Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mali, ugroženi, nesvaćeni Romovi - ubice pretukli Rašu Popova  (Pročitano 21775 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Palm 
cigani koji hoce da se obrazuju ili su obrazovani se stide ovih klasicnih ciganstrura prevaranta(znaci ima samo jedno u glavi kako da te prejebe) znaci obrazovan ciganin se stidi svog porekla i mnogi od njih se izjasnjavju kao srbi,ne druze se sa ciganima niti imaju ikakve kontakte sa istim,znam jednog ciganica sahovskog majstora i njegovu porodicu.Znaci obrazovan ciganin cak  prezire i mrzi pripadnike svoje rase licno sam cuo te izjave,ovakvih cigana ima mozda oko 2-3% od ukupnog broja


Тих 2-3 % повећаш на 20-30 % и имаш нове Србе.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Бранилац државе

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9228
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Sta ocekivati od ovakvog podmladka!? Svi vole "лудо и брзо, живим брзо храним се лако" ч )))


џе џе џе ч ))

Па како може Ратко испред Шабана!!??

Морао сам да гуглам да би видео ко је Дерик Роуз Smile Smile

Иначе Кристалче са капицом од алу фолије...знаш ли ко је крив за ово? Ти и сви они који су као ти Smile У недовољној мери пропагирате своје циљеве тако да млади немају праве узоре и онда се деси да су им идоли нациста Ђоковић и серијски убица Меси Smile
IP sačuvana
social share
"Једном су ми пустили Балашевића. Од тада сам у бесповрат изгубио пословну способност."


Неки лик са Твитера  Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
cigani koji hoce da se obrazuju ili su obrazovani se stide ovih klasicnih ciganstrura prevaranta(znaci ima samo jedno u glavi kako da te prejebe) znaci obrazovan ciganin se stidi svog porekla i mnogi od njih se izjasnjavju kao srbi,ne druze se sa ciganima niti imaju ikakve kontakte sa istim,znam jednog ciganica sahovskog majstora i njegovu porodicu.Znaci obrazovan ciganin cak  prezire i mrzi pripadnike svoje rase licno sam cuo te izjave,ovakvih cigana ima mozda oko 2-3% od ukupnog broja


Тих 2-3 % повећаш на 20-30 % и имаш нове Србе.

tih 2-3%je apsolutni maximum u najoptimistickijim progonozama ako cigana ima oko 500k u srbiji 3% je 15k to je zanemarljiva brojka,cak i na 30%je smesna cifra nivo jednog osrednjeg grada sa okolinom
 
ovaj eexperiment ste trebali ti i tvoji saborci da primenite na siptarima i od njih pravite nove srbe,od cigana nikad srbin biti nece
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 32.0
Voleo bih da čujem od ovih što su za integraciju cigana, kako misle da se to postigne. Pošto se radi o nomadskom narodu koji već vekovima živi na potpuno drugačiji način. Naravno, postoji deo njih koji je integrisan i radan deo društva. Rade, zarađuju, poštuju norme i zakone i prenose to na decu. Ima i takvih. Ali ja kolko znam, ti su kultivisani i integrisani još u doba Kraljevine ili SFRJ. A nešto sumnjam da se tada integracija vršila kako se sad predlaže - putem razgovora i moljakanja. Nego tako što ti vlast da izbor oćeš da budeš element drušva ili element mardelja.

A sada dolazimo do toga da ti zajednicu koja je toliko zadrta i ograničena u svojim shvatanjima, da i dalje ne razume prostu jednačinu ''praviš onoliko dece koliko možeš da izdržavaš''... treba isključivo rečima da integrišeš u moderno društvo.   I da stvar bude gora, izvor te ideje su upravo neke leve zemlje koje nemaju ni 5% iskustva sa ciganima kao što imamo mi. Što je isto kao da ja odem u  Pakistan i kažem njihovoj vladi ''e nemojte da ubijate talibane, to nije u redu. Pričajte sa njima.'' Oće to. Jednostavno, neke stvari se menjaju ili silom, ili nikako drugačije.

