Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:26:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Manjak samopouzdanja.  (Pročitano 4373 puta)
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Nema instant samopouzdanja, to se stice vremenom i brojem osvojenih devojaka u medjuvremenu :-)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.100
 Celav sam, profesori me mrze(mnogo se svadjam sa njima) imam smanjeno vladanje zbog bezanja sa casova, zovu me huligan(samo zato sto idem na tekme), pusim(cigare) k'o lud,cesto sam pijan, cesto se svadjam sa roditeljima, rekreativno igram fubal, kosarku :D Navijanje nikad necu "bataliti", jer je Partizan "moja prva ljubav".   Veliki sam patriota.  
U drustvu nisam bas "obozavan" imam par ortaka koji su glavne "face" u skoli.   Nisam "nalozen", uvek sam "furao svoj fazon", obicno su me mladje devojke "startovale", ali kod starijih ovaj "bad boy" izgled ne prolazi.   :P
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Temp lock

Neka Goa odluči šta će sa ovom temom, ja ću pobrisati ovo off-a i sranja što ima, a posle toga idem da izvršim samoubistvo.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Chrome 12.0.742.112
mob
HTC Wildfire S
Prvo, aj malo da se igramo psihologa. (uzmi u obzir samo da sam ja psiholog koliko je i Hitler bio slikar)

Nekad sam bio u tvojim godinama... ti u mojim još nisi.
Nisam ja nešto preterano stariji od tebe, ali sasvim dovoljno da bih te razumeo, posebno što sam nekad davno praktikovao neki taj tvoj način razmišljanja.
Ako se to može nazvati razmišljanjem.
Navijao sam za jedan opičen klub i ložio se na jednu retardiranu grupu koja ima za cilj da testira savitljivost pendreka drage nam policije, padao na 2 popravna, pušio mnogo, pio mnogo više, ložio se da sam neki patriota.. uglavnom sve ko i ti, samo što nisam bio ćelav (jer sam ipak voleo heteroseksualne odnose).
Sve u svemu, nisam baš mogao da se pohvalim svojim ponašanjem sada kad pogledam neke stvari unazad. Smile

Jedna od predrasuda ljudi sa strane, posebno odraslih ljudi sa strane koji posmatraju sve to je... da ljudi poput nekadašnjeg mene i sadašnjeg tebe, to rade.. zato što znaju šta rade. I zato što iskreno veruju u to što rade.
Što je kompletna budalaština.

Ako vam se drug, brat ili sin u tim godinama savija od batina i izigrava kompletnu budalu tako što pokušava drugog da savije od batina... najverovatnije želi nešto da vam kaže.  Smile
Šta tačno? Ne zna ni on sam. Smiley
Ali oseća se potisnuto što ne postoji način da vam to kaže... i pronaći će neki drugi.

Odrasli tome pristupaju na način na koji odrasli pristupaju, što je sasvim pogrešno... jer suprotstavljanje nekoga sa sopstvenim posledicama u tom dobu i ne znači baš mnogo.
Posmatraju to kao jednačinu i na taj način pokušavaju da je reše.. tako što će neutralisati neželjenu pojavu.
 
Aha.
Praviš sranja u školi - propašće ti ceo život i nećeš moći priuštiti sebi normalnu budućnost.
Biješ se na utakmicama - neko će ti slomiti kičmu zbog neke budale, nazovi vođe.. i ostaćeš paralizovan ceo život.
Pušiš - dobićeš rak.
Piješ - ja nisam odgajio/odgajila аlkoholičara i propaliteta.
itd itd itd.


I za većinu tih stvari su u pravu.  Smile Dugoročno gledano.
Međutim, lečiti posledicu a ne prepoznati uzrok... i nema preterano smisla. Posebno kad govorite klincu od 13 do 16 godina koji je pun energije, dobio je krila u tim godinama i misli da može glavom kroz zid da prođe.

Zato treba prepoznati uzrok.
Što je izuzetno teško... jer ne zaboravite da se sasvim druga generacija i da se masa stvari izdešavalo u međuvremenu.

Da se vratimo na prethodno.
Stvar je u tome da želi nešto da vam kaže.. samo ne ume kako i pronalazi neki drugi, njemu lakši način.
Osećanje koje on često oseća - strah. Smile
Verujte.  Smile
Nalaziti se u tim godinam i ne znati šta ćete od sebe je poprilično uznemirujuće i strašno osećanje.

Međutim, nije sramota biti uplašen... ali u tim godinama niko ne želi biti uplašen i zato će pronaći svoju pripadnost negde. Bilo gde. Samo da bude prihvaćen.
I tako to otprilike kreće.
Pronađete gomilu drugih, takođe nadrkanih klinaca kojima eto takođe treba pripadnost. Nešto što će ih definisati. 
A gde je drugde nizak kriterijum nego na tribinu.  Smile (samo mala napomena za ostale, ne kažem da su svi ljudi na utakmicama isti i da tu nema dobrih ljudi, nisu svi ljudi isti..  čak naprotiv - dosta ih poznajem dobrih, ali bilo bi stvarno vrlo naivno zanemariti činjenicu da je gomila njih tu da bi glumila neko ludilo, a dobar deo njih je klinčadija koja ne zna šta će od sebe)
Slična stvar je i sa "patriotskim" organizacijama, narkomanijom, crkvom, fun club "Jelene Karleuše". Smiley
Zajednička stvar im je što možeš biti i moron - da bi im pristupio.

