Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 20:21:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Saveti u vezi psa??  (Pročitano 3290 puta)
06. Avg 2015, 12:52:31
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Stigao mi je mail, eno kuce jale na POP-a....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 748
Zastava Usa
Browser
Chrome 44.0.2403.130
mob
Samsung 6
Ovako... Kupio sam ženku nemačkog ovčara pre 3 dana. Stara je 4 meseca. Nikada ranije nisam imao psa, pa mi je sve nekako novo i čudno. Kod mene je kao što rekoh 3 dana, napravio sam joj improvizovani boks od stare šupe, zagradio, stavio vodu, hranu.
Prvi dan je bila jako uplašena, kada sam je doneo stavio sam je u boks , bila je tu nekih sat vremena, pa sam je pustio u dvorište da prošeta, jer dok nije došla kod mene, nikada nije bila puštena, znači 4 meseca je provela u boksu sa još dva šteneta. Tada , prvi put je jedva izašla iz boksa, onda je radoznalo šetala po dvorištu, pokušavao sam da je dozovem, da je pomazim , ali uzalud, trebalo mi je nekih sat i po vremena da uspem da joj pridjem i pomazim je. To veče sam je zatvorio, ali ujutru sam je zatekao napolju, ograda je bila preniska, pa je uspela da preskoči. Tada je prvi put lajala.
Ujutru sam joj doneo hranu i vodu i ponovo je zatvorio. Do posle podne je bila zatvorena, nakucao sam još letvi u visinu da ne može ponovo da izadje. Posle podne sam je ponovo pustio da prošeta , i imao sam velikih problema da je vratim u boks uveče kada sam hteo da je zatvorim. Kada joj stavim ogrlicu i povodac, samo spusti glavu na zemlju, ispruži noge napred i ne pomera se. Uspeo sam na kraju pomoću keksa da je namamim u boks i zatvorim.
Suta ujutru je ponovo bila napolju. Pregrizla je žicu zubima (nemam pojma kako je to uspela, tu žicu ja jedva presečem klještima. Opet sam joj doneo svežu vodu, hranu i ostavio je napolju.
Sinoć je počela jako čudno da se ponaša. Postala je jako nervozna, otišao sam da je obidjem, nahranim, zamenim vodu, non stop mi se podvlači izmedju nogu, i cvili. U boks neće ni pod kojim uslovima. Čak sam je podigao u uneo unutra, čim je spusti na zemlju, istrči napolje.
Jutros takodje odem da je nahranim i odnesem vodu, isto kao sinoć, samo mi se mota oko nogu i cvili. Ako krenem od nje, staje isped mene i opet se zavlači izmedju nogu. Kada se sagnem da je pomazim, ili beži, ili se ukoči nekako neprirodno. Sa povodcem se isto ponaša, samo spusti glavu do zemlje i ukopa se.

Šta da radim? Ustvari, bolje da pitam radim li nešto pogrešno?
Trebalo bi malo da je smirim, socijalizujem, da mogu da je zatvorim, da je šetam na povodcu, da je okupam (smrdi kao djavo, pa bila je 4 meseca u 2 kvadrata) .
Ako neko ima neki savet, neka piše, evo 3 dana je tu a nemam pojma šta da radim sa njom.


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 08. Aug 2015, 10:39:01)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.4
Browser
Safari 600.7.12
mob
I-mate 30 Pro
Pa sve...da stavimo tebe u taj boks pa da vidimo dal bi se ti ponasao drugacije...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 44.0.2403.133
Pretrpela je neke traume u tom boksu u kom je bila 4 meseca i pritom verovatno nema nikakvo iskustvo sa ljudima sem prebacivanja hrane u boks. Morao bi viae vremena da provodis sa njom, da je okupas, mazis i igras se sa njom. Za pocetak da provodis dosta vremena nisko u njenoj visini a ne u stojecem polozaju. Ona treba da te prihvati. Ako joj dva puta dnevno odnosis hranu u boks i pustas ke da seta dvoristem, to nije dovoljno druzenja sa psom, pogotovo sa mladim psom koji treba da te zavoli.

