Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:31:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mira Marković: Želim da se vratim kući !  (Pročitano 15711 puta)
23. Avg 2006, 01:12:35
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Milena MARKOVIĆ, 22. avgust 2006

KAKO gledate na obeležavanje 65. rođendana vašeg muža u Požarevcu, gde se okupio jedan broj stranačkih prvaka Socijalističke partije Srbije?

- Na Slobodanov rođendan gledam kao što sam na taj dan uvek gledala, kad nismo bili zajedno. Otkako su ga odveli u Hag, svakog 20. avgusta imala sam goste na ručku. Tog dana bismo se obavezno, po nekoliko puta, telefonom čuli. A samo jednom bili smo zajedno - obeležili smo njegov rođendan u haškoma zatvoru - rekla nam je u opširnom telefonskom razgovoru dr Mira Marković


Visoki funkcioner Socijalističke partije Ivica Dačić nedavno je izjavio da ste njemu, kao i nekim drugim članovima ove partije, zabranili da budu u odboru za sahranu vašeg muža. Je li to tačno?

- Nisam ja nikom zabranila da bude u tom odboru. Marko i ja formirali smo odbor za sahranu od ljudi koji su Slobodanu, za ovih pet godina dok je boravio u zatvoru, bili politički i lično bliski. Prema tome nismo određivali "ko ne može", već smo rekli ko po našem mišljenju treba da uđe u sastav odbora. A što se Dačića tiče, on nije ušao u taj sastav zato što Slobodan već dugo nije smatrao da je on častan čovek, a i politički je napustio program i vrednosti Socijalističke partije Srbije.

ZLATNE POLUGE
OVIH dana aktuelizovano je pitanje imovine vaše porodice u Beogradu, zapravo one imovine koja je upisana na ime vašeg muža. Navode se parcele između Užičke i Tolstojeve, gde je vaša kuća. Tvrdi se da ste tu imovinu nezakonito stekli. Da li ste u toku šta se oko toga događa?

- Nisam u toku, a nemam namere ni da budem, naročito oko detalja o kojima govorite. Ono što ja mogu da kažem tim povodom je sledeće: mimo Ustava i zakona naše zemlje moj muž je isporučen u Hag, u zatvor i na sud. Mimo svakog morala ja sam prognana iz zemlje. Optužili su me za neku banalnost koja se pri tom nije ni dogodila. Prema tome, sa aspekta nepoštovanja Ustava i zakona i sa aspekta nepoštovanja morala, moguće je da nam bude dovedena u pitanje i imovina.

Navodi se, između ostalog da još niste pokrenuli ostavinsku raspravu. Da li je to tačno?

- Nisam pokretala to "pitanje". To je rutinski postupak i valjda je u toku.

Možete li nam reći kako i od čega danas živite?

- Na to pitanje sam već jednom odgovorila, dok sam bila u Beogradu. Rekla sam, ironično, da topim zlatne poluge i da od toga živim. A zatim da imam mnogo drugova i prijatelja koji su ranije bili važni ljudi i u drugoj i u trećoj Jugoslaviji i koji su, kao časni ljudi, bili stalno prisutni u našoj kući. Eto, oni meni u nevolji mnogo pomažu. Uostalom, tako i treba da bude. Prijatelji su tu i kad je dobro i kad je zlo. Ja tu njihovu pomoć držim na istom mestu u kući, na kome držim zlatne poluge. Eto, dakle, živim od krađe zlatnih poluga i od solidarnosti svojih dugogodišnjih, nekadašnjih prijatelja.

ISTINA U PISMU

BEOGRADSKI mediji objavili su da je vaš sin Marko pokrenuo tužbu protiv Haga za ubistvo oca. Na čemu se zasniva okosnica te tužbe i da li ste, u međuvremenu, došli do nekih novih saznanja?


