Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:42:39
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketarstvo za pocetnike - pitanja i saveti  (Pročitano 21576 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 16.0.912.63
što se dekala tiče bela podloga u veličini dekala, što baš i nije jednostavno ali se može izvesti, a ovo drugo, moja preporuka gunze hemija za dekale
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Crown me King and be my servants

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 134
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Samsung D900
Poz svima Smiley
Nisam toliko nov u ovom svetu, kada sam bio klinac dosta sam se bavio maketarstvom, ali sam napravio dosta dugu pauzu, tačnije skoro 14 godina, od osnovne škole ništa nisam radio niti sklapao.
Skoro sam iskopao neke stare makete u kutijama, koje su bili gotovo neotvorene ili polu sastavljene, i rešio da se vratim starom hobiju. Moram da priznam da mi jako prija, baš mi je nedostajalo...

Tehnički se može reći da sam totalni početnik, vidim da ovde ima dosta iskusnijih od mene, pa bih imao par pitanja, nadam se da je tema za to dobra... uglavnom preferiram WWII avione, i tenkove, pa planiram da se najviše na njih fokusiram...

Najveća dilema i pitanje do sada mi se svode oko neke pomoći oko farbanja delova. Koje farbe koristiti, imam gomilu onih humbrolovih, ali primećujem da to ne radim baš najbolje, dešava se da se vide potezi četkicom kada farbam .. kako to izbeći? Takođe da li treba koristiti neku podlogu ili farbati direkt na plastiku, koristiti lakove posle farbanja ... za sada ne planiram da kupim aribrush pa su svi saveti dobro došli, posebno me muče neke boje tipa žuta, bela ... znam da sam se sa njima mučio i kao klinac, i da je tu bilo dosta nekih sitnih fora šta i kako, ali sam dosta toga i zaboravio...

Takođe znam da iskusniji makteri koriste neke tehnike sa naglašavanjem "reljefa" na maketama, da bi izgledale lepše pa bi neki saveti u vezi toga dobro došli ...

Samo želim da kažem da nemam baš previše slobodnog vremena, znam da ima dosta tutoriala i uvoda po youtubeu i slično ali bi mi dosta značilo barem nešto ukratko neki guidelineovi i smernice ...
IP sačuvana
social share
The children of today
The children of tomorrow
Forced out of a life of their own
We are the sinners of these days
And only bringers of sorrow
We're only bringers of sorrow

I dont give a fuck if you hate me
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Imam problem sa točkom an La-5. Neće da se uhvati, stalno je labav, iako sam ga sinoć lepio. Štad radim?
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Trebalo bi da se do sada osusilo, mozda si preterao sa lepkom?

Sa cime si zalepio tocak?
Koji je lepak u pitanju, jel nije bilo boje izmedju delova prilikom lepljenja?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Poz svima Smiley
Nisam toliko nov u ovom svetu, kada sam bio klinac dosta sam se bavio maketarstvom, ali sam napravio dosta dugu pauzu, tačnije skoro 14 godina, od osnovne škole ništa nisam radio niti sklapao.
Skoro sam iskopao neke stare makete u kutijama, koje su bili gotovo neotvorene ili polu sastavljene, i rešio da se vratim starom hobiju. Moram da priznam da mi jako prija, baš mi je nedostajalo...

Tehnički se može reći da sam totalni početnik, vidim da ovde ima dosta iskusnijih od mene, pa bih imao par pitanja, nadam se da je tema za to dobra... uglavnom preferiram WWII avione, i tenkove, pa planiram da se najviše na njih fokusiram...

Najveća dilema i pitanje do sada mi se svode oko neke pomoći oko farbanja delova. Koje farbe koristiti, imam gomilu onih humbrolovih, ali primećujem da to ne radim baš najbolje, dešava se da se vide potezi četkicom kada farbam .. kako to izbeći? Takođe da li treba koristiti neku podlogu ili farbati direkt na plastiku, koristiti lakove posle farbanja ... za sada ne planiram da kupim aribrush pa su svi saveti dobro došli, posebno me muče neke boje tipa žuta, bela ... znam da sam se sa njima mučio i kao klinac, i da je tu bilo dosta nekih sitnih fora šta i kako, ali sam dosta toga i zaboravio...

Takođe znam da iskusniji makteri koriste neke tehnike sa naglašavanjem "reljefa" na maketama, da bi izgledale lepše pa bi neki saveti u vezi toga dobro došli ...

Samo želim da kažem da nemam baš previše slobodnog vremena, znam da ima dosta tutoriala i uvoda po youtubeu i slično ali bi mi dosta značilo barem nešto ukratko neki guidelineovi i smernice ...

Pozdrav i dobrodosao nazad u hobi.

Sto se boja tice nije humbrol tako los, potrebno je samo sa tanjim slojevima u vise prelaza prefarbati maketu. Izmedju svakog prelaza treba sacekati da se maketa dooobro osusi. Danas postoje lakovi u spreju i to naravno maketarski, mogu se nabaviti i kod nas, preporucujem lakiranje maketa jer ces time zastititi i oznake i samu boju od daljeg propadanja usled prasine i slicno. Sto se tice rada, uzmi neku maketu otvori temu u radu ovde na bureku pa cemo lagano zajedno proci kroz sve... korak po korak, kad zaskripi pitaj.
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Ja sam lepio lepkom koji sam dobio uz heller-ov miraž 2000n. Bilo je boje između delova. Kad bolje razmislim, to mi se desilo i kad sam radio miraža, ali sam tad problem rešio tako što sam uzeo pištolj za plastiku i time zalepio... Sad se priča ponavlja, kao i sa miražem, stvorila se neka smesa između delova... Eno ga lavočka u zamrzivaču, avi pomaagajte1
« Poslednja izmena: 30. Maj 2012, 16:58:01 od Verni_Grobar »
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
Nema tu problema, osmirglaj malo delove koje ces da spojis, oni uvek moraju biti cisti. Pistolj za plastiku -to NE!
I ne otvaraj temu za svako pitanje. Lepo sam ti rekao kako da otvoris temu, sa fotkama od pocetka, od kutije itd. Skoncentrisi se!
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.52
Nismo se razumeli, delovi su spojeni, ali labavo, jako loše, između se formira neka masa.
http://forum.burek.com/zvezda-lavockin-la-5-t579120.msg10466460.html#msg10466460 otvorio sam temu.
« Poslednja izmena: 30. Maj 2012, 19:32:52 od Verni_Grobar »
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
SonyEricsson C702i
Verovatno previse lepka u kombinaciji sa bojom.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 19.0.1084.56
OK, kako to da izbegnem? Pošto mi se ista stvar desila i sa prvom maketom?
« Poslednja izmena: 17. Jun 2012, 13:22:23 od Verni_Grobar »
IP sačuvana
social share
Nauči me pravila igre koju igraš ceo život i ja ću za dva meseca biti bolji od tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 07:42:39
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.