Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:16:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metode Štazija na samitu Grupe osam  (Pročitano 1340 puta)
25. Maj 2007, 15:56:52
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Neverovatne mere bezbednosti u Nemačkoj pred samit najbogatijih zemalja
Metode Štazija na samitu Grupe osam
Autor: A. Petrović | 25.05.2007 - 10:05


Nemačke bezbednosne službe se užurbano pripremaju za najveći zadatak u poslednjih pola veka - obezbeđivanje samita lidera Grupe osam najrazvijenijih zemlja. Zbog toga i ne čudi što su nemački agenti uoči sastanka u Hajligendamu (od 6. do 8. juna) počele da primenjuju i taktiku Štazija, ozloglašene obaveštajne službe nekadašnje Istočne Nemačke.
Oni su počele da sakupljaju uzorke ljudskih mirisa i da prave bazu podataka kako bi lakše pratili eventualne nasilne demonstrante tokom organizacije samita. Ovi uzorci će u slučaju potrebe biti prosleđivani policijskim jedinicama sa specijalno obučenim psima, kako bi nasilnici lako mogli da budu identifikovani i izvučeni iz mase.
„Mi želimo da na svaki način garantujemo bezbednost liderima država koji će prisustvovati samitu. Sakupljanje uzoraka mirisa je veoma korisno u brzoj identifikaciji osumnjičenih“, rekao je Volfgang Šojble, ministar unutrašnjih poslova Nemačke.
Akcija prikupljanja uzoraka mirisa je već počela. Uzorci su do sada uzeti od pet osoba, čije je stanove policija pretresla prošle nedelje, a koji su povezani sa radikalnim levičarskim grupama.
Očekuje se da će protesti tokom skupa u Hajligendamu privući više od 100.000 antiglobalista iz celog sveta i u Berlinu su rešeni da se incidenti i nasilje izbegnu. Tokom samita biće angažovano više od 17.000 policajaca, a gradnja nekoliko desetina kilometara čeličnih i betonskih prepreka oko grada na obali Baltičkog mora privodi se kraju. Ukupni troškovi za bezbednost procenjuju se na oko 17 miliona dolara.
Angela Merkel, nemačka kancelarka i domaćin samita, izjavila je juče da su velike bezbednosne mere neophodne, ali istakla i to da antiglobalisti imaju pravo na mirne proteste.
„Oni koji pribegnu nasilju čine dijalog nemogućim. A svi koji kritikuju bezbednosne mere prvi bi optužili vlasti za nemar ukoliko dođe do izbijanja nasilja“, rekla je Merkelova.
Prikupljanje uzoraka ljudskih mirisa naišlo je na neodobravanje i u vrhu vlasti. Tako je Brigite Ciprise, ministarka pravde, izjavila da je „zatečena ovakvom odlukom policije“:
„Ovo ostavlja vrlo gorak ukus u mojim ustima. U potpunosti razumem strah građana koji brinu o tome da ih država špijunira“, rekla je Ciprise, inače iz Socijaldemokratske partije, članice vladajuće koalicije.
Reagovao je zamenik predsednika Bundestaga Volfgang Trize koji je istakao da „vlasti neće koristiti ovu metodu kako bi špijunirale svoje građane“, kao što je to bio slučaj u vreme komunizma u Istočnoj Nemačkoj.
Opoziciona Stranka levice oštro je osudila postupak policije opisujući ga kao korak usmeren protiv prava građana:
„Država je usvojila metode Štazija, tako je sebi oduzela svaki legitimitet“, rekla je Petra Pau.
Zanimljivo je da je Štazi uzorke čuvao u staklenim vitrinama, na kojima su izlepljene nalepnice o svakom uzorku. Neki od ovih uzoraka izloženi su u muzeju Štazija u Berlinu.
Među temama na samitu Grupe osam biće razmatrani aktuelni svetski problemi, poput mera za smanjenje emisije štetnih gasova, zaštite životne sredine, povećanja pomoći državama u Africi i otpisa duga siromašnim zemljama. Samitu će pored Merkelove prisustvovati i predsednici SAD Džordž Buš, Rusije Vladimir Putin, Francuske Nikola Sarkozi, kao i italijanski premijer Romano Prodi i japanski Šinzo Abe. Na samit dolazi i odlazeći britanski premijer Toni Bler.

