Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:42:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mira Furlan  (Pročitano 75865 puta)
25. Jun 2006, 01:37:57
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Mira Furlan
 
Mira Furlan (Zagreb, 7. rujna 1955.), hrvatsko-američka filmska, kazališna i TV glumica, živi i radi u SAD-u.

Isprva istaknuta glumica Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu, da bi 1980-ih postala jedna od vodećih hrvatskih i jugoslavenskih filmskih glumica. Osobito se istaknula u filmovima Kiklop (1982.) Antuna Vrdoljaka, U raljama života (1984.) i Za sreću je potrebno troje (1986.) Rajka Grlića te filmu Lepota poroka (1986.) Ž. Nikolića. Od početka 1990-ih živi u SAD-u gdje je postigla svjetsku slavu nastupima u TV-serijama Babylon 5 i Izgubljeni.

Ostali važniji filmovi: Otac na službenom putu (1985.), Osuđeni (1987.), Za sada bez dobrog naslova (1988.), Gluvi barut (1990.) i dr.

Filmske i TV uloge
Izgubljeni (Lost) (2005.-2006.) TV serija .... Danielle Rousseau
Night Stalker (2005.) TV .... Marlene Shields
Diši duboko (2004.) .... Lila
Sheena (2001.) TV .... Yoka Laneesh
Babylon 5: Into the Fire (2000.) TV serija .... Delenn
Babylon 5: Thirdspace (1998.) TV serija .... Delenn
Babylon 5: In the Beginning (1998.) TV serija .... Delenn
Black Kites (1996.) .... Narator
My Antonia (1995.) TV .... Mrs. Shimerda
Babylon 5: The Gathering (1993.) TV serija .... Delenn
Video jela, zelen bor (1991.) TV .... Jovanka
Tuđinac (1990.) TV serija
Braća po materi (1990.) .... Vranka
Gluvi barut (1990.) .... Janja
Stela (1990.)
Bunker Palace Hôtel (1989.)
Bolji život (1989.) TV serija .... Finka Pašalić
Poltron (1989.)
Put na jug (1988.)
Špijun na štiklama (1988.) .... Vesna Logan
Za sada bez dobrog naslova (1988.)
Vuk Karadžić (1987.) TV serija .... Petrija
Ljubezni Blanke Kolak (1987.) .... Blanka
Osuđeni (1987.) .... Mira
Putovanje u Vučjak (1986.) TV serija .... Eva
Lepota poroka (1986.) .... Jaglika
Od zlata jabuka (1986.)
Spadijer-jedan život (1986.)
Za sreću je potrebno troje (1986.) .... Zdenka
Otac na službenom putu (1985.) .... Ankica Vidmar
Ćao inspektore (1985.) .... Ruža
Horvatov izbor (1985.) .... Eva
U raljama života (1984.) .... Marijana
Zadarski memento (1984.)
Pismo Glava (1983.)
Kiklop (1982.) .... Enka
Smogovci (1982.) TV serija
Nepokoreni grad (1981.) TV serija
Velo misto (1981.) TV serija .... Kate
Novinar (1979.)
Prijeđi rijeku ako možeš (1977.)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
Prelepa glumica...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

furlan-mira.jpg
(17.53 KB, 220x303)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Furlan: Postoje samo dobri i loši filmovi

Postoje dobri filmovi i loši filmovi, postoje filmovi sa dobrom namerom i filmovi sa namerom da se zaradi novac, a i jedni i drugi filmovi se snimaju i u Americi i u Evropi - rekla je Furlan za Tanjug.

Prema njenom mišljenju, ima jako loših evropskih filmova i jako dobrih i ozbiljnih američkih ostvarenja, a filmovi prikazani na palićkom festivalu su "uglavnom sva jako dobri i s dobrom namerom, što je veoma važno".

"Mrzim reč "poruka filma", ali namera je bitna kod ovih filmova, za koje mogu reći da su jaki i da su na mene ostavili dubok utisak" rekla je ona.

Furlan je bila na čelu žirija koji je odlučivao o najboljem filmu i najboljoj režiji na ovogodišnjem festivalu evropskog filma na Paliću.

"Bilo je jako teško, imali smo težak i odgovoran posao, pogledati 14 filmova u pet dana. Bilo je nekoliko filmova koji su odskakali. Rumunski film "Iza bregova" je po mom mišljenju remek delo. Mogli smo dati nagradu i tom filmu, ali smo se odlučili za turski film Iza brda" kaže Mira Furlan.

Napominjući da veliki broj od 14 filmova u sklopu takmičarskog programa govori o ratu, o ksenofobiji, rasizmu, religioznom fanatizmu, kolonijalizmu, ona ocenjuje da je osnovna ideja selektora prilikom odabira filma bila moralna dilema savremenog čoveka.

"Izbor je bio izuzetno jak i jako je teško bilo doneti odluku. Odluka žirija nije bila jednoglasna, već je bila plod kompromisa, gde je svak od nas odustao od nekih svojih želja. Nemoguće je napraviti savršen izbor"  rekla je ona.

