Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mladić stradao od groma u Herceg-Novom  (Pročitano 4804 puta)
11. Jul 2006, 20:33:39
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Mladić stradao od groma u Herceg-Novom

HERCEG NOVI – Nikola Tubić (13) iz Igala smrtno je stradao od udara groma, danas oko 17 sati dok se nalazio na hercegnovskom šetalištu. Nesrećnog mladića je letnji pljusak sa jakom grmljavinom zatekao na hercegnovskom šetalištu pored hotela „Plaža”.

Mladićev otac Aleksandar Tubić smatra da je njegov sin stradao jer je u ruksaku imao dva-tri mobilna telefona koji su, pretpostavlja privukli grom.
Radnik sa obližnjeg gradilišta „Energoprojekta” Dragan Maslovar, koji je video kako je mladić pao posle udara groma, pokušao je da mu pomogne, ali je mogao samo da konstatuje smrt.

Izvor: Politika
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia the best
zalosno...a posle mi se smeju kad kazem da iskljuce mob i kad se plasim grmljavine  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
ma mozda je i nesto druglo privuklo grom?ili je jednostavno bio u tom trenutku na mjestu di je grom udario!!grom vise puta udari ravno u zemlju.. nema teoretske sanse da je nesto tako malo pout mobitela privuklo grom..
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
Nokia the best
preporucujem ti da ne isprobavas  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Poznata licnost


=)

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 4232
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6210
nebi meni nista bilo... ipak sam prepun "energije" a od viska, glava ne boli  Smile
IP sačuvana
social share
Reality Beats Fiction By Far
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
čudni su putevi Gospodnji,mislim da je to užas da te opali grom.
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Smrt u tre­nu
V. V., 12. jul 2006

Let­nji plju­sak u Her­ceg No­vom, sa iz­u­zet­no sna­žnom gr­mlja­vi­nom, bio je tra­gi­čan za Ni­ko­lu Tu­bi­ća (13) iz Iga­la, ko­ga je na še­ta­li­štu Pet Da­ni­ca po­go­dio grom!
De­žur­ni is­tra­žni su­di­ja So­nja Cvje­ti­ča­nin, re­kla je na­kon uvi­đa­ja, da je Ni­ko­la žu­rio da se sklo­ni od ki­še, ka­da ga je oko 17 ča­so­va i 15 mi­nu­ta kod "Ene­r­go­pro­jek­to­vog" gra­di­li­šta, na še­ta­li­štu iz­me­đu lo­ka­la "Gol­den bej" i "Ko­pas" ko­ji su bi­li pu­ni go­sti­ju, po­ko­sio grom.
Tri­na­e­sto­go­di­šnji Ni­ko­la ži­veo je sa ro­di­te­lji­ma i mla­đom se­strom u Iga­lu, a ov­de su se do­se­li­li pre de­se­tak go­di­na iz Ba­nja­lu­ke. Ka­ko je is­tra­ga do­sa­da utvr­di­la, Ni­ko­la je stra­dao od uda­ra gro­ma, a pret­po­sta­vlja se da su grom pri­vu­kli mo­bil­ni te­le­fo­ni ko­je je de­čak no­sio sa so­bom.
Ko­no­ba­ri iz re­sto­ra­na "Ko­pas", kao i broj­ni go­sti bi­li su oče­vi­ci ne­sre­će. Naj­bli­ži je bio Ve­se­lin An­đe­lić iz Her­ceg No­vog, mla­dić ko­ji je ne­sret­nom de­ča­ku išao u su­sret. Pre­ma nje­go­voj iz­ja­vi, ko­ju je dao i po­li­ci­ji, i sam je ose­tio "ne­što neo­bič­no u va­zdu­hu". To ga je na­te­ra­lo da od­stu­pi ko­rak, dva. On­da je grom po­go­dio i od­ba­cio sko­ro dva me­tra de­ča­ka ko­ji je na me­stu ostao mr­tav.
Slič­no sve­do­či i Sreć­ko Pe­ja­no­vić, ko­ji je bio kod lo­ka­la "Gold bej".
- Sev­nu­lo je, kao ja­ko sve­tlo usred mra­ka, i od­ba­ci­lo de­ča­ka. Pao je na sto­mak i vi­še se ni­je po­me­rao. Ni­ko ni­je smeo od­mah da mu pri­đe. Ne­što ka­sni­je gru­pa mla­di­ća po­di­gla je de­ča­ka, pre­ne­la ga na ze­mlju ka­ko bi ona iz­vu­kla elek­tri­ci­tet. Ali, sve je bi­lo uza­lud.

TRA­FO, KRA­NO­VI, ILI MO­BIL­NI?
NA na­ga­đa­nja me­šta­na da je ovu ne­sre­ću pro­u­zro­ko­va­la bli­zi­na tra­fo­sta­ni­ce, struč­nja­ci iz "Elek­tro­di­stri­bu­ci­je" od­go­vo­ri­li su da se ona na­la­zi u kru­gu gra­di­li­šta "Ene­r­go­pro­jek­ta", da je pot­pu­no is­prav­na i sa ured­nom do­ku­men­ta­ci­jom. Na bo­ja­zan da su grom mo­žda pri­vu­kli vi­so­ki kra­no­vi na gra­di­li­štu, elek­tro­in­že­nje­ri tvr­de da je je­di­no si­gur­no da dok tra­ju elek­trič­na pra­žnje­nja ni­ko na otvo­re­nom ni­je bez­be­dan. Mo­bil­ni te­le­fo­ni opa­snost vi­še­stru­ko uve­ća­va­ju.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 33
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
mob
Nokia 6600
ja sam bio u lokalu golden bej kad se to desilo... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Фатални мобилни телефони
Гром убио дечака
На херцегновском шеталишту страдао тринаестогодишњи Никола Тубић из Игала


ХЕРЦЕГ НОВИ – Никола Тубић (13) из Игала, чији су се родитељи ту доселили пре десет година из Бањалуке, настрадао је, како је до сада истрага утврдила, од удара грома, а претпоставља се да су гром привукли мобилни телефони које је дечак носио са собом.