- Ta informacija nije tačna, kao i većina informacija u medijima vezanih za našu porodicu. Marko nije podneo nikakvu tužbu. Ono što je on uradio, kada je dobio pismo od predsednika komisije Haškog tribunala sudije Parkera u kome nas on obaveštava o rezultatima istrage povodom Slobodanove smrti, je sledeće: poslao je u svoje ime i u ime porodice pismo predsedniku Tribunala, Generalnoj skupštini UN, Savetu bezbednosti i generalnom sekretaru UN, u kojem je odbio sadržaj nalaza sudije Parkera, čija je suština u tome da je Slobodan umro prirodnom smrću. Marko je u potpunosti osporio nalaz te komisije. Ukazao je na istinu da se Slobodan razboleo zbog teških uslova života i rada u zatvoru, i na sudu, a da mu je sud onemogućio lečenje čak i onda kada je međunarodni konzilijum na čelu sa dr Šumilinom upozorio da je njegovo stanje kritično i da može da umre svakog časa. Pozivajući se na to, Slobodan se u februaru ove godine, nepun mesec pre smrti, obratio sudu sa zahtevom za pauzu i lečenje van zatvora. Na taj njegov zahtev predsedavajući mu je odgovorio da "neće da ga sluša". Taj "humani" odgovor čuo je ceo svet. A smrtna presuda je praktično izrečena 24. februara, kada je Haški tribunal odbio garancije Ruske federacije i Slobodana svesno lišio mogućnosti neophodnog lečenja. Ta presuda je izvršena 11. marta.
HAG KAO AUŠVIC

OSIM što tražim preispitivanja izveštaja komisije sudije Parkera, ima li u Markovom pismu još neki zahtev?

- On traži preispitivanje rada Haškog tribunala i njegovo ukidanje. Uverena sam da će taj sud u Hagu biti ukinut. On nema više razloga da postoji, jer je i formiran, pre svega, da bi sudio Slobodanu Miloševiću i da bi on na tom sudu bio osuđen. I, da bi svoj život završio u nekom zatvoru, negde u svetu. Međutim, nije se tako dogodilo. Slobodan Milošević nije bio izveden pred haški sud, već je haški sud bio izveden pred Slobodana Miloševića. Drugo, on nije osuđen. A onog istog dana kada ga je Haški tribunal ubio - pretvorilo ga je u srpskog sveca. Što se tiče haškog suda, ne znam koliko će on još da radi. Bez obzira na to da li to bilo mesec, ili dve godine, on će u istoriju ući kao savremeni Aušvic, pa će se, jednog dana, njegovi saradnici u samom sudu i oko njega naći tamo gde su se u istoriji našli saradnici Aušvica.

Ukoliko ne bude odgovora na pismo vašeg sina, šta ćete dalje učiniti?

- Mi i ne očekujemo odgovor. Nismo ni postavljali nikakvo pitanje, već optužili Tribunal, njegove kreatore i njegove saradnike. Verujem u vreme u kome će o životima ljudi i prilikama u celom svetu odlučivati pošteniji, humaniji i bolji ljudi.

Da li planirate da se uskoro vratite u Srbiju?

- Doći ću, sigurno, kad budem mogla.

Da li je to vaša jaka želja?

- Naravno da jeste. Zašto bi moja zemlja pripadala svima vama više, koji ste tu, nego meni.

U Srbiji se ovih dana ponovo govori o oživljavanju Jugoslovenske levice. Da li vi možda stojite iza toga?

- Ne.

A GDE JE PORODICA...

KAKO su vam deca?

- Marija je bolesna, živi na Cetinju, žrtva je jednog nerazumnog političkog progona, kao uostalom i ja. Marko u inostranstvu i ne želi da se vrati u Srbiju. Ja sam ta koja želi da se vrati u svoju zemlju.

Da li je to vaša najveća želja?

- Ja više nemam najveću želju. Imam druge želje i imam ih mnogo. I one imaju svoju hijerarhiju, naravno.

Kakvi su vaši odnosi sa bratom vašeg muža Borom Miloševićem. Jedne novine su objavile tekst u kojem se tvrdi da niste u dobrim odnosima.

- Sa Borom sam u istom odnosu u kakvom sam bila kao učenica požarevačke Gimnazije.
« Poslednja izmena: 23. Avg 2006, 01:23:17 od Anea »
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone SE 2020


obrisi suze draga..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Just be what you are.....

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6424
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Samsung S7
Ma more ....sto se ne vrati .....djubre jedno matoro..... Smile
IP sačuvana
social share


This is where we hold them!This is where we fight!! This is where they die !! King Leonidas
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Да ли је ово измишљени интервју или је из поузданог извора.?

