Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Metan-novo alternativno gorivo u Srbiji  (Pročitano 17218 puta)
30. Mar 2007, 20:25:19
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
    Počele su sa radom dve pumpe u Srbiji koje toče Metan(CNG),a istovremeno je firma BRC počela da ugrađuje
uređaje koji koriste CNG kao pogonsko gorivo.
    Prva pumpa je na Pančevačkom putu(Ledi petrol) a druga je u Kruševcu(Bosspetrol).
    Prednosti ove vrste goriva je u niskoj ceni koja kod automobila koji troše oko 10 litara-100 km. iznosi oko
170din na 100km.
    U principu cena ispadne oko 4 puta jeftinije nego na benzin,a duplo manje u odnosu na Propan-Butan.
   Ekološki je dosta čisto gorivo i oni navode da su motori na ovo gorivo dugovečniji od onih koji su voženi na benzin.
    Voleo bih da čujem vaše mišljenje ili možda iskustva,jer se u inostranstvu već odavno voze automobili na Metan.
    Interesuje me i da li ima razlike u performansama automobila.
    Stavljaju i u autobuse,tj. na dizel motore,i kako to postižu.
    Takođe me interesuje i kakvi su sa bezbedonosne strane,mada ljudi iz BRC-a navode da su potpuno bezbedni.
   
   
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
http://www.forum.hr/archive/index.php/t-195558.html
drug,na ovom forumu mozes naci nesta detaljnije ili poseti  www.brc.co.yu
nemas li mozda detaljniju lokaciju za bosspetrol i ldi pancevo ili jos bolje kartu.
pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
HTC Tattoo
Za tačnu lokaciju bosspetrol nemam,a ova u Pančevu je mislim da je  na novom pančevačkom putu koji prolazi kroz južnu zonu u Pančevu,od BG ide se samo pravo,ne skeće se na stari put i pred ulazak u Pančevo,znači prvi semafor na koji se naiđe pred ulazak u Pančevo,tu je pumpa Ledy,i tu je južna zona Pančeva i rafinerija i mislim da je baš ta pumpa,a i ako nije Pančevo je baš malo pa mislim da ne bi trebao da bude problem da se nađe pumpa.
  A što se tiče metana,kad budem menjao automobil,planiram da uzmem benzinjaru neku i da mu stavim CNG uređaj i da se vozim džabe.A za plin sam čuo da ovi iz vlade planiraju da uvedu akcizu na plin(LOPOVI)pa više ni vožnja na plin neće biti tako jeftina.
I ugradnja CNG uređaja košta oko 2500 eura. Pozdrav.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Koliko znam za metan, on ima nizu energiju po jedinici tezine, pa auto gubi nesto vise na performansama.
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Jos uvek je tu skupa ugradnja ali mislim da ce u skorijoj buducnosti biti to dostupljenije i dosta isplativije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
pre par meseci sam poceo da se vozim na biodizel.nema neke razlike u odnosu na klasican dizel.a pumpa u pancevu se nalazi na jabuckom putu tj. na putu pancevo-jabuka.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

'OĆEŠ DA TI OPEREM ŠAJBU?

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 864
Zastava vazduh-zemlja-voda
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
pre par meseci sam poceo da se vozim na biodizel.nema neke razlike u odnosu na klasican dizel.a pumpa u pancevu se nalazi na jabuckom putu tj. na putu pancevo-jabuka.
Koja je cena biodizela?
Jel to cist biodizel ili mesavina sa fosilnim dizelom?
U koji motor ga sipas?
Kolika ti je potrosnja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Lamborghini Gallardo owner wannabe.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1713
Zastava NS
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.12
Naravno da je mesavina sa fosilnim, cini mi se da ima 5% tog biljnog dizela u njemu. Da je 100% biljni bilo bi potrebno modifikovati motor, zimi bi dolazilo do geliranja, itd...
IP sačuvana
social share

You buy a Ferrari when you want to be somebody. You buy a Lamborghini when you are somebody. Frank Sinatra
Ferrari fag Someone who, for reasons unbeknownst to those outside of the Ferrari fag clique, displays an incomparable affection for the Ferrari automobile brand by wearing or displaying the most ridiculous of Ferrari-branded products, typically in groups of three or more products at a time so their loyalty is not questioned. Many Ferrari fags do not even own Ferrari automobiles.


  Где престаје логика ту почиње Србија! Живели!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
Sipam cist biodizel.potrosnja je ista.nisam primetio neku razliku u odnosu na klasican dizel,motor isto radi i dobro vuce.problem je zimski period i niske temperature,resenje su aditivi ili mesanje sa dizelom.biodizel je jak razgradjivac tako da ocekujem da cu morati da zamenim crevo za dovod goriva,i filter za gorivo sam jednom promenio,mada ne znam da li je razlog samo biodizel ili mu je bilo vreme za menjanje.biodizel reaguje sa necistocama u sistemu tako da cisti rezervoar i sve kanale sto je dobro.procitao sam u nekoj studiji o biodizelu da produzava radni vek motora ali i to cemo vec videti.upoznao sam ljude koji voze na biodizel desetak godina i svako je zadovoljan.i najvaznija stvar u celoj prici je kad sam bio na tehnickom pregledu,merili su izduvne gasove i rezultat je bio upola od neke srednje vrednosti.covek mi nije verovao da sipam dizel (doduse sam mu tek na kraju rekao da je to biodizel) i to je to.nisam ni sam verovao ali stvarno sam zadovoljan.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla GranParadiso 3.0a
Što se tiče akcize, i ako je uvedu, odmah će i da uvedu kontrolu  cena, više neće biti slobodnog formiranja, tako da ne očekujem veliki skok (ovaj trenutni sa 28 na 39 dinara politru je veštački, pumpadžije ...) tako da očekujem cenu od 33 do 35 din, što je i dalje oko 40 posto jeftinije nego vožnja na benzin, naravno, ako auto radi kako treba..... A kada se bude rasprostranio CNG, stići će i on na red za akcize, ne brinite....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.