Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mitomanija ~ Ko smo mi i koliko (zaista) vredimo  (Pročitano 8963 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Не могу баш да повежем твој пост са горе написаним... Smile

Па логично је да људи буду поносни и на све личне успехе спортиста (ако они репрезентују земљу из које долазе), без обзира колико је држава стала иза њих, тј. у коликој мери им јесте или није помогла. То је за неку другу тему, као и ово за Теслу...

Pa upravo to jeste tema...

Koliko mi grabimo tudj uspeh...


Наравно да је успех појединца само његов. Па ипак, тај Ђоковић је Србин. Један од нас. Свакоме са иоле развијеном националном свешћу ће бити драго да види свог сународника како осваја трофеје у конкуренцији многих других. И то је савршено нормално.

Ali, opet... da li treba njegov uspeh da tretira kao svoj?

То јесте тема ако се гледа наслов који си јој дала, али повод за отварање исте је био краћи интервју који је Марако Јарић дао за неке новине. И ја сам се управо фокусирао на оно шта је он изјавио и на основу тога сам и изнео своје мишљење.

Нема то никакве везе са грабљењем туђег успеха. Срби се као и било који други народ радују успеху спортиста који између осталог представљају и своју земљу, то је толико нормално, да не видим разлога због чега би око тога много затезали причу. Smile

А то што су наши спортисти као ретко који други навикли да освајају медаље наступајући за своју репрезентацију је само један велики квалитет који може бити индикатор да ми нисмо баш толико ретардирани. Smile Тај спорт већ дуже време и јесте једна од ретхи светлих тачака које имамо. Нико од тога не треба да гради неки мит, али је лепо констатовати да су спортисти из твоје земље нпр. убедљиво најуспешнији од свих у региону. Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2012, 14:19:17 od Srpska Sparta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Citat
Ko smo mi i koliko (zaista) vredimo

ми смо говна и не вредимо ништа ...треба нас истребити да не сметамо цивилизованим народима који не славе успехе својих спортиста и не седе на ладном бетону
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Nokia krntija
Citat
Срби се као и било који други народ радују успеху спортиста који између осталог представљају и своју земљу, то је толико нормално, да не видим разлога због чега би око тога много затезали причу

Колико год да се чинило тако ипак није поента теме у томе колико се Срби радују успеху својих спортиста... Суштина се налази подно тог брда, а она је једна од оних ванвременских тема које ће увек бити актуелне... зашто људи воле спорт? Тј. не... него зашто људи навијају за спортске екипе? Мада то прво безусловно и увек повлачи ово друго... А ту тему углавном покрећу они који спорт не воле, покушавајући нама тантузима који га волимо да објасне колики смо идиоти што 90 минута гледамо 22 човека како бесциљно трче за лоптом. Па су дошли дотле да су нас све колективно сајкоанализирали и за неколико минута проникли у нашу свест боље него ми сами што смо за цео живот, те нам објаснили како је наше праћење спорта и навијање за одређени спортски тим у ствари ништа друго до потез очајничког лузера. Лузера који у спорту и навијању тражи утеху и оправдање за своје личне неуспехе и бродоломе. Лузера који се поистовећује са тимом/појединцем само зато јер је сам неспособан да тај успех оствари. И управо зато они не прате нити воле спорт... јер забога, они нису нити ће икада бити лузери.

Само зајебали су се.
 
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Samsung Galaxy S4 mini
A možda je Marko malo ljubomoran na Novaka Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
Срби се као и било који други народ радују успеху спортиста који између осталог представљају и своју земљу, то је толико нормално, да не видим разлога због чега би око тога много затезали причу

