Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:46:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mame iz parkića koje treba izbegavati  (Pročitano 4995 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.6
Sandra je u pravu....kad malo bolje razmislim, pa moja kuma je imala bebu u isto vreme kad i ja, ali pošto živi daleko, razglabale smo telefonom, koliko grama je čija beba pojela, vodile debate o pelenama i kašicama..bog te, kako sam to zaboravila...zapravo ni o čemu drugom nismo ni pričale.Valjda zato nisam smarala druge. Smile
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
biti mama nekad zaista znaci biti i patoloski nastrojen....

sve se otprilike svodi na to...kada se bude u prilici drzati svog klinca u narucje...
onda se,sto je i sasvim normalno,bolje i razumije neprekidna potreba nekih mama da blebecu o kaki i ostalim stvarima vezano za bebu 24 sata dnevno...kazem "bolje razumije" ne i opravdava Smile

prosto...to je zamorno i ne samo za okolinu,vec i za "mamu decenije"....
ogroman je fizicki i mentalni napor sve ono sto se desava sa vama i vasom bebom u samom pocetku....da zene koje se samo i iskljucivo fokusiraju u prici i razmisljanju  na bebu...a pri tom sasvim izgube dodir sa samom sobom i realnoscu oko sebe i nesposobne da i na sekund pomisle na bilo sta,a da nema veze sa usranom pelenom ili neodoljivim osmjehom svog fantasticnog bebarona...
ne samo da djeluju kao misomor na okolinu,vec guraju sebe u potencijalna psihoticna stanja Smile

to je ekstremno iskustvo,sa citavom lepezom prejakih osjecanja...
da je,licno misljenje,vrlo pogubno ako se sebi dozvoli da nemamo ventil u vidu prijatelja sa kojima necete pricati samo o bebi,hobija,potrebe da nesto procitate,vidite....(ne,ne samo casopisi i sajtovi o tome kako odgajati super klinca Smile)...zivjeti i kroz uloge necijeg prijatelja,partnera,kcerke,sestre...neko ko je imao i posao i interesovanja i zivot prije bebe...prosto,probati zivjeti i disati kroz ulogu majke...probati uzimati vazduh izmedju dva naleta neprekidnih euforija,jer stvarno moze cuka da otkaze...

i ne ponasati se kao da smo se samim cinom porodjaja dopingovale na nekoj startnoj poziciji i jurisamo ka cilju gdje ce nas odlikovati za izuzetan doprinos naciji.... Smile

a pricati o fantasticnom klincu?

a da,naravno...pricace se citavog zivota tu i tamo...uzgred...i bilo bi dobro kada bi uvijek i povodi bili dobri,ali...sta sad...

prije desetak dana sam " uhvatila" malo telefonskog razgovora svoje mame i neke njene koleginice....
tako je ludacki pretjerivala u prezentovanju mog lika i djela,da me je bilo sramota sto makar 45% ne vjerujem njenoj impresiji same sebe i taman kada sam dobila zelju da se "obracunam" sa njom i njenim vidjenjem stvari...
odlucila sam da bi ipak bilo fer da je pustim da se,tu i tamo, "izivljava" kroz svoju ulogu majke Smile....

kazem vam...biti majka....nekad jeste cista patologija...




IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
@brano svi mi imamo po neku osobu sa kojom samo o tome razglabamo. ja recimo sa mojom mamom koja je i medicinski radnik . tako da sve nedoumice saspem njoj a ona odgovori : daj molim te ne seri  Smile i onda bla bla bla naucne cinjenice  Smile


