Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:54:07
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: „Merkator“ preuzeo „Rodić MB“  (Pročitano 3149 puta)
06. Jul 2006, 23:52:26
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
„Merkator“ preuzeo „Rodić MB“

Slovenački „Merkator“ i holding „Rodić MB“ potpisali su u sredu u Novom Sadu sporazum o strateškom partnerstvu.

Prema tekstu sporazuma, „Merkator“ postaje vlasnik 76 odsto akcija novoosnovanog preduzeća „M Rodić“, a ostatak od 24 odsto „Rodić MB“ će prodati „Merkatoru“ u dve rate - po 12 odsto 2008. i 2009. godine. Za 100 odsto akcija preduzeća „M Rodić“ dogovorena je početna cena od 150 miliona evra.

Nova firma će u celini preuzeti delatnost, imovinu i robni znak maloprodaje i veleprodaje holdinga „Rodić MB“. Kako je saopšteno iz kompanije „Rodić MB“, „Merkator“ se obavezao da će zadržati i dalje razvijati robnu marku „M Rodić“ i „Rodić megamarket“.

Konačna cena akcija zavisiće od postignutih poslovnih rezultata firme „M Rodić“ u naredne dve i po godine, a predviđeni raspon od minimalne do maksimalne cene je od 135 do 175 miliona evra. Ugovorom je regulisano da će plaćanje biti delom u deonicama „Merkatora“ (30 miliona evra), delom preuzimanjem obaveza prodavca i delom u novcu. Predviđeno je da se transakcija zaključi do 31. oktobra 2006. godine kada se ispune svi dogovoreni uslovi.

Po sporazumu, „Rodić MB“ čitavu svoju trgovinsku delatnost prenosi u novoosnovano preduzeća. Odmah po preuzimanju 76 odsto vlasništva nad preduzećem „M Rodić“ od strane „Merkatora“, „Rodić MB“ će postati jedan od najvećih pojedinačnih akcionara „Merkatora“ sa pet odsto akcija, a po okončanju cele transakcije taj će procenat biti značajno veći.

Prema pisanju slovenačkih medija, realizacijom strateškog partnerstva dve firme „Merkator“ će postati drugi najveći trgovinski lanac u Srbiji, sa procenjenim prihodima od prodaje u 2007. godini od 400 miliona evra i tržišnim učešćem od osam odsto. Preduzeće „M Rodić“ poseduje 51 trgovinski objekat, od čega šest megamarketa.

Iz teksta sporazuma nije jasno da li će „Rodić MB“ moći da prodaje akcije „Merkatora“ ili mu je to zabranjeno. Takođe, u prvim komentarima u Sloveniji moglo se čuti i pitanje: A kako to „Merkatoru“ za prodor u Srbiju odjednom više nije potrebna dokapitalizacija?

B. Krivokapić

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Fora da Miskovic udje u Sloveniju. Vec poznata pdovala. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vise neces moci ni pertle da kupis u Srbiji, a da izbegnes famoznog Miskovica. Cela Srbija jedna tezga sa jednim gazdom.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Vise neces moci ni pertle da kupis u Srbiji, a da izbegnes famoznog Miskovica. Cela Srbija jedna tezga sa jednim gazdom.
Maxi, Tempo, Pekabeta, Lilly, C market, Rodic....ima jos nesto?  Smile
Postacemo njegova privatna drzava. Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
A sta hvali i tome, cekaj ne kapiram jer ne idete u Maxi, il Maxi-ju nesto hvali?
Dokle god su onakvi diskonti ja sam zadovoljan pa makar ih bilo na svakom cosetu....nekadasnji C market je bio divan sa oni babuskerama koje ti obruse cim udjes.....a i ostala usluga je vrhunska  Smile
No dobro nije o tome ovdje rijec.... Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
A sta hvali i tome, cekaj ne kapiram jer ne idete u Maxi, il Maxi-ju nesto hvali?
Dokle god su onakvi diskonti ja sam zadovoljan pa makar ih bilo na svakom cosetu....nekadasnji C market je bio divan sa oni babuskerama koje ti obruse cim udjes.....a i ostala usluga je vrhunska Smile
No dobro nije o tome ovdje rijec.... Smile
Sve je to okej sto pricas. Nemam ja nista protiv usluge u Maxiju. Tamo uglavnom i kupujem, jer mi deluje totalno svetski i cisto je a prodavci ljubazni. Ali sto ti rece, nije o tome ovde rec. Rec je o monopolu. Ne valja za drustvo da jedna firma ili jedan covek kontrolise kompletnu privrednu granu. Zasto? Stvara "privatno" trziste i obicno cene budu dampirane, sto znaci da ne postoji mogucnost da neki proizvod kupis jeftinije, sto recimo omogucuje zdrava konkurencija. Npr. U Maxiju kilo mesa (lupam) kosta 400 dindzi. Ne vredi da odes u C market ili Pekabetu, jer je cena identicna (10-20 din razlike ne racunam).
Bas sam se plasticno izrazio... Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da ali ovdje Slovenski gigant preuzima dobro stojecu firmu iz Srbije sto opet za mene nije normalno....
Jer isti ti Slovenci ne daju da nasi udju na njihovo trziste pa sta smo mi ovce ili konji?
U svakom slucaju sto se tice c-marketa nije mozda trebao da ode u ruke Miskovicu al kad je covjek dao najvise para sta da se radi.....a i izmedju ostalog Radulovic je unistio c-market totales.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
da ali ovdje Slovenski gigant preuzima dobro stojecu firmu iz Srbije sto opet za mene nije normalno....

