Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:36:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Maketarstvo Mig-29 Fulcrum  (Pročitano 21262 puta)
11. Nov 2009, 13:26:20
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
-Mikojan-Gurevič MiG-29 (NATO naziv Fulcrum) je lovački avion koji je projektovao konstruktorski biro Mikojan-Gurevič  u Sovjetskom Savezu. Ovaj avion se nalazio u sastavu vazdušnih snaga JNA, VJ, VSCG, a sada se nalazi u sastavu RV i PVO Vojske Srbije.

-MiG-29 je prvi put viđen u akciji 80-tih godina 20. veka, za vreme iračko-iranskog rata, gde je naoružan bombama i nevođenim raketama vršio napade na zemaljske ciljeve. Za vreme avganistanskog rata sovjetski MiG-29 je oborio avganistanski Su-20. Deceniju kasnije, irački Migovi 29 ponovo su učestvovali u borbama za vreme zalivskog rata. Irački piloti, koji su bili iskusni veterani iz Iransko-iračkog rata, smatrali su da će moći da se uspešno suprotstave avionima savezničke koalicije. Jedini irački Mig koji je oboren, nastradao je od prijateljske paljbe sa drugog MiG-29. Tokom Zalivskog rata zabeležen je još jedan incident u kojem je irački MiG-29 greškom oborio irački MiG-23. Osam iračkih pilota MiG-29 su tokom rata izvršila prelet na teritoriju Irana gde su uključeni u sastav iranskog ratnog vazduhoplovstva. Prema američkim informacijama 5 iračkih MiG-29 je oboreno dok su pokušavali da prelete u Iran, ali je Pentagon kasnije priznao da su Migove uništile kopnene snage.

Kubanski MiG-29 je 1996. god. oborio nenaoružane Cesne 337 koje su pripadale nevladinoj organizaciji Braća spasa.

1999. godine Migovi 29 RV Eritreje oborili su četiri etiopska aviona tipa MiG-21 i MiG-23 i još jedan MiG-21 2000. godine. Ruski i ukrajinski piloti su tokom ovog konflikta prijavili pet borbenih letova.

-RV je nabavila ukupno 14 lovaca MiG-29 i dva nastavna lovca MiG-29UB od Sovjetskog Saveza 1987. godine. Migovi 29 su ušli u upotrebu u 127. LAE (lovačkoj aviacijskoj eskadrili), poznatoj po nadimku „vitezovi“, delu 204. lovačkog avijacijskog puka stacioniranom na Batajničkom vojnom aerodromu, zapadno od Beograda. Avioni su dobili službenu oznaku L-18 (L za lovac i 18 kao redni broj) i NL-18 (NL za nastavni lovac) za UB dvosed verziju.


Serijski brojevi aviona MiG-29 u JRV:

    * MiG-29: 18101-18114
    * MiG-29UB: 18301-18302


Nakon raspada SFRJ migovi su prešli u ratno vazduhoplovstvo SRJ. Za vreme embarga na trgovinu naoružanjem i bojnom opremom stanje migova se pogoršalo. Kada je NATO agresija nad SRJ počela, jugoslovenski migovi su bili stari 15 godina i nedostajali su im mnogi delovi. Prva dva uništena miga 29 su bili 18112 kojim je upravljao major Iljo Arizanov, oboren blizu Prištine i avion broj 18111 kojim je upravljao major Nebojša Nikolić, oboren blizu Titela, 24. aprila 1999. godine. Oni su uzleteli sa vojnog aerodroma Slatina. MiG-29 br. 18106 kojim je upravljao major Predrag Milutiniović je oboren iznad Kruševca istog dana kada i Azrinov i Nikolić. 26. aprila, migovi 29 br. 18114 kojim je upravljao major Slobodan Perić i br. 18113 kojim je upravljao kapetan I klase Zoran Radosavljević, su uzleteli sa batajničkog aerodroma da presretnu visokoleteći NATO avion - verovatno Miraž IV na izviđačkoj misiji iznad severo-zapadne Srbije. Perić je oboren iznad Ugljevika i sigurno se katapultirao i spustio padobranom, dok je Radosavljević, oboren iznad Valjeva stradao. MiG-29 br. 18109 kojim je upravljao major Slobodan Tešanović, srušio se u blizini aerodroma Užice-Ponikve u neborbenom letu 4. maja. Ostali avioni (br. 18103, 18104, 18107, 18302) su uništeni na zemlji od strane NATO aviacije.

Posle rata jedinica je nastavila da leti veoma malo sa prostala 5 aviona MiG-29, čak je morala da gubitke zameni avionima MiG-21 koji su se evakuisali sa aerodroma Slatina posle rata. U proleće 2004 pojavila se vest da će RV i PVO VSCG (Ratno vazduhoplovstvo i protivvazdušna odbrana Vojske Srbije i Crne Gore) morati da obustavi operacije migova 29 zbog lošeg stanja.

