Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 15:19:18
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: maketa - Arado Ar 96B  (Pročitano 7042 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
Videh ovo uzivo - fantazija Smile Smile Smile Smile Smile Smile sa nestrpljenjem cekam nastavak. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Sastavio sam dve polutke trupa. Najblaža reč koja bi mogla slikovito da objasni je: katastrofa.......

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
U bre! Smile pa proizvodjac mu ga je bas dao po skrnavkljenju! Smile Ko je proizvodjac?

Vidim ubaceno je dosta spruova u spoj, a ovaj nos ce bas trebati krpiti ko kod autolimara! Ne sumnjanmo da ces ti sve to majstorski srediti, ali mogli su ipak da povedu racuna, samo zadaju suvisan posao! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 27.0.1453.116
Kako napredujem sa ovom maketom sve mi je jasnije zašto se ona retko viđa na takmičenjima/izložbama. Stogoh ja i do krila, a sa krilima naravno idu i stajni trapovi, proizvođač je doduše dao bunker trapova i to od rezina, koji su naravno potpuno pogrešni, slabo izdetaljisani i ako to još nije dosta ne mogu ni da se stave na mesto budući da su previsoki, tako da je jedina preostala opcija bila da se fabrički rezinski deo jednim elegantnim potezom zafrljači u kutiju sa " rezervnijm delovima " i da se počne sa samogradnjom......

Bunker stajnog trapa koji ćemo naći u kutiji :



Početak radova :

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5434
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
 Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile sve sto bih rekao bilo bi suvisno
IP sačuvana
social share
Teško je kada živiš za dan koji ne znaš kada će doći, za dan kada ćeš je ponovo videti. Teško je, kada si sam i nedostaje ti glas, lice, dodir, osmeh, kada ti nedostaje biće koje je tvoja bolja polovina. Teško je prijatelji. Želim vam da nikad to ne iskusite, jer taj bol prijatelji, nije za ljude...
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Prava gradnja! Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Ima li nekih promena tj. nastavka radova, ili ???  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Hvala momci !

Ovo je sada malo sporije napredovalo, potrajalo je par dana da se kompletira, najviše vremena je oduzelo dok sam " provalio " raspored instalacije, kako i od čega krenuti.....

Hidraulična instalacija u bunkerima stajnih trapova :

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
 Smile Smile Smile
Da, nije nimalo naivno, bas je dobro spleteno i dosta ih ima, no odradio si ih po obicaju fantasticno.  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
"Dabar lezi, puma spava, bizon frkce, prerija cvrchi, ali dikobraza nema... vrucina je; lovac skamenjen promatra." Haug, rekao sam!
Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
Pozdrav svima, evo malog napretka,  još malo detalja u unutrašnjosti bunkera stajnih trapova :



Budući da ni noge stajnih trapove na odudaraju od odtatka makete  jedino što mi je preostalo je samogradnja. Osnova evergreen :



Na hidraulici postoji zaštita od prašine napravljena od kože koju sam napravio na sledeći način : Prvo sam na nogu namotao par krugova bakarne žice, onako bezveze, bez ikakvpo redosleda, ona će mi dati veće izbočine na koži, zatim dolazi na red papir od čokolade koji sam prvo izgužvao poprilično i onda izravnao da bi dodatno još dobio teksturu, tj znake gužvanja kožne zaštite. Papir sam isekao na traku odgovarajuće širine i zalepio preko već spomenutih žica. Za kraj su mi ostale samo šelne tj stege kojie su napravljene od tamiya trake :




 I noge stavljene na svoje mesto, i evo kako to za sada izgleda :

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
 Smile Smile Smile ponestalo mi je vise svih indijansko-haikuianskih dabrova, bizona, kojota, prerijskih svisaca, orlova, lisica itd, da bih izrazio svoje odusevljenje ovakvim radovima. Nemam reci  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile jer, ovo su koliko vidim jako nezgodni detalji, sitni i zavuceni - pored ogromnog strpljenja i preciznosti potrebna je i dobra studija aviona, tj. analiza onoga sto se na fotografijama da videti.
Svaka cast, oooo gurue! Smile Smile
« Poslednja izmena: 26. Jul 2013, 17:32:33 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Jun 2024, 15:19:18
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: maketa Arado

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.