Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:20:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: makedonski mi 24 modernizovani  (Pročitano 4831 puta)
04. Okt 2007, 14:43:25
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson 
On April 1st, Macedonian Air Force and Air Defence Force (Makedonsko Voeno Vozduhoplovstvo i Protivvozdusna Odbrana or VV i PVO) for the first time officially demonstrated its two Mi-17 and two Mi-24V helicopters that have been upgraded with Aviators Night Vision Head-Up Display (ANVIS/HUD) System by Elbit Systems of Israel.  The helicopters involved in the modernization that enables NATO-compatible night-flying operations are Mi-17 Hip-Hs serialed VAM-302 and VAM-303 that are operational with the 301 Transport Helicopter Squadron (301 Transporten Helikopterski Skvadron) and Mi-24V Hind-Es serialed 209 and 210 that are operational with the 201 Combat Helicopter Squadron (201.  Borben Helikopterski Skvadron).

The process of serious preparing of Macedonias Air Force for contributing to NATO operations has been initiated in December 2003 when Macedonian Government awarded Elbit Systems of Israel with a US 2 million contract for limited (first-stage) upgrade of two Mi-17 and two Mi-24V helicopters.  The upgrade of selected helicopters started at Petrovec air base, near Skopje, in February 2004 and was completed some eight months later.  All four aircraft involved in this modernization are now again operational and have redesigned cockpit layout, adopted for night vision goggle (NVG) operations, and are also equipped with ANVIS/HUD System.  By equipping its aircraft with ANVIS/HUDs, Macedonian Air Force become one of a very few operators of Night-operation Mi-17 and Mi-24 helicopters worldwide, even before Air Forces of NATO-member countries Poland, the Czech Republic, Hungary and Bulgaria.

Satisfied with the successful completionof initially
signed contract, Macedonian Government and Elbit Systems are now very close to signing of a new contract for more comprehensive (second-stage) upgrade for six Macedonian Air Force helicopters.  Since the Republic of Macedonia has announced that it will contribute to NATO with two Combat Search and Rescue (CSAR) helicopters, the Macedonian Ministry of Defence now plans to initiate second stage of upgrade for the two Macedonian Mi-17s that were involved in the first stage.  Additional upgrade of Macedonian Hips will mean equipping them with all new communication, identification and navigation systems that among others will include a new ILS, VOR, DME, multifunctional displays and a digital moving map display that will replace the

earlier paper map system.  In addition to second stage Mi-17 upgrade, the Macedonian Air Force also plans more advanced upgrade for another four Mi-24 helicopters.  The second-stage Mi-24 upgrade package will mean equipping another four Macedonian Hinds with the complete first-stage upgrade, plus complete second-stage Mi-17 upgrade supplemented by improved self-defence systems (new radar warning receivers and chaff/flare dispensers) and a third-generation gyro-stabilised multi-sensor payload (TV camera, FLIR, auto-tracker and laser rangefinder/laser designator), integrated with helmet sight, multifunctional displays and digital moving map display.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

m_201.jpg
(105.39 KB, 800x547)
m_210.jpg
(80.28 KB, 800x547)
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson 
evo i kokpit

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

cockpit_MK_Mi_24s.jpg
(60.02 KB, 600x348)
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
SonyEricsson w950
 Smile za vijest.

Još će i Makedonci imati bolju vojsku od naše   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Opasno izgleda  Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Maskirna sema je bas dobra  Smile Odakle fotke?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
mob
Nokia 6300
uu, svi se kako-tako medernizuju Smile bravo braćo makedonci, prosto vam zavidim na helikopterskim jedinicama
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Da imamo i Mi-17 kao Makedonci to bi nam puno značilo. Vrhunski transportni helikopter.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Picture 070.jpg
(114.66 KB, 778x583)
Picture 065.jpg
(87.19 KB, 778x583)
« Poslednja izmena: 04. Okt 2007, 23:47:15 od danilobg »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Citat: danilobg link=topic=271038.   msg4101963#msg4101963 date=1191534360
Da imamo i Mi-17 kao Makedonci to bi nam puno značilo.    Vrhunski transportni helikopter.   

Ko kaze da nemamo?
ako mi neko objasni kako se postavlja slika postavicu ja mi-17 mupa srbije
i 24 pride
« Poslednja izmena: 04. Okt 2007, 23:58:09 od Sky_Fly »
IP sačuvana
social share
I'm unique
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Klikni na "izmeni poruku" - odaberi dole "dodatne opcije" i možeš da kačiš slike kao kada šalješ mail. Imamo dve 17ce, sada to pripada vojsci a ranije je bilo pri MUPu. Mislim da nisu momentalno u letnom stanju.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Lead me, follow me, or get out of my way

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 266
Zastava unknown
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
mob
SonyEricsson 
fotke su sa neta pokusacu nesto i iz prve ruke da stavim a inace su upgradeovi stvarno pojacali rv makedonije mada je cela stvar krenula kao eksperiment pokazalo se da u stvari da je projekat i te kako uspesan( pa je i nazvan makedonski model Smile ) pa i ce i bugari a mozda i poljaci modernozovati svoje 24ke.posebno se pokazao mi 24 kao odlican za CSAR misije radi oklopa i izdrzljivosti i mogucnosti za transport,tako da znam da su mnogi bili stvarno impresionirani (natovci posebno) mogucnostima koje su se  otvorile ovim projektom pa odlucilida zadrze svoje flote 24-ki.



Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mi 24 na vezbi.jpg
(96.35 KB, 600x818)
nova mi 24.jpg
(19.96 KB, 230x153)
rat dejstvo.jpg
(24.91 KB, 640x421)
rat umk dejstvo.jpg
(48.54 KB, 640x422)
« Poslednja izmena: 05. Okt 2007, 13:04:13 od HasBiba »
IP sačuvana
social share
No bastard ever won a war by dying for his country.
He won it by making the other poor dumb bastard die for his country.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 13:20:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.318 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.