Колико год да се чинило тако ипак није поента теме у томе колико се Срби радују успеху својих спортиста... Суштина се налази подно тог брда, а она је једна од оних ванвременских тема које ће увек бити актуелне... зашто људи воле спорт? Тј. не... него зашто људи навијају за спортске екипе? Мада то прво безусловно и увек повлачи ово друго... А ту тему углавном покрећу они који спорт не воле, покушавајући нама тантузима који га волимо да објасне колики смо идиоти што 90 минута гледамо 22 човека како бесциљно трче за лоптом. Па су дошли дотле да су нас све колективно сајкоанализирали и за неколико минута проникли у нашу свест боље него ми сами што смо за цео живот, те нам објаснили како је наше праћење спорта и навијање за одређени спортски тим у ствари ништа друго до потез очајничког лузера. Лузера који у спорту и навијању тражи утеху и оправдање за своје личне неуспехе и бродоломе. Лузера који се поистовећује са тимом/појединцем само зато јер је сам неспособан да тај успех оствари. И управо зато они не прате нити воле спорт... јер забога, они нису нити ће икада бити лузери.

Само зајебали су се.
 

Је л' у уводу ове теме интервју са Јарићем у којем он баљезга како су спортски успеси одмогли народу да сагледа реалну слику о себи и како би било боље да није ни било тих успеха? Јесте. На то сам се највише и осврнуо. Једино за шта је сигурно био у праву је то да су "број један заправо спортисти који су направили успех из неких својих личних разлога". Мада му је и то сувишно, као да то није познато.

Него, сећам се теме о омаловажавању фудбала и као друштвене појаве, у којој су се појединци између осталог, трудили да објасне какав је то заправо психолошки профил људи који воле фудбал или неки спорт уопште, уз констатацију како су такви по правилу глупи, незадовољни својим животом, "неотесани", некултурни и сл. Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2012, 16:56:16 od Srpska Sparta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 18.0.1025.142
mob
Nokia krntija
Citat
Је л' у уводу ове теме интервју са Јарићем у којем он баљезга како су спортски успеси одмогли народу да сагледа реалну слику о себи и како би било боље да није ни било тих успеха? Јесте. На то сам се највише и осврнуо.

Ма то није никаква моја замерка теби, знам шта ти причаш.. уосталом исто сам и ја "рекао" оним својим саркастичним коментаром.

Ма да... спортисти освоје неки трофеј и онда сви ми падамо у еуфорију певајући "Игра рок ен рол цела земља Србија" наредних 10 година.   

Јарић је дебил.

Него кажем шта мислим да је заправо суштина теме, а твој цитат сам само злоупотребио у ту сврху.  Smile

Него, сећам се теме о омаловажавању фудбала и као друштвене појаве, у којој су се појединци између осталог, трудили да објасне какав је то заправо психолошки профил људи који воле фудбал или неки спорт уопште, уз констатацију како су такви по правилу глупи, незадовољни својим животом, "неотесани", некултурни и сл. Smile

То то... само чекам да неко почне да ми објашњава да сам идиот јер пратим спорт, наоштрио сам се сачувај Боже... имао сам неколико ерекција од јутрос, а још увек нисам мастурбирао.
« Poslednja izmena: 02. Apr 2012, 17:09:30 od bookee »
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows 7
Browser
Chrome 18.0.1025.142
Је л' у уводу ове теме интервју са Јарићем у којем он баљезга како су спортски успеси одмогли народу да сагледа реалну слику о себи и како би било боље да није ни било тих успеха? Јесте. На то сам се највише и осврнуо.

Pa nije on mnogo pogriješio. Ako ne banalizujemo rečenicu, definitivno su ti sportski uspjesi postali neki izduvni ventil nagomilane negativne enerigije u narodu. Doduše, ne znači da bi bez njih sva ta energija prešla crvenu granicu i dovela do nekih promjena.
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.62
Pa pazite, ovde se govori o nekoj nacionalistickoj crti koju posedujemo i izrazavamo tako sto uvelicamo ceo narod samo na osnovu pojedinca ili grupe ljudi koja napravi neki uspeh. Realna slika je da mi kao pojedinci vredimo za sebe i ostvarujemo svoje ciljeve. Ovo vise dodje neka kolektivna slika koju svaki pojedinac ima za sebe o svojoj naciji. Cak bih i rekao da nema nista lose u tome ako ne ode u neke ekstreme. Pa sta ako poneki put i pomislimo da nam nacija vredi? Realno, bolje da se dicimo da vredimo nesto nego da mislimo da ne vredimo nista. Ako ne ode u neki ekstrem, svakako je prihvatljivo da makar mozemo da se poradujemo i mislimo da vredimo nesto.
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 11.0
Citat
Је л' у уводу ове теме интервју са Јарићем у којем он баљезга како су спортски успеси одмогли народу да сагледа реалну слику о себи и како би било боље да није ни било тих успеха? Јесте. На то сам се највише и осврнуо.

