Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metoda distrakcije - što učiniti kad smo ljuti, tužni, u depresiji  (Pročitano 10764 puta)
11. Okt 2008, 22:37:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Metoda distrakcije - što učiniti kad smo ljuti, tužni, u depresiji            

Metoda distrakcije jednostavna je metoda koja funkcionira na pretpostavci da smo kad smo ljuti, tužni ili u depresiju uronjeni u vlastite misli toliko da ne vidimo ostatak svijeta. Ono što je potrebno učiniti jest- prebaciti fokus s onih misli koje uzrokuju tugu, depresiju ili bijes - na nešto drugo. Mogući su i drugi način suočavanja s onim što percipiramo kao negativne emocije, no ova metoda funkcionira po principu distrakcije -usmjeravanja misli na nešto drugo kako bismo povratili osjećaj za ravnotežu i širu sliku, koja je možda narušena nečime što je kod nas izazvalo emocionalnu turbulenciju.

Što učiniti?

Pogledajte neku dramu, na tv-u ili dvd-u, sapunicu, nešto sa dramskim zapletima ili puno emocija, nešto da vas uroni u tuđi emocionalni svijet i izbaci iz emocija u vlastitoj psihi. Čitajte neku knjigu, roman, tračeve o tuđim životima. Iziđite iz kuće i otiđite u muzej, uronite u nečija umjetnička djela. 

Ako ništa od ovog ne djeluje, nađite neku aktivnost u kojoj se možete "izgubiti".Pustite glasnu glazbu i skačite po stanu/sobi.Navucite rukavice i počistite nešto što već dugo namjeravate a niste. Postavite stol za ručak. Pronađite neki recept i pokušajte nešto kuhati. Izađite u prirodu i prošećite, nemojte razmišljati o problemima već upijajte prirodne ljepote.

Napravite si omiljeno piće ili jelo. Počastite se nekom sitnicom koju si inače ne priuštite. Isprobavajte odjeću. Zagrlite nekoga. Napravite si kupku i kad uronite u nju, zaboravite na ostatak svijeta. 

Zaposlite sva vaša osjetila.  Iskoristite stvari oko sebe kako biste se mentalno maknuli od situacije koja vas je uznemirila.

Izvor: www.psiha.com.hr
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Када сам љута , нерасположена и очајна, тешим се мишљу да смо потпуно безначајни у односу на космос. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 

 kada sam ljuta trazim drustvo dragih osoba koje mi uvek  daju jako dobar savet  Smile
 kada sam tuzna , osecam se tako zenstveno  Smile
 nisam jos bila u depresiji , moji bedaci  bas brzo prodju kroz mene

 u zadnje vreme pokusavam da se sto vise smejem i  budem ljubazna ( sto po prirodi nisam  Smile) i  svidjam se lolani kao  takva  Smile
« Poslednja izmena: 11. Okt 2008, 23:28:45 od lolana »
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Kad sam ljuta prvo izbacim paru iz sebe, a onda je brzo sve u redu. Ali kad sam tužna to je mnogo gore. Tada sama sebi kažem da moram uraditi nešto kreativno i nasmejati mnoge ljude. E taj pristup jako dobro pomaže.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Kada sam tužna, ništa mi ne može odvratiti pažnju, pa tako i pustim tu tugu da prolazi kroz mene, stopim se sa njom. I što je više osećam, gubi na intenzitetu i polako nestaje.

A kad sam ljuta, trudim se da se smirim, i molim boga da mi objekat moje ljutnje nije u blizini.  Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2008, 01:08:01 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Adapt or die!

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 5620
Zastava Beograd, Voždovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
SonyEricsson K610i
Kada sam ljut, radim fizičke aktivnosti da bi iz sebe izbacio sve što me čini takvim dok se ne umorim i smirim.

A kad sam tužan, povlačim se u sebe, tražim samoću i tada niko ne može da priča samnom, dok god to ne prođe.
Nikad nisam bio depresivan, tako da neznam šta bi radio po tom pitanju... Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 1425
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia 1234
Mene ovakvi saveti samo jos vise rastuze, kad sam tuzna krenem da radim nesto na silu a znam da to radim samo da bih skrenula misli, i samo mi pojaca tugu. planirano skretanje misli mi ne pomaze. Nego lepo pitam nekog da mi nesto prica i neplanirano mi skrene misli
IP sačuvana
social share
povežite:

kako si?                            -pa tu sam, a ti? nema te ovih dana...
e cao gde si ti?                  -eto, nista
cao, sta radis?                   -evo, dobro sam, ti?

Virtuelna galerija ~ mkicus
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 1395
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
citam ove vase savete i znam da ste u pravu. . . ja bas brzo potonem. . .  Smile :help:
IP sačuvana
social share
U se i u svoje kljuse!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Žena
Poruke 17676
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
   Kad god sam ljuta, ljuta sam na sebe. Ne smem da dozvolim sebi da budem ljuta.Jer ne umem da odbrojim do 10. Kazhem ono shto mislim, pa posle sam besna na sebe!!! Dok sam bila mladja, to se deshavalo cheshce, sada ne!
   Nauchila sam da brojim i biram momente, koji su veoma vazhni kad ce se shta reci. Smile

  Sa tugom se 'borim' i mislim da je veshto prikrivam..bar u poslednje vreme je tako.Najbitnije mi je da vidim osmehe na klincima, i to fantastichno uspevam...da vratim osmeh deci Smile
 

  P.S. Sve shto pokusha da me slomi, daje mi neverovatnu snagu!
« Poslednja izmena: 25. Okt 2008, 15:06:44 od _enigma_ »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


I observe people.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1236
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Odlicna metoda distrakcije je rad. Fizicki - pa odlicno. Usisaj sobu, istresi tepih, napravi spremanje u stanu... Intelektualni - jos bolje. Spremaj ispit, procitaj neku zanimljivu knjigu, pisi...
Poenta je usmeriti misli na neke druge strane, i povratiti emotivni balans.
IP sačuvana
social share
Doctor, doctor, People keep ignoring me!
-Next please!


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.