Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mito, korupcija, "da se zasladimo", milka i Grand kafa ili sta se nosi doktoru?  (Pročitano 6861 puta)
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Samsung 111111

долазило је доста мајстора код мене кући али још нисам ниједном чуо од некога од њих да захтева ручак Smile

али да човеку скуваш кафу,сок или пиво...то је ваљда неки одраз културе и гостопримства ...али,то теби не вреди објашњавати

Bravo.
Gostoprimstvo i cascevanje nemaju veze sa onim kad ti neko radi.
Ja sam to pokusao da plasticno objasnim sa racunom za kafu.Dakle platis 70 dinara kafu..a 30 dinara Konobaru.
Nisti ti duzan da mu das..ali to je nek vid kulture.

Ja nisam ni ocekivao da to razume covek koji zivi u urbanom delu sredine.Tako da ja u startu ne ocekujem od Ane-e ili njoj slicinma da razumeju..
Licno uvek doduse na selu,manje sad ovde..sam bio prisutan da radnik kad radi dobije kafu,pivo..ostane na rucku.Msm to je neka vrsta obicaja.Doso covek da ti radi ti ga isteras napolje gladnog  Smile
Zamisli tek da im objasnis Mobu  Smile

Моба је старински српски обичај међусобног помагања у сеоским домаћинствима. Моба је помоћ у пословима за које је потребна већа радна снага, заједнички рад.
Историја[уреди]

Мобе су се у прошлости сазивале ради узајамне помоћи приликом обављања обимнијих сезонских послова у области пољопривреде. Мобе се сазивају и приликом изградње приватних грађевинских објеката. Одлазак на мобу се разликује од најамног ради и обавља се на добровољној бази. У многим селима се мобе организују приликом изградње цркви, заједничког сеоског пута и других заједничких и јавних објеката.


IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
koliko si ti pun predrasuda  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 30.0.1599.101
Rucak ide kada je neki veci posao, kada je nesto manje onda kafa i pice. Obicno tako u mom "selu".  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Samsung 111111
Rucak ide kada je neki veci posao, kada je nesto manje onda kafa i pice. Obicno tako u mom "selu".  Smile

Pa tako nesto..

koliko si ti pun predrasuda  Smile

Ja  Smile

Ej da si mi rekla da sam bilo sta drugo ... ne bi pogresila  Smile
Ali predrasude  Smile
Ja sam bre kosmopolita sve razumem ..retko sta i da osudjujem ili prekorovam  Smile
Aj mi navedi jednu moju predrasudu  Smile
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
pa evo npr da u tzv urbanim sredinama ne moze da se razume/se ne praktikuje kafa, sok, pivce, rakiica a moze i meze za majstora  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
mob
Samsung 111111
Nisi razumela..Nisam mislio na to ,nego na ovaj obicaj flasa rakije doktoru.
Ali urbana sredina polako ubija povezanost ljudi to nije nikakva predrasuda.Sam zvim u urbanoj sredini.

Novija generacija nije videla kozu ili ovcu.Znaju kako izgleda i vide je na tv-u ali uzivo koliko njih je zaista videlo kozu?

E taj princip primeni na ovo o cemu pricamo.Ne moze neko ko nije izasao iz svog bloka da razume neke obicaje iz nekog Mojkovca.
On zna za obicaj ali ga ne razume  Smile
To nije nikakva predrasuda.
Nacin zivota nije isti.Ljudi iz tog mesta ne zive isto kao ljudi iz centra Praga.Obicaji izmedju njih nisu isti.Nacin zivljenja nije isti.

E na to sam u principu mislio  Smile


DA ne bude zabune,ovo ide u dva smera.
Seljak iz Mojkovca takodje ne bi razumeo neke obicaje iz Novog Sada.
« Poslednja izmena: 13. Nov 2013, 19:59:44 od jasikasi »
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 25.0
ok
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
pa evo npr da u tzv urbanim sredinama ne moze da se razume/se ne praktikuje kafa, sok, pivce, rakiica a moze i meze za majstora  Smile

па нема ту предрасуде...само је одреаговао на замалонервнислом цењене администраторке да се мајстору скува факинг каХВа ако ти дође у кућу да поправи нешто
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
prvi zivotni samar i odma druga pesmica ima da se peva  Smile  kako to obicno biva..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 30.0.1599.101
"valja se" Smiley

Toga je uvjek bilo, ja sam doktorsko dijete i kuca uvijek puna cokolada.

Dal je placanje u naturi/cascavanje efikasan nacin da se prezive krize kojih je kod nas dosta bilo, moguce.

Seljaku su (a od seljaka pocinje ovaj obicaj) pare bitne al namirnice su zivot.

--
Iako je domacinski, primitivno je i bespotrebno i u razvijenom drustvu neprakticno.

--

Mozda i neka vrsta sujevjerja, kao sto je prinosenje zrtve svetinji ili pocetku radova. Da proklizi.
« Poslednja izmena: 13. Nov 2013, 20:33:55 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.