Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:27:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miloš Obilić kao albanski vitez  (Pročitano 34699 puta)
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia E
Ovaj moralles moli da bude banovan opet prosto preklinje Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
a zvanično je, prema istoričarima iz Tirane, Miloš ipak bio Srbin

A sto si ovo podebljao? Smile

zato sto dizete frku bez da cujete i drugu stranu, poznato mi to nesto  Smile

A sto si onda u prethodnim postovima jeo govna i podrzavao teoriju da je Obilic Siptar?

ja u biti mislim da je on bio madjar, znaci nije bio ni srbin ni albanac...

A ja u biti mislim da ti treba da posetis ovu ustanovu  Smile


« Poslednja izmena: 05. Jul 2009, 15:59:18 od RASMC »
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ja u biti mislim da je on bio madjar, znaci nije bio ni srbin ni albanac...

 Smile Smile Smile On misli Smile

A i ovi Šiptari... sad je Miloš njihov, a one crkve po Kosmetu su deo albanskog kulturnog nasleđa???
Ne znam samo što ih popališe onoliko, ako su toliko "urezani u njihovu narodnu svijest".
Ma šta se ima pričati... Pogledajte njenu sliku i vidjećete da nijedan fotoštop ne može da sakrije tu poganost u očima....
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zakon je tu da bi bio prekrsen

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 590
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
BlackBerry 8800
Citat
A ja u biti mislim da ti treba da posetis ovu ustanovu
On provodi svaki drudi vikend tamo da bi prikupio nove "umotvorine" Smile
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 5100
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
eeej moki pajseru jedan neopjevani...
dabogda ti računar napao virus, koji će ti izbrisati opciju copy/paste....  Smile Smile
IP sačuvana
social share
you don't need a weatherman to know which way the wind blows
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
ono sto je smesno sto su te arbanaske pesme zapisane tek proslog veka, i obicno se radi o prevodima neki srspkih pesama koja su dokazano postojale godinama unazad.
albanci su ih usvajali i pevali i moze se reci da su postale i deo njihove epske poezije.
kljjucna stvar je sto ta epska poezija nije nikakav istorijski dokaz. ako bi gledali po albanskoj epskoj poeziji, knez lazar i ostala svita nije ni pojstojala.

ova autorka, cini mi se i da ne zeli da se bavi procesom dokazivanja da milos nije srbin, odnosno da je albanac, vec zeli da pokaze kako su albanci saucesnici u borbi za hriscanstvo i kako su oni zastitni bedem evropske kulture i civilizacije.
nju naravno demantuju gotovo svi dokazi, ali to i nije bitno za ostvarenje njenog cilja. ona je svoje delo posvetila albanskom narodu, a ne istoricarima i istorijskoj nauci.
ova prica je slicna prici oko rugovinog primanja hriscanstva, odnosno katolicanstva. medju albancima, postoji jedan mali deo intelektualaca koji smatra da albansko nacionalno pitanje mora obuhvatati i tu komponentu i da je islamsko nasledje nesto cega bi trebali da se odreknu, jer nije njihovo.
naravno, vecina albanaca pogotovu na "islamskom" kosovu, ovo ne dozivljava kao pokret za duhovnu reformu vec kao deo strategije kojom se pridobijaju podrska i pomoc stranih sila. zato se i ne bune protiv toga.

dodao bih samo na kraju, da je cinjenica da je austrijsko nemacka istorijska skola, kojoj pripada i vecina nasih istoricara puna lazi i logickih kontradikcija, a razlozi su cesto i politicke prirode.
ko je citao neke teze istoricara koji ne pripadaju ovom pokretu zna o cemu pricam.
interesantno je samo kako je ova vest odjeknula u srbiji, i pokazala koliko je ovo drustvo u stavri bolesno.
sa jedne strane skocili su sovinisti sa tezom da drzava treba da intervenise zbog milosa obilica, dok sa druge strane imate morone ili sludjene neokomuniste sa tezama kako istorija treba da se "prilagodi" (molim te, da se prilagodi) sadasnjici i realnosti u kojoj se srbija nalazi. drugim recima, trebalo bi prestati pozivanje na relevantne istorijske izovre i korigovati sve detalje koji se ne daj boze odnose na cinjenice oko toga da li je istorija srbije obuhvatala neke druge granice, neke druge nepravde, slavu itd.
pocece da unistavaju karte gde srbija izlazi iz ovoh teritorijalnih okvira!! Smile
pri tome, istorija ww2 koju je pisala udba je 100% tacna i svako pozivanje na logicke kontradikcije i relevantne istorijske izovore je revizionizam kojim se tezi rehabilitaciji fasista. Smile

po pitanju istorije definitivno treba nesto uraditi, ali tesko je ocekivati bilo kakav pomak dok  pricu vode "naucni partizani" zatrovani raznim ideologijama.