Migovi 29 su nastavili svoju službu u ratnom vazduhoplovstvu i protivvazduhoplovnoj odbrani Srbije, u okviru 101. lae (bivši 20. lovački aviacijski puk), delu novoformirane 204. avio baze, posle remonta iz Rusije. Prvi je sa remonta stigao u decembru 2007, a do polovine 2008. je poslednji, peti, remontovan.

Jedna od ovih letelica je 6. jula 2009. godine pala pored aerodroma Batajnice, u neborbenom letu, dok se pilot Rade Ranđelović spremao za predstojeći aeromiting.


Toliko o samom avionu.
Inace...ovo ce biti moja prva maketa,tako da...POMOZI BOZE,a pomagajte i vi!Ovo mi je omiljeni avion,ne bih zeleo da uprskam!!

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

HPIM0389 [800x600].jpg
(63.92 KB, 800x596)
HPIM0390 [800x600].jpg
(69.46 KB, 800x596)
HPIM0391 [800x600].jpg
(65.86 KB, 800x596)
HPIM0392 [800x600].jpg
(70.01 KB, 800x596)
HPIM0393 [800x600].jpg
(64.46 KB, 800x596)
HPIM0394 [800x600].jpg
(62.51 KB, 800x596)
HPIM0395 [800x600].jpg
(70.26 KB, 800x596)
HPIM0397 [800x600].jpg
(45.83 KB, 800x596)
HPIM0400 [800x600].jpg
(64.21 KB, 800x596)
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson C702i
Tooo majstore samo napred, i pitaj sta god da zatreba tu smo da pomognemo. Smile
Mozda ti pomogne ova tema http://forum.burek.com/maketarstvo-mig-29-18112-iljo-arizanov-172-t429254.html
u pitanju je ista ta maketa
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Javicu se sigurno! Smile
Moram da napomenem,da mi je Papula odmah priskocio u pomoc.Obratio sam mu se za pomoc,a on je bio jako ljubazan,otisao do radnje,pogledao sve sta mi treba,napisao mi cene,i sifre,kako bih ja to mogao da porucim!Tako da....Mogu samo da mu zahvalim! Smile Smile
« Poslednja izmena: 11. Nov 2009, 14:18:39 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Je vois tout!

Zodijak
Pol
Poruke 395
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
uraaa!jos jedan inficarani maketarstvom! Smile svaka cast na prikazu i izboru makete,uzivaj u radu i ako treba pitaj ako tre4ba pomoc,tu smo! Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
uraaa!jos jedan inficarani maketarstvom! Smile svaka cast na prikazu i izboru makete,uzivaj u radu i ako treba pitaj ako tre4ba pomoc,tu smo! Smile
Bolje maketarstvom nego krmecim gripom! Smile Smile
Evo malko slika:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

HPIM0403 [800x600].jpg
(39.35 KB, 800x596)
HPIM0404 [800x600].jpg
(49.51 KB, 800x596)
HPIM0407 [800x600].jpg
(47.96 KB, 800x596)
HPIM0408 [800x600].jpg
(83.46 KB, 800x596)
HPIM0409 [800x600].jpg
(43.81 KB, 800x596)
HPIM0410 [800x600].jpg
(83.26 KB, 800x596)
HPIM0411 [800x600].jpg
(61.34 KB, 800x596)
HPIM0412 [800x600].jpg
(58.55 KB, 800x596)
HPIM0413 [800x600].jpg
(62.23 KB, 800x596)
HPIM0414 [800x600].jpg
(74.79 KB, 800x596)
HPIM0415 [800x600].jpg
(51.86 KB, 800x596)
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Postavljeni su i uzsisnici za vazduh,i izduvi motora....
Izgleda ovako nekako:

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

HPIM0416 [800x600].jpg
(72.21 KB, 800x596)
HPIM0417 [800x600].jpg
(85.32 KB, 800x596)
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
 Smile jao, Sale, al ste vi omladinci prebrzi. Pa ja ti reko da otvoris temu pa onda korak po korak, da pitas, kad on sklopio skoro ceo odmah i to izgleda super lepkom. Smile Mene su to ucili da ne treba!!!! vec lepkom za modele, kojeg si valjda narucio. Nadam se da si kabinu lepio drvofiksom Smile, a ako nisi onda je super ako ti se nije zamaglila. Lepljenje treba da bude sto preciznije pogotovo sto se iscurivanja lepka na plastiku tice jer onda tu sledi smirglanje, a pri smirglanju moze stosta i da se unisti pa da se mora urezivati (paneli, zakovice i sl), sem ako oni nisu urezani a ne ispupceni - na toj maketi su valjda urezani. Ako ti je na spojevima lepak curnuo to moras ocistiti tj. ismirglati. Ako spojevi nisu idealni vec ima zazor ili je jedan deo veci od drugog (kad predjes noktom zapinje) i to moras da sredis, smirgla, git, smirgla itd. Fino to isproveravaj. Smirgle imas fine 2000 ili 25000, vodene - smirglas pod lakim mlazom vode.
Fotke su mutne pa ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali kao da mi na desnoj strani nosa ima neka bela horizontalna linija. Pretpostavljam da si slikao telefonom - slikaj onda po danu na dnevnom svetlu, da bude ostro, please!
Vidim da si unutrasnjost kabine obojio, cini mi se, crno-sivom. Valjda si sledio uputstvo iz sastavnice - na fotki nista ne razaznajem.

