Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:06:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: maketa - Arado Ar 96B  (Pročitano 6959 puta)
01. Maj 2013, 17:39:10
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Novi projekat, Arado Ar 96 B mađarskog vazduhoplovstva, ali sa mešanim nemačko-mađarskim oznakama, Klagenfurt, kraj rata



Iz kutije se mogu uraditi obe verzije i A i B stime što za A treba seći prednji deo i dodavanjem rezina dobija željenu A verziju, Kutija i njen sadržaj :




Za početak rivetirao sam maketu i isekao sve pokretne površine :

« Poslednja izmena: 01. Maj 2013, 17:53:53 od modellius »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Ah, za promenu avion! Smile Smile Smile Zapamticu ono na kraju: rivetiranje i odsecanje pokretnih delova. E, to odsecanje, pretpostavljam da je pazljivo skalpelom, ponavljanje vise puta dok se deo ne odvoji lagano? Jesam li u pravu, ili ima tu jos neka caka - mislim, iako je to jedna od osnovnih radnji, ipak mislim da je to od presudne vaznosti za dalji uspeh makete - da bude precizno odseceno!
AKo nije tajna, kazi, ili bar daj savet. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
U pravu si papalu to jeste osnovna operacija odvajanja delova, mada u nekim slučajevima koristim i testerice, grublja je marke olfa a druge, fine, se ne sećam već koji je proizvođač, liči veoma na žilet ali je testerica sa jako finim nazubljenjem, slikaću obe pa ću okačiti slike
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 20.0
Odlicno, puno hvala Smile  Kad god pomislim na takve "operativne" zahvate, pomisljam odmah na alat! Bilo, kako, bilo morace jedna maketa aviona da bude "zrtvovan" da bih to isprobao. Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
Evo nastavka, jeste da je proizvođač dao kabinu u varijanti rezin + ecovani delovi ali je nažalost totalno pogrešna a i pregledajući dokumentaciju nije baš ni nešto detaljna, tako da je jedina preostala opcija bila uraditi koliko je god moguće u samogradnji....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 21.0

Svaka cast za izbor.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Uh, opako!  Smile Smile Smile merni instrumenti pricvrsceni na poledjini instrument table - sve sa kablovima, kao sto i jeste! Ludilo  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.110
E pa evo i nastavka.

Pošto su platnene površine na maketi očaj nema mi druge nego da ih pravim sam. Smislio sam nešto, hteo sam da isprobam jednu staru modelarsku tehniku, naime ranije ( ponegde još i sada ali mislim da toga sad već sve manje ima ) za leteće modele aviona pravila su se rebra za krila od balze koja se se kasnije presvlačila tzv " japan papir " - om koji se impregnirao nitro lakom. Odlučio sam da ću da iskoristim ovu tehniku na mom Aradu, uz male modifikacije naravno, umesto balze stiren a umesto nitro laka akrilni mat lak.

Prvo sam precrtao kormilo pravca na papir da bih imao pravilan raspored rebara i samim tim i njihov oblik kao i oblik samog elementa, tj kormila pravca. E onda mi nije ostalo ništa drugo samo da napravim elemente od stirena i da ih pravilno polepim. Pošto je sve dosta sitno a i blizu je jedno drugome za 24h može samo dva elementa da se zalepe inače nastaje katastrofa, lepak mora valjano da se osuši....



I nakon toga na scenu stupa japan paprir. Za rebra sam ga lepio revellovim lepkom " sa iglom ", ulubljenja između rebara koja u suštini i prikazuju platnenu površinu sam oblikovao polako uz pomoć štapića za uši.



I evo kao to izgleda isečeno na meru i nakon prva dva sloja impregniranja valejo akrilnim mat lakom. Za sada urađena je samo jedna strana, nakon potunog sušenja prelazim na drugu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Prava gradnja Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Oduvek sam imao zelju da bas tako napravim neku maketu - mislim, postupkom kako se i prava letelica gradila. Ali, to stvarno trazi vremena, no, ipak je pravi izazov.
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Nastavak. Kokpit urađen, nisam se mnogo trudio oko njega, kada se sastave polutke trupa na vidi si baš mnogo tako da će efekat biti zadovoljavajući. Naravno pre finiša ću odraditi još malo nekog waetheringa i detaljisanja na vidljivim delovima kokpita, ali otom-potom....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:06:14
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Arado maketa

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.