Samit pored nudističke plaže

Na obali pored samog kompleksa „Grand hotela Kempinski“, gde će se održati samit G8, nemački nudisti se svakodnevno sunčaju i kažu da im ne pada na pamet da se odreknu svojih starih navika, iako će lideri G8 moći da ih vide sa udaljenosti od 100 metara, koliko ima od hotela do plaže.
- Nema ništa lepše nego ležati na plaži bez odeće. Nadam se da će nam se američki predsednik Džordž Buš pridružiti. Ne mogu ovo da nam oduzmu, ovo je bio jedan od simbola slobode u Istočnoj Nemačkoj - kaže Rudolf Šuce, penzionisani vladin računovođa.

Izvor: Blic


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 25. May 2007, 15:57:13)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Interesantno da upravo stranka lijevice osudjuje tu metodu a oni su direktni nasljednici istocno njemacke komunisticke partije, nekako im je zao da je kormilo preuzeo neko drugi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Методе Штазија су пробрани спој учења Гестапоа и НКВД-а/КГБ-а. То тешко може да омане.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Na kraju su se sami urusili iznutra i danas zive od socijalne pomoci
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
"Cista" im savest ....Ha,ha,ha,..
Oni "demokrate" i krojaci svetskog poretka _izuzimam Rusiju koja je mocna i mocnija od vecine njih- plase se i sopstvene senke.
Nemaju oni mira u svojim glavama - cim ih neko pogleda kako im se ne svidja odmah na scenustupa  scenario zavere i "sredjivanja" stanja u toj "nedemokratskoj" zemlji.
Svaka velika civilizacija je propala iznutra . Oni nisu svesni da propadaju. Zivi bili pa videli .
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
ne znam zbog cega tolike mere bezbednosti...pa to su demokratski lideri,zbog cega se oni plase naroda? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Reporteri Glasa ispitali pravila Marfijevog zakona izveštavajući sa Samita G-8

Prvo šampanjac, a onda šmrkovi

Novinarska ekipa Glasa javnosti bila počašćena i pritvaranjem na aerodromu u Minhenu, otkazivanjem rezervacije smeštaja "zato što su Jugosloveni šajze" i na kraju "gurkanjem" sa policijom, zato što smo im se "našli na putu"

HAJLIGENDAM - Nemačka vlada potrošila je 100 miliona evra na organizaciju Samita G-8 na Baltičkom moru kako bi pripadnicima državnih delegacija i sedme sile bilo na raspolaganju i "od ptice mleko", ali je novinarska ekipa Glasa javnosti bila počašćena i pritvaranjem na aerodromu u Minhenu, otkazivanjem rezervacije smeštaja "zato što su Jugosloveni šajze" i na kraju "gurkanjem" sa policijom, zato što smo im se "našli na putu".

Kap je prvog dana Samita prelila čašu kada je naš fotoreporter Marko Rupena ostao "zarobljen" među demonstrantima (do kojih je stigao lukavstvom), baš kad su protesti postali malo "življi". Kako je policija blokirala prilaz i izlaz ka Bad Doberanu, naš kolega nije mogao da izađe iz tampon zone, jer vozila praktično nisu saobraćala, a novinare koji su se probili na lice mesta, policija je gurala zajedno sa demonstrantima. Autor ovih redova se nešto ranije vratio u pres centar uz bogatu čast onome ko mu je pomogao, ali je fotoreporter ostao da uradi svoj posao i napravi bolje snimke.

- Ma policajac me je samo jednom gurnuo, inače su bili veoma fini. Rekli su da se novinari negde sklone, jer će morati da puste šmrk i na nas, s obzirom da ne mogu da nas razlikuju od demonstranata - rekao je Marko kad se vratio u pres centar, posle sat i po pešačenja. Dakle, od sve ljubaznosti policija nije mogla da razlikuje raspevane hipike i klovnove od ljudi sa diktafonima, fotoaparatima, objektivima i žutim trakama oko vrata na kojima su akreditacije sa fotografijama i halogenom zaštitom. I to je sigurno mnogo koštalo, ali eto neki nisu videli.

E, više nismo mogli da ćutimo pred činjenicom da je ograda oko Hajligendama koštala 12,5 miliona evra, a bezbednost novinara bila osigurana samo ako sede skrštenih ruku ili u kancelariji. Džabe im svi sendviči - sa tri vrste lososa, mufini, jagode i šampanjac.

A kako je sve počelo? Na aerodrom u Minhenu smo stigli sa zakašnjenjem od dobrih 20 minuta. U nadi da nismo propustili presedanje na let za Hamburg, obraćamo se službeniku koji kontroliše pasoše pre ulaska u prostor pred ukrcavanje.
- A gde vi idete? - pita on.