@ sesircicu ...kad pogledas malo bolje , sve smo mi patoloski slucajevi. jer so do bola vezane za tu svoju decu . ne moze nam se zameriti . licno, kad sam rodila sina, svoju prvu ljubav, doslo mi da otvorim prozor porodilista i vicem : alooo breee vidite sta sam ja rodila  Smile
kod drugog deteta sam se vec malo stabilizovala.
ali sta ce majka, njeno je dete ljubav na prvi pogled. niko nema ravan, posesivne smo i bolesno pratimo svaki pomak svoga deteta .
svaka cast onima koje su realne u ocenjivanju svoga deteta. ali zivotom garantujem da ne postoji nijedna koja nije kao tvoja majka bar jednom svojoj drugarici velicala svoje dete. Smile
trudim se da ne smaram moju decu kao sto je mene moja mama  Smile i za sada mi ide jako dobro
volim da se druzim i da izlazim i iskreno ne mogu bas stalno da mislim na to koliko su kakili.
trenutno,, posto nemam drugi izbor dolazim na forum Smile
tu se nalupetam maksimalno, ismejem , i onda trk da je hranim, pa opet burek , pa opet trk ... Smile
sve dok ne poraste jos samo malko da je uvalim kevi i odem da se zapijem  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
sandra80,

ja sam rekla da  biti majka znaci da si ponekad (jos je i dobro kada je ponekad) patroloski nastrojen,
a posto ja jesam majka...svakako da sam "oplela" prije svega sebe samu.

o tome kako se zena osjeca kada ima svog klinca...e to cu da izbjegnem Smile
znas li zasto?
zato sto je cista patetika,tako...sramota me kako lici na one jeftine razglednice sa dobrim zeljama koje kupujemo o velikim praznicima,a posto ja negdje i nisam verbalni tip na taj nacin...ja se samo samozadovoljno osmjehujem...
kao macka koja je upravo "capnula" debelog kanarinca Smile

bitno je da je fantasticno.
toliko Smile

ma....

cudno je to...nisam zaboravila sta je to sto je mene nerviralo kada sam bila miljama daleko od ideje da se razmnozavam...
i sta sam rekla da sebi nikada necu dozvoliti...

negdje kapiram...sto sam ja zadovoljnija i malo manje u grcu i opsesiji ka svom voljenom i malom bicu...to cu biti i bolja i zadovoljnija mama...samim tim...ni njemu nece biti lose...
ali...hajde da sacekam da poraste,pa neka se pozali ako smije
Smile
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
mob
Nokia 
Citat
ja sam rekla da  biti majka znaci da si ponekad (jos je i dobro kada je ponekad) patroloski nastrojen,
a posto ja jesam majka...svakako da sam "oplela" prije svega sebe samu.

samo ti opleti.

Citat
negdje kapiram...sto sam ja zadovoljnija i malo manje u grcu i opsesiji ka svom voljenom i malom bicu...to cu biti i bolja i zadovoljnija mama...samim tim...ni njemu nece biti lose...
ali...hajde da sacekam da poraste,pa neka se pozali ako smije

ovo sam ja shvatila tek kod drugog deteta. kad sam ukapirala da opsesija gusi i mene i moje prvo dete. sva sreca pa sam stala negde oko trece godine i pocela da obracam paznju na neke druge stvari koje mog klinca interesuju. mogu slobodno reci da je vise napredovao u psihickom smislu .


jedna mi stvar nije jasna kod majki iz parkica. pre neki dan gledam po stoti put isti scenario. klinac se igra u pesku a mama trci oko njega sa vlaznim maramicama i non stop mu brise ruke. a dete oko 5 godina, sasvim veliko dete da zna da ne treba stavljati ruke u usta , ako je na to mislila sa tim briskanjem pojma nemam  Smile, uz konstantne komentare kako se isprljao, ne diraj ovo, ne diraj ono, gde ces sada, zasto si seo ...itd...
ne znam jesam li ja poludela ili sta kad ja svome detetu dozvolim da se isprlja kao prase, da donese u patikama peska za omanju zgradu  Smile
sta je u pitanju ? da li se stvarno histericno boje nekih zaraza ili je prosto mrzi da to dete sredjuje i kupa i svaki dan pere ves ? Smile
zasto drzati dete u sterilnom okruzenju ? da li su se informisale o tome da je to prvenstveno nezdravo za dete ? da dete mora da se prlja , mora da bude u dodiru sa bakterijama , da se to ne moze izbeci  Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:46:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.098 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.