Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Majka ugušila bebu kanapom  (Pročitano 1840 puta)
24. Maj 2006, 00:10:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Majka ugušila bebu kanapom

ZAJEČAR - Zaječarska policija uhapsila je juče B.S. (41), rodom iz Niša, sa prebivalištem u Malom Jasenovcu kod Zaječara, i njenog nevenčanog supruga S.T. (42) iz istog sela zbog osnovane sumnje da je B.S. ubila dete pri porođaju. S.T. je osumnjičen za podstrekavanje. B.S. je u nedelju, 14. maja, u ranim jutarnjim satima ispred štale obmotala kanap oko vrata tek rođenoj bebi i tako je ugušila. Potom ju je bacila u bunar u blizini sela.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Ubili bebu pri porođaju
Z. C., 23. maj 2006

Zaječarska policija lišila je slobode Biserku Stojanović(41) rodom iz Niša sa prebivalištem u Malom Jasenovcu kod Zaječara i njenog nevenčanog supruga Sinišu Todorovića (42) iz ovog sela zbog osnovane sumnje da je Biserka ubila dete pri porođaju, a da je Siniša na to podstrekivao.
Koliko se zasada zna, Biserka je u nedelju 14. maja u ranim jutarnjim časovima ispred štale porodične kuće njenog nevenčanog supruga Siniše obmotala kanap oko vrata novorođenog dečačića i tako ga ugušila. Potom je umotala leš i odnela na mesto zvano Periš u blizini sela i tamo ga bacila u bunar. Siniša je sve to znao i podstrekivao je na ovo nečovečno krivično delo.
Šta je ovo dvoje nevenčanih supružnika navelo da usmrte svoje zajedničko dete, otkriće istraga.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ugušila bebu i bacila je u bunar

ZAJEČAR - Policija je lišila slobode B. Stojanović (41), rodom iz Niša sa prebivalištem u Malom Jasenovcu kod Zaječara i njenog nevenčanog supruga S. Todorovića (42) iz ovog sela zbog osnovane sumnje da je B. ubila tek rođenu bebu, a S. je na to podstrekivao.

Prema za sada poznatim činjenicama, ova žena je u nedelju, 14. maja u ranim jutarnjim satima, ispred štale porodične kuće njenog nevenčanog supruga obmotala kanap oko vrata novorođenog dečaka i tako ga ugušila. Potom je umotala leš bebe i odnela na mesto zvano Periš u blizini sela i tamo ga bacila u jedan bunar. NJen suprug je sve to znao i podstrekivao je na zločin. Istraga je u toku.


Izvor: Glas Javnosti \ S. M.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Hiljade parova koji ne mogu da imaju decu cekaju po vise meseci, nekad i vise godina, da usvoje dete.

A koliko bi ih bilo presrecno da dobije bas novorodjence, koje ne mora sa tri-cetiri godine iz pocetka da se navikava na novo okruzenje...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
U okolini Zaječara majka kanapom udavila sina

Mrtvu bebu stavila u džak i bacila u bunar

ZAJEČAR - Nevenčane supružnike Biserku Stojanović (41) i Sinišu Todorovića (42) iz Malog Jasikova kod Zaječara u utorak je policija privela istražnom sudiji zbog sumnje da je Biserka zadavila konopcem tek rođenog sina, a da ju je Siniša na to podstrekavao.

Zločin se dogodio u nedelju, 14. maja, ujutru, kada je Biserka donela dete ispred štale, obmotala mu kanap oko vrata, ugušila ga, a zatim bacila u bunar udaljen stotinak metara od kuće.

- Sedeo sam na kamenu, čuvao ovce, i onda spazio Biserku kako se približava noseći nešto u džaku. Mislio sam da nosi mrtvo prase ili kokošku. Kad me je spazila, okrenula se i nastavila čudno da hoda, kao mačka kad lovi miša. Da sam znao da je dete u džaku, silom bih je sprečio. Mrtvu bebu bacila je u bunar - priča komšija Ratomir Jocić.

Siniša i Biserka imaju još 13-godišnju ćerku. Siniša se ranije ženio pet puta i iz tih brakova ima troje dece od kojih jedno živi s majkom u Rumuniji. Biserka ima tri ćerke iz prethodna dva braka. Jednu je dala na usvajanje.

Njihova ćerka i Sinišin 20-godišnji sin žive u istom dvorištu sa njima, ali u drugoj kući, sa babom Slobodankom, Sinišinom majkom. Ona već godinu dana ne govori sa sinom i snahom. O snahinoj trudnoći saznala je od Biserkine ćerke iz prethodnog braka.

- Da sam ja zakon, nikