Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Mala prolaznost na ispitima: Bahati profesori preživeli i Bolonju  (Pročitano 7594 puta)
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Sendo 
Naravno da postoji, ali uzmi za primer da dosta studenata položi ispit tako što nauči knjigu napamet, bukvalno. I onda izađu pred profesora i samo pričaju, pričaju, pričaju. Da ih posle pitaš šta pričaju, ne bi znali da ti odgovore, jer ništa nisu učili sa razumevanjem, sve su učili da bi položili, što je sramota.

Na zapadu se uči minimalno, specijalizuje se osoba i priprema za život. Posle se pitamo što nam je prosek studiranja 10 godina, što neki žive sa roditeljima u 30tima itd.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung 111111
Do nekle si upravu,do nekle nisi.

Prvo,ne trazi bas svaki profesor da mu reprodukujes.Trazi da razumes.Problem je sto je gradivo obimno na nekim predmetima.
Drugo,nisu svi profesori ograniceni na to da ti moras sve da znas..Neki odrede neki minimum ispod koga ne idu,i na taj nacin dele ocene.
Trece,neki profesori,i skrate izdanje,ili naprave neku knjigu do 300 strana..Kao fol knjiga za pripremu ispita toga i toga.
Cetvrto,postoji i neznanje studenata..To se izgleda najmanje uzima u obzir,ma koliko knjiga debela bila.To nema veze sa tim sto je gradivo mozda i obimno..Ako postoji nezainteresovanost...Profesor sve i da te tera da ucis zato sto je placen,tesko da moze da ti pomogne.
Peto..Privatni i drzavni faks ne mogu da se porede.Ja sam apsolutno siguran da mogu da zavrsim sve privatne fakultete u Srbiji,samo da ima ko da mi placa skolarine.Ne zato sto sam genije,nego sto je tamo potreban minimum minimuma.
Privatni fakulteti u Srbiji su ciste ustanove za prikupljanje novca..Neki se kao izdvajaju (Za par fakulteta sam cuo,da su iako privatni..jako dobri ako sam oces nesto da naucis). ali velika vecina je smesna.
U ostalom ako mi Srbi nesto znamo da radimo to je da ismevamo.A kod nas se privatni fakulteti ismevaju na sva usta.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Sendo 
Dobro, mi ne pričamo o neznanju. Kada neko dogura drugu, treću godinu, tu retko ko ne zna gradivo. To za privatni i državni... paaa, ja sam završio privatni (tačnije, ostao mi diplomski, ali on je formalnost). Nisam se mnogo mučio, ali smatram da za veću ocenu treba gotovo nepogrešivo da naučiš gradivo, što i pored manjeg broja strana (oko 100 za po jedan kolovijum, odnosno ispit) donekle olakšava i daje studentu veću šansu da dobije bolju ocenu u odnosu na enciklopedije viđene na državnim.

To za ismevanje. Pa da, standardno. Ali ja to gledam ovako, dosta njih te ismeva zato što im je krivo što nisu mogli da završe "user friendly" privatan fakultet, nego su se mučili i učili boga oca (primer na Poljoprivrednom je jedan profesor iz Agrokulture ili predmeta sličnog naziva tražio da se objasni rad Dizel motora za traktore, koji nema veze sa oblašću izučavanja).

A da, zaboravili smo na plate profesora, jedan od glavnih uzroka njihovog ponašanja. Kod mene recimo su svi kulturni, dolaze na vreme na konsultacije i ostaju duže ako treba, mogu da odgovaraju preko maila studentima i sl.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung SGH-E590
Pa prvo treba da se krene od osnovne skole, pa tek onda da se raspravlja o fakultetima. Koliko se skolstvo unistava videli smo kod onog predloga za ukidanje jedinica. Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Po mom misljenju vrlo je veliki propust to sto u srednjoj nemamo prakticne nastave za hemiju i biologiju (itd)

Ali za to trebaju 1.pare za materijale..2. kreativnost i motivisanost nastavnika (opet pare).

Povezivanje teorijsko-prakticno u mozgu u mladosti je veoma bitno da bi neko ucio visoku nauku.