Ne znam zasto zatvaras boks? Ona je mala, ako imas ogradjeno dvoriste pusti je neka bude slobodna. Namesti joj u boksu da joj bude udobno za spavanje ali vrata neka budu otvorena. Pa ces videti da li uopste zeli i tako da boravi u boksu. Ako posle nekog vremena ni tako nece, znaci da su je verovatno maltretirali u predjasnjem boksu. Onda ces morati da smislis drugo resenje, napravi joj kucicu i neka u njoj spava.

Drzanje kera u boksu je po meni bezveze. Ako imas dvoriste zasto bi ga zatvarao. I tako svako vece pobegne iz boksa pa je i dalje u dvoristu, ne izgubi se. Samo nece da je u boksu.

Znaci ili joj se maksimalno posveti jedan duzi vremenski period da stekne poverenje ili je postedi tog boksa od koga ociglednoima traumu. Ako je zubima presekla ziccu pregledaj joj usta i zube da se nije povredila ili neki zub polomila.

Nije dovoljno samo kupiti psa, doneti ga kuci i zatvoriti u boks za narednih 15 godina. To je nehumano i ne znam kako nemas osecaj da je potrebno mnogo vise od onoga sto ti radis  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Stigao mi je mail, eno kuce jale na POP-a....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 748
Zastava Usa
OS
Windows
Browser
Chrome 44.0.2403.130
mob
Samsung 6
Vidi, ideja je da ona bude puštena non stop, ali mora prvo da nauci da se ponasa. Kada joj kazem dosta, ili ne to, treba da poslusa a ne da skace na ljude. Kada neko dodje (a kod mene je jako prometno) , treba da nauci da se skloni, juce dosla neka baba iz komsiluka kod babe, zamalo da obori zenu kad je skocila na nju. Ljudi se plaše, nije ona bas tako mala ni sa 4 meseca, iskreno malo i mene uplasi kada pocne da rezi i laje a ne znam šta hoće.

Veceras sam imao haos, dosli su sestrini klinci, i deca kao deca, hoce da je vide, pomaze, onog momenta kada ih je videla pocela je da laje i da ih juri, mene jos uvek ne slusa, jedva sam je stigao, klinci se prestravili.  Smiley 1

Provodio sam nekih 2 sata ovih dana sa njom, u medjuvremenu je u toku dana puštena, ali ne smem da je ostavim napolju u toku noci, šta ako joj padne na pamet da preskoci ogradu, a viidim da joj to nije problem ? Lanac ne dolazi u obzir, ali mora da nauči gde joj je "kuća" , a ne znam kako to da postignem.


*edit : Divan si godfucker  Smile
« Poslednja izmena: 07. Avg 2015, 00:23:24 od *Brainiac* »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
svako kuce koje se tek odvoji od "legla" ...u susretu sa novim okruzenjem...bude uplaseno...
to je fakticki jos uvijek"beba" ....

kuce prvo treba da upozna vas ukucane...i da se navikne na vas..i da stekne povjerenje u vas...
pa tek onda ga treba smjestiti u boks...

i opet ce biti uplaseno prvih par noci....
za par noci ce se naviknuti na boks..i bit ce sve ok..

ali ne bi bilo lose da ... tokom prvih par noci...  izdjes i da ga obidjes ..i malo mu ulijes samopouzdanja  Smile

IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.130
mob
LG G3
Jel odgajivacnica u pitanju ili si uzeo od nekog levog lika?Ako je odgajivacnica napiši koja je pa da se malo pozabavimo istom,pošto držati štene4 meseca konstantno u boksu je vid zlostavljanja.

Proveri svoj boks pošto kažeš da je nekada bila šupa da nema pacova ili da se nešto drugo nije nastanilo,što može da zaplaši kera.

Keru ako je socijalizovan treba par sati da se navikne na nov dom,a na vlasnika treba da se navikne još pri preuzimanju.Ne baš da sluša svaku komandu ali da zna će ostatak života da provede sa tobom.Zato kad se ker preuzima najpoželjnije je da provedeš par sati sa njim pa kad tek onda odneseš,a ne dođeš platiš i nosiš.Tako ćeš videti kakav je karakter,ponašanje i na vreme vidiš da li ej pas za tebe ili nije.

