Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:47:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mali problem...  (Pročitano 6894 puta)
15. Maj 2007, 20:40:19
Pocetnik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 16
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
SonyEricsson 
Dragi moji,

kao i vecina mojih teenage vrsnjaka,imam problem sa roditeljima,tacnije sa majkom.Od svoje osme godine sam krenula da se takmicim u violini,i do sada,do 16.godine,osvojila sam 30 prvih nagrada.Nije malo,zar ne?Ali,mojoj mami nikad nista nije dovoljno.Pred svako takmicenje mi pravi neopisive i stresne scene.
Ceo zivot igra igru vruce-hladno.Vredja me i omalovazava a kasnije se pravi da je sve u redu.
Najvise me pogadja sto tata nikad nema petlju da me brani.Njih dvoje su se ranije dosta svadjali,cak su i razvod spominjali,ali ta ideja je sama od sebe nestala.Sada se sve redje svadjaju ali je moja mama sve svoje ambicije pretocila u mene.

Mislim da sam vrlo odgovorna osoba.Da nisam ne bih upisala muzicku akademiju sa 15 godina i imala sve desetke.

Jako mi je tesko da slusam price prijatelja kako se divno provode na Adi ili Kalisu,a ja smem da izadjem jednom u dve nedelje u obliznji kafic,na sat vremena.

Nervira me sto  nema poverenja u mene.Stalno me vozi na akademiju,zivka na telefon...

Ponekad zaista pozelim da sam ptica i da mogu da odletim na kratko,osetim malo slobode i pobegnem od batina...zvuci decije,otrcana fraza,ali istinita.

Zaista ne mogu da istrpim kad osoba,koja treba da je prepuna ljubavi i razumevanja,u meni budi samo strah i tugu.

Svaki dan mi govori da nikad necu postati violinista,da sam bezobrazna,nezahvalna.
Svaki dan mi prica o tome koliko se ona zrtvovala za mene i moj klavir,a da joj ja vracam nezahvalnoscu.Imam stariju sestru,prema njoj je skoro sasvim normalna.Zasto je drugacija prema meni?Imam utisak da ona ne voli mene,vec samo cerku koja svira violinu.

Uzasno mi je sto skoro svakodnevno trpim strahovito nasilje.Batine,modrice,cupanje,ogrebotine,guranje na radijator...galama...sastavni deo mog zivota.

Ali,opet se zapitam,mozda ja preterujem?

Iako niko drugi osim nje to ne vidi,mozda sam se ja promenila?

Vise puta sam s njom razgovarala o tome,cak sam predlagala da odemo zajedno u neko savetovaliste,ali ona bi napravila scenu:izmlatila bi me,spakovala stvari i cekala da je molim da ostane.Manipulativno i odvratno.Govori da me je mrzela i pre nego sto sam se rodila,a posle me pita-da li me volis?
I sta ja da joj kazem?!

Sve vise vidim kako zapadam u krize,ne vezbanja,depresije...nemam volje ni snage da se izborim.Razmisljala sam o psihoterapiji,ali,opet,ovo je sve mozda samo jedna pubertetska kriza.Ali,znam da ne mogu vise.Dokle?
Ima toga jos,ali ne mogu da pisem.

Bilo kakav savet?
IP sačuvana
social share
La vita e bella...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Пустињу краси то што се у њој скрива бунар!!!

Zodijak
Pol Žena
Poruke 12617
OS
Nepoznat
Browser
Opera 8.01
mob
Nokia 
Tesko je uzgajati malog genijalca, ali ne i nemoguca misija. Kod tvoje majke prepoznajem znake patoloske ljubomore i frustriranosti sopstvenim zivotom i brakom. Vazno je da shvatis da nije greska u tebi, ti si dobro dete i zavredjujes svako postovanje. Savetujem ti da sa ocem porazgovaras otvoreno, da ujedinite snage i pruzite zajednicki otpor.
IP sačuvana
social share
         

Ко не  жели да чује плач сиромашних, плакаће и сам, али га нико неће чути.

Ви  сте сви плодови истог стабла. Не поносите се љубављу према својој земљи, радије се поносите  љубављу за цели људски род.

Мудар  човек ништа не сакупља: што више направи  за друге то више има.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


НУСКНВП

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12841
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Не знам шта да кажем.

Разумем твоју мајку у оном делу где жели да искажеш и евентуално, сутра, уновчиш свој таленат. Начин на који она то ради је непримеран, малтретирање - благо речено.

Као што Livingston рече, пробај са оцем да поразговараш.  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


悪い

Zodijak Leo
Pol
Poruke 7274
OS
MacOS X
Browser
Safari 417.8
da sam na tvom mestu,uzeo bih stvari u svoje ruke...
nema sta tu ko da se mesa,radi se o tvom zivotu.lepo razgovaraj sa njima,jedanput,dvaput...kolko god je potrebno...
moraju jbt da ukapiraju da si ti vec odrasla,da nemas 5 godina,da ukapiraju da ces imati decka,izlaziti...
pazi sada mozda i teme malo krivim,jer im to ranije nisi dala do znanja...
postavi svoj stav i to je to....
za dve godine ces biti sama svoj covek,i moci ces ladno da pokupis svoje stvari i odes od njih....

ako nemas snage da im ovo kazes,pokazi im moj post slobodno  Smile

budi jaka, imaj vere u sebe
zivot je samo jedan,ne dozvoli da drugi upravljaju tvojom sudbinom

Akai

edit : problem nije mali
« Poslednja izmena: 15. Maj 2007, 21:51:42 od akai11 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
May the force be with you   Smile

Nema boljeg leka od otvorenog razgovora. Lepo kazesh majci sta je po tebi u redu a sta ne.
Ti imash svoj zivot i gledaj da ga iskoristish maximalno, to sto nekima nije uspelo pa ga prozivljavaju kroz nekoga jednostavno nije u redu.
Nisam bash shvatio situaciju oko ovog verbalnog maltretiranja (modrice, batine, radijator itd) mada toga ne bi smelo da bude.

