Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Miki Maus, Štrumpfovi i Nikolići na otvaranju "Šumadijskog Diznilenda"  (Pročitano 1939 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Uplate iz Emirata kontroliše američka banka


Neka oni što pišu o navodnoj aferi kažu šta, u stvari, od mene žele, neka kažu ko je predao krivičnu prijavu, neka sakriju njegovo ime, neka bar pokažu prijavu, da razbijemo i tu famu – poručio je predsednik Srbije



Kragujevac – Nije bilo kriminala u fondaciji koju vodi moja supruga, izjavio je u Kragujevcu predsednik Srbije Tomislav Nikolić, prilikom otvaranja „Kreativnog parka” u čiju je izgradnju Fondacija „Dragica Nikolić” investirala 630 miliona dinara.

– Spisak donatora predali smo još pre četiri meseca, iako na to nismo bili obavezani zakonom. Zašto Agencija za borbu protiv korupcije ćuti, zašto ne kaže ima li kriminala, ili nema. U fondaciji koju vodi moja supruga nije bilo kriminala, niti može da ga bude. Priče o tome su laž – rekao je predsednik Nikolić u Velikom parku, gde je jula prošle godine počela izgradnja najvećeg „Kreativnog parka” u zemlji za zabavu mališana i odmor starijih.

Predsednik Srbije je demantovao napise o sumnjivim poslovima u Fondaciji „Dragica Nikolić”, navodeći da je spisak donatora predat samo „privilegovanim medijima”. Ne navodeći ko je „povlašćenim medijima” predao spisak sa imenima donatora, Nikolić je pozvao Agenciju za borbu protiv korupcije da se tim povodom konačno oglasi.

– Policija nikad nije ušla u prostorije fondacije koju vodi moja supruga, ali se policijski inspektori pojavljuju kod nekih ljudi koji su označeni kao donatori. Neka oni što pišu o navodnoj aferi kažu šta, u stvari, od mene žele, neka kažu ko je predao krivičnu prijavu, neka sakriju njegovo ime, neka bar pokažu prijavu, da razbijemo i tu famu – poručio je predsednik Nikolić.

Pozivajući se na neimenovane policijske izvore, dnevni list „Blic” je prethodnih dana objavio seriju tekstova u kojima se govori o navodnim finansijskim malverzacijama u fondaciji na čijem je čelu supruga predsednika Srbije Dragica Nikolić. Navodno, na račune izvođača radova uplaćivano je više novca nego što je bila stvarna vrednost posla. Neki su, kako je navedeno u novinskim napisima, bili prinuđeni da „višak” vrate ljudima koji su bliski porodici Nikolić, a anonimnu krivičnu prijavu je, navodno, podneo vlasnik građevinske firme koji nije pristao na tu „ucenu”.

Mediji su pisali i o odlivanju novca sa računa Fondacije „Dragica Nikolić” u privatne džepove. Tako je, navodno, netragom nestalo oko 500.000 evra, a danas je novinare interesovalo i šta je bilo sa milion evra koliko su fondaciji dali Ujedinjeni Arapski Emirati.

– Što se Emirata tiče, sve devizne uplate kontroliše američka banka – odgovorio je predsednik Nikolić, naglašavajući da se lako može utvrditi gde je potrošen i u šta uložen svaki dinar koji je uplaćen na račun fondacije njegove supruge.

Napise pojedinih medija o navodnim spekulacijama opovrgla je i Dragica Nikolić.

– Iz banke ne možete da podignete nijedan dinar za svoje potrebe. A što se donatora tiče, pa u kragujevačkoj bolnici postoji tabla sa imenima svih onih koji su finansijski pomogli obnovu porodilišta u ovom gradu – napomenula je predsednikova supruga, osnivač i predsednik UO Fondacije „Dragica Nikolić”.

Inače, „Kreativni park” u Kragujevcu, čija je izgradnja, prema prvobitnoj proceni realizatora projekta „Beogradske nedelje dizajna”, trebalo da košta između 200.000 i 250.000 evra, površine je od jednog hektara i nalazi se u delu starog Velikog parka za koji je svojevremeno bila zainteresovana porodica našeg tenisera Novaka Đokovića. Umesto terena i teniske akademije, sada se na tom prostoru nalazi dečije igralište. Osim „Kreativnog parka” i porodilišta, Fondacija „Dragica Nikolić” je u Kragujevcu investirala i u izgradnju ambulante u naselju Šumarice.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.