Sta da kazem, uspori malkice. Odgovori na ova pitanja, a postavi i neka svoja, pre nego sto krenes dalje. Ovde ima starih vukova koji ce ti razjasniti nedoumice. Jesi li obradio delove pre spajanja - uklonio visak plastike i linije kalupa pri livenju plastike turpijicom. Dobro pogledaj koje linije postoje na avionu (i na crtezu) a koje su od livenja plastike.

Jos jedan savet, razredjivac dalje od providnih delova Smile

Toliko od mene. Slobodno pitaj sve i ne jurcaj. Smile
« Poslednja izmena: 12. Nov 2009, 00:18:28 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Super lepkom sam lepio samo sive delove...Al mi je malo kapnulo na kabinu,koja se nekim cudom nasla tu,pa je malko zamaglilo.Vec sam razmisljao kako to da ispeglam....Aliiii.......
Sto se tice "rupa",git ce morati da radi malo.A vodenu smirglu cu nabaviti sutra.Komsija mi je auto-lakirer,i to opasan.Svi mafijasi kod njega krece svoja kola! Smile
Sto se tice farbanja,unutrasnjost sam ofarbao kako pise u sastavnici(crno-sivo)
Hm....Sto se tice te linije....Msm da nje..Nema...
Inace....Git,i ta rabota...Kako se to radi,koliki sloj gita se nanosi,sta se desi ako se pretera(duze se smirgla pretpostavljam Smile )
Lepak nije curio(jest malo,na spoju izmedju gornjeg i donjeg dela)al sam ti "opkrojio skalpelom,i ismirglao,a korisio sam super da bi se sto pre uhvatilo.Nekako se onaj previse rasteze,i cini mi se kao da se nikad nece osusiti!!Njim sam lepio kabinu(ovim rastegljivim),al kazes da se desio taj incident,sto me nervira!!Al dobro,sad je gotovo.Ovo je prva maketa,moram da naucim kako se to sve radi.Inace...Super je ovaj "posao".Mada su mi se ledja malo ukocila,al dobro!! Smile Smile
Sto se tice slika...Slikano je aparatom,al isti ima boletan blic,pa se svetlost odbija,i pravi sranja!Al jbg...
Malo mi frka oko gita!Neam pojma koliko da stavim,i sav taj posao.i ne znam cime da ga nanesem.Ima malih "ne podudarnosti"oko kabine,pa ne znam sta da joj radim...Placim se da ne ostane git na providni delovima,ili da ga je ne ostetim smirglanjem!
Toliko...Sto se tice slika,potrudicu se da popravim to!


Plasim se da ne postanem zavisnik od maketa!Danas sam,slucajno u Va nasao isti ovaj MiG,po ceni skupljoj za 20 din.. Smile
Nisam ni znao da imaju makete,al dobro.Sad znam.
Kako da ispeglam ovo sranje sa kabinom?Nece ici na izlozbu,al me nervira.Moram da naucim da pazim. Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 12. Nov 2009, 01:05:22 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson C702i
Git ne moras nanositi u debelom sloju, bolje je u dva tanja sloja ako treba. Vazno je da sacekas da se git dooobro osusi pre smirglanja
Mozes nanositi prstom ili bolje nekom spatulicom, svakako moze da posluzi i parce ravne plastike (moze ona od halo kartice).
U maketarstvu nema nekih pravila sto se alata tice...tu ti sve moze posluziti ako prilagodis svojim potrebama.
Sto se poklopca kabine tice, bojim se da tu sada popravke nema...tako je kako je.
Providni delovi kakav je poklopac kabine se mogu lepiti Belim Lepkom za Drvo - tzv Drvofiks .
iako je beo kada se osusi postaje providan a ne zamagljuje providne delove  Smile

Sto se brzine tice  Smile
Samo napred radi...treba sporije ali znam da nemas strpljenja, svi smo mi tako poceli, kupis maketu trcis kuci sklapas lepis samo da sto pre napravis maketu, to je normalno  Smile

Smirglu mozes naci u farbarama i nije skupa 30-40 din smirgla se pod vodom tj na mokro.

Toliko od mene...za sada...
Samo napred  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Citat
Providni delovi kakav je poklopac kabine se mogu lepiti Belim Lepkom za Drvo - tzv Drvofiks .
Ja to znam kao tutkalo! Smile Smile Smile Smile Smile

Citat
smirgla se pod vodom tj na mokro.
A sta kad voda udje u maketu?Da mi ne niknu pecurke,sta cu posle!?! Smile

Citat
Samo napred radi...treba sporije ali znam da nemas strpljenja, svi smo mi tako poceli, kupis maketu trcis kuci sklapas lepis samo da sto pre napravis maketu, to je normalno  Smile

Bas volim takve recenice!!Al ozb! Smile Smile Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 12. Nov 2009, 01:18:03 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 22:36:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.621 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.