Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:21:37
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketarstvo za pocetnike - pitanja i saveti  (Pročitano 21466 puta)
28. Feb 2011, 17:13:01
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Pozdrav svima
Nov sam na forumu, negdje procitah da se ne mogu prvo vrijeme slat privatne poruke. . .
Htio bih da pitam koje ljepilo da kupim za maketu od plastike? Italerijeva maketa kupljena na Studentskom trgu, SM7 Sparviero. . .  Takodje me zanima koliko kosta, gdje ga kupiti itd?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 8
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
Hteo bih , da započnem baviti se maketarstvom (avioni prvenstveno) pa me interesuje kako se to radi . Smile
I dali se može raditi bez velikog troska ( od šper ploče i papira ) . Smile
I koji mi alat za to treba ?
Molim vas odgovorite !  Smile
na citat
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.107
mislim da cete ovde naci vecinu odgovora koje trazite

http://forum.burek.com/maketarski-vodic-t302672.html

sto se lepka tice nema pravila, svako se kune u nesto drugo, ono sto njemu odgovara,revell, tamiya, gunze, itd....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
SonyEricsson C702i
Izdvoio sam ovu temu, jer primecujem da ima vec dosta ljudi koji se interesuju za ovaj hobi.
Ako imate bilo kakvih pitanja vezano za maketarstvo pitajte ovde,
kompletan index maketarskih tema se nalazi na linku koji je ostavio modelius

http://forum.burek.com/maketarski-vodic-t302672.html

Na svako pitanje cemo rado odgovoriti  Smile

Milose, mi uglavnom radimo plastice makete i nisu toliko skupe, cena je od recimo 600dinara pa navise.
Sto se drveta tice mogu se raditi makete u samogradnji, doduse to je komplikovanije, a ako imas stampac ovde mozes naci neke makete od papira,
http://forum.burek.com/papirne-makete-t314228.html
 pa srecno maketarenje, ako imas bilo kakvih pitanja tu smo... i ne zaboravi da otvoris temu kad krenes sa radom  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
Odlicno uputstvo kako ofarbati maketu u boju metala cetkicom



Majstor na delu

http://www.essmc.org.au/Natural_Metal_Finish.html


Evo i jednog domaceg by Jaka013

Smišljajući šta i kako sa mojim trećim NMF projektom u ovih godinu dana, rešio sam da malo experimentišem i uzeo na probu neunuštivo krilo Njepora
Prešmirglao sam sve vodenom šmirglom gradacije, 800, pa po oznakama na papiru dalje, sve do superfinog poliranja MaxFactor štapićem za manikir.

Dobro sam promućkao MM 1401 boju - aluminium metalizer, otvorio je i bojio iz poklopca.
Posao bojenja je odradio moj verni kompanjon sa slike, Winsor & Newton Special Value No.1 stara 5 godina

Bojio sam kratkim i odsečnim potezima malo gore-dole, malo levo-desno, držeći četkicu pod različitim uglovima u odnosu na površinu, od skoro horizontalnog do vertikalnog, kao u prvom postu ove teme.
Sa prvim slojem sam stigao do kraja krila, usput još par puta mućkajući boju, i odmah krenuo na drugi sloj, pri čemu nije bilo razmrljavanja prvog sloja









Konacan rezultat

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Ja sam probao po preporuci cike the stranca da radim ali mi nikako ne uspijeva da postignem rezultat kao on... Ima li veze sto ne koristim prajmer? Treba li da se smirgla plastika prije ili posle farbanja? U koliko slojeva da nanosim metalizere? Cime da poliram posto zavrsim sa farbanjem? Znam da imaju one ultrasitne smirgle (3000-12000) ali ne znam gdje da ih nadjem, a mozda postoji i nesto efektnije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
Ako nadjes tako fine smirgle u kraju, javi  Smile

Inace ja metalizere poliram obicnom finom pamucnom krpicom, i sasvim dobro to radi. Poliraj celu maketu pre farbanja, nemoras je prajmovati.
Za poliranje pre farbanja:
 sto finiju vodobrusnu smirglu i samo napred. Ima jos jedan stos koji se koristi kad je recimo izgrebano kabinsko staklo, ides sa finom smirglom pod vodom naravno i na kraju poliras sa kaladontom sa malo vode na higijenskoj vati npr...

Inace imas dobru srebrnu boju u spreju, u farbari preporucujem Cosmos za visoke temperature, daje jako lep srebrni finis a kosta svega 400-600 din i imas ga za sigurnih 10 aviona u 1/72. Ako se odlucis za ovu varijantu, kratki pokreti i bez zadrzavanja na jednom mestu duze vremena inace nece valjati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
što se srebra tiče, ja ništa bez podloge ( gunze mr surfacer ) i onda vallejo akrili pomoću AB, ima fabrički četiri nijanse, ali se bez ikakvih problema može nijansirati dodavanjem vallejo boja po želji. kod mene ovaj sisitem šljaka bez problema, dok se jedan moj drugar, isto maketar, kune u max mayer auto farbu, rezultat je dobar ali mnogo smrdi, a što reče samuraj može i kosmos, pa ti sad vidi
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 8.0
1. Kako da postignem da mi se ne vidi boja kroz dekale? Imam dekal koji je pola na zelenoj pola na bijeloj povrsini i vidi se razlika...
2. Kako da postignem da mi dekal upadne u linije panela tako da mogu kasnije da ih washujem? Zaboravite na cackalicu ako je neko mislio posto su academyjevi dekali tako tanusni da to nije zdravo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
1. jedino da ofarbas prostor ispod dekala u neku drugu boju da ujednacis povrsinu...
2. nekom kupovnom hemijom za dekale, mozes malo poboljsati sa alkoholnim sircetom ako neces da kupujes... Ima tu jos neke agresivnije kucne hemije ali za to moras biti ekstremno pazljiv...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 15:21:37
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.