I još nešto - zaboravlja se da sa integracijom i izjednačavanjem dolazi i neka cena. U ovom slučaju, to znači da sve što važi za srbe, važilo bi i za cigane. Što znači nema više povlastica i protekcije, nema više soc. pomoći na račun manjine, nema više cile mile, itd... A nešto sumnjam da cigani sa ulice žele da trampe sadašnji način života za taj novi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 389
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 33.0
mob
Palm 
Расисти  морају имати у виду реално стање.Скоро сви бели народи постепено изумиру, без обзира на политички систем, степен развијености или религију.Изгледа да је светској доминацији белих европских народа дошао крај, да је наступила декаденција .Свакој цивилизацији је дошао крај, тако ће бити и са цивилизацијом европских белих народа.

Поједине европске нације могу изумрети заједно са цивилизацијом белог човека  или ухватити прикључак за будућност тако што ће се помешати са туђинским елементом који још има виталност и који  још није искварен декаденцијом европске цивилизације.Американци ће хватати прикључак преко Латиноамериканаца-католика, Руси преко својих азијских народа(они чине око 20% становништва Руске Федерације), поједине европске земље преко становника својих бивших колонија.

Ми у тој причи треба да нађемо своје место, а не да млатимо празну сламу са неким расистичким баљезгаријама.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Chrome 39.0.2171.71
kako ti lupaš to je ne verovatno. pravi si glasnogovornik vladajuće politike.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 38.0.2125.104
mob
Samsung SGH-E590
Evo malo da unesem humora na temu! Smile




IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.71
Морао сам да гуглам да би видео ко је Дерик Роуз Smile Smile
To znaci da si na nivou zadatka i da nisi u tim vodicama, ne bavis se ti time, iznad si situacije i to se, dakako vidi po tvojim rezonima!!!!11!!!1!!

Citat
Иначе Кристалче са капицом од алу фолије...знаш ли ко је крив за ово? Ти и сви они који су као ти Smile У недовољној мери пропагирате своје циљеве тако да млади немају праве узоре и онда се деси да су им идоли нациста Ђоковић и серијски убица Меси Smile
: ) Inace mrgečce, sa kapicom od blazenog neznanja, vidis kakvu si sad lepu teorijicu zaverice skovao? : )) Ja ne propagiram nista, ja nisam politicar...
Nisu oni nacisti niti ubice, postedi me patettike, oni su samo dvorske lude sistema (zna se ko su pravi nacisti i ubice, upravo oni koji kroje kapu sveta), predstavnici jednog sistema vrednosti, sistema vrednosti koji unistava covekovo okruzenje, ljudi koji treba da drze mlade u pokornosti, koji ce mlade da odvode na stadione, da kanalisu njihovo nezadovoljstvo, umesto na ulicu, da protestuju protiv sistema koji je njihove roditelje doveo u situaciju da jedva prezivljavaju, na pocetku 21. veka, a njima oduzeo buducnost.

Ljudi seku prste iz protesta i nikom nista. "nas nole" pobedi (sta god to zancilo) i na trgu 100 000 ljudi u roku od 15 min. Slucajno? Ne bi hrekao ; )
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 34.0
Заиста је тужно слушати ове расисте.Они су испод нивоа неписменог српског сељака  у првој половини 19 века.

Zaista je tuzno slusati dusebriznike.  Tebe bi ja poslao u gheto u 8 sati uvece, da se nauzivas multikulturalizma.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Zanimalo me šta se ovde dalje desilo, pa sam malo pretražio i naleteo na vest.

Napadači na Rašu Popova naučili da čitaju i pišu

Dvojica braće Roma koji su napali poznatog pisca promenili ponašanje u Zavodu za vaspitanje dece "Vasa Stajić". Mlađi I. N. presrećan što će od ponedeljka sesti u školsku klupu, a stariji brat J. N. počeo da se ponaša u skladu sa svojim uzrastom.