neke cinjenice:
konstantin porfirogenit je odavno prestao da se smatra relevantnim istor. izvorom, dokazano je da je lagao i izmisljao.
postoje jaki dokazi koji upucuju na to da su iliri deo plemena kome pripadaju i sami srbi. uostalom, od novijeg datuma to potvrdjuju i papski dokumenti. npr. papa jovan X (cini mi se da je X) koji je ziveo u 10. veku.
sloveni su vec bili pismeni, tako da ih nisu opismenjavali nikakvi cirilo i metodije.
rec sloven javlja se tek u petom veku.
aleksandar makedonski i fiilp su bili varvari, a ne grci. stim u vezi srbi su starija rec od slovena.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.60
mob
SonyEricsson k850i
mene zanima da li vi znate da vam je prvi patrijarh bio bugarin?halo velikim srbima u srednjem vjeku da patrijarh bude neki bugar,to se objasnjava time sto su serbi predstawljali polurobowe,zavisne seljake...isto tako nijedan nemanjic iza sebe nije ostavio traga da je srbin...
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zakon je tu da bi bio prekrsen

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 590
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
BlackBerry 8800
Ovo je sa jednog drugog foruma:
Citat
Naziv Srbi potice od reci "Sarabi" ("Sorabi"), koje se u to vreme pisalo bez samoglasnika, dakle - SRB. Posto se zbog "R" to moglo i tako izgovoriti ostalo je u upotrebi.
Slicno kao sto se u "hebrejskom" ne zna da li je pravilno Jahve ili Jehova.
E sad je pitanje sta znaci ta rec "Sarabi".
Citat
Ocigledno - neko ko vodi poreklo "sa Ra".
Malo je cudno ali sad ce se razjasniti.
Citat
Zanimljivo pitanje.Treba poći od prvih pouzdanih pomena Srba kao naroda.Plinije u 1.veku nove ere locira Srbe istočno od Crnog mora. Na Ptolomejevoj mapi iz 2.v.n.e. Srbi su locirani u blizini ušća reke Volge koja je na mapi obeležena kao reka Ra.Ni Plinije ni Ptolomej ne tvrde da su Srbi narod slovenskog porekla.Zaista se reč Srbin nemože protumačiti iz slovenskih jezika.Potrebno je otići u dalju prošlost i videti šta znači koren reči na indoarijskom jeziku.
Moguće je da značenje ima veze sa kultom Sunca i Svetlosti koji su kod Srba bili dominantni pre prelaska na novu religiju-hrišćanstvo.Ovaj prelazak nije išao lako,mnogi Srbi su se dugo opirali novoj veri,jedna srpska država se dugo zvala Paganija.I danas postoje tragovi stare vere-Vidovdan je dan boga Vida i slavio se u vreme leta kada je dnevna svetlost najjača.
To jedna od mogucnosti.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


I sometimes wish I'd never been born at all

Zodijak Pisces
Pol
Poruke 14665
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mene zanima da li vi znate da vam je prvi patrijarh bio bugarin?halo velikim srbima u srednjem vjeku da patrijarh bude neki bugar,to se objasnjava time sto su serbi predstawljali polurobowe,zavisne seljake...isto tako nijedan nemanjic iza sebe nije ostavio traga da je srbin...

Odakle ti to, leba ti. Procitao si na nekom montenegro kompleksaskom forumu? A i da jeste, pa sta. Hriscaninu nije bitna nacija, gleda se covek, ali ti kao bezboznik i govedo to ne shvatas.

СИМВОЛ ВЕРЕ

ВЕРУЈЕМ у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божијег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог; рођеног, а не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;
Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао са небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве, и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и био погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан, по Писму;
И Који се вазнео на небеса и седи са десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, Његовом царству неће бити краја.
И у Духа Светога, Господа, Животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну свету, саборну и Апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин!
IP sačuvana
social share
Uostalom, smatram da Kartaginu treba razoriti!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zakon je tu da bi bio prekrsen

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 590
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
BlackBerry 8800
Znacenje reci SRBIN,ne mozes traziti u nekom drugom jeziku sem u srpskom.

Ima jedna interesantnta stvar sa imenom Nemackog kralja BARBAROSE,za koga se kaze da je bio Srbin.Naime kada se njegovo ime napise unazad,dobije se SORABRAB ili u prevodu COVEK U SLUZBI SRPSTVA.I stvarno,u vreme njegovog kraljevanja Srbi i Nemci su bili u odlicnim odnosima.

I danas se za coveka,slugu Bozijeg kaze,RAB Boziji.

Tako da sam ja misljenja da srpsko ime potice od povezanosti SRBA sa Visim bicem,u cijoj smo mi sluzbi.

Sa ovim je u vezi i ono o NARODU NEBESKOM.

Ne mislim da smo mi sisli sa NEBA i da smo direktni naslednici Nebeskog trona.Mi SRBI,u vreme nastanka naseg imena,imali smo misljenje o sebi kao o SLUGAMA BOZIJIM,i tako smo se i nazvali.

E sad,sve ovo moze da bude tacno,a i ne mora.
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 17 18 20 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 20:27:44
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.