Pazi to tako deluje. Pozadina je drugacija. Miskovic na ovaj nacin pokusava da se docepa sto vise akcija Merkatora. Vec je kupio 15% akcija od Istra Benca i jos jedne firme suvlasnika Merkatora. Ovaj ugovor u sustini znaci potpunu predaju "Rodica" Slovencima, ali sa druge strane Miskovic dobija jos akcija Merkatora. I mic po mic, docepace se vecinskog paketa. Smile
Jer isti ti Slovenci ne daju da nasi udju na njihovo trziste pa sta smo mi ovce ili konji?
Konji smo. Ali ne u ovom slucaju. Slovenci se bune ali zakosnki ne mogu da sprece i to je sasvim okej. Hrvati ne daju, cak i kada je zakon na nasoj strani. Drugim recima krse sopstvene zakone zbog nacionalnih frustracija. A mi mentoli dozvolili da onaj tajkun vlasnik Agrokora kupi Frikom, Somboled i ako se ne varam Dijamant.

U svakom slucaju sto se tice c-marketa nije mozda trebao da ode u ruke Miskovicu al kad je covjek dao najvise para sta da se radi.....a i izmedju ostalog Radulovic je unistio c-market totales.
To stoji. Miskovic je jednostavno najmocniji i njegova ponuda u kupovini neke firme iskljucivo zavisi od njegove procene vaznosti tog preduzeca. C market je unistena firma i nimalo ne bi bila zanimljiva da nema najsiru prodajnu mrezu. Samo zbog toga ju je Miskovic kupio. E sad pazi, sve vece objekte C marketa pretvorice u Maxi, dok ce C market ostati samo u manjim objektima. Isti scenario kao u slucaju Pekabete.
Sto se Radulovica tice, tog mafijozu treba strpati dozivotno iza resetaka.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Nazalost mislim da Miskovic nema sanse da postane vecinski vlasnik Merkatora al da ne kazem dva puta. Smile
Meni je najzalije sto su nase najbolje firme otisle u ruke susjedima a mi kod njih ne mozemo ni glavu da protnemo kamoli kupimo, no dobro uletece tamo jednog dana Miskovic i ima da im pokupuje sve zivo  Smile
Iskreno da sam i ja na njegovom mjestu vjerovatno bi isto postupio i sve vece objekte preuredio i pretvorio u Maxi diskonte. Ja sam zadovoljan sto ce napokon od "Deve" u Krusevcu napraviti Maxi diskont i poslovni prostor, kad nece niko drugi bolje i on nego da mi uleti neki Hrvat ili Slovenac.....
Jbg covjek ima para i moze mu se, plus ima podrsku iz vladajuce garniture!
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
U Srbiji se ocigledno formira prvi trust kompanija i to u bransi supermarketa. objedinjavanje kompanija sa postovanjem trust ugovora.

U USA decenijama postoji trust "Sest sestara" koji drze kompletnu naftu u USA. Americki vozac koga benzinska pumpa nikad nije izneverila, po standardnoj ceni (ko spomenu rat u Iraqu?)

Kompanija "Mercedes- Krajsler" ma sta reci njihov fond za decije dodatke je veci od budzeta Srbije, mastodont CO.

Sad to treba uporediti sa nadobudnim Srbinom koji je ponesto stekao svercajuci rumunski benzin sa svojom polovnom cisternom, koja je posteno oteta iz drzavne firme.

To nasi ambiciozni direktorcici poput C - Radulovica koji umisljaju da mogu postati jaki kapitalisti (HA-HA)
Ko zna ciji to uopste kapital ulazi u Srbiju preko tog Miskovica, a on im dobro dodje kao poznavalac domaceg terena. Da li Kole-Secer zaista imao lovu da kupi tolike secerane, ili je on samo menandzer uposlen od pravih investitora.

Ozbiljna kompanija zaposljava domacu ajkulu da vodi posao na rovitom srpskom trzistu, a mi mislimo "Baki, sve je to njegovo!"
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 15:54:07
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.