Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:09:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Merdevinama do svog stana  (Pročitano 695 puta)
30. Apr 2009, 12:39:24
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Apple iPhone SE 2020
MERDEVINAMA DO SVOG STANA

Po povratku sa odmora, Dragana Živanović zatekla neobičan prizor - srušene stepenice koje vode do njenog stana! Radnici „Protima" srušili stepenice „jer su mislili da će se žena vratiti tek u avgustu"?!

Beograđanka Dragana Živanović punih šest dana nije mogla da uđe u svoj stan na prvom spratu zgrade u ulici Gundulićev venac 49, jer su radnici firme SR „Protim" srušili stepenice koje vode do njenog doma! Iako ova firma ima dozvolu za gradnju, Draganu nisu obavestili da će rušiti stepenište kako bi na tom zemljištu, u dvorištu zgrade, gradili nove stanove.

Po povratku sa uskršnjeg odmora, Dragana je tako zatekla razvaljena ulazna vrata i srušene stepenice! Posle šest dana radnici ove firme, do Draganinog stana, postavili su drvene stepenice (!) kako bi ova žena i njena porodica mogli da se popnu do svog doma.

Vrata našla na ulici

- Ovo je neverovatno! Bila sam u Rimu i kada sam se vratila nisam mogla da verujem svojim očima! Stepenice koje vode do mog stana na prvom spratu zgrade bile su jednostavno srušene! Vrata mog stana bila su skroz razvaljena i našla sam ih na ulici. U moj dom je mogao da uđe bilo ko. Došla sam sa detetom i trenutno spavamo kod prijatelja - kaže Dragana za Press.

Prema njenim rečima, odmah je pozvala komunalne gradske inspektore, ali niko se na njene pozive nije odazvao!

- Bar da me je neko obavestio o svemu ovome. Zvala sam policiju, koja je napravila uviđaj. Iz ove firme su mi rekli da su se stepenice same srušile! Ne mogu da verujem da može ovako nešto da se radi usred Beograda - priča ova Beograđanka. Ona dodaje da je znala da predsednik kućnog saveta prikuplja potpise za nadziđivanje još tri sprata na postojećoj zgradi, ali da ona nije htela da da saglasnost, kao ni pojedine komšije.


- Niko nam ništa nije rekao da će nešto da se gradi. Kada su došli radnici i počeli da kopaju rupe u dvorištu, mislili smo da su to radnici „Vodovoda". Kasnije smo saznali da su otpočeli radovi na izgradnji zgrade i da su to temelji! Zvali smo opštinu Stari grad, mnoge gradske inspekcije i niko nam nije izašao u susret. U stanu su mi popucali zidovi, zgrada je stara, izgrađena je davne 1926. godine - objašnjava Ružica Vasić.


Prema njenim rečima, otkako su počeli radovi, nestala je struja.

- Zbog radova nemamo struju dnevno i po 12 časova. Komšinici je pukao bojler, a meni se pokvarila mašina za pranje veša. Iznad stepeništa koje je srušeno stajali su nam strujomeri i poštanski sandučići, a isključeni su nam i telefoni - kaže ova Beograđanka.

TROŠNO STEPENIŠTE

Kako su nam rekli radnici koji kopaju temelje za buduću zgradu, stepenište koje je izlazilo od prizemlja do prvog sprata zgrade bilo je skroz trošno!

- Počeli smo normalno sa radovima, a stepenište je samo palo! Bilo je veoma trošno i nismo očekivali da će se srušiti. Odmah smo postavili drvene merdevine kako bi moglo preko njih da se dođe do stana na prvom spratu zgrade! Vratićemo sve u prvobitno stanje kada radovi budu završeni - rekli su nam juče majstori.

INVESTITOR: NISMO ZNALI KADA ĆE ŽENA DOĆI

Investitor nadziđivanja objekta na Gundulićevom vencu jeste samostalna zanatska radnja iz Novih Banovaca. Oni kažu da imaju sve papire za gradnju, potpise 51 odsto stanara i da su imali informaciju da Dragana Živanović neće biti u stanu do avgusta (?!).

- Prilikom radova desila se nezgoda i stepenište se obrušilo tako da smo ga mi u potpunosti srušili zbog sigurnosti radnika - rekao je za RTS građevinski inženjer „Protima" Miodrag Marković.

On je naveo da „nisu imali informaciju kada će Dragana Živanović, koja je boravila u Italiji, ponovo doći u svoj stan".


fakti

n Izvođač radova je firma „Atelje Šumadija" iz Aranđelovca

n Radovi su počeli 13. aprila, a radnici su stepenište srušili prošlog utorka

U domu Ružice Vasić, koja ima stan u prizemlju zgrade, već su počeli da pucaju zidovi.

D. STANIMIROVIĆ

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 06:09:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.058 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.