Ма то није никаква моја замерка теби, знам шта ти причаш.. уосталом исто сам и ја "рекао" оним својим саркастичним коментаром.

Ма да... спортисти освоје неки трофеј и онда сви ми падамо у еуфорију певајући "Игра рок ен рол цела земља Србија" наредних 10 година.   

Јарић је дебил.

Него кажем шта мислим да је заправо суштина теме, а твој цитат сам само злоупотребио у ту сврху.  Smile

Него, сећам се теме о омаловажавању фудбала и као друштвене појаве, у којој су се појединци између осталог, трудили да објасне какав је то заправо психолошки профил људи који воле фудбал или неки спорт уопште, уз констатацију како су такви по правилу глупи, незадовољни својим животом, "неотесани", некултурни и сл. Smile

То то... само чекам да неко почне да ми објашњава да сам идиот јер пратим спорт, наоштрио сам се сачувај Боже... имао сам неколико ерекција од јутрос, а још увек нисам мастурбирао.

Значи, могло би неког од "рођених победника" да западне обилније прскање... Smile

Је л' у уводу ове теме интервју са Јарићем у којем он баљезга како су спортски успеси одмогли народу да сагледа реалну слику о себи и како би било боље да није ни било тих успеха? Јесте. На то сам се највише и осврнуо.

Pa nije on mnogo pogriješio. Ako ne banalizujemo rečenicu, definitivno su ti sportski uspjesi postali neki izduvni ventil nagomilane negativne enerigije u narodu. Doduše, ne znači da bi bez njih sva ta energija prešla crvenu granicu i dovela do nekih promjena.

Захваљујући успесима наших спортиста у репрезентацији тај издувни вентил јесте некако каналисао и нагомилану негативну енергију... Само када се сетим првог ЕП у кошарци из 1995. године, после "укидања санкција", затим ОИ из 1996, ЕП-а из 1997, или СП-а у кошарци из 1998... Владао је тотални транс, сва та славља су нам била најсрећнији дани, поготово нама као клинцима, сви су били поносни, у једној мери то је било и лечење свих могућих фрустрација и немоћи у којој смо се као друштво задесили, све њихове победе су биле и наше... Али то је у неку руку и разумљиво, у датим околностима. Зар не?

Мада сви ти спортски успеси као нека повремена појава свакако нису могли, нити могу да утичу на колективну свест једне нације у тој мери да би се из свега тога дугорочно креирала некаква митоманија.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Нема предаје повлачења ко хоће да га памте

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 24714
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
А да сте оставите мало јебеног Ђоковића, може? Smile зашто се увек помиње јебени Ђоковић кад се прича о "успеху спортиста од којих немамо вајде"? Јел се зна за још неког врхунског спортисту осим макси Нолета? Као прво, вајде немају они које спорт не занима.

Као друго, за кога игра Крстић? За себе? Дође себе да промовише док игра за репрезентацију? Миљковић? Јел и он исто тако? Играју да би се курчили како су успешни? Или можда играју за народ и своју земљу да би се народ био поносан?

Citat
Мораш бити жешћи паћеник па мислити ако је Ђоковић освојио Вимблдон да си и ти освојио Вимблдон...

 Smile
« Poslednja izmena: 02. Apr 2012, 21:17:07 od Raća_5 »
IP sačuvana
social share

I have something more important than courage.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.