Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 14:18:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketarstvo za pocetnike - pitanja i saveti  (Pročitano 21591 puta)
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
OK, kako to da izbegnem? Pošto mi se ista stvar desila i sa prvom maketom?


Pa nemoj stavljati previse lepka i obavezno deo koji lepis maketarskim lepkom ocisti od boje na spoju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Evo pitanja: koje omekšivače i hemiju koristiti za dekale i kakvi su to gloss i matt lakovi? Mislim, gde se mogu naći, jesu li u spreju, kakve su cene?
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Jos nisam imao nikakvih problema sa dekalima (osim moje nepaznje), pa nisam nikada ni koristio neke softenere (omeksivace) ili nesto drugo. Nadam se da ce ti uskoro neko sa tim iskustvom dati vise informacija.

Gloss je sjajan lak, a Mat je lak bez sjaja (i mi kazemo "mat"), postoje i oni koji su na sredini, polu-sjajni ili polu-mat. Vojni avioni uglavnom ne sjaje, ne sljaste, vec su mat, ali se radi boljeg naleganja dekala maketa nakon bojadisanja prska sjajnim lakom, zatim se postavljaju dekali, opet se prska sjajnim lakom, a poslese sve prska mat lakom. Vojni avioni nisu sjajni. Kad je u pitanju povrsina od aluminijuma, onda tu moze biti i druga prica, a to su metalizeri; ima tu mnogo toga i najbolje bi bilo da ubuduce postupis "kako bog zapoveda" kada radis maketu, a to je da lepo korak po korak radis i sve fotografiras i objasnjavas sta nameravas dalje, kako bi smo ti ovde mogli pomoci, a ne kao na ovoj zadnoj maketi (Sejbr), svrsen cin i sada  nema pomoci.

Pretrazi (ponovo kazem) polako sve teme sa izradom maketa na ovom forumu, tu ima gomila saveta, koji su toliko puta vec ponavljani.
Samo napred, uvek ima sta da se nauci Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Već sam pregledao veći broj tih tema. Zanima me samo gde se ti lakovi mogu nabaviti? Farbare ili maketarske radnje?
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 13.0.1
Maketarske radnje! Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 14:18:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.