Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:22:31
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mali Budo (2013)  (Pročitano 6495 puta)
27. Sep 2013, 19:44:13
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 23.0
Pala zadnja klapa: "Mali Budo" priča o prijateljstvu, ljubavi i lojalnosti

 Ova crna komedija, u kojoj se šalimo na račun mentaliteta, od razmaženog Podgoričanina pravi heroja, kaže scenarista Dimitrije Vojnov.



Kinematografija nije zamrla.
Pre nekoliko dana snimljene su poslednje scene filma „Mali Budo“. Glavni junak priče je Crnogorac Budo, koga otac šalje u Beograd kako bi ga spasao od krvne osvete. Film se bavi i uvek aktuelnom temom, odnosom grad - pridošlica, a potpisuje ga reditelj Danilo Bećković i scenarista Dimitrije Vojnov.

- Ovo je crna komedija u kojoj se šalimo na račun mentaliteta, ali to je pre svega priča o lojalnosti, prijateljstvu, ljubavi i tome kako svako može da postane heroj, iako je na početku samo razmaženi Podgoričanin - kaže Vojnov i dodaje:
- Uprkos tome što smo i danas u velikom dodiru s crnogorskim ambijentom kroz razne televizijske serije, mislim da postoji jedno neistraženo polje, a to je varoški podgorički humor, koji je vrlo specifičan, a nije imao prostora da se afirmiše kao, recimo, sarajevski. I onda smo napravili sudar dve kulture, Podgorice i Beograda, s tim što u Beogradu Podgoričanin sreće gotovo isključivo Crnogorce.

Glavnu ulogu igra Petar Strugar, a ostatak ekipe čine Sergej Trifunović, Petar Božović, Tihomir Stanić, Andrija Milošević, Milorad Kapor, Slobodan Ćustić, Tanasije Uzunović, Hristina Popović i Aleksandra Janković.

- Nije mi bilo teško da odaberem glavnog glumca kad je Petar toliko talentovan - objašnjava reditelj Bećković.
Na jednom mestu pojavljuju se pomalo nespojive osobe - rediteljka Maja Miloš i pevači Boban Rajović i Marko Kon.
- Podela na prvi pogled deluje šareno, ali svako ima svoje prirodno mesto u filmu. Naši junaci lutaju celim Beogradom i normalno je da se sreću s različitim ljudima - kaže reditelj, dok scenarista ima dodatno pojašnjenje:
- Svi mi smo odavno spojeni. Ako pogledate muziku u filmu „Klip“, videćete da su Majini junaci i te kakvi fanovi Konovih radova i Bobanovih kolega. Razlika je samo u tome ko se na koji način bavi istom temom, a to je u krajnjoj liniji uvek ljubav - kaže Vojnov.

Strugar nije hteo dublera

U scenama potere korišćeno je pet skupocenih automobila marke BMW i „honda“. Kako bi sve prošlo bezbedno, filmskoj ekipi pomogli su ljudi iz Nacionalne vozačke akademije.
- Petar Strugar insistirao je da sam učestvuje u jurnjavama, bez pomoći dublera - kaže Vojnov.

Crnogorski jezik zaista ne postoji

Dimitrije Vojnov otkriva da im nije bila potrebna pomoć lingvista.
- Lektora za crnogorski jezik nismo imali pošto taj jezik ne postoji. Postoje određeni dijalekti srpskog koji se govore na prostoru Crne Gore. Imali smo reditelja iz Podgorice, deo glumaca rodom iz tih krajeva, tako da je do kraja snimanja cela ekipa govorila tim dijalektom srpskog jezika, uključujući i one koji nisu u kadru.