Несрећа се догодила у уторак по подне на шеталишту Пет Даница у Херцег-Новом, поред градилишта београдског „Енергопројекта”. Пошто је почео летњи пљусак са грмљавином купачи су се разбежали и склонили углавном у баште кафића и ресторана на обали. Међу онима који су закаснили да се склоне био је мали Никола који је, како тврде очевици, мокар журио шеталиштем. Дечак је око врата носио узице са два мобилна телефона, а како у истрази тврде, у ранцу их је имао више, вероватно за продају.

Конобари из оближњег ресторана „Копас”, као и гости којих је била пуна башта, видели су како је дечак настрадао, али су најближи очевици били радник на градилишту и младић који му је ишао у сусрет.

Веселин Анђелић из Херцег-Новог, који је ишао ка несретним дечаку и био недалеко од њега, полицији је изјавио да је и сам осетио „нешто” што га је натерало да одступи корак, два, а онда је гром погодио и одбацио дечака који је на месту остао мртав. На грудима, где су му били телефони, остала је опекотина. Након удара грома покушај неколико младића да пренесу настрадалог на земљу у кругу градилишта, како би она извукла електрицитет, био је безуспешан.
Јуче су полиција, као и истражни судија Соња Цвјетичанин, која је обавила увиђај, испитивали очевице са шеталишта, али се претпоставља да се истрага неће настављати, након што вештаци озваниче узрок несреће.


Izvor: Politika / А. Г.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
GROM UBIO DEČAKA
Nikola Tubić (13) iz Igala poginuo u ponedeljak na šetalištu "Pet Danica" kada ga je pogodio grom

HERCEG NOVI - Nikola Tubić (13) iz Igala poginuo je u ponedeljak posle podne na šetalištu "Pet Danica" kada ga je pogodio grom! Prema rečima dežurnog istražnog sudije Sonje Cvjetičanin, Nikola je žurio da se skloni od pljuska kada ga je oko 17 časova i 15 minuta kod "Energoprojektovog" gradilišta, na šetalištu između lokala "Golden bej" i "Kopas" udario grom. Dečak je bio mokar od kiše, a u rancu na leđima imao je dva mobilna telefona, što je, kako se pretpostavlja, bilo kobno.

Cvjetičanin je kazala da je lekar Hitne pomoći, koja je ubrzo stigla, mogao samo da konstatuje smrt, a Nikola je imao opekotine na grudima. Nebo je nekoliko minuta pre pljuska bilo vedro, a kada su se za kratko vreme navukli oblaci, mnogi kupači su se sklonili sa plaže. Nikola je bio među poslednjima, tako da je ubrzo bio mokar.

U lokalima na obali bilo je puno gostiju, mnogi su iz obližnjeg restorana i vile "Kopas" videli kako je nesrećni dečak stradao. Konobari iz "Kopasa" kažu da je bašta lokala bila puna, a šetalištem su kupači trčali zbog pljuska. Nikola je išao u pravcu trafo-stanice gradilišta, a u njegovoj blizini gotovo da nije bilo ljudi.

- Kiša je trajala samo nekoliko minuta i nebo se posle toga opet razvedrilo. Više ljudi sklonilo se u bašte na obali, dok su poneki još tražili zaklon. Gosti u bašti "Kopasa" videli su kako je dečaka udario grom - potvrdio je podgoričkim Vijestima konobar iz ovog lokala.

- Sevnulo je jako svetlo usred mraka i odbacilo dečaka dva metra. On je pao na stomak, nije se pomerao. Niko nije smeo da mu priđe zbog straha od električnog pražnjenja. Onda ga je grupa mladića uzela, pocepali su plastičnu traku sa ograde gradilišta "Energoprojekta" i preneli Nikolu na zemlju u krugu gradilišta kako bi izvukli elektricitet, ali je bilo kasno - ispričao je očevidac Srećko Pejanović koji je u vreme tragedije bio na nekoliko metara od Nikole, kod lokala "Golden bej".

Na mestu nesreće moglo se čuti da je dečaku neposredno pred udar groma zazvonio mobilni telefon, te da je on zastao da se javi, ali nadležni iz istrage to nisu mogli da potvrde. Prema nezvaničnim informacijama, biće utvrđeno da li je mobilni telefon mogao da privuče grom, ali se istraga bavi i trafo-stanicom, koja se nalazi u neposrednoj blizini mesta nesreće. Službenici Elektrodistribucije, koji su tokom uviđaja razgovarali sa istražnim sudijom, rekli je da je trafo-stanica propisno postavljena i obezbeđena.

U istom delu grada u kome je stradao Nikola Tubić, u blizini hotela "Plaža", grom je pre godinu dana spalio stablo palme. Iznenadni pljuskovi sa jakom grmljavinom nisu retkost na ovom delu hercegnovske rivijere, a kiša, uz jaka električna pražnjenja, brzo dođe oblacima iz zaleđa i isto tako projuri, ponekad samo iznad jednog dela grada. Nikola je živeo sa roditeljima u Igalu gde su se doselili pre desetak godina iz Banjaluke.


Izvor: Kurir / (E. K.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.