Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:25:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milo Djukanovic, nekad i sad  (Pročitano 22153 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Бивши потпредсједник РФ: Ђукановићу сам 1991. г. дао 15 милиона долара за изборе


Челник ДПС-а и вишеструки повратник на премијерску позицију у ЦГ Мило Ђукановић деведесетих година прошлог вијека новац за изборе обезбјеђивао је из Русије, тврди Александар Владимирович Руцској, некадашњи потпредсједсједник Руске Федерације.

Бивши високи функционер РФ је ово устврдио гостујући на руској телевизији Цариград, у емисији Андреја Афанасјева „Руски одговор“.

„То су људи који окрећу заставу на ону страну на коју вјетар дува. Знам Ђукановића од 1991. године. Мени су тада позвонили из администрације Бориса Николајевича (Јељцина), и замолили ме да се сретнем са њим и поразговарамо. Са каквим циљем је он дошао? Ђукановић је дошао у Русију да проси новац за изборе. И суму је назначио, од 10 до 15 милиона долара. Ми у то вријеме нисмо баш богато живјели, но, такву суму је било могуће дати и ми смо ту суму дали“, свједочи Руцској.

Он је у наставку, одговарајући на питање водитеља, потврдио да је новац дат лично Ђукановићу.

„Да! И кад слушам шта данас говори Ђукановић, ја се сјећам шта је он тада говорио, када смо се сусрели. Да смо ми једне вјере, да смо ми Словени, да смо ми православни, да је немогуће заборавити подвиг совјетског официра и војника, да смо ми једно… шта све није говорио. Но, погледајте шта данас говори тај човјек. Зато ће он сигурно завршити лоше. Сигурно лоше“, казао је бивши Јељцинов замјеник, додајући да не жели да предвиђа, али да осјећам да ће он завршити лоше, зато што је он стао против свих.
Нестали милиони руских инвеститора

Александар Владимирович Руцској, некадашњи потпредсједсједник Руске Федерације, нагласио је у гостовању на ТВ Цариград да је новац који су руски инвеститори „разбацали“ по Црној Гори (300 милиона долара) нестао без трага, али и да га треба тражити од Ђукановића.

„А тих 300 милиона долара који су наши инвеститори тамо разбацали, исчезли су без трага. То од Ђукановића треба тражити. Мислим да ће пронаћи куда су они ишчезли“, казао је Руцској.

Овом приликом подсјећамо да је опозиција у ЦГ упозоравала на дил између руских инвеститора и Мила Ђукановића, при чему је у приватне послове премијерових сарадника уложено 300 милиона евра.

„Шојгу, као стари прекаљени обавештајац, искористио је кодно име ‘КАП’ којим се означава операција економских, безбедносних, политичких и геостратегијских веза црногорског режима са Русијом. Очигледно је да је Ђукановић Русима обећао и неке геостратегијске концесије, највјероватније тоталну опструкцију НАТО интеграција, а у замјену Руси су ‘уложили’ у ‘КАП’, то јест приватне послове врха режима 300 милиона евра. Читава операција је, по свему судећи, реализована преко кластера оф-шор фирми иза којих формално стоји један израелски бизнисмен“, казао је 2013. године члан председништва Демократског фронта Небојша Медојевић у изјави за Дан.

„Ових 300 милиона које Руси сада, са правом траже, основано се сумња, потрошени су за приватни бизнис високих државних функционера, као директна корупција због које Влада у прошлом и овом сазиву доноси одлуке на штету Црне Горе. Ђукановић је покушавао да, као краљ Никола, игра на две столице и превари и НАТО и Русију што је довело до погубних последица по земљу“, нагласио је тада Медојевић.
Противљење НАТО-у и фалсификовани избори

Како је Руцској казао у наставку емисије, народ Црне Горе не жели да се држава прикључи НАТО савезу, као и да је Ђукановић инсценирао судски процес поводом наводног државног удара.

