Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:22:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mig-23 iz Muzeja u Surcinu napusta postavku  (Pročitano 19373 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
pa sad , to zavisi od kalibra i da li su nove . ako smo im prodavali minobachache  Smile . uglavnom ,evo cene novih granata od 155 mm (dodushe za izrael   Smile ) ....

   
Article: Israel asks Pentagon for artillery shells.

Article from:
    Defense Daily
Article date:
    June 11, 1997 CopyrightCOPYRIGHT 1997 Access Intelligence, LLC. This material is published under license from the publisher through the Gale Group, Farmington Hills, Michigan.  All inquiries regarding rights should be directed to the Gale Group. (Hide copyright information)

Israel has asked the Pentagon for more than 98,000 artillery shells under a $30 million foreign military sale deal.

The 155mm M107 rounds would be used to bolster sustainment and reserve ammunition stocks for Israel's self-propelled and towed howitzer force.

The rounds will be manufactured by Primex Technologies [PRMX].

"This sale will contribute to the foreign policy and national security of the United States by helping to improve the security of a friendly country which has been and continues to be an important force for political ...


http://www.highbeam.com/doc/1G1-19501409.html

----------------------------------

to je dakle 300 $ po komadu za najveci kalibar ,koji mislim da irak i ne poseduje . njihov najveci kalibar je 130 mm

----------------------------------------------------------


p.s. irachka armija sigurno nije kupila "stotine hiljada uniformi" - jer toliku vojsku nemaju  Smile Smile ,a i ameri su im poklonili ogroman broj istih sa sve shlemovima i zas.prslucima.
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 00:06:13 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Prodavali smo im velike kolicine, a to je bitno.

Radi se o proizvodnji pre svega 150.000 pancira i 300.000 pancirnih ploča (a mozes videti kako uniforme igledaju u jednom Jugoimportovom izvestaju, mislim onog sa Lazarom), sa pratecom opremom, a to da Iracani nemaju veliku vojsku... Sigurnosne snage ukupno broje (sa sve policijom) 650.000 ljudi kojima takodje trebaju i panciri itd. Potrebna im je i u magacinu koja uniforma itd  Ali stvarno ides u raspravu bez jednog dokaza i glavni ti je argument ono sto ne znas a smislis, mislim to je bas rasprava za jedan ozbiljan forum... Imas pravo da sumnjes to je tvoje pravo, ali da dokazujes tako sto nesto ne znas pa teras dalje sa time kao aksiomom, pretera ga.... Ja se ne mesam preterano u tehniku, ali neke stvari dobro znam... (Itekako imas oblasti gde si dobar ali ovde...)

Trebala im ta kolicina ili ne, to me se ne tice, toliko su narucili - platili i dobili, da li ce u njima decu da salju u skolu ili da u njih oblace vojsku mene ne zanima...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 00:42:45 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Ево овде има ценовник
http://www.pmulcahy.com/ammunition/howitzer_rounds.html

Ту пише да је тренутно фугасна 130 мм  830 долара а да је цена барутног пуњења од 21 кг 52 долара.

Али нисам сигуран колико је то важеће и од када су те цене, јер је долар поприлично девалвирао а цена нафте и енергије отишла у небо. По томе испада да 1 кг барута кошта као 1 литар уља.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
stegonosho , samo se uplicesh u lazi i josh vece lazi  Smile Smile Smile Smile ....

zar ti mislish da mi ne znamo da irachka vojska ima oko 270 000 ljudi (ukljucijuci rezerviste i one koji su samo formalno vojnici - korupcija  Smile ) . zar takodje mislish da mi ne znamo da su uniforme dobili od amerikanaca ,shto se na njima lepo i vidi i da niko kod nas ne bi mogao da isporuci toliku kolicinu pancira u tako kratko vreme (time se jedino bavi mile dragic ,a oni nisu ni spomenuti u ugovoru ,niti imaju tolike kapacitete) .

inache , koliko ja vidim , niko na netu ne spominje da ugovor sa irakom uopshte ukljucuje neke uniforme i pancire ...  Smile Smile


-------------------------

aleksa , koliko ja vidim taj sajt se bavi igrom Twiligt 2000 , a ne cenama u stvarnom zivotu ?  Smile

http://www.pmulcahy.com/
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3954
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20

Izgleda da zaista postoji interesovanje Iracana,da se nesto od Mig-21,23 vrati u Irak.Posto su to aparati u ocajnom stanju,nije mi jasno koja je njihova logika. Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Posao su iznele firme:  "Krušik" (Valjevo), "Novitet" (Novi Sad), "Danica" (Čajetina), "Konfekcija Zvezda" (Kruševac), "Župljanka" (Aleksandrovac), "KTR Štep" (Arilje), BIMDI (Odžaci), MZK (Trstenik), "Gepard" (Novi Sad), "UČA International" (Vršac), FIBO (Pirot), DIS (Beograd), "Kartonka" ( Novi Sad), "Luka" (Novi Sad), "Vektor & Viator" (Novi Sad), "Polymit-B" (Šabac), "Majkić" (Inđija) i "Bazis" (Vrčin). Nadji brojeve telefona i pitaj da li je poslova bilo, vecina ima sajtove, a i 988 je magican broj.

