Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:40:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Masovni povratak Srba na Jadran  (Pročitano 31682 puta)
04. Mar 2009, 16:10:44
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Istočni susjedi spremaju veliki povratak na nikad prežaljenu hrvatsku obalu. Iako su godine nedolaženja učinile svoje, mjesta s fotografija dobro se pamte, a lijepe uspomene na Jadran ne blijede.



Financijski oporavak uz pomoć milijarda eura koje bi se trebale sliti u Hrvatsku ovog ljeta, ono je čemu se svi nadaju. No da i Europljani okreću svaki euro, potvrđuje vijest iz Njemačke o slabijem bukingu za Hrvatsku i do 20 posto. I dok se recesijom preplašeni Nijemci ove godine teže odlučuju na putovanja, iz Srbije stižu drukčije vijesti.

Na tamošnjem turističkom sajmu za Hrvatsku - nikad veće zanimanje. Istočni susjedi spremaju veliki povratak na nikad prežaljenu hrvatsku obalu. Iako su godine nedolaženja učinile svoje, mjesta s fotografija dobro se pamte, a lijepe uspomene na Jadran ne blijede.

U Yuti, udruženju turističkih agencija, kažu da se Srbi posljednjih godina polako vraćaju Hrvatskoj, a ove godine unatoč krizi najavljuju masovniji dolazak.

Na Beogradskom sajmu turizma svoju ponudu ove je godine predstavilo 850 izlagača iz 38 zemalja. Među njima su nakon 19 godina prvi put i one iz Hrvatske, koje su najavile oštru borbu za svakoga gosta iz Srbije.

Uz Istru, koja je regija-partner sajma, boje hrvatskog turizma u Beogradu predstavlja i Splitsko-dalmatinska županija. U Srbiju su doveli 17 renomiranih hotelskih kuća i putničkih agencija iz srednje Dalmacije. Istru je prošle godine posjetilo 17, a Dalmaciju 10 tisuća gostiju iz Srbije.

Turistički djelatnici sigurni su da će Srbija, unatoč krizi, biti jedno od rijetkih tržišta iz koga ove godine sigurno neće biti zabilježen pad gostiju. No slažu se da pravi broj tamošnjih gostiju tek treba vratiti.

JAT leti za Pulu od kraja marta

Srpska nacionalna avio kompanija JAT Airways će od 29. marta do kraja oktobra leteti za Pulu.

Letovi će biti organizovani 2 puta nedeljno, a tokom pune letnje sezone 4 puta nedeljno

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Safari 1.0.154.48
mob
Apple 2G
To je jasno kao dan.
Nema  lepseg mora i obale od Hrvatske.
Ja bas planiram posle dugo dugo vremena sledece leto da odem u Hrvatsku.
Posto sam nisam dugo bio, ovaj put sedam u kola pa polako, mesec dana, od Dubrovnika, svih ostrva pa do Pule :)
IP sačuvana
social share
MT
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.2.2
Citat
Nema  lepseg mora i obale od Hrvatske. 

  Smile  da li si ti mrdnuo sa balkana?
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.20
To je jasno kao dan.
Nema  lepseg mora i obale od Hrvatske.
Ja bas planiram posle dugo dugo vremena sledece leto da odem u Hrvatsku.
Posto sam nisam dugo bio, ovaj put sedam u kola pa polako, mesec dana, od Dubrovnika, svih ostrva pa do Pule :)

O ukusima je glupo raspravljati ali je ipak malo jaka formulacija da nema lepseg mora i obale od Hrvatske.Letos sam bio na Zakintosu i moram reci da im je obala koja je sva peskovira i more mnogo lepse od Hrvatskog.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava jos uvek africca
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.18
mob
HTC one v
To je jasno kao dan.
Nema  lepseg mora i obale od Hrvatske.
Ja bas planiram posle dugo dugo vremena sledece leto da odem u Hrvatsku.
Posto sam nisam dugo bio, ovaj put sedam u kola pa polako, mesec dana, od Dubrovnika, svih ostrva pa do Pule :)
da, i ja sam tako mislio, a onda...

Grčka, Španija, Sicilija,

ali je ipak bolja Hrvatska od Crne Gore, Tunisa i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Dijabole Novo Naselje Bsk Batajnica

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 6
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia 6230i
Zakintos je fantasticno mesto! Nisam imao prilike da letujem u Hrvatskoj ali mislim da je grcko more ipak daleko lepse od hrvatskog(e sad ako nekoga vezu lepe uspomene na Hrvatsku to je druga stvar) Iskreno osim te jugo-nostalgije i eventualno blizine nisam siguran da Srbi imaju razloga da se odlucuju za Hrvatsku pre Grcke jer je ponuda za Grcku zadnjih par godina sasvim pristupacna.
IP sačuvana
social share
Bsk Batajnica Srbija![i][/i]
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
HTC Tattoo
Ja sam letovao jedno 6-7 puta u Hrvatskoj,ali više me neće videti,ni oni,ni "drugovi" crnogorci,daleko im lepa kuća,neka se teraju,prošli put nas je prijateljstvo mnogo koštalo,draža mi je ova distanca,pa po cenu da nikada ne odem na more. Smile
« Poslednja izmena: 12. Mar 2009, 20:22:16 od diletant »
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

I have more jewels then your jeweler

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1819
Zastava Finland
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
mob
Samsung i9300
i da je poslednje more na svetu ja tamao vise otisao ne bih, niti cu   Smile
a ko ide, neka mu je sretan.. boravak!  Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Citat: Jazzns link=topic=424486. msg6740945#msg6740945 date=1236246699
To je jasno kao dan.  
Nema  lepseg mora i obale od Hrvatske.  
Ja bas planiram posle dugo dugo vremena sledece leto da odem u Hrvatsku.  
Posto sam nisam dugo bio, ovaj put sedam u kola pa polako, mesec dana, od Dubrovnika, svih ostrva pa do Pule :)
О укусима не треба расправљати, јадранска обала је без сумње лепа али погледајмо истини у очи
ми тамо нисмо пожељни ,нас тамо никад неће третирати ни као људе ни као туристе . Они би највише волели да им паре пошаљемо поштом па да уопште не долазимо. Треба ићи тамо где нас цене(и наш новац) Иначе личног сам мишљења да је Грчка (која има 3 мора,и безброј острва)неупоредива са било којом другом дестинацијом.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.7
Pa lepo,braco Srbi,

i 25o hiljada Krajisnika bi da se vrati pa malo i na more da skokne.
bio sam pred ove poslednje ratove. Bese i onda popularno"Srbe na vrbe".
Srbski prebrz  zaborav,naivnost . . . . . Glupost?Dal znate da sve Srbe zovu "Cetnici"??Beogradjane sacuju ko pice kukavicke . Prosle godine sam vozio preko ustaije za Sloveniju. Psihopatolosku mrznju krvati ne skrivaju mnogo. Janezima smo prilicno svejedni. Ne zamislivo za mene da neko od nas jos zeli da im ide. Mazohizam viseg stepena?
Bugari nas bar smatraju za bracu,zezaju nas malo i ponekad pitaju -sto bre vise ne idete kod brace krvata?Ni na rumunskom moru nije lose,malo hladno,al ne zeza niko. Grcka ,za iste pare koje potrosite na "Jadranu"mozete da se provedete bolje.
Ajd ,zelim svim naivcima koji odu u krvaciju il Montenegro(koji nas na primitivan nacin ismejavaju)da se zdravi i citavi vrate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 19
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 11:40:31
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.12 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.