Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:52:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Marihuana i ostale droge  (Pročitano 1711 puta)
16. Feb 2014, 08:56:47
Udaljen sa foruma
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 45
Zastava Сандански
Browser
Mozilla Firefox 27.0
E ljudi imam nekoliko pitanja, na pocetak u srednoj skoli nisam htio da komentarisem ovu temu jer nisam htio pricati o necemu a to nesto nisam probao.. Sad jesam i iznijecu svoje misljenje, ja nisam nikakav narkoman ( ali na tu istinitu recenicu ''strucnjaci'' su nasli izgovor da to prica svaki narkoman  Smile ) ...
Prvo po meni su veci narkomani ljudi koji koriste cigarete i piju alkohol nego oni koji puse marihuanu, evo zasto:
Neke droge stvaraju takozvanu toleranciju da se uticaj te droge smanjuje i da moraju se uzimati vise doze...
Marihuana - Moze se razviti tolerancija
Cigarete- razvija se naravno, kad uzmemo prvu cigaretu pa nam se zavrti u glavi, a kasnije na dan cijelu kutiju i nije nam nista.
Alkohol - razvija se tolerancija, ono kad '' udjemo u formu '' pa mozemo popiti vise..

Marihuana ne stvara fizicku a ni psihicku zavisnost ( mozda stvara psihicku )
Pusenje - stvara i fizicku i psihicku zavisnost  imam mnogo primjera oko mene.
Alkohol - kod nekoga psihicku.

Nezeljena dejstva:
Marihuana: Lose pamcenje, rak pluca, suhoca usta, povisen krvni pritisak, mucnina, povracanje, drhtavica , moguce ali to je sve moguce i kod nekih ljekova. ( 90% ovog se ne javlja, jer ne moze se javiti rak pluca ako neko pusi 1 joint na dan, a pusaci 20 cigara na dan)
Pusenje: rak pluca, starenje koze ,razaranje zuba, povisen krvi pritisak, javlja se holesterol na zidovima arterija, povecava impotenciju, i ono najvaznije svaka treca osoba koja aktivno pusi dobije rak pluca.
Alkohol: dijabetesa, ciroze jetre, visok krvni pritisak i moždani udar, ascites...

Marihuana od  pusenja i alkohola ima najmanje negativnih posledica al ipak je ilegalna, dok su alkohol zbog kojeg se desavaju vecina saobracajnih nesreca i pusenje zbog koga svaka treca osoba dobije rak legalizovani onda stvano sta reci. Glavni problem je sto se marihuanu svako moze saditi kod svoje kuce sto bi ugrozilo ekonomiju tj. nebi imali velike zarade od toga (ipak u americi ima).  Ne znam zbog cega je pusenje legalizovano ali stvarno, pa to je jedna od jacih droga koja stvara veliku zavisnost.
Vjerovatnoca da ce se neko navuci na Marihuanu je 9% dok na Alkohol 13% .
Nekom drugom prilikom cu pricati i o LSD, da dokazem da LSD i marihuana nisu droge..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Tel.Me Your.Number
Farmaceutska mafija burazeru! Sve te velike farmaceutske kompanije bi propale kad bi se marihuana legalizovala. Postoji GOMILA priča po internetu kako su ljudi izlečili razne boleštine koristeći samo marihuanu, što inhalacijom što konzumiranjem ulja konoplje. Da li si igde pročitao vest pa makar to bila i lažna da je neko umro od konzumiranja marihuane?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows
Browser
Chrome 32.0.1700.107
Ah jos jedan uzivalac marihuane kojem smeta sto je marihuana klasifikovana kao droga. Pa sad jos i dodat LSD. How cute.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.107
mob
Tel.Me Your.Number
Šta bi radije bio bezazleni pacifista ili izbezumljeni agresivac opasan po sebe i svoju okolinu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
mene interesuje samo kako si ti to zakljucio posle" jedne" konzumacije...da marihuana nije droga... Smile

prvo ..da ti kazem...ti jos ne znas ni sve "efekte" marihuane-....
drugo...ona nema uvijek isti efekat...i onaj tko nije dozivio crnjak od vutre i usrao se od straha dal za svoje zdravlje ili dobio napad panike..i posle toga doobro odmorio od trave...
taj se jos nije nikad dobro napusio trave.... i taj nema pojma o travi... Smile