Isto tako ako si birao psa,po principu gledaš leglo i kažeš ovog ću,opet si se malo zajebao.Nepisano pravilo je da se iz legla uzima ono štene koje ti prvo priđe ili ono koje se najviše mota oko tebe.Stene se po lepoti uzima samo ako bas želiš šampiona pa su ti bitni geni i predispozicije,ali za to treba iskustvo da na oko provališ u šta će pas da se razvije,pošto nekad i šampioni omanu kad je reč o potomstvu.

Ne puštaj decu kod kera koga znaš tri dana  Smile i sam si video šta ti se dogodilo,a znaj da može da bude mnogo gore.Keru nikad ne veruj,evo ja se sa mojim družim već 3.5 godine,prethodni kod emne bio punih 11 godina i što se tiče toga da ga deca gnjave ili neko nepoznat uvek sam na oprezu i nikad se ne opuštam,još deca ko deca,vrište,skaču,vuku cimaju.Dakle dok ne upoznaš kera,izbegavaj da ga slobodnog puštaš među decu.

Kad krene da laje na nekoga odmah kažnjavaj.Dakle kad si ti tu on nema potrebe da laje na bilo koga,pogotovo ne u dvorištu ako je taj neko sa tobom.Na prolaznike nek laje jer to mu je i "posao" ali isto ga nauči da onog trena kad otvoriš kapiju nekome tog trena lavež mora da prestane i da se iz čuvarskog prebaci u mod za igru  Smile Kera ako većhoćeš puštenog po dvorištu moraš da naučiš sledeće,da dvorište brani samo onda kad ti nisi tu,onog trena kad se ti pojaviš on mora da tebe prati i očekuje tvoju reakciju nikako da nastavlja da laje i da se zaleće,a tebi npr banuli gosti i ti se rvaš sa kerom i smiruješ ga.

E sad par saveta izbegavaj duge borvake po betonu i asfaltu,za kera i njegove zglobove najzdravija je trava,zemlja,pesak,rastresito kamenje i slično.Odredite jednog u porodici koji će da bude dominantan i koji će najviše vremena da provodi sa kerom i da ga dresira,a ne čas keva,ćale,sestra komšija  Smile Ker je takav da mu treba vođa a to uglavnom bude onaj ko najviše vremena provodi sa njim.A kad se tu pojavljuje više vođa od toga nema ništa,pošto je pas nastao od vukla,a vuk živi u čoporu a u čoporu ej jedan vođa.

Kad ga učiš da sedne npr nema potrebe da vičeš,već koristi normalan ton onaj ton kojim ćeš sutra u parku da mu kažeš sedi,a sigurno ne želiš da u nekom parku vičeš da te čuju i okolni kerovi.A znamza slučaj gde vlasnik nije bio strpljiv pa je bilo sedi,sedi SEDIIIIIIIII!Pa ker mukica sad sluša samo ako vičeš jer je viku povezao sa radnjom.Možeš ti da mu kažeš npr. i ventilator on će to da poveže sa radnjom,pa kad mu kažeš ventilator a on sedne,jer ker ne zna da sedi znači da sedne,već je povezao radnju sa timšto mu govoriš.

Na povodac moraš da ga navikneš,ali ne tako što ćeš da ga vučeš,već stvai mu povodac i spusti na zemlju nek  ga vuče za sobom,da se oslobodi.Ali ne puštaj ga da dugo ide tako,nego ono nekih 10m i onda povodac u ruku i opet uči ga ponašanju na povodcu.

Nikako ga ne mami hranom,jer opet povezače neku radnju sa hranom,pa ćeš uvek morati da ga hranom maiš u boks.Stavi mu hranu u posudu ostavi vrata otvorena i pusti ga kad ogladni ima sam da uđe.Isto kad ga učiš da sedne npr. gledaj da mu nagrada bude maženje,a ne hrana jer će uvek da očekuje hranu kad sedne,pa kad je par puta ne dobije onda više neće hteti da sedne.Npr. kad ga učiš nek svaki peti put kad odradi kao treba dobije poslasticu,a predhodna četiri dobije tapšanje po glavi npr. A i uvek posle bilo kakve dresure lopticu i pustiš ga da se izigra,ako ispuni sve zadatke.

Pas ti je socijalno zapušten,sreća mlad je pa može da se popravi,ali terba dosta da se radi sa njim.
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 20:21:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: vezi psa Saveti

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.