Ja govorim o svom iskustvu i medicini. Kad znas da je nesto primjenjivo i korisno iz te teorije ne pada tesko nauciti ni 2000 stranica.
Ako nema prakse sve se zaboravlja kao dosadna beletristika.

Jedini nacin da neko postane strucnjak je samo-motivisanost. A pocev od osnovne te ubijaju u pojam smor gradivom tako da je tesko napraviti samo-motivisanost cak i kad znas sve ovo.

« Poslednja izmena: 24. Sep 2012, 19:02:14 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Боље да боли истина него да утеху пружа лаж

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 4000
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.02
Takvi profesori ne bi imali sanse protiv studenata..da su studenti slozni.
Studenti u Srbiji,kao i u zivotu,gledaju svoje dupe...Po sistemu,ja da dobijem 6 na bilo koji moguci nacin..za ostale me boli kurac.
A i studenti su kolko sam ja ukapirao..u fazonu..nasa prava su minimalna,mogu da me jebu kako god dupe da okrenem

 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
Pa prvo treba da se krene od osnovne skole, pa tek onda da se raspravlja o fakultetima. Koliko se skolstvo unistava videli smo kod onog predloga za ukidanje jedinica. Smile

taj predlog je koliko sam razumeo da ucenik ne moze da padne godinu a ne da se ukine nedovoljan (1) kao ocena.
i predlog je odlican.
ne vidim sta ce kopacu rovova podatak u glavi o tome koliko ima kostiju u saci ili kako kiseonik stize u krv.
sta ce to njemu? njegovo je da kopa.
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 21.0.1180.89
mob
Samsung SGH-E590
Pa prvo treba da se krene od osnovne skole, pa tek onda da se raspravlja o fakultetima. Koliko se skolstvo unistava videli smo kod onog predloga za ukidanje jedinica. Smile

taj predlog je koliko sam razumeo da ucenik ne moze da padne godinu a ne da se ukine nedovoljan (1) kao ocena.
i predlog je odlican.
ne vidim sta ce kopacu rovova podatak u glavi o tome koliko ima kostiju u saci ili kako kiseonik stize u krv.
sta ce to njemu? njegovo je da kopa.
To se ne uci u skoli, nije mi jasno sta pricas. Smile Cak i taj kopac treba da zna da cita i pise, kao i tablicu mnozenja...
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 15.0.1
mob
SonyEricsson W800i
Pa sada, imaš toliko privatnih fakulteta koji nude i dizajn, ugostiteljstvo, informatiku itd. No dobro, poenta je, knjige treba da imaju 300 strana, 2 kolokvijuma + ispit (po trećinu knjige na svakom od ovih), popravni rokovi, aktivnost na času, prisustvo.

Što bi rekla jedna moja koleginica "Svako može da dobije 6 na privatnom, ali treba se malo pomučiti za 10" Smile

Epa na drzavnom..postoje predmeti..'de ti mozes da ucis do ujtru a sestica ne dolazi godinama..cuj do ujtru do milijardu jutara  Smile
Na etf-u takvih ima kol'ko hoces  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 16.0
Pa prvo treba da se krene od osnovne skole, pa tek onda da se raspravlja o fakultetima. Koliko se skolstvo unistava videli smo kod onog predloga za ukidanje jedinica. Smile

taj predlog je koliko sam razumeo da ucenik ne moze da padne godinu a ne da se ukine nedovoljan (1) kao ocena.
i predlog je odlican.
ne vidim sta ce kopacu rovova podatak u glavi o tome koliko ima kostiju u saci ili kako kiseonik stize u krv.
sta ce to njemu? njegovo je da kopa.
To se ne uci u skoli, nije mi jasno sta pricas. Smile Cak i taj kopac treba da zna da cita i pise, kao i tablicu mnozenja...

pa da ga ne jebu sa tim 'koliko ima kostiju u saci?' ili 'kad je bio Prvi srpski ustanak?' mozda bi i naucio da cita i pise. ovaku ubiju i to malo volje sto ima u njemu, obore ga tri godine za redom, a onda g aopet puste iako nije naucio da cita, pise i racuna.
pa sta ga jebu onda in the first place?
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.