Krađe, tuče, spavanje u napuštenim kućama, beg od socijalnih radnika ostavili su iza sebe. Jedan u novembru, a drugi pre oko mesec i po dana. Trenutno im je najveća preokupacija - polazak u školu. Dva dečaka koja su u novembru punila novinske stupce zbog napada na pisca Rašu Popova i još nekoliko Beograđana, danas su štićenici posebnog intenzivnog tretmana (PIT) u Zavodu za vaspitanje dece i omladine "Vasa Stajić".

 

Dušan Milović, specijalni pedagog u voždovačkom "Sivom domu" objašnjava da postoji veliki napredak u njihovom ponašanju i da su se J. N. i I. N. skoro potpuno uklopili u domsku zajednicu.

 

- Oni sami idu do prodavnice i počinju da žive život u skladu sa svojim uzrastom - kaže vaspitač.

 

Mlađi I. N. je presrećan što će u ponedeljak konačno sesti u školsku klupu. Ovde je već naučio da se potpiše i ćirilicom i latinicom. Uredno i precizno. Igra šah, a u fudbalu je, kako kaže, jedan od najboljih. Kivan je na starijeg brata koji je neprecizan u seckanju srca od hamer papira.

 

- Vidi, šta je ovo! Moraš malo bolje - upozorava jedanaestogodišnjak dve godine starijeg J. N. - Ajde, tu sam ja da popravim.

 

Stariji J. N. decu koja puše iza zgrade uredno prijavljuje direktoru doma. Okupani, podšišani, podsečenih noktiju, u čistoj garderobi, braća svakodnevno učestvuju u radu sa vaspitačima i ostalom decom. Čini se da su zadovoljni.

- Iako je javnost tražila da se dečaci uhapse i da im se sudi, nismo to uradili - rekao je prilikom posete domu Aleksandar Vulin, ministar za rad. - Uhapšeni su njihovi roditelji i biće kažnjeni. Oni su krivi, a ne deca. Ovde ih je neko voleo i čuvao i oni su sada ono najbliže što mogu da budu svakom drugom detetu. Ne mogu da ne budem ponosan na ljude koji su to omogućili.

Za veoma kratko vreme dečaci su zahvaljujući PIT programu za "decu ulice"  uspeli da se uklope i počnu da razmišljaju kao većina ostalih mališana. Kombinuju ko će na mesto golmana a ko u napad, na popodnevnom fudbalskom meču. Druže se, prave bedževe, crtaju. Oni, ali i svi ostali će zbog potrebe za većim kapacitetom uskoro biti preseljeni u drugi objekat. PIT program će se proširiti i na čitavu Srbiju, na nekoliko centara za smeštaj dece bez roditeljskog staranja.

 
 

Prema rečima Dragana Rolovića, direktora Zavoda "Vasa Stajić", ova institucija se već deset godina bavi problemom "dece ulice" i do sada je 200 dečaka sklonjeno sa prestoničkih ulica, ali i ulica drugih gradova.

 

- U ustanovi je trenutno devet dečaka, a imamo još osam zahteva za prijem, a kapaciteta je samo za šestoro dece - kaže Rolović. - Dečaci koji izađu odavde ne završavaju na ulici, već su ili smešteni u hraniteljske porodice, ili su vraćeni u primarne.

 

Štićenici doma "Vasa Stajić" ovih dana se pripremaju za praznik Sveti Trifun. Od crvenog hamer papira isecaju srca na kojima će ispisati poruke ljubavi, koje će poklanjati svojim gostima 14. februara. Mlađi od dvojice braće, I. N., poverio se da je zaljubljen u Sandru, ali je ona "negde tamo, gde je bio pre nego što je došao u dom". Dok nam je starijiji J. N. otkrio šta je za njega ljubav:

 

- Kada idem u školu, kad znam da čitam, da računam, da se potpišem...

Bljic
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 30 31 33
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.