Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:29:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Milioni za posredovanje  (Pročitano 805 puta)
20. Okt 2008, 00:47:51
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Kompanija „Jugorosgas" uzima četiri odsto marže na gas koji se uvozi u Srbiju, i na taj način zaradi oko 30 miliona evra godišnje koje plate građani Srbije kroz cenu gasa. „Srbijagas" je do 2006. godine kupovao gas direktno od „Gaspromeksporta", ali je onda odlučeno da se u priču uvede posrednik (preprodavac), što do danas nije objašnjeno!

„Jugorosgas" je nastao još 1996. godine kao zajednička rusko-srpska firma u kojoj je pola udela imao „Gasprom", a drugu polovinu „NIS energogas", „Progres", „Progres gas trejding", „Sartid" i Beobanka.

Propuštena šansa

NIS je 13. maja 2005. godine doneo odluku da otkupi i 25 odsto vlasništva „Progres gas trejdinga" i Beobanke i tako zadrži 50 odsto srpskog učešća u „Jugorosgasu". Press je došao i do odluke „Jugorogasa" o prodaji akcija NIS-u!

„Odobrava se zaključenje ugovora o kupovini akcija „Progres gas trejdinga" i Beobanke u stečaju od strane NIS - Naftne industrije Srbije", eksplicitno piše u dokumentu do kojeg je došao Press. U odluci UO NIS-a eksplicitno se navodi da se za „zaključenje ugovora sa ‘Progres gas trejdingom' i Beobankom zadužuje Milutin M. Prodanović", koji je tada bio direktor „NIS energogasa", a sada je pomoćnik ministra za energetiku.

Po statutu „Progres gas trejdinga", NIS je imao 30 dana da odgovori na zahtev o kupovini akcija, a Prodanović je trebalo da obavesti Ministarstvo energetike i zatraži saglasnost da „Energogas" otkupi akcije „Jugorosgasa". Al,i to se nije desilo, pa je za oko dva miliona evra 25 odsto kapitala „Jugorosgasa" otkupila firma „Centreks", austrijska ćerka-firma „Gasproma".

Prodanović: Nisam kriv!

Prodanović za Press tvrdi da nije kriv jer on nije bio u „Energogasu" kada je kupljen „Jugorosgas".
- Prethodni ministar Aleksandar Popović pitao me je već da li sam ja kriv i zašto me prozivaju u javnosti. Svu dokumentaciju sam predao Popoviću, koji je rekao da je sve dao policiji. Nakon toga su me ispitivali šta se dešavalo. Ali, kako sam ja mogao da znam, kad sam ja u septembru 2005. otišao iz „Energogasa"? - upitao je Prodanović.

Prema njegovim rečima, nakon Skupštine „Jugorosgasa" u Moskvi, bila je formirana radna grupa koja je trebalo da napravi ugovor i plan šta da se uradi. Prema tom planu, trebalo je da bude zatražena saglasnost od Ministarstva energetike.

Na pitanje Pressa zašto to nije uradio kad je već bio zadužen od strane NIS-a, Prodanović kaže da to nije bio posao direktora „Energogasa" već NIS-a?!
- Ugovor je bila napravila grupa pravnika iz „Energogasa", „NIS gasa" i „Jugorosgasa". Ta grupa pravnika je ugovor uradila i predala 19. 10. 2005. Veliboru Jovanoviću, direktoru pravnik poslova - kaže Prodanović. Međutim, na pitanje zašto je ovaj ugovor predat tek kada je on otišao i zašto nije ispoštovan rok od mesec dana koji predviđa Statut „Progres gas trejdinga", Prodanović kaže da nikakvog roka nije ni bilo.

LDP: KO JE OPLJAČKAO GRAĐANE?

Lider LDP-a Čedomir Jovanović izjavio je juče da su građani Srbije prevareni i opljačkani potpisivanjem energetskog sporazuma sa Rusijom. Prema njegovim rečima, dokumenta koje je prikupio LDP pokazuju da se prethodna Vlada Srbije, čiji je premijer bio Vojislav Koštunica, iz nepoznatog razloga i kroz kršenje brojnih zakona odrekla ravnopravnog odnosa sa Rusijom, u zamenu za dogovor sa zajedničkim preduzećem „Jugorosgas", u kojem Srbija, umesto prethodnih 50 odsto, zadržava samo 25 odsto vlasništva.

On je rekao da će prikupljene materijale danas dostaviti predsedniku Srbije Borisu Tadiću, članovima parlamenta i Vlade, kao i predsedniku Saveta za borbu protiv korupcije i republičkom tužilaštvu.

 

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:29:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.