Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maloletnici bodu noževima, tuku i pljačkaju, najčešća kazna - pojačan nadzor  (Pročitano 1319 puta)
20. Mar 2013, 14:53:28
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
Browser
Opera 12.14
Maloletnici u Pomoravskom okrugu postali su sve brutalniji u vršenju kriminalnih dela, pokazuju podaci Policijske uprave u Jagodini. Kako se navodi, o tome svedoči i primer maloletnika koji je nedavno ispred kafane u okolini Ćuprije nožem povredio pet lica, među kojima su bila i dva policajca.


U Pomoravskom okrugu su maloletnici 2012. godine počinili 144 krivičnih dela, a 2011. godine 131

Podaci PU u Jagodini pokazuju da je za poslednje dve godine u padu broj lakših krivičnih dela koja su počinila maloletna lica, a u porastu su teške krađe.

U Pomoravskom okrugu su maloletnici 2012. godine počinili 144 krivičnih dela, a 2011. godine 131. Prošle godine evidentirano je više razbojništva i to pet razbojništva sa upotrebom oružja i 94 teških krađa.U 2011. godini nije bilo razbojništva, a počinjeno je 60 teških krađa.

Inspektorka za suzbijanje maloletničke delikvencije u PU u Jagodini Suzana Zzivković kaže da je i među maloletnicima sve niži prag tolerancije.

- Krivična dela se vrše sa elementima nasilja, grubosti i agresivnosti. Najveći broj krivičnih dela je iz oblasti imovine, a među njima najviše je teških krađa. Najčešće se obijaju prodavnice, trafike, automobili, kuće. Sve češće kradu i
 sekundarne sirovine - objasnila je Živković.

Ona kaže da, iako se za poslednje dve godine beleži rast krivičnih dela koja su počinili maloletnici, smanjen je procenat učeća maloletnika u ukupnom broju izvršenih krivičnih dela sa 10 na 6,5 odsto.

U porastu je i broj podnetih prekršajnih prijava, uglavnom zbog tuča.

Tokom 2012. godine Centar za socijalni rad u Jagodini je dobio 99 zahteva Prekršajnog suda za dostavu nalaza i mišljenja u postupcima prema maloletnim licima i 110 zahteva Višeg suda u krivičnim postupcima.

Direktorka Centra za socijalni rad u Jagodini Biserka Jakovljević kaže da se kod prekršaja najčeće kao mera izričce opomena ili novčana kazna.

Kod krivičnih dela mera je uglavnom stavljanje pod pojačan nadzor roditelja, a vrlo retko se maloletni prekršioci šalju u vaspitno popravni dom.

Centar ima u planu da uvede i neke nove mere kao što je dobrovoljni rad i obavezno prisustvo edukativnim programima. U planu je za ovu godinu i osnivanje Savetovališta za decu i mlade sa poremećajima u ponašanju u cilju uspešnije resocijalizacije i socijalne integracije.

Izvor
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Али ова ретардирана "Илустрација" је најјача...

 Погледајте како са умоболном силеџијском "децом" Америка решава проблем
http://www.bestgore.com/burn-victim/michael-brewer-doused-alcohol-set-on-fire-bullies/

Ау што бих волео њихово судство овде, 15% Србије би моментално заглавило у истажни.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 16.0
mob
Nokia 
Клинац ''повредио'' два полицајца... Smile

Кога ви зезате?  Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.3
Browser
Safari 536.28.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Spustiti granicu na 10 godina... i pokriti izmedju 7 i 10 godina roditeljskom odgovornoscu tako da roditelji cvile ako dete nesto zabrlja.... I ajd cao...

Nije bas neka preterana pamet potrebna za to..
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
oduvek bilo i bice  Smile
i sad ce neki od vas da kazu "u moje vreme toga nije bilo" e pa bilo je
ja cak mislim da je ranije,devedesetih bilo i gore
bilo je toga i kada sam ja bio klinac,ostala deca su nosila boksere,nozeve,lance i ostalo u skolu,preprodavali su vutru na sitno,krali cd plejere iz kola,bili privodjeni zbog tuca i slicno  Smile a sada su jedno 90% njih potpuno normalni ljudi koji su se smirili i zive obicne i normalne zivote
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.14
oduvek bilo i bice  Smile
i sad ce neki od vas da kazu "u moje vreme toga nije bilo" e pa bilo je

Niko i nije rekao da nije bilo ali samo zato sto se desava ne znaci da ga treba i tolerisati i popustati prema istom..
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 19.0
Niko i nije rekao
ali reci ce  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 19.0
oduvek bilo i bice  Smile
i sad ce neki od vas da kazu "u moje vreme toga nije bilo" e pa bilo je
ja cak mislim da je ranije,devedesetih bilo i gore
bilo je toga i kada sam ja bio klinac,ostala deca su nosila boksere,nozeve,lance i ostalo u skolu,preprodavali su vutru na sitno,krali cd plejere iz kola,bili privodjeni zbog tuca i slicno  Smile a sada su jedno 90% njih potpuno normalni ljudi koji su se smirili i zive obicne i normalne zivote
Хмхм, кх кх кх, заборавио си да је то било време када је полиција тукла за све паре а сада им титра јајца Wink
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.