Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:01:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Masakr u klancu  (Pročitano 7595 puta)
05. Jun 2006, 14:56:00
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Na današnji dan pre četrnaest godina muslimani u okolini Žepe mučki ubili 45, a teže i lakše ranili oko 80 srpskih boraca, mahom golobradih Paljana

PALE - Na lokaciji Budičin potok, na putu Han Pijesak - Žepa, naoružani muslimani su na današnji dan pre četrnaest godina na prevaru mučki ubili 45, a teže i lakše ranili oko 80 srpskih boraca, mahom golobradih Paljana. Još 15 srpskih vojnika poginulo je u borbama s muslimanskim snagama iz Sarajeva, koje su pokušale proboj srpskih linija na Trebeviću i upad u Pale u vreme njihove sahrane, kojoj su prisustvovali svi žitelji podromanijskog kraja i politički vrh Republike Srpske, na čelu s Radovanom Karadžićem.

Kolona Vojske Republike Srpske, od dva kamiona, dve "prage", dva transportera i jednog tenka, pod komandom kapetana Dragana Šuke, krenula je 4. juna 1992. godine s Pala na obezbeđenje radio-releja na Zlovrhu. Postignut je i dogovor s muslimanskim vođama iz Žepe o mirnom prolasku pored tog naselja.

- Rekao sam Šuki da muslimanima ne treba verovati. Molio sam da stanemo i još jednom razmislimo da li da idemo dalje, ali su me ubedili da se ništa neće desiti. Nažalost, bio sam u pravu i sada možemo samo da žalimo za toliko poginulih. Mnogi od njih bili su neoženjeni momci - priseća se Nenad Savić, koji je tada bio ranjen.

Veruje se da je u koloni bilo blizu 320 ljudi, ali broj nije siguran, jer su neki usput uskakali u kamione. Pred ulazak u klanac žene u dimijama mahale su im i molile da ne idu dalje. Na uskom kolskom putu vozila nisu mogla da se okrenu, muslimani su sačekali kolonu sa snajperima i lovačkim puškama, zašiljenim koljem, balvanima i kamenjem. Paljba je krenula u 15.00 časova, nakon što je jedan đedo dao znak podizanjem štapa uvis. Balvanima su odvojili "oklope" od kamiona, a zatim su iz svog raspoloživog naoružanja zapucali po ljudima dok su iskakali s kamiona.

- Zalegli smo pod zapaljene kamione i iza omara, ali oni su tukli sa svih strana. U neko doba izmešali su se s nama, a nestajalo nam je municije. Mene je u stomak ranila naša "praga". Izvukao me je stric da me ne zarobe. Da nije bilo "praga" svi bismo izginuli i pre nego što je došla pomoć - priseća se Aco, koji svakog 4. juna zapali sveću u crkvi da zahvali Bogu što je ostao živ.

Kao progonjena divljač zavlačili su se pod zapaljena vozila, pribijali se uz trnovito grmlje ukraj puta. Kako bi nekog ranjenika muslimani zarobili, polivali bi ga benzinom i živog palili! Zdravko Pavlović nije hteo da se preda i crnu bombu je aktivirao ispod sebe, a zelenu je dao drugovima. Njegov brat Nenad poginuo je na drugom kraju presretnute kolone.

Preživeli su samo oni koji su se dočepali šume i tu su proveli tri dana i dve noći dok nije stigla pomoć. Dogovorili su se da nikada ne otkriju ime borca koji je izašao pred njih živ odran. U prekinutom delu kolone borci su pružali otpor do noći, a onda su ih zarobili i odveli u školu u selu Podžeplje. Kad je stigla pomoć, muslimani su se razbežali pred pred srpskom artiljerijom i zarobljeni Srbi našli su spas u bekstvu.

Pre deset godina na mestu muslimanske zasede i pogibije 45 srpskih vojnika kod Žepe podignuto je spomen-obeležje, koje svake godine obiđu porodice, rodbina i prijatelji. Stoji i posveta da su oni dali svoje živote "... za čast i slobodu svog naroda..." Pre mesec dana ovo spomen-obeležje oskrnavila su još uvek "nepoznata lica".