У сваком случају, треба јој дозволити да се врати, а онда јој јебати кеву. Smile

Треба им покупити све што су поотимали. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mnogi bi se rado vratili svojoj kuci ali to ne mogu zbog posledica politike koju je sprovodila Mira Markovic.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
Може да се, слободно, врати кући под условом да је то вечна кућа. Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Go ahead, make my day

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1430
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Bas me briga, ako oce da se vraca, nek se vraca, meni ce biti isto. Jedino ce po koji naslov u novinama da se promeni, a neki nalozeni demokrata ima da se nervira dok mu se zaludjeni julovac slobista bude smejao na ulici.
IP sačuvana
social share
Go ahead, make your bed
Pogledaj profil Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Mi­ri Mar­ko­vić
pen­zi­ja 80.000!
E.V.N., 24. avgust 2006

PO­ŠTO nad­le­žne slu­žbe vi­še od tri go­di­ne ni­su us­pe­le da re­še nje­gov zah­tev, Slo­bo­dan Mi­lo­še­vić ni­je do­če­kao pred­sed­nič­ku pen­zi­ju, ali bi sa­da, po slo­vu za­ko­na, mo­gla da je "na­sle­di" nje­go­va su­pru­ga Mi­ra Mar­ko­vić. Jer, u čla­nu 14. stav 2. Za­ko­na o pra­vi­ma i du­žno­sti­ma pred­sed­ni­ka Re­pu­bli­ke sto­ji da u "slu­ča­ju smr­ti pred­sed­ni­ka Re­pu­bli­ke, od­no­sno u slu­ča­ju smr­ti pred­sed­ni­ka Re­pu­bli­ke po pre­stan­ku oba­vlja­nja funk­ci­je, nje­gov su­pru­žnik ima pra­vo na pen­zi­ju u vi­si­ni 75 od­sto pri­ma­nja". U ovom tre­nut­ku to bi bi­lo oko 80.000 di­na­ra me­seč­no.
Pre­ma tu­ma­če­nju prav­nih za­stup­ni­ka Slo­bo­da­na Mi­lo­še­vi­ća, ko­ji su u nje­go­vo ime 23. de­cem­bra 2002. go­di­ne pod­ne­li zah­tev za "pred­sed­nič­ku" pen­zi­ju, nje­go­vo pra­vo na spe­ci­jal­ni ček (u vi­si­ni 85 od­sto pla­te ak­tu­el­nog pred­sed­ni­ka Re­pu­bli­ke) ni­je spor­no, bu­du­ći da se po za­ko­nu sa­mo "li­cu ko­je je osu­đe­no za kri­vič­no de­lo na bez­u­slov­nu ka­znu za­tvo­ra du­žu od šest me­se­ci ne obez­be­đu­ju po­seb­na pra­va..."
Tre­ba­lo jek, me­đu­tim, da pro­đe vi­še od dve go­di­ne da se, na­kon pre­su­de Vr­hov­nog su­da, ko­me se u me­đu­vre­me­nu, zbog ne­do­no­še­nja re­še­nja ža­lio pu­no­moć­nik, po­stu­pak vra­ti na po­če­tak, po­sle če­ga je iz­gle­da­lo da je re­še­nje na­do­mak, a Dra­ga­na Mla­de­no­vić, di­rek­tor Upra­ve za za­jed­nič­ke po­slo­ve re­pu­blič­kih or­ga­na iz­ja­vi­la je u mar­tu 2005. go­di­ne "No­vo­sti­ma" da se mo­že oče­ki­va­ti br­zo do­no­še­nje re­še­nja.
Ona je ta­da re­kla da je osta­lo sa­mo da se raz­ja­sne ne­ke ne­do­u­mi­ce, bu­du­ći da Za­kon ni­je baš pre­ci­zan, jer, osim što go­vo­ri o pra­vu na pen­zi­ju i nje­noj vi­si­ni, ne po­sta­vlja ni­ka­kve uslo­ve u po­gle­du go­di­na sta­ro­sti, du­ži­ne sta­ža, a ne pre­ci­zi­ra ni od kog tre­nut­ka pri­pa­da.
Slo­bo­dan Mi­lo­še­vić je go­di­nu da­na ka­sni­je umro u pri­tvor­skoj je­di­ni­ci u Še­ve­nin­ge­nu, ne do­če­kav­ši da se to pi­ta­nje re­ši, a nad­le­žni još ni­su sta­vi­li tač­ku na nje­gov zah­tev. U Upra­vi za za­jed­nič­ke po­slo­ve re­pu­blič­kih or­ga­na je po­tvr­đe­no da je "u po­stup­ku ob­ra­da pred­me­ta", a po­zna­va­o­ci pro­pi­sa na­gla­ša­va­ju da će, bez ob­zi­ra na is­hod, mo­ra­ti da se do­ne­se re­še­nje po zah­te­vu Mi­lo­še­vi­ća. Uko­li­ko ono bu­de po­zi­tiv­no, nje­go­vim bi na­sled­ni­ci­ma tre­ba­lo is­pla­ti­ti po­za­ma­šni za­o­sta­tak za pro­te­kle go­di­ne.
Tek ta­da bi nje­go­va udo­vi­ca, sa­ma ili pre­ko prav­nih za­stup­ni­ka, mo­gla da tra­ži po­ro­dič­nu pred­sed­nič­ku pen­zi­ju.
Ma­da u Za­ko­nu o pra­vi­ma i du­žno­sti­ma pred­sed­ni­ka Re­pu­bli­ke to iz­ri­či­to ne sto­ji, pod­ra­zu­me­va se da bi Mar­ko­vi­će­va na is­pla­tu spec. pen­zi­je mo­gla da ra­ču­na tek kad se vra­ti u Sr­bi­ju ili uko­li­ko, ka­ko se to či­nov­nič­ki ka­že, po­ša­lje "uve­re­nje o ži­vo­tu" ko­je mo­že da do­bi­je u na­šoj am­ba­sa­di u Mo­skvi ili dru­goj zva­nič­noj in­sti­tu­ci­ji u Ru­si­ji, gde da­nas bo­ra­vi.
Na­i­me, du­že od­su­stvo iz ze­mlje, kao i či­nje­ni­ca da ni­je do­sta­vi­la po­tvr­du ko­ja se tra­ži od svih ko­ri­sni­ka pen­zi­je, raz­log je što Mi­lo­še­vi­će­va udo­vi­ca do­sad ni­je pri­mi­la svo­ju sta­ro­snu pen­zi­ju, ne­go je, u skla­du sa pro­pi­si­ma, nad­le­žni Fond do­neo re­še­nje ko­jim se is­pla­ta pri­vre­me­no ob­u­sta­vlja.
Po re­še­nju iz ju­na 2004. go­di­ne nje­na lič­na pen­zi­ja je iz­no­si­la 25.500 di­na­ra, što bi da­nas bi­lo oko 30.000. Is­pla­ta mo­že da se na­sta­vi onog ča­sa ka­da is­po­štu­je uobi­ča­je­nu pro­ce­du­ru, ali ne bi mo­gla da ra­ču­na na sve za­o­sta­le iz­no­se, ne­go sa­mo na pri­ma­nja za po­sled­njih 12 me­se­ci.