- Tamo, mislim u Hamburg, kažem ja razmišljajući da se ipak ne pohvalimo da idemo na sastanak G-8.
- Ja kad negde idem, znam gde idem. Kako vi ne znate gde idete - počinje uniformisano lice, a meni nije jasno čemu takav ton i što me gleda sumnjičavo. I onda je shvatio da ja možda "ne znam kuda idem", ali da sam u svakom slučaju stigla u Nemačku - bez vize! A sa mnom, ilegalno, i kolega Marko.
- O moj bože! Naša ambasada u Beogradu vam je izgleda izdala vizu za jul umesto za jun. Vi i kolega ne možete u Hamburg - reče on, doda još štošta i svi se nasmejasmo u neverici. Pokušali smo prvo da ga lepo ubedimo da moramo da stignemo na taj let, a kad nije uspelo, uprkos njegovoj želji da pomogne, morali smo da zaobiđemo istinu.

- Znate šta, ovo je nečuveno. Sad moram da zovem u kabinet kod Merkelove. Mi moramo da dobijemo vizu, pa mi očekujemo razgovore sa Putinom i sastanak sa nekim članovima delegacije Francuske..., umalo da i sama poverujem. Onda su nas "preuzeli" policajci koji nisu znali da smo mi tako "važni" i da je kriva njihova administracija i smestili na udobne klupe u prostorijicu bez prozora. Tu smo proveli čitav sat gledajući otiske prstiju koje su sumnjivi ostavili po zidovima šireći ruke i noge prilikom kontrole, kao u filmovima. Posle milion neprijatnih pogleda - jedna viza poništena druga upisana, ali nema slobodnog mesta na sledećem letu. Idemo tek kasnije, pa vozom u tri ujutru stižemo u privatni pansion Nemca koji otvara vrata mrtav pijan.
- Vi ste Jugosloveni? Najn cimer. Jugosloveni šajze - priča on, a mi ništa ne razumemo. Što razumemo, nećemo da poverujemo.

Jedva uđosmo u kuću, maltene preko njega. Pola sata nas je ubeđivao da ne možemo da ostanemo. Onda uze u ruke zamišljenu pušku da dočara Srbiju. Da smo "Amerikan", onda "ok". Ali nismo, pa se pogodismo da ostanemo do jutra. Sutradan smo i njemu kazali da ćemo zvati kod Merkelove u kabinet, oni govore nemački, pa mogu da mu objasne da nam je potvrdio rezervaciju. Evri, nažalost, nisu srpski. NJih je primio bez reklamacije. A mi se sutra vraćamo kući.
EKSKLUZIVNO IZ NEMAČKE ZA GLAS - Diana Milošević - Marko Rupena
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
Ovo sto su dozivjeli ovi novinari, nista neobicno. Jedan moj prijatelj Amerikanac je letio iz Beograda preko Berlina za Seattle pa su ga zadrzali kada je doletio iz Bg-a i ispitivali da li ide na G8. A bilo je hapsenih novinara i drugih novina kao cak i advokata. Ubacivali su se policajci u civilu i provocirali masu da baca kamenje pa su bili otkriveni. A nemam pojma u kakvom smjestaju su bili ovi novinari. Inace su se izdavale mnnoge privatne kuce jer su mnogi namirisali novac. Inace ta okolina i nije nesto vidjela svijeta. Najobicnija provincija koja je cak i zaradila na G8, racunaju nekih 25 milijuna €.
Inace, kada se poredi Genova pa i Skotska, ovo je proslo mirno. Cak ce neko odgovarati za pritvaranje demonstranata po "kavezima" slicnih kao maltene u Guantamu.
Inace, ranije sa stranom press karticom kad pricam engleski nisam imao problema sa policijom. Inace su glupi i vecinom i ne znaju engleski. A i nisu nesto sigurni u nasilje jer znaju da su na sve strane kamere, fotoaparati, mobilni telefoni i sve se sazna za nekih par sati.
Malko su bili grublji u Berlinu dan nakon G8, u akciji "Reclaim the Street" da je i tu par novinara dobilo pendrek ili bilo uhapseno (njemacki novinari). A za Heilligendamm je bilo i skandala kada su njemackim novinarima otkazivali akreditacije.
Ipak mirnije nego u Americi, Rusiji, Italiji, Poljskoj...
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 20:16:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.