Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mala prolaznost na ispitima: Bahati profesori preživeli i Bolonju  (Pročitano 7592 puta)
23. Sep 2012, 02:48:03
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
Browser
Chrome 22.0.1229.64
mob
Tel.Me Your.Number
Uvođenje Bolonje malo toga je promenilo u radu beogradskih profesora čije predmete studenti polažu i po deset puta. Na svakom fakultetu postoje ispiti za koji kažu “kad ih položiš, završio si fakultet”, dok za prestroge profesore kazne nema. Tek ponegde je problem rešen kada su na isti predmet doveli još jednog profesora i stvorili konkurenciju.


Na 334 predmeta na svim fakultetima BU prolaznost je ispod 30 odsto

Zbog finansijskog računovodstva na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, neki su čak i napuštali studije. Nije se znalo koji je kriterijum da bi neko dobio prelaznu ocenu jer su na ispitu često padali i oni koji su uzimali privatne časove i danonoćno učili mesecima.
 
- Profesorka je tražila 61 odsto savladanog gradiva za šesticu i istovremeno položen usmeni i pismeni deo ispita. Problem je rešen tek nakon niza sastanaka sa studentima i upravom fakulteta. Fakultet je doveo još jednog profesora na predmet i od tada je prolaznost sve bolja i bolja - priča potpredsednik studentskog parlamenta Univerziteta u Beogradu Miloš Zeljković.

Isti princip primenjen je na Fakultetu organizacionih nauka i to na svim obaveznim predmetima.

- Na svakom obaveznom predmetu imamo dva predavača i student bira kod koga će da polaže. Konkurencija utiče na to da se svaki profesor trudi da bude bolji od kolege. Imali smo i mi slučaj profesora koji je terao po svome i davao sebi za pravo da odlučuje ko može da završi fakultet. Sada tih problema nemamo i vodimo evidenciju o prolaznosti na ispitima nakon svakog roka - priča dekan FON-a prof. dr Milan Martić.
 
Poslednja analiza Centra za obezbeđenje kvaliteta BU za školsku 2009-2010. godinu pokazuju da na svakom fakultetu postoje „uska grla“. Od 2.928 predmeta, na 334 prolaznost je ispod 30 odsto. Međutim, studenti ni ubuduće neće moći da se izbore sa bahatim profesorima jer je Senat Univerziteta po ko zna koji put odložio izmene pravilnika o ocenjivanju.
 
- Izmene podrazumevaju da fakulteti na kraju svake godine prave statistiku prolaznosti i da kod onih profesora gde je prolaznost ispod 30 odsto, preduzmu određene mere. Svaki put kada ovaj predlog dođe na red, smisli se još neka sitnica da bi se usvajanje odložilo. Neki zameraju da bismo time spustili kriterijume ali to nije tačno, jer ako je student uspešno položio 40 ispita, zašto je problem da položi još jedan? - pita se prorektorka BU Neda Bokan.



Polagao ispit više od 20 puta
Marko M. prošao je najgoru moru svakog studenta sa Matematičkog fakulteta. Ispit iz predmeta "analiza 3", kad se sve sabere, polagao je više od 20 puta. "Ispit se polaže u šest delova, a svaki deo zahteva nedelje mukotrpnog rada. Taman položim jedan deo, a onda padnem drugi. Na kraju je ispalo da sam ispit ukupno polagao bar 20 puta. Imao sam osećaj da sam u začaranom krugu iz kojeg nikad neću izaći, a pred polaganje svakog dela, pratili su me isti simptomi, mučnina, vrtoglavica i depresija. Zbog "analize 3" često sam se kajao što sam se uopšte upisao na Matematički fakultet - priča Marko.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
SonyEricsson W800i
To je taj fazon,julski rok,OET 1,od 400 ili 450 ljudi polozilo 4-oro,od toga lik koji je upisao faks 2002.  Smile
Ne znam za druge,ali kod nas su odradili neku "kvazi" bolonju gde ako zajebes kolokvijum nema popravnog i mozes da se slikas sa polaganjem nekog predmeta.
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Што је професорка зликовац ако тражи 61% за шестицу? Овде би многи леба без мотике. Померени су критеријуми. Много...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Знање 60+% градива је минимум!

И то: 60+% од броја бодова те писменом и практичном, и 60+% на усменом. На усменом се сва питања морају знати.

Јасно је да тзв. ''високо школство'' мора бити привилегија елита.

Обавезно образовање и масовно описмењавање довели су до масовног фабриковања заглупелих медиокритета!

Правда за професоре!

Укините тзв. болоњу!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.02
Citat
Обавезно образовање и масовно описмењавање довели су до масовног фабриковања заглупелих медиокритета!

ето разлога зашто не ваља што су тебе описменили Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
 Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Citat
Обавезно образовање и масовно описмењавање довели су до масовног фабриковања заглупелих медиокритета!

ето разлога зашто не ваља што су тебе описменили Smile

 Smile
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung 111111
Takvi profesori ne bi imali sanse protiv studenata..da su studenti slozni.
Studenti u Srbiji,kao i u zivotu,gledaju svoje dupe...Po sistemu,ja da dobijem 6 na bilo koji moguci nacin..za ostale me boli kurac.
A i studenti su kolko sam ja ukapirao..u fazonu..nasa prava su minimalna,mogu da me jebu kako god dupe da okrenem
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Na apsolutno svakom fakultetu postoji predmet koji se teze daje i na kome je profesor idiot. I to se nece promeniti nikakvim zakonima. To nije samo problem na BU nego na svim univerzitetima.

Postoji i druga stvar a to je da ne zasluzuju svi da prodju. Radije sam za dobre kriterijume profesora nego za to da samo izadjes na ispit i dobijes prolaznu ocenu cak iako nisi pokazao znanje za istu...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Sony 
Uvek i svuda mora da postoji poneki baksuz, minimum 1, tako je uvek bilo.. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.