DVA DA­TU­MA
PRE­MA ne­kim tu­ma­če­nji­ma, ko­ja se po­ve­zu­ju na pro­pi­se o pen­zij­skom osi­gu­ra­nju, Slo­bo­dan Mi­lo­še­vić ima pra­vo na is­pla­tu od 23. ju­na 2003. go­di­ne, od­no­sno šest me­se­ci pre pod­no­še­nja zah­te­va.
Me­đu­tim, po mi­šlje­nju ko­je je nje­gov pu­no­moć­nik advo­kat Bal­ša Go­ve­da­ri­ca iz­neo u pod­ne­sku od 11. mar­ta 2005. go­di­ne, pen­zi­ja pri­pa­da od 8. ok­to­bra 2000., bu­du­ći da je dan ra­ni­je pre­stao da oba­vlja funk­ci­ju pred­sed­ni­ka SRJ, a ta­da mu je pre­stao i rad­ni od­nos.
 

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.51
Mozhda se i vrati ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 15462
Zastava Zagreb - Republika Hrvatska
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Još će ona gazdovat,zapamtite šta sam reko.
Garant.
IP sačuvana
social share
Duh Sekire: Ја да сам се питао сада би у Загребу биле рекламе на ћирилици, и још бисте се извињавали што нисте имали више да вам узмемо - link
Reply by nikola34: @x#%§!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 23:31:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.