Evo nesto i o skandalu koji je pratio citav posao, inace su skandal pokrenuli upravo Mile Dragic i odredjeni politicari kako bi citav posao pripao samo njemu. A to sto mislis da samo on to radi, pa to pokazuje koliko uopste poznajes materiju...

http://www.politika.rs/pogledi/Miroslav-Lazanski/KO-JE-PREVARIO-GENERALA.lt.html

To sto svi znaju okaci macku o rep. Inace stvari su isporucene u julu i ko zna da li su podeljene a ti ces da mi pokazes sliku od pre dve godine (ili sa pocetka ove) i kako Iracani setaju pustinjom u americkoj opremi... Ja sam pomenuo sigurnosne snage (koje ukljucuju i vojsku i policiju), a ne samo vojsku.


@ujkaalbert

Odredjeni deo je konzerviran i nije toliko los, njihova jedina logika je da nemaju nijedan borbeni avion a narodu moraju da se dokazu kao nezavisni od okupatora, a F-16 nece skoro, nesto se natezu sa Amerima. Ukoliko ne vrate uskoro preostale pilote u pogon, uvodenje F-16 u naoruzanje (kada bude stigao) ce biti nocna mora...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 19:38:20 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
link koji si dao je vrlo interesantan  ,ali ako je pricha tachna - panciri i uniforme se ne proizvode kod nas   Smile . uostaom jasno je i zashto - mi ne mozemo da proizvedemo toliku kolicinu opreme.

inache ,poshto su iracani sigurno pocepali dosada one americhke uniforme - da mi neku sliku iracanina u uniformi koja se proizvodi u srbiji  Smile Smile  i koshta barem 3000 $  (da bi se zatvorila tvoja finansijska konstrukcija od 200 miliona $ )  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Khm, da ove firme koja sam naveo su Turske a ne nase... Smile Smile
Telefon u sake i zovi firme, dokazi da gresim, a videces da ne lazem i dodjes mi izvinjenje i to debelo. A ako ne umes da telefoniras nadji nekog sigurno ce ti pomoci...

Da citiram prethodno linkovani tekst:

Citat
Neko je generala u vezi sa tim teško prevario ili je dozvolio da bude prevaren. Bazični materijali za pancirne prsluke ne proizvode se u Srbiji, u svetu postoji samo nekoliko proizvođača takvih materijala i svi koji u Srbiji šiju pancirne prsluke kupuju bazične materijale u inostranstvu. Od tih, takozvanih mekih slojeva pancira, koji se obavezno uvoze, ali ne i iz Izraela, kako tvrdi general Delić, pod posebnim presama prave se pancirne ploče i tim postupkom ovladalo je nekoliko firmi u Srbiji, između ostalih i „Krušik”. Posao izrade 150.000 pancira i 300.000 pancirnih ploča za Irak nije mogao, zbog kratkih rokova isporuke, da bude poveren samo jednoj kompaniji u Srbiji, pa je proizvodnja organizovana u nekoliko firmi. Svi su dobili deo porudžbine iz Iraka, neko više neko manje.

Posao je bio za 114 miliona USD sto se tice pancira i uniformi a ne 200 i tvrdoglaviji sam od tebe tako da ne mozes da me iznerviras, pre ce moderatori da zakljucaju topik. A i sam tekst procitaj ponovo.

Ujutro zorom sedi pored telefona i napred u "razotkrivanje zavere"... Naravno pozivam i ostale, da vidimo ko laze...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 20:21:19 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13

Telefon u sake i zovi firme, dokazi da gresim, a videces da ne lazem i dodjes mi izvinjenje i to debelo.

evo uzimam poslovni imenik i zovem sve firme redom i pitam : da ne proizvodite vi slucajno pancire za irak ....  Smile Smile Smile


Citat
. Bazični materijali za pancirne prsluke ne proizvode se u Srbiji, u svetu postoji samo nekoliko proizvođača takvih materijala i svi koji u Srbiji šiju pancirne prsluke kupuju bazične materijale u inostranstvu.

drugim recima , veci deo zarade ide tim stranim proizvodjacima pancira  Smile .

Citat
  i tim postupkom ovladalo je nekoliko firmi u Srbiji, između ostalih i „Krušik”.

ajde ...  Smile bash me interesuje koliko je krusik spreman da proizvede pancira ,kad se na njihovom sajtu nigde ne pominju : http://www.krusik-flm.co.rs/

Citat
Posao je bio za 114 miliona USD sto se tice pancira i uniformi

pa ti si pominjao tih 200+ miliona ,a ne ja  Smile . elem , koliko uniformi i po kojoj "sitnoj" ceni su iracani odlucili da zamene one nikakve americhke besplatne uniforme  Smile . takodje ,molim sliku makar jednog irachkog nesrecnika u tim aljinama  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 856
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
Prvo telefoniraj, naveo sam ti konkretne firme, gde ces konkretnije. Cifru od 200+ miliona sam naveo za celokupni ugovor, a 114 miliona za pancire i uniforme... gde sam naveo drugacije?

Da, kada Mercedes uveze celik za vozila vise od njega zaradi proizvodjac celika, logika na kvadrat.

Telefoniraj, lepo se predstavi (valjda si lepo vaspitan) i pitaj slobodno, i ne treba ti poslovni imenik, samo dobri stari 988. Ako dokazes sledi ti prvo mesto u novinama i orden narodnog heroja (svi ce pisati o tebi a nacija ce biti ponosna), ako ispadne da sam ja u pravu - meni jedno malo - malecko  izvinjenje, ne trazim previse zar ne?



PS.

Sajt koji si stavio je za civilni program - lovacka municija, telefon u sake, nemoj da si lenj...
« Poslednja izmena: 02. Sep 2009, 20:49:53 od stegonosa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 09:22:28
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.