„Народ је православни, ми смо једне вјере, а избори су фалсификовани. И не само то, он је сад иницирао судски процес, као да је Русија умијешана у гласање, да смо покушали диверзије, да смо покушали њега убити… Но, видите о чему они тамо воде ријеч? Зато мислим да ће Ђукановић лоше завршити“, нагласио је он на руској телевизији.

Водитељ емисије „Руски одговор“ је додао „да је Русија хтјела да убије Мила Ђукановића, њега одавно не би било.“

У емисији „Руски одговор“ овом приликом су, поред Александра Владимировича Руцскоја, некадашњег потпредсједсједника Руске Федерације, гостовали и чланови Предсједништва Демократског фронта Андрија Мандић и Милан Кнежевић, који су за руску телевизију описали ситуацију са становишта ДФ-а.



https://www.youtube.com/watch?v=-j0L6xNJ_z4
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
ДФ: Руцкој потврдио да је Ђукановић плаћеник разних међународних центара


Поводом изјаве бившег потпредсједника Руске федерације Александра Владимировича Руцкоја, који је јавно саопштио како је Русија деведесетих година корумпирала и за властите потребе унајмила ДПС и Мила Ђукановића за 15 милиона долара, Демократски фронт се обратио јавности и СДТ.

„Иако не вјерујемо да ће СДТ Катнић урадити било шта по питању изјаве бившег потпредсједника Руске федерације Александра Владимировича Руцкоја, који је јавно саопштио како је Русија деведесетих година корумпирала и за властите потребе унајмила ДПС и Мила Ђукановића за 15 милиона долара, тражимо од њега, у име грађана, да покрене истрагу и процесуира криминалну банду“, саопштено је из Демократског фронта.

Сматрају да иако је он саставни дио те криминалне организације, што је главни разлог због чега неће урадити ништа што може наштетити Ђукановићевом интересу, важно је да јавност региструје различити однос у случају изјаве кредибилног извора какав је потпредсједник Русије Александар Руцкој и изјаве извјесних Синђе и Паје, чија прошлост говори о томе да не завређују да се нађу у било каквом пристојном друштву, а камоли да буду свједоци сарадници у најделикатнијим судским процесима какав је лажни државни удар који је осмислио корупцији склони предсједник ДПС-а.

„За ДФ нема никакве сумње да је Мило Ђукановић издајник и, дуги низ година, најобичнији плаћеник разних међународних центара и то не само из Русије, а да је Миливоје Катнић само саставни дио његове организације који ће беспоговорно извршити свако његово наређење. Због људи попут Катнића, који не раде свој посао, Ђукановић и његова породица су данас, пљачком постали, најбогатији људи у овој несрећној и спаљеној земљи“, наводи се у саопштењу.

У ДФ сматрају да је питање је тренутка, када ће се, осим Руцкоја, појавити и неки други свједоци који су такође корумпирали Мила Ђукановића, а који долазе из реда високорангираних функционера из западних држава од којих је новац са великим жаром и њему својственом похлепом узимао Ђукановић. Када је у питању криминал и корупција, од које је имао користи, Ђукановић није био гадљив ни на једну страну свијета, а преварени прије или касније морају проговорити.

„Смијешно дјелује када ДПС прича о излапјелим политичарима, части, официрима, када се зна да се ради о партији чији су највиши функционери давно раскрстили са властитом чашћу, постајући издајници и криминалци. Изјава Руцкоја је први важан доказ да неку политичку организацију у ЦГ финансира неко из иностранства. Ово је само још један прилог у нашем захтјеву да ДПС као политичку организацију треба забранити, а њено руководство судски процесуирати. За оволику количину криминала не може један да плати за све, па макар исказао и такву беспоговорну спремност за жртвовањем какву је демонстрирао Светозар Маровић“, поручује Демократски фронт.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
ЦГ – држава без права и правде: Милов сестрић се иживљавао над људима, нема кривичне пријаве


Да је Црна Гора приватна држава у којој нема ни права ни правде, те да бахатост дјеце државника и њихових сродника не потпада под кривичну одговорност, или другачије речено, да грађани Црне Горе немају основних људских права обиљежио је и задњи скандал у овој години: сестрић Мила Ђукановића, Един Коларевић се, на коктелу уприличеном у Црногорском народном позоришу, иживљавао над музичарима, директорком позоришта, а сукоб је завршен тако што је Коларевић главом ударио глумца који је стао у одбрану директорке.

