Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Manijak koji je zlostavljao decu uhapšen, pa pušten  (Pročitano 4562 puta)
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia ispo iz modu
Okončano suđenje u Jagodini
Pedofilu godinu dana zatvora

JAGODINA - Aleksandra Mijalkovića (39) iz Vinorače kod Jagodine, Opštinski sud u ovom gradu osudio je na godinu dana zatvora za krivično delo nedozvoljene polne radnje, tačnije zato što je dodirivao i pričao vulgarnosti dvema devojčicama od 10 i 13 godina, potvrdila je portparol suda Jasmina Tašković.




Дефинитивно је наш кривични закон крајње јадан. Овакве болеснике треба вешати.


Dobro je da su ga uopšte i uhapsili Smile

Mene je napao manijak pre 6 godina. Minut posle tog prepada je naišla marica puna pandura (već su ga jurili po gradu i pravili mu sačekuše) i gledali su ga kako beži i nestaje iza ugla jer su me čekali da udjem u kola pa da ga jure maricom umesto da odmah potrče za njim.
Prepoznala sam ga i na ulici, prijavila i nisu mu mogli ništa jer nije bilo još jednog svedoka da to potvrdi. Rekli su mi da indirektno da možda lažem i da mi treba svedok. Eto toliko o našoj policiji i pravosudju.

Mene ništa više od njih ne može da začudi. Smile


Крајње је забрињавајуће до које мере понекад реакција полиције може да буде идиотска.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.62
mob
Apple iPhone SE 2020
Sukob Opštinskog i Okružnog suda u Jagodini
Neizvestan ostanak u pritvoru osuđenog pedofila
Autor: A. Đ. | Foto:A. Mitrović | 21.01.2009. - 05:00


JAGODINA - Okružni sud u Jagodini ukinuo je rešenje o zadržavanju u pritvoru do pravosnažnosti presude Aleksandra Mijalkovića (39), osuđenog na godinu dana zatvora zbog nedozvoljenih polnih radnji nad dve devojčice, i vratio slučaj Opštinskom sudu na ponovnu odluku.

- Okružni sud u Jagodini je u svojoj odluci naveo da nisu dovoljno obrazloženi razlozi za pritvor, ali ga nije ukinuo, tako da Mijalković ostaje do daljeg u pritvoru. Opštinski sud je posle toga doneo ponovno rešenje da se pritvor produžava do pravosnažnosti presude - kaže portparol Opštinskog suda Jasmina Tašković.
Očekuje se da posle ovog Okružni sud može ili da potvrdi ovo rešenje ili da preinači rešenje i pusti ga na slobodu.
Otac desetogodišnje devojčice V.D. smatra da je ovo borba između „dva pravosudna klana u Jagodini”.
- Nisam očekivao da će se ovo dogoditi, razočaran sam. Mislim da Okružni sud hoće da pokaže da on ne treba da bude u pritvoru i da ne može nikome da naudi. U Jagodini kao da je počeo rat između dva klana od kako je smenjen opštinski javni tužilac i ova borba dobila je političku dimenziju. Da li je sledeći potez poništavanje presude? Kao da više niko ne misli o deci i o zakonu koji bi trebalo promeniti - kaže zabrinuti roditelj.
Advokat oštećenih porodica Dušan Gašić smatra da Okružni sud nije trebalo da radi ovakve stvari, jer je po njegovom mišljenu u pitanju specifičan predmet u kome su deca žrtve. Mijalkovića su prijavile dve devojčice od 10 i 13 godina da ih je napadao, dodirivao i pričao im vulgarnosti.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Samsung S8
Лепо да се узме мотка,па на реку и да пиша крв до краја живота...
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
A zašto svi vole da vode na reku .... nije mi jasno ..... i kod nas je to popularno, kao: odvedemo ga na Moravu, pa da mu hebemo kevu ... da li to voda budi kod ljudi neka osećanja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Osuđeni pedofil sprečen da ponovo napadne devojčicu
Manijak upao u zamku policije
Autor: Anita Đukić | Foto:A. đukić | 22.05.2009. - 05:00

Jagodinska policija juče je sprečila Aleksandra Mijalkovića (39) iz Vinorače da počini još jedno krivično delo nedozvoljene polne radnje nad maloletnicom. Mijalković, koji je u januaru osuđen na godinu dana zatvora i pušten na slobodu do pravosnažnosti presude, pozivao je M. S. (17) iz Paraćina i davao joj lažne podatke o sebi kako bi zakazao susret. Policija je pratila Mijalkovića i uhapsila ga kada se našao s maloletnom devojkom.


