Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:17:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mit o radosti roditeljstva  (Pročitano 4083 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Danas se to sve hvala bogu promenilo. Jer je nemoguce izdrzavati toliko dece, skoro niko nema njivu, i da ima ima mehanizaciju....

Pa ima dosta ljudi njivu, ne zive svi u gradu. A njive nisu nesto ni skupe kao ni kuce na selu, za obican stan u gradu moze da se dobije dobra kuca na selu. A izdrzavanje dece ko ranije. Mladji nose odecu od starijih, posle skole na njivu, kad zavrse osnovnu skolu ionako su toliko vicni poljoprivrednim radovima da im ne treba dalje skolovanje. Sva hrana moze da se proizvede a nesto i da proda. Drva za grejanje mogu da se nadju uvek u sumi, nakupi se nekog otpalog granja, izvuce neki panj, drvo koje je iscupano posle oluje ili ono sto iznese reka na obalu. Za transport toga konj, koji se hrani na vlastitom pasnjaku. Sve se moze.
Samo, tu nema sony playstation, nema Facebook i da se visi pred kompom iz dosade, nema skutera, nema mobilnih sa kamerom, novih Najki, trenerki, sminke, sedenja po kaficima i ubijanje dosade...
Ali moguce je, nijedno dete ne bi ostalo gladno, cak sta vise, zdravije i bolje bi se hranilo nego u gradu.

Izvini...ali u kom to selu nemas internet u danasnje vreme? Ja mogu da tvrdim za moja Vojvodjanska da vecinom imaju...
Dalje...postoji poljoprivredna mehanizacija kojom upravlja jedan covek. Davno su prosla vremena kad ljudi imaju 70 krava. Mogu da nabrojim na prste jedne ruke ko to ima. Ali oni imaju i radnike placene, a deca tu najmanje rade.. To su gazdacka deca uglavnom koja to ne rade nego trose steceno.
Malo si pobrkao vreme o kojem pises. Ovo sto si napisao moze da se smesti u 1920' godinu Smile
« Poslednja izmena: 04. Feb 2011, 09:45:31 od sandra80 »
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 9.0.597.84
Sandra, mislim da ima delova Srbije u kojima su zaista još dvadesete godine XX veka. Mi smo u Vojvodini koja je oduvek bila razvijenija od svega što je južno od Beograda. Nažalost je tako.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Dobro, verujem, nisam se bas raspitivala. Jeste Vojvodina najrazvijenija...ali mi se nekako cini, ili mozda gresim, a priznacu kad dobijem dokaze, da je mali postotak ljudi koji se i sada sluze zapreznim konjima na njivi.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Izvini...ali u kom to selu nemas internet u danasnje vreme? Ja mogu da tvrdim za moja Vojvodjanska da vecinom imaju...
Dalje...postoji poljoprivredna mehanizacija kojom upravlja jedan covek. Davno su prosla vremena kad ljudi imaju 70 krava. Mogu da nabrojim na prste jedne ruke ko to ima. Ali oni imaju i radnike placene, a deca tu najmanje rade.. To su gazdacka deca uglavnom koja to ne rade nego trose steceno.
Malo si pobrkao vreme o kojem pises. Ovo sto si napisao moze da se smesti u 1920' godinu Smile

Pa ako imas tolko dece, slabo ce ostati para jos i za internet i jos manje vremena da deca bleje po internetu, ujedno, neces moci da kupis deset kompova da se ne svadjaju. Za mehanizaciju mozda nemas para ili se ne isplati jer nemas da pokrijes naftu. A i radnike mozes da placas ako prodas nesto. Mehanizacija, da krenes da imas sve prikljucke, nije bas dzabe a na selu nije svako gazda a ako bi prodao stan u gradu, bilo bi za kucu i za njivu ali ne i za dodatne stvari.
Uz put, ako bi neko imao desetoro dece, to bi bio vise primer za sprdacinu po okolini nego pohvalu u danasnje doba, drustvo je danas takvo.
Na kraju krajeva, koja bi zena to pristala danas
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Pazi, mogu da ti navedem jedan primer. Gde covek nema sta nema od mehanizacije, ima njivu koliko ari, pojma nemam. Ima sestoro dece. I imaju internet, i imaju auto, i ne sluze se konjima. Ne mozes da imas toliko dece da nemas novca.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ajd kad vec pominjete rodovsko-plemensko vaspitanje u Srbiji pocetkom 20. veka  Smile

Tada im deca uopste i nisu bila toliko bitna u smislu u kojem su danas. Dete je bilo srecno ako dobije zagrljaj od majke a kamoli da ocekuje neku ljubav od oca a prema njemu su se svi clanovi zajednice ponasali dosta hladno. Zene su radile u kuhinji i kuci po ceo dan, muskarci u polju i na njivi a deca igrala primitivnim igrackama ili izmedju sebe a kada su stasala onda su se i ona ukljucivala u kucne poslove. Ziveli su fino i bili koliko-toliko srecni

Inace, danas takvih zajednica u Srbiji nema skoro nigde a cak i one imaju moderne tekovine civilizacije kao sto su TV i Internet  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
deca igrala primitivnim igrackama ili izmedju sebe a kada su stasala onda su se i ona ukljucivala u kucne poslove. Ziveli su fino i bili koliko-toliko srecni

Dobro, bilo je i izuzetaka, moja baba je imala recimo lutku sa porcelanskom glavom pa je jednom razbila i pobegla od kuce, imala valjda 7-8 godina. Uplasila se jer su te lutke bile skupe  Smile
Svi su se u kuci prepali jer su mislili da je oteta, tada se govorilo, ukradena  Smile
Al opet imala je samo brata, dvoje dece u familiji
Inace, kad se pogleda kako zive negde u Indiji na selu, imaju njivu i eventualno slona ili skuter i mobilni. Fazon je kada svi u okruzenju imaju nesto a ta deca imaju manje. Kad vidimo Rome, jeste da imaju do desetoro dece ali svima je u glavi urezano da samo stancaju decu, da su siromasni i da kradu. Sada, mozda i kradu, ali se sigurno nisu obogatili nesto od te kradje niti im svako dete vozi skuter

Pazi, mogu da ti navedem jedan primer. Gde covek nema sta nema od mehanizacije, ima njivu koliko ari, pojma nemam. Ima sestoro dece. I imaju internet, i imaju auto, i ne sluze se konjima. Ne mozes da imas toliko dece da nemas novca.

Pa ja sam samo naveo primer za dosta dece bez novca, kao ranije.

IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Toga je vrlo malo Maradicu u danasnje vreme, vrlo malo. Sem toga ako roditelji nemaju novca za ishranu dece drzava im ih oduzima i salje u Decije selo, recimo.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Sada, kod mene u komsiluku je bio slucaj da su dvoje vrsnjaka bila u decjem selu ali se radilo o familiji gde je i otac i mati alkoholicari. Ako je neko siromasan, tesko da ce mu oduzeti decu. Onda bi pola Srbije bilo u decjem selu jer su na granici siromastva ako samo jedan roditelj radi  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 
Ma koja Srbija na granici siromastva?  Smile Smile
Jesi ti covece pri sebi...pa pogledaj koliko nam je internetu, svi puse piju, drogiraju se...odakle para?  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:17:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.