„Ни три дана након инцидента у згради Црногорског народног позоришта (ЦНП) полиција није покренула истрагу о физичком сукобу, у коме је главни актер био Един Коларевић, сестрић доскорашњег премијера Мила Ђукановића,“ преносе данашње „Вијести“. Из полиције су рекли им да немају званичне пријаве.

Како преноси овај медиј, Коларевић је у сриједу вече вербално напао пословну директорицу ЦНП-а Зорану Краљ, а потом и главом ударио глумца Данила Бабовића, на коктелу који је уприличен послије премијере представе „Учене жене“ редитеља Јагоша Марковића. Коларевић је отишао до пјевача бенда „Црвено и црно”, понудио им новац и тражио да пјевају само у част његовог друштва.

„Томе се Краљ успротивила и рекла Коларевићу да је бенд ангажован за потребе ЦНП-а и да то није приватна забава у којој се плаћају и наручују пјесме”, испричао је саговорник „Вијести”, који је те ноћи био у ЦНП-у.

„Ко си ти!?”, дрекнуо је на директорку позоришта Коларевић, након чега је глумац Бабовић стао између ње и сина Ане Ђукановић, покушавајући да је одбрани.

Како наводе „Вијести“ Коларевић га је главом ударио у лице, а Бабовић је завршио на поду.

Оно што шокира јесте да директорка ЦНП-а Зорана Краљ негира да јој се Коларевић бахатао обраћао, упркос свједоцима који су се ту налазили. Она „Вијестима“ није хтјела да одговори да ли је и зашто није у складу за Законом о заштити имовине и лица случај пријавила полицији. Очигледно да она зна да не може вјеровати институцијама, и да јој се не исплати да се замјера.

Очигледно да у овој држави, под „новом“ владом, сасвим нестају основна људска права и слободе обичних грађана. Остаје нада да ће опозиција у наредној години остати уједињена и извојевати промјене које овај народ жељно чека, те обновити институције система које су блокиране самовољом господара ове државе и његових ближњих.

Више него икад видљив је расцјеп са којег нема враћања назад: ми или он.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Након што је ојадио Црну Гору: Мило се враћа приватном бизнису


Бивши премијер Мило Ђукановић није поднио захтјев да прима накнаду након престанка државне функције.

Ђукановић је , по закону, имао право да прима плату годину дана по престанку функције, саопштено је за ,Дан“ из Владе. Ђукановић такав захтјев досад није упутио ни Административном одбору Скупштине Црне Горе, гдје му је био верификован посланички мандат.

Ово значи даће се по свој прилици Ђукановић, седмоструки премијер, вратити приватном бизнису, и опет преузети функције овлашћеног представника у своје три компаније, колико их је званично регистровано.

Ђукановић, лидер Демократске партије социјалиста и носилац листе те странке на октобарским парламентарним изборима, поднио је 15. децембра оставку на посланичко мјесто. О томе је дописом обавијестио предсједника Скупштине Ивана Брајовића.

Бивши црногорски премијер је средином децембра у Београду изјавио да остаје у политици. Тада је поручио да остаје у политици из друге позиције, иза дневне политичке сцене.

Оставку на посланичку функцију Ђукановић је недавно најавио на сједници главног одбора ДПС-а, када је рекао да ће, кроз пуни анганжман на челу ДПС-а пружати снажну подршку будућем премијеру Душку Марковићу.