Osoba koja se uvalila u sve to nabrojano... samo okvirno razume šta predstavlja njeno ponašanje. Ali nešto dublje i ne baš.
Ne radi on to zato što podržava celu tu ideju.
Dođavola, koliko sam ja njih znao koji nisu znali ni protiv koga smo igrali kad smo se vraćali sa tekme (verovali ili ne). Koliko njih je u Zverima, Dverima, Obrazima, Našima, Vašima i Njihovima i sličnim kretenskim oranizacijama a ne znaju ko je bio Živojin Mišić i Radomir Putnik.
Na kraju krajeva... koliko njih zaista misli da Jelena Karleuša dobro peva?!  Smile
Osoba koja se uvalila u sve to nabrojane je tu... jer želi pažnju, jer želi fizički kontakt, jer želi osećaj pripadnosti, jer želi da je nešto definiše i da bude nešto.

Nije preterano bitno ako dobijete batine ili ako unakazite nekoga, nije preterano bitno ako podržavate ideju da se uvede Pravoslavni Teheran i nosite fašističke simbole, nije preterano bitno ni ko je i šta je bio Hitler... nije preterano ni bitno da li Karleuša ume stvarno da peva... Smile

Jednostavno... dobijate podršku od ljudi sličnih sebi... šta god da radite!  Smile
Nije li to fantastično osećanje, priznaćete? Smile Nema osuđivanja, nema straha, nema kritikovanja.
Kad se nađete među istima.. vi ste jedno.
Jedan mozak, jedno telo i jedna duša.  Smile
I borićete se što jače da tako ostane.

I sve bi to tako trajalo, dok ne shvatite da... posledice ipak postoje.   Smile
Ma koliko mi želeli da bude suprotno... istina je da posledice postoje.

GATTUSO88-u je samo trenutna posledica... da ne može prići nekoj lepoj obrazovanoj devojci. Smiley U koju se zacopao.  Smile
I tu se pokazuje koliko je on stvari još uvek plašljiv i koliko je u strahu. (Ne kažem ovo GATUSO u smislu podsmevanja i ponižavanja... rekoh malopre: Nije sramota biti uplašen.  Smile )
I tu se vidi koliko on, ironično... ma koliko želeo da predstavi sebe kao opasnim i ludim likom koji puši, pije, ide na tekme i loži se na patriotizam... tu se vidi koliko je stvarno uplašen... kad ne sme prići jednoj... devojci.   Smile
I kao što i sam kaže: Ima manjak samopouzdanja. Smiley

Zaključak: Nemojte ostavljati osobe, posebno maloletne... da se same bore sa svojim strahovima. Jer neće se uvek izboriti na pravi način, niti možete očekivati da će se izboriti na pravi način jer su male šanse za to.
A kasnije, nemate pravo da mu prigovarate jer ste ga ostavili da se sam bori.
Vrlo brzo ćete skapirate da ste izgubili to pravo.


Drugo, sve mogu da razumem, ali da mi nervirate Bambinu.. e to ne mogu.  Smile
Zato će lock ostati.
(a i trolujete nas brate mili s ovim glupim temama svaki drugi dan, muka nam je više)


Treće. Poslušaj Fahrenheit-a leba ti. Smiley
Dovedi se u red, momak.  Smile
Ja razumem da ti nećeš ovako doveka... ali kad bude došao trenutak u kojem skapiraš da si pravio budalu od sebe sve te godine.. tad može biti kasno. Obično i jeste.  Smile
Ako ipak, misliš da ćeš ceo život moći tako... pogledaj samo ovu temu, što će ostati zatvorena.  Smile To jeste veoma bezazlena i nebitna stvar (pff, jebo temu na internetu i neke likove koje ne poznaješ)... ali i kao takva bezazlena, daje ti blagu naznaku da ljude to u principu ne interesuje, ne interesuješ ih ti... i da će ti uglavnom zatvarati vrata pred nosem.  Smile
Kažem, ako ipak misliš da možeš tako doveka i da ćeš na silu otvarati vrata... može neko vreme, neću te lagati... svašta možeš na silu. Ali dođe neki trenutak kad se iza nekih vrata nalazi tenk.  Smile
Tako da.. možeš ceo život. Ali to ili neće biti dug život. Ili neće biti život s kojim ćeš ti biti zadovoljan.
Sticajem okolnosti... poznajem dovoljan broj ljudi koji i nisu baš za pohvalu zbog svojih dela, neki su mi i u srodstvu. Veruj mi  Smile  polovina njih posle celog tog dnevnog ludila... plaču noću u krevetu.  Smile

Sa druge strane, ne moraš posmatrati internet i ovu temu - pogledaj samu tu devojku koja verovatno ne želi ništa da ima sa tobom.  Smile Tako to kreće.  Smile Relativno si mlad, ali varaš se ako misliš da tu staje. Kasnije su stvari sve gore i gore, veruj mi. Već sad bi 90% mojih drugarica reklo da imaš govno umesto mozga i da ne žele ništa s tobom kad budeš bio malo stariji.   Smile

Moj prijateljski savet ti je - Nađi sebi neki lep hobi, neku veštinu u kojoj se možeš posvetiti, gde se možeš izraziti i u koju ćeš kanalisati tu svoju energiju.

I nađi kasnije neku simpatičnu devojčicu leba ti... da se malo ljubite. Smiley (ne mora baš ova Smiley Nije ni prva ni poslednja  Smile )
Veruj mi, nećeš se ni malo opamtiti i ostaćeš i dalje podjednako blentav, ako ti je to cilj... jer nas devojčice čine mnogo glupim.  Smile Smile

Ajd', živ bio.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

1811630_2011-06-08-098_pullyourselftogether.jpg
(208.51 KB, 643x1863)
« Poslednja izmena: 30. Jun 2011, 12:02:28 od WhiteGoa »
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:26:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.162 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.