onda je problem hardverske prirode.U tom slucaju je najverovatnije graficka problem,mada postoji mala sansa da i napajanje pravi problem.Vidi ukoliko imas od nekog pozajmi neko  napajanje(pozeljno neko brendirano od 500w ili vise) i povezi na tvoju konfiguraciju,cisto da vidis kako se sistem ponasa.Ukoliko i tada dodje do zamrzavanja i kresovanja problem nije do napajanja.Onda bi mogao da probas graficku kod nekog drugog,ukoliko pocne da "stuca" nasao si krivca za tvoj problem,u tom slucaju ne gine ti reklamacija.Gde si uzeo kartu,ovde negde ili preko?
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Auh,dugujem ti izvinjenje,nisam procitao ceo thread odpocetka,mislio sam da imas samo problema sa perfomansama u igrama,sad kad sam se vratio na prvu stranicu kako bih video koju plocu imas kako bih proverio da li podrzava Phenom II X4 920,procitao sam ceo thread i video da ti imas problema i sa zamrzavanjem slike i kresovanjem igara.Da je stari procesor usko grlo za tu graficku to i dalje stoji(vrsio bi ti posao i X2 procesor,mada bi u GTA4,Crysis i jos par igara dobio jos veci boost u perfomansama sa X4 procesorom),ali ma koliko on bio "bottleneck" ne bi trebalo da tako zabada.Problem moze biti softverske prirode,mozda je Win malo pobrljavio,mozda je instalacija novih drajvera preko starih posla po zlu.Da li si prvo deinstalirao stare drajvere i obrisao "repove" driver swiperom,pa onda instalirao nove ili si stare "pregazio" novim?Ja sam doduse nebrojano puta primenjivao ovu drugu metodu i nikad nije bilo problema,ali citajuci po netu to nije uvek slucaj.Prva metoda jeste malo komplikovanija,ali je sigurnija.Ukoliko nije do Win-a i drajvera onda je problem hardverske prirode.U tom slucaju je najverovatnije graficka problem,mada postoji mala sansa da i napajanje pravi problem.Vidi ukoliko imas od nekog pozajmi neko  napajanje(pozeljno neko brendirano od 500w ili vise) i povezi na tvoju konfiguraciju,cisto da vidis kako se sistem ponasa.Ukoliko i tada dodje do zamrzavanja i kresovanja problem nije do napajanja.Onda bi mogao da probas graficku kod nekog drugog,ukoliko pocne da "stuca" nasao si krivca za tvoj problem,u tom slucaju ne gine ti reklamacija.Gde si uzeo kartu,ovde negde ili preko?
U pochetku nisam brisao nove drivere preko sweepera wec sam samo preko instalirao drajvere, tada je bila katastrofa dok nisam instalirao novi sistem. Nakon toga popravilo se stanje ali mi drajveri stalno crashuju i prikaze mi ono drive 260.99 stopped working i to dosta chesto... sada sam vratio na 260.89 i manje crashuju ali opet ponekad se deshava chak i kada sam na netu... mislio sam da je do napajanja dok sam imao neki linkworld od 450w koji je vrishio posao, ali nisam hteo da ga preopterecujem i mislio sam da je do njega pa sam pre par dana kupio novi LC600lh koji valjda vrshi posao... Nazalost niti imam od koga da pozajmim napajanje niti da probam kod njega grafu... I da napomenem jedan serviser mi je istestirao grafu i rekao je da je ok, mada mi nije bash pouzdan, i rekao mi je da grafa moze samo ili da radi lepo ili da ne radi uopshte... Grafu sam naruchio preko neta... U vezi zamrzavanja slike josh nisam probao te igre koje su se zamrzavale, sada cu bash da probam...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Ok sada se vishe slika ne zamrzava, ipak je novo napajanje pomoglo, loshe performanse zbog bottleneck... Sada je samo problem sa Crashom drajvera i  zashto mi pokazuje kada pochnem da testiram grafu u ungine heavenu nakon    1-2 min na tesselation extreme izadje i pokaze mi D3D11APPWindow::do_swap(): device removed???
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 376
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Ovaj problem sa Ungine Heaven je relativno cest,ako je suditi po guglu.Doduse probleme obicno imaju vlasnici ATI grafickih kartica....Stvarno nisam pametan,pogotovo za ovo crashovanje drajvera,mislim svez sistem,instalacija drajvera po p.s-u i opet problem.Da ti se ne pregreva graficka mozda?Zna da bude i do toga.Ukoliko nije ni do toga pokusaj da odgovor nadjes ovde
http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?f=138
Dve glave su pametnije od jedne,nadam se da ces uspeti da nadjes resenje za ovaj problem.Obavezno javi sta si uradio,ili ovde na temi ili  preko pm na benchu(wolf 87) ili bureku.
IP sačuvana
social share
Edit by Lightsoft: Tekst obrisan, prelazi dozvoljenu velicinu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 17
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Ovaj problem sa Ungine Heaven je relativno cest,ako je suditi po guglu.Doduse probleme obicno imaju vlasnici ATI grafickih kartica....Stvarno nisam pametan,pogotovo za ovo crashovanje drajvera,mislim svez sistem,instalacija drajvera po p.s-u i opet problem.Da ti se ne pregreva graficka mozda?Zna da bude i do toga.Ukoliko nije ni do toga pokusaj da odgovor nadjes ovde
http://forum.benchmark.rs/forumdisplay.php?f=138
Dve glave su pametnije od jedne,nadam se da ces uspeti da nadjes resenje za ovaj problem.Obavezno javi sta si uradio,ili ovde na temi ili  preko pm na benchu(wolf 87) ili bureku.
Ma ne pregreva se max temperatura na burn testu je 74 c a u idle je 30
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:57:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.