Izvor: Kurir / (F. C. - S. L.)
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
To je tipicna hrabra borba hrabrih oslobodioca Bosne!
E onda kad Srbi krenu o ofanzivu zovi amerikance i ostalu bjelosjetsku bandu u pomoc!
Slava pailm junacima!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


ne sam Safete

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 188
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7560s
I ako ima nelogicnih stvari u ovoj ispovjedi(kako je moguce balvanom ili dvocjevkom zapaliti kamion i dr.)i to sto se ne kaze prava istina gdje je poslo tih 300-400 vojnika.Ali stvar je u tome da su to bili vojnici,sa puskama ,pragama i komplet naoruzanjem.Znaci spremni za borbu i u borbu krenuli.I sada taj vojnicki poraz zele da predstave kao nevine zrtve golobradih vojnika.Rat je i u ratu se gine,to su morale znati majke koje su poslale svoje sinove u rat.
To je cisti vojnicki poraz.za razliku od mnogih nevinih civilnih zrtava koje su zavrijedile da se zale,nikako vojnike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@docekali kolonu sa snajperima i lovačkim puškama, zašiljenim koljem, balvanima i kamenjem[b][/b]
 

dobro je da nisu kome razbili glavu sa tim kamenicama. a inace vi brojite vojna lica isto kao i civilne zrtve.
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
I ako ima nelogicnih stvari u ovoj ispovjedi(kako je moguce balvanom ili dvocjevkom zapaliti kamion i dr.)i to sto se ne kaze prava istina gdje je poslo tih 300-400 vojnika.Ali stvar je u tome da su to bili vojnici,sa puskama ,pragama i komplet naoruzanjem.Znaci spremni za borbu i u borbu krenuli.I sada taj vojnicki poraz zele da predstave kao nevine zrtve golobradih vojnika.Rat je i u ratu se gine,to su morale znati majke koje su poslale svoje sinove u rat.
To je cisti vojnicki poraz.za razliku od mnogih nevinih civilnih zrtava koje su zavrijedile da se zale,nikako vojnike.
Civili koji su samo civili i u rukama, imaju samo lopatu i pogine od metka, to je za zaljenje! Ali poznajuci vasu taktiku dvolicnosti, koju ste ispoljili u proteklom ratu na nizu primjera! Ja bih to tako uradio, trebalo je prvo spaliti citavu Zepu do temelja, a onda provjeravati koje civil, a ko vojnik posto vidim da je ove jadnike to skupo kostalo! Ali kontra slucaj je primjer Srebrenice, gdje se prvo sve sredilo , a sad se utvrdjuje koje pusku nosio , a ko je nevin!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


ne sam Safete

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 188
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7560s
I ako ima nelogicnih stvari u ovoj ispovjedi(kako je moguce balvanom ili dvocjevkom zapaliti kamion i dr.)i to sto se ne kaze prava istina gdje je poslo tih 300-400 vojnika.Ali stvar je u tome da su to bili vojnici,sa puskama ,pragama i komplet naoruzanjem.Znaci spremni za borbu i u borbu krenuli.I sada taj vojnicki poraz zele da predstave kao nevine zrtve golobradih vojnika.Rat je i u ratu se gine,to su morale znati majke koje su poslale svoje sinove u rat.
To je cisti vojnicki poraz.za razliku od mnogih nevinih civilnih zrtava koje su zavrijedile da se zale,nikako vojnike.
Civili koji su samo civili i u rukama, imaju samo lopatu i pogine od metka, to je za zaljenje! Ali poznajuci vasu taktiku dvolicnosti, koju ste ispoljili u proteklom ratu na nizu primjera! Ja bih to tako uradio, trebalo je prvo spaliti citavu Zepu do temelja, a onda provjeravati koje civil, a ko vojnik posto vidim da je ove jadnike to skupo kostalo! Ali kontra slucaj je primjer Srebrenice, gdje se prvo sve sredilo , a sad se utvrdjuje koje pusku nosio , a ko je nevin!

Naravno,nisam ni sumnjao u tvoje "logicno"rasudjivanje.Pobije sto vise mozes,pa onda te mrtve razvrstavaj,na civile i vojnike(ako je bilo takvih)Tvoj pokusaj da me uvrijedis odobravanjem masakra u Srebrenici,nije uspio,jer sam navikao na takve kao ti.Jedno pitanje.Zasto si stavio zastavu BiH iznad avatara,zasto ne RS?? Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 10
mob
Apple iPhone 6s
Sa druge strane... covek je pre 2-3 dana pitao moze li se ubaciti i zastava RS, a ja sam rekao da ne moze.. e sad sto ti ne znas sta se desava ... to je druga stvar...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


ne sam Safete

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 188
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7560s
Hvala na odgovoru.Nisam ni mislio da mi odgovri na to pitanje,to je bila samo mala provokacija.Nista strasno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Mozda nema tu trobojkei , ali nece biti ni ljiljana ni zvijezde ni polumjeseca! Smile
« Poslednja izmena: 07. Jun 2006, 16:54:45 od igorxxx »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Ucesnik diskusija


ne sam Safete

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 188
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 7560s
Mozda nema tu trobojkei , ali nece biti ni ljiljana ni zvijezde ni polumjeseca! Smile

Nisam ni mislio da treba da bude,narocito polumjesec i zvijezda.To nije moja zastava.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:01:30
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.