Prema nezvaničnim informacijama, Mijalković je duže vreme uznemiravao M. S. i pokušavao da je pozove na sastanak. Kada su pozivi prerasli u uznemiravanje, M. S. ga je prijavila policiji koja je organizovala zamku. U trenutku njihovog susreta u Jagodini, i osnovane sumnje da će počiniti delo nedozvoljene polne radnje, policija ga je privela. Mijalković je u decembru prošle godine uhapšen zbog napada na dve devojčice, a posle procesa koji je izazvao veliku pažnju javnosti, odlukom Okružnog suda u Jagodini osuđen je na kaznu zatvora od godinu dana. Međutim, preinačenjem odluke Opštinskog suda pušten je iz pritvora do pravosnažnosti presude. Tada je Veće Okružnog suda smatralo da “ne postoje osobite okolnosti koje ukazuju da će okrivljeni ukoliko se pusti na slobodu nastaviti sa vršenjem istog krivičnog dela”.
- Sada se tek vidi koliku je grešku Okružni sud napravio jer ga je pustio iz zatvora. Prvo, kada je uhapšen po nalogu tadašnjeg v.d. opštinskog javnog tužioca, odmah pušten i slučaj je ušao u redovnu proceduru. Tek kada je republički javni tužilac Slobodan Radovanović odreagovao na naslove u novinama i zatražio hitan pritvor za Mijalkovića i smenu opštinskog javnog tužioca, slučaj je postao ozbiljan i izazvao veliku pažnju javnosti. Opštinski sud u Jagodini je doneo dobru odluku, da on u pritvoru čeka zatvorsku kaznu, ali tako nije mislio i Okružni sud. I šta sad? Ko je kriv? Okružni sud nije imao u vidu da je Mijalković i u Ćupriji radio iste stvari, ali da to nije procesuirano. Napao je dva deteta, a sad i jednu devojku. Čovek je opasan po okolinu i sklon je izvršenju krivičnih dela i za njega se nikada ne zna kada će i koga da napadne. Mogao je da napadne one dve devojčice iz osvete, a niko ne zna da li ih je možda posmatrao. Ponavljanje dela, i to dok čeka na zatvorsku kaznu, ozbiljan je znak da sa njim nešto nije u redu - kaže izvor “Blica” blizak ovom slučaju.


Roditelji devojčica koje je napao u decembru, posle obaranja odluke Opštinskog suda od strane Okružnog, bili su šokirani njegovim puštanjem na slobodu. Danas oni znaju da su bili u pravu.
- Ne samo da mi je tada život bio pakao, jer vam se sve poremeti kada pustite dete u prodavnicu i neko ga uvuče u prolaz i govori mu da treba oralno da ga zadovolji. Život nam ni posle odluke Okružnog suda nije bio bolji. Pratili smo tri meseca dete u školu i sačekivali je. Ona je postala zatvorena i plašljiva. Taj čovek, iako živi u Vinorači, ima stan blizu naših zgrada. Nikad nisam znao kada ću da ga sretnem ili da li će ona da ga sretne kada bude bila sama. Od početka smo tvrdili da je ovo veliki propust pravosuđa i sada se pokazalo da smo u pravu. Još jedna mlada osoba je morala da bude izložena strahu i maltretiranju. Da li treba da podsetim da sam doživeo šok kada ga je istog dana tadašnji opštinski javni tužilac pustio na slobodu i da sam sa čekićem u ruci, pošto nemam oružje, tražio po gradu? Šta bi bilo da sam ga tada sreo? To su nečuvene odluke ljudi iz našeg pravosuđa - kaže otac desetogodišnje devojčice koja je napadnuta u decembru.
Mijalković je tada prvu devojčicu sačekao ispred zgrade, išao sa njom do prodavnice, a onda je uvukao u prolaz, pričao vulgarnosti i tražio da ga ljubi i oralno zadovoljava, ali je naišao neko od komšija i devojčica je pobegla. Drugoj je pokušao da se približi tako što se raspitivao za njene roditelje i poljubio joj ruku, posle čega je ona pobegla. Napadaču je određen policijski pritvor od 48 sati, a danas će biti izveden pred istražnog sudiju.

Napadao žene
Meštani Vinorače kažu da je Aleksandar Mijalković ranije napadao žene koje rade u njivi, ali da ga niko nikada nije prijavio iz straha da „ ne pukne bruka u selu“.
- Baš sam ga videla juče pre podne, u gradu, nije me primetio jer je toliko bilo očigledno da fiksira neke tri devojčice koje su išle ispred njega. I tada sam pomislila kako je samo pitanje trenutka kada će nekog da napadne ponovo. Inače, poslednjih meseci smo ga retko viđali u Vinorači - kaže jedna od meštanka koja je želela da ostane anonimna iz straha od njega.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Linux
Browser
Mozilla (jaunty)
mob
Nokia ispo iz modu
И после неко каже да стоку не треба обесити?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 4610
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
ne treba jer nema toliko vesala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


zvekete rodjaci

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 6156
Zastava Суботица
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Nokia 3220

Roditelji devojčica koje je napao u decembru, posle obaranja odluke Opštinskog suda od strane Okružnog, bili su šokirani njegovim puštanjem na slobodu. Danas oni znaju da su bili u pravu.


Ovo ih je sigurno utesilo  Smile

Hemijska kastracija uz visegodisnju zatvorsku kaznu bi  efikasno resila problem
IP sačuvana
social share
“Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.”


William Gibson
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.