Ђукановић је у свом ранијем имовинском картону навео да је стопроцентни власник фирме Капитал инвест, половине фирме Глобал Монтенегро, те 25 одсто акција Универзитас, у оквиру којег ради Универзитет Доња Горица. Доскорашњи премијер је прецизирао да фирма Глобал Монтенегро посједује земљиште у Будви површине 20.130 метара квадратних, које је под хипотеком. Земљиште је под оптерећењем због пореског дуга на име пореза на непокретности, али и на име кредита према једној пословној банци. Хипотеку на земљиште недавно је ставила због пореског дуга, Општина Будва. Сувласник фирме Глобал Монтенегро је Ђукановићев кум Вук Рајковић.

Фирма Универзитас, у којој премијер има 25 одсто капитала, евидентирала је некретнине површине преко 30.000 метара квадратних. У извјештају објављеном на сајту Агенције за спречавање корупције наводи се да Универзитас има пословну зграду од 16.438 метара квадратних, гаражу од 3.185 и земљиште од 12.038 квадрата.

За трећу Ђукановићеву фирму Капитал инвест нема података о некретнинама, а само је констатовано да се на њу води једно возило марке „ауди А6“.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
mob
I-mate il` nemate
 Smile

"Isprsi" se Miloo!
Podaj co`eku orden "`Eroja CG" :



https://www.youtube.com/watch?v=eYbcjwspMqU
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Раковић: Ђукановић је цјепаница од човјека


У јучерашњем разговору са Радио Спутњик у емисији „Свет са Спутњиком“, која се тицала дијалога црквених делегација о канонизацији кардинала Алојзија Степинца, др Александар Раковић је кроз осуду фалсификовања историјских чињеница поменуо и црногорски сепаратизам и фабриковање лажне историје од стране режима Мила Ђукановића, његових квазиинтелектуалаца и осталих антисрпских медиокритета у Црној Гори.

Раковић се осврнуо и на Ђукановићев недавни говор у Никшићу када је осуо паљбу на званичну Русију и пријетио српској опозицији у Црној Гори. С тим у вези Раковић је нагласио: „Мило Ђукановић је потпуно изгубио разум. Тај човјек више није при себи. Прича глупости. Он је цјепаница од човјека“.

Поред тога, на јучерашњој конференцији за штампу „Политички прогон Срба у Црној Гори и неистомишљеника Мила Ђукановића“, која је одржана у Медија центру у Београду, Раковић је казао како је мултидисциплинарном научном методологијом потребно истражити психопатологију конвертита и утврдити шта људе људи попут Марка Перковића Томпсона и Мила Ђукановића нагони ка томе да острашћено дјелују против српског народа из ког су они или њихови преци потекли.

Читава емисија Радио Спутњика се налази на означеном линку.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Влада прво дала новац Првој банци, па се задужује код браће Ђукановића


Влада Црне Горе је донијела одлуку о кредитном задужењу код Прве банке у износу од 15 милиона евра.

Прва банка је у већинском власништву Аца Ђукановића брата бившег премијера и лидера ДПС-а Мила Ђукановића, који је, иначе, мањински акционар.

Из Владе Црне Горе је саопштено како се код Прве банке задужују „сходно одредбама Закона о буџету за 2017. годину“.

Индикативна је чиљеница да је актуелни министар финансија у Влади Црне Горе Дарко Радуновић дошао је на то мјесто са позиције главног извршног директора Прве банке.

Подсјећамо да је Црне Горе краје 2008. години Првој банци одобрила кредитну помоћ од 44 милиона  евра, због проблема са ликвидношћу те банке.

Начин на који је Прва банка вратила тај кредит је више него споран, пошто је прва рата кредита од 11 милиона евра враћена фиктивно.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

IMG_20170317_133854.jpg
(23.4 KB, 480x336)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 13:25:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.119 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.