Ti vishe nisi mala devojcica vec tinejdzerka - devojka  Smile
Naravno da ce se uskoro pojaviti mr. boyfriend (ako vec i nije) i potreba za izlaskom na duze ali... treba da se uzme u obzir i to da sama cinjenica da si ti zensko (devojka u najboljim godinama, jos ne bash zrelim, ali najboljim) i da je briga roditelja za devojke tog uzrasta prirodno pojacana (ogranicenje izlazaka, upoznavanje drugova i dr, mada ja licno ne opravdavam stalnu voznju do akademije)

Onda, ne treba kriviti ni caleta, nije bash lako sa mamama, jos ako su zenska deca u pitanju - sve tvrde da se razumeju bolje od oceva mada i ocevi mogu da pruze poneki tip/hint koji moze biti od koristi.

Sve u svemu, posle kishe sija sunce, mozda se ispostavi da ces joj jednoga dana biti zahvalna zbog tvog detinjstva (mada to ne osporava tvrdjnju da trebash da popustash u svemu i dozvolish da te smatra neodgovornom ukoliko sama znash da nisi)

Razgovor sa rodteljima treba da bude najotvoreniji i samim tim najprijatnijim jer roditeljima (a josh ako imash brata ili u tvom slucaju sestru) mozesh sve da kazesh i da prodjesh bez nepotrebnih osuda (naravno ukoliko su potrebne onda je to druga prica  Smile )

I to mu se manje-vishe zavrshava na tome, ako se setim (ili se setish josh necega) napisacu (ili napisi) pa sto bi rekao Dragan Bjelogrlic na reklami za Vojvodjansku banku "ce da bude sredjeno"  Smile

Inache, lepo je znati da postoji tako mlada i talentovana osoba pa samim tim zelim ti da osvojish josh i josh (i josh  Smile ) nagrada.

Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Cisto sumnjam da mozes promeniti oca ili majku ... naravno uvek treba pokusati ... ne treba potceniti jacinu iskrenih reci ...

Moras nekad da zauzmes mesto i odbranis ono u sta verujes da je ispravno ...

Zao mi je zbog tvoje situacije  ... ali ako ti nesto vredi , ukoliko uspes da pored svega izadjes kao normalna devojka i da sutra ne ponovis njihove greske , ti si jedna vrlo posebna osoba ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1492
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mudro zboris yourtojletpejpir  Smile  uvek se slazem stobom zato sto si tako pametan svaka rec koju kazes je na mestu ovo bio usput bio moj savjet devojci
IP sačuvana
social share
pishax kaze:
"Ici cemo kad zatreba, nista se ne brinite!
I nemoj da nas tu dzabe ratnohuskate bre!" cudan momak
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 165
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
mob
Nokia n73me
Ih.... i ja sam imao slicnih porblema. ALi zbog skole - tipa kako sam nezahvalan, nemam drugih obaveza, kako nisam 5.00, kako ne treniram nista i goooomila drugih s sto ide sa tim. Sve u svemnu zestooko smaranje koje me je bacalo u depresiju i zbog kojeg sam imao kompleks nize vrednosti. E onda sam rascistio sam sa sobom. Ne moze vise tako. Skoro sam pukao razred..i to namerno (drzao sam dovoljnu distancu hehe). Nije zato sto nisam znao nego nisam hteo da odgovaram i sl. Tada me je moj dragi roditelj na par kilometara od kuce u nepoznatom izabcio iz automobila  Smile

Srecom naisli su dobri ljudi koji su me povezli u pravcu moje zgrade i ja sam tako stigao pre mame  Smile

Sta je dalje bilo nije vazno...ali sam joj stavio do znanja da moze i mnogo gore. Porazgovarali smo i ja se od tada ni priblizno ne trudim kao pre, ali sam solidan djak, i kad god mi prigovori nesto po tom pitanju pitam je: I sta mozes da uradis po tom pitanju? Onda joj se valjda vrati mozak tamo gde mu je mesto Smiley

I stvarno ne kontam sta je fazon da roditelji forsiraju decu i cine ih nesrecnom a ovamo na sva zvona pricaju kako nam oni zele samo dobro.

Sve u svemu...mora da joj se stavi do znanja ono sto ona radi i ono sto ti zelis. Na koji nacin...nije toliko bitno. Mozda ovaj moj i nije najbolji ali ja nisam imao bolju ideju  Smile

Samo prvo rascisti sa sobom sta u stvari ti zelis a sta je ono sto ne zelis a primorana si.
IP sačuvana
social share
I ja svrljam po netu.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 0.9
mob
Samsung Galaxy S Advance
By the way - inat je najgore moguce reshenje... nikuda ne vodi  Smile

A za ovo, u cemu je fora biti roditelj... to ce nam se vec samo reci...  Smile valjda...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung 
 Smile prouci temu 'uticaj roditelja na nas zivotni put'

svi prolazimo kroz tu fazu roditeljskog pritiskanja i konfrontiranja sa njima i njihovim zahtevima... svakako treba da pokusas da razgovaras i sa ocem i sa majkom
uvek treba pokusati ostvariti neki kompromis... uf, kad se setim svojih ratovanja sa ocem  Smile
ali, kao sto neko rece, od inacenja i pretvaranja roditeljske kuce u bojno polje (po principu ko ce koga vise izludeti ponasanjem) nema nista... to nije nacin  Smile
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 18:47:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.