i trece najbitnije...zbog tog takozvanog "crnjaka"..
i stvari koje ljudi rade tada(a bilo je i ubistava i samoubistava i milion razno-raznih pizdarija)
najvise se  i smatra opasnom... Smile

jaci karakterno ljudi koji konzumiraju marihuanu...oni su i najveci zagovornici legalizacije..
koji ne misle na one koji ne mogu da dejstvo marihuane stave pod kontrolu svoga uma..nego marihuana kontrolise njihov um.....
i koje marihuana odnese u tri poicke materine..a takav covjek je pre svega opasan...

pa ih gaze kola na ulicama...skacu kroz prozore...ili jednostavno...pretjeraju..pa ih raja zdrobi i ubije boga u njima...ili na pola ulice padnu i zaspu na trotoaru... Smile

boli njih lurac za takve... Smile

nekad su u nekim eu zemljama glavu su odsjecali i za konzumaciju kafe...
alkohol... o tome da ne pricam.....
pa je pod pritiskom sirokih masa..sve to legalizovano...

to se i sada radi i sa marihuanom..
sve je vise i vise korisnika...a to je sve veci i veci problem u drustvu....

narkomani zele da se to legalizuje.....jer im  se ne svidja da ih neko naziva narkomanima...
jer su na oko okej..rade...imaju izdradjen drustveni  zivot..
i sasvim nomralno funkcionisu..
pa im ne pase da ih neko poredi sa smrdljivim i opasnim narkomanima... Smile

i takvi se ne pitaju sta je sa onima..koji ne rade...koji nemaju novac...
sta ti ljudi sve rade za travu..od otimacina do dilovanja..sve rade da bi skupili koji kintu da mogu pratiti raju...
svoju u korak....

a toga ce biti i kad trava recimo bude legalizovana..bit ce jos vise..jer ce biti skuplja... nego sto je sada na ulici...

takvi ni tada nece imati novac za nju...
i radice isto sto i sada rade...

nista se s time ne resava...
sem sto se daje mogucnost onim malo" imucnijim"...
da ih zakon ne sankcionise za posjedovanje i konzumaciju...
i da ih razdvoji ta grupacija...od onih drugih.... koji rade pizdarije...

a to nema smisla... Smile

i sad to treba legalizovati...
i staviti i to pod sasvim nesto normalno.... Smile

budalastina....

licno po meni....po stetnosti po organizam..alkohol je daleko stetniji od marihuane...
ako se ona koristi...vikendaski...sa rajom...4-5 jarana i dzokavac dva...za vece....

ali svakako je opasna zbog toga sto se uz nju konzumira i alkohol..
a uz tu kombinaciju marihuana je sve sem bezopasna...

i onda mrihuana iako ne stvara ovisnost..ona stvara imunitet organizma  na nju...
pa sa 2 grma ...neki ljudi dnevno pocnu  da je puse...u dvocifrenim gramima..

ali bez obzira....koliko god da je pusis....sve ti vise treba da se odradis....i naravno ima kraci efekat...
i cesce moras da se "popravljas"  Smile

a ko je ikada osjetio miris trave... zna da trava sigurno nije dobra za pluca.... Smile
i ako ti danas zapalis 15 komada...za godinu dana ces da obolis i te kako...
sve i jedan takav je obolio... Smile

jebala te trava....ima milon nacina da covjek sebi uljepsa vece a da ne koristi droge nikakve...

to je zanimljivo u nekim godinama..pa mogu reci eto do 20te....
mada za moje neko vrijeme posle 17-18 slabo ko je nastavio da je konzumira...
jer si vec u 20toj bio potpuno svoj covjek....
mozda ponekad...sa rajom..pred utakmicu ili na nekim zescim pijankama...
da se neko tako "stariji" uhvatio trave.... Smile

a danas to nema smisla ..danas ljudi od 30 godina puse travu i klosare po parkovima...i cokovima...
 i zejebavaju se po gradu ko da su klinci od 16 godina... Smile

i to je jedan od problema. sto ovdje trava nece nikad biti legalizovana...

 Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 26.0
mob
Sony xperia
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:52:31
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.