Furlan dobila je ovacije publike prilikom svog prvog i poslednjeg pojavljivanja tokom festivala, na Letnjoj pozornici na Paliću, a čini se da je zadovoljna prijemom kod ovdašnje publike.

"Uvek ću doći, kada god budem imala priliku doći ću na Palićki filmski festival. Toliko gostoljubivosti, ljubavi, topline nisam doživela ni na jednom svom festivalskom iskustvu. Predivno iskustvo, predivan gradić, predivno mesto, čarobno, čudno, bajkovito. Sve je bilo savršeno" zaključila je Furlan.

Izvor: Akter

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

thumb-502-228.jpg
(29.99 KB, 502x228)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
Mira Furlan: Nisam sigurna da imam snage za velike odluke

Predsednica nedavno završenog palićkog Filmskog festivala, glumica Mira Furlan, kaže kako svakom strancu njegova pozicija daje šansu da bolje sagleda istinu, ali i otkriva na koji način razmišlja o potencijalnom povratku u bivšu Jugoslaviju

Jedna od najuspešnijih glumica sa prostora bivše Jugoslavije kojoj je pošlo za rukom da ostvari američki san, Mira Furlan (56), često ističe da sebe ne doživljava kao zvezdu kako u inostranstvu, tako ni na prostorima zemlje u kojoj je rođena. Nedavno je slavna umetnica predsedavala žirijem na Filmskom festivalu na Paliću, kada je kroz pozorišni bilten otkrila kako se oseća povodom ovog značajnog posla.

- Nerado se prihvatam te dužnosti jer ne verujem u takmičenja kad je reč o umetnosti niti smatram da imam sposobnost da objektivno procenjujem i rangiram umetnička dela. Jednom davno bila sam predsednica žirija na festivalu u Valensiji i tada sam shvatila koliko je to nezahvalan posao. S nelagodom se sećam kako su neki nenagrađeni autori bili nesrećni, pa čak i ljuti nakon što je žiri pročitao odluke. Nakon svega, osećala sam se loše, kao da sam namerno nekog povredila. Međutim, čovek u toj poziciji može i mora da bude vođen samo svojim doživljajem filma. Sve drugo, uključujući i moguće pritiske, treba zaboraviti i zanemariti – iskrena je Mira koja je uprkos tome što u svom kalifornijskom domu vodi veoma povučen život, često na meti novinara vodećih svetskih medijskih kuća. Osim što joj na polju karijere cvetaju ruže, talentovanoj zvezdi najveću sreću pričinjava harmoničan brak sa rediteljem Goranom Gajićem (49) i sin Marko Lav (13) koji je veoma uzoran tinejdžer. Ipak, boravak u obećanoj zemlji promenio je mnoga njena viđenja na svet.

- Sad sam još više protiv komercijalizma, sentimentalizma, plastičnih botoksiranih ljudi i obožavanja tehnologije kao glavne vrednosti. To je valjda reakcija na sve ono što me okružuje u Americi – otkriva glumica koja je zadovoljna zbog toga što je međunarodni omnibus Istanbule, ne zaboravi me u kojem igra zapaženu ulogu, premijerno prikazan na Palićkom festivalu.

- U međuvremenu snimila sam još jedan film u Turskoj i to po izuzetno dobrom scenariju Seaburners koji je režirala mlada Melisa Onel. Tu sam igrala glavnu ulogu. Film je imao žensku perspektivu, što je vrlo neuobičajeno u muškom svetu u kojem živimo. Venuto al mondo je rađen po zanimljivoj istoimenoj knjizi Margaret Macantini i bilo mi je zadovoljstvo da igram sa Penelope Kruz. U Istanbulu sam učestvovala u priči Stefana Arsenijevića. Ono što je zanimljivo jeste to da su sve priče koje su smeštene u Istanbul, režirali stranci i niko od reditelja nije bio iz Turske. Kao da je producent filma Husein Karabej hteo da naglasi nešto sa čime bih mogla da se složim: čoveku upravo pozicija stranca daje šansu da bolje sagleda istinu.

Iako često sarađuje s našim producentima i rediteljima, a njeni filmovi se gotovo svakodnevno repriziraju na domaćim kanalima, razmišljanje o povratku u neku od republika bivše Jugoslavije, kada je u pitanju Mira Furlan ostaje na dugom štapu.

- Razmišljanje je jedno, odluke su drugo. Čovek se zamori od takozvanih velikih odluka, posebno ako pripada ljudima koji ih teško donose. Pre 20 godina, u vreme rata, donela sam odluku ili su je, tačnije, doneli drugi, koja mi je promenila život. Za to je potrebna velika snaga. Nisam sigurna da li je još imam – rekla je iskreno Mira.

Izvor: Story

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

3.jpg
(82.24 KB, 430x286)
4.jpg
(92.7 KB, 430x286)
1.jpg
(121 KB, 430x429)
2.jpg
(45.9 KB, 430x290)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1342
OS
Windows XP
Browser
Chrome 27.0.1453.94
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:42:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.145 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.