Izvor http://www.kurir-info.rs/pala-zadnja-klapa-mali-budo-prica-o-prijateljstvu-ljubavi-i-lojalnosti-clanak-942945

  Evo i IMDB linka http://www.imdb.com/title/tt2496972/

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Pogledajte: Prvi trejler za domaći film "Mali Budo"

Radna verzija ovog filma je prvi put predstavljena nedavno na festivalu Kustendorf, gde je osvojio izuzetno pozitivne reakcije prisutne publike.
Film "Mali Budo" govori o sinu podgoričkog hirurga, koji nije baš na dobrom glasu i stiže u Beograd. Očeve prijateljsko-rođačke veze i vezice ubaciće ga u kovitlac crnohumornih dešavanja koje će nam na vrlo duhovit način dočarati prvi susret jednog osamnaestogodišnjaka s našom prestonicom.
Glavne uloge tumače: Petar Strugar, Sergej Trifunović, Petar Božović, Tihomir Stanić, Andrija Milošević, Milorad Kapor, Stefan Bundalo, Slobodan Ćustić, Aleksandra Janković, Hristina Popović, Marko Kon, Jelena Rakočević, Slaviša Čurović, Tanasije Uzunović, Toma Kuruzović i Marko Baćović.
Scenario su napisali Danilo Bećković i Dimitrije Vojnov.



  Izvor http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/437835/Pogledajte-Prvi-trejler-za-domaci-film-Mali-Budo

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 28.0


  Novi trejler. Jedva čekam film Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 37.0.2062.124
mob
Samsung GT-S7580
Глуп филм поприлично, без неке посебне радње. У фазону може да се погледа, али и не мора. Није нека прејака комедија, али није да није смешно.

Свиђа ми се она песма "Који сам ја мени краљ".  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 36.0
  Cikotići, koji ste vi sebi kraljevi, totalni kraljevi Smile
  Ovako bih u najkraćem opisao film koji iz objektivnih razloga nisam stigao da gledam u bioskopu. Na svu sreću postoje prodavnice tako da je propust nadoknađen.
  Mali Budo je komedija čija je osnovna baza karikatura crnogorsog mentaliteta, ili još bolje, svih onih osobina koje pomenuti imaju a koje eksponiraju u želji da nas uvere da su baš takvi kakvi sami za sebe tvrde. Toga ima ovde u obilju i to je već uglavnom sve viđeno u filmovima pokojnog Živka Nikolića, ono što je originalno i što Malog Buda izdvaja od ostalih su dijalozi, kojih nikad nije dosta, toliko su dobri, i odlična gluma T.Stanića i Trifunovića (ovo mu je kod mene njegova najbolja uloga), možda i mladog Strugara koji ima talenat ali ne i iskustvo.
  Sve u svemu preporuka.

Глуп филм поприлично, без неке посебне радње. У фазону може да се погледа, али и не мора. Није нека прејака комедија, али није да није смешно.

Свиђа ми се она песма "Који сам ја мени краљ".  Smile

  Kad si pre stigao da odgledaš film osim ako nije u pitanju "gledanje" iz trejlera.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 36.0
Možda gledao u bioskopu Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.115
mob
Samsung GT-S7580
Жали боже бачених триста динара  Smile

Зоки, за срце си ме ујео оним коментаром.. зар бих ја коментарисао нешто што нисам гледао?  Smile

Не знам што си тражио неку поенту у овом филму

Citat
Mali Budo je komedija čija je osnovna baza karikatura crnogorsog mentaliteta, ili još bolje, svih onih osobina koje pomenuti imaju a koje eksponiraju u želji da nas uvere da su baš takvi kakvi sami za sebe tvrde.

Ултимативни јебачи, шта?  Smile

« Poslednja izmena: 13. Mar 2015, 20:16:53 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 36.0
 
Жали боже бачених триста динара  Smile

Зоки, за срце си ме ујео оним коментаром.. зар бих ја коментарисао нешто што нисам гледао?  Smile

Не знам што си тражио неку поенту у овом филму

Citat
Mali Budo je komedija čija je osnovna baza karikatura crnogorsog mentaliteta, ili još bolje, svih onih osobina koje pomenuti imaju a koje eksponiraju u želji da nas uvere da su baš takvi kakvi sami za sebe tvrde.

Ултимативни јебачи, шта?  Smile



Nisam znao da se u Šapcu davao 10 oktobra.
Ko kaže da sam tražio poentu.
Ono poslednje se prvenstveno odnosi na čojstvo i junaštvo Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


I choose not to choose

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1017
OS
Windows 7
Browser
Chrome 41.0.2272.76
mob
Nokia 

Najgluplji film koji sam gledao ove godine.
Srećom u mom gradu nema bioskopa pa šteta nije bila velika.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 39.0.2171.95
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Мени је скроз океј филм. Добре су провале Smiley
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 08:22:31
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.