Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:07:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maltretiranje osoba ometenih u razvoju  (Pročitano 19115 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
То да неће нико мрднути дупетом за такаву пријаву чисто сумњам, можда ако је то било пре 10 ~ 15 година.
То што сада врти б92 и сва та прашина коју праве је мени бзвз. Надувавање ствари које су лоше....па није довољно црно ајде да их докрајчимо!
И да прескачеш ми питања, причаш о телефонским кабловима, где? Када?
Аман то би требало и овима из ове организације поставити као питање...када је све ово било? Датуми посећивања?
Неке ствари ми се не уклапају
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Da je sve sračunato uradjeno baš u ovom trenutku, da se Srbija još jednom ponizi i osramoti, jasno je kao dan !!!

Izveštaj je osvanuo u svetskim medijima, sa jasnom konotacijom u vezi rešavanja statusa Kosmeta, a da nije dostavljen nadležnima u Srbiji !!!

Šta drugo reći nego da je nastavak satanizacije Srba i Srbije !!!

Ako je i od medjunarodne zajednice i Amera, previše je !!!

Situacija je sada i kod nas i u svetu malo drugačija, tako da će prljava rabota na naš račun, ovoga puta, ići će malo teže !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ma najvaznije je da se Tomica Milosavljevic oglasio.  Smile
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Anea
Ja zaista ne znam za taj slucaj, ne mogu nista da kazem na tu temu. Zasto onda lepo ne tuze taj "djavolski" B92? U cemu je frka? Znaci da stvari nisu bas tako jasne ...

cg ac
Za sve ostale informacije, pozovi B92 i pokusaj da stupis sa doticnom majkom deteta u kontakt. Ne moras ljude da napadas bez ikakvog razloga. Ja sam samo prenela ono sto je zena izjavila (izmedju ostalog).
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Vojvodjanski ombudsman:
Stanje u specijalizovanim ustanovama u Srbiji je "mučno, ali - nema mučenja dece" !!!


Kancelarija pokrajinskog ombudsmana saopštila je da je 2005. godine izvršila istraživanje o stanju tih ustanova i zaključila da je ono teško.

"Neprihvatljiva je, medjutim, tvrdnja da se radi o mučenju ili zlostavljanju štićenika ovih institucija. Ističemo da je osoblje ovih institucija bilo izuzetno motivisano za rad i obavljalo ga profesionalno, uprkos izuzetno teškim uslovima za rad i niskim platama", navodi se u saopštenju vojvodjanskog ombudsmana.

U saopštenju je precizirano da je ombudsman izvršio inspekcije u Domu za decu "Kolevka" u Subotici i u Domu za decu i omladinu ometenu u razvoju u Veterniku pored Novog Sada, koji se pominju u izveštaju MDRI.

U oba doma uočen je po jedan konkretan slučaj vezivanja štićenika. "Na konretno pitanje dobili smo odgovor da je to iz medicinski opravdanih i bezbednosnih razloga, kako bi se izbeglo prvenstveno samopovredjivanje štićenika i povredjivanje drugih", dodaje se u saopštenju.

Pokrajinski ombudsman je naveo da je istraživanje 2005. godine pokazalo i da su sobe premale za broj ljudi koji je smešten u njima, da su smeštajni kapaciteti neadekvatni, kao i da su higijenski uslovi ispod granice izdržljivog i humanog.

Odnos prema deci i omladini ometenoj u mentalnom razvoju u Srbiji je mnogo humaniji nego u velikom broju evropskih zemalja, izjavio je Tanjugu direktor Doma za decu i omladinu ometenu u mentalnom razvoju - Sremčica Milenko Čurović.

Radi se na visoko stručnom nivou, multidisciplinarni pristup apsolutno ispunjava standarde, a odnos prema toj kategoriji izuzetno je profesionalan, po čemu se naše institucije već nalaze u Evropi, rekao je Čurović.

"Kod nas se, naravno, oseća nedostatak novca, ali nije sve u njemu, već i u osmehu i toplom odnosu, koji zaposleni u mom i drugim domovima i institucijama u Srbiji ne štede prema toj deci", istakao je on.

Čurović je ocenio tendencioznim nedavni izveštaj MDRI, navodeći da iza te organizacije, "sigurno stoji Soroš".

MONDO
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 19:38:39 od Breee!!! »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Ja zaista ne znam za taj slucaj, ne mogu nista da kazem na tu temu. Zasto onda lepo ne tuze taj "djavolski" B92? U cemu je frka? Znaci da stvari nisu bas tako jasne ...

Nisi pratio?
Pa slucaj je tri-cetiri dana bio udarna vest na svim medijima...

Sto se tice, upravo je bila reportaza na RTS u kome direktorka jednog od centara, mislim da je Kolevka u Subotici, najavila tuzbu za klevetu protivu doticne organizacije...

Sto se tice "djavolskog", to si ti rekao... za mene nije "djavolski"... ako je za tebe... OK... tvoje pravo da siris mrznju...
Ja sam samo rekla da objektivno obavestavanje nije uvek na strani B92... i ako si vec gledao priloge, kako nisi gledao prilog sa Rasimom Ljajicem koji je uzivo u dnevniku opovrgnuo optuzbe?

I ne odgovori mi... gde je ta majka bila?  Smile
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 19:42:55 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
 inache gospodin koji je direktor organizacije u pitanju je izvesni Eric Rosenthal ,josh jedan od nashih vrlih jevrejskih "prijatelja"  Smile Smile

..... znam,znam ... u pitanju je chista sluchajnost ... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 2595
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
hehe Anea i njen "humor"  Smile

Pazi: Svidja mi se ovo "gledao", "pratio" i to  ... zaista mi laska kad to cujem sa tvoje strane  Smile Smile

A sto se tice doticne majke, bila je na B92, negde oko 12:00, zasticenog identiteta (lice u senci). Jesam li zadovoljila tvoju sujetu?   Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ljajić: Svi u zatvor ako je izveštaj tačan

"Ako je tačno sve što piše u tom izveštaju, ako je tačna njegova suština onda smo svi mi saučesnici u jednom zločinu i svi treba da idemo u zatvor, i ti ljudi koji rade u domovima i mi kao predstavnici nadležnih institucija", kaze ministar Rasim Ljajić.

Komentarišući navode izveštaja u kojima se pominje vezivanje štićenika u domovima on je rekao da se takva mera primenjuje isključivo kada je to neophodno da ne bi došlo do samopovredjivanja pacijenata.

"Takva vrsta blage fiksacije obavlja se po svim standardima i prema preporukama Komiteta za zaštitu protiv torture", naveo je Ljajić.

Ministar rada i socijalne politike ponovio je ocenu da je izveštaj organizacije MDRI politički obojen, iako sadrži pojedine opravdane kritike.

On je naveo i da je "neobično" to što je izveštaj predstavljen prvo medijima, pa tek onda nadležnim državnim organima.

MONDO
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja te nisam pitala kada je izjava te majke emitovana na B92, nego gde je ona bila dok joj je dete maltretirano...
Izgleda da je cg u pravu... ne govorimo istim jezikom... sto bi Balasevic rekao... gospon-damo  Wink
« Poslednja izmena: 15. Nov 2007, 19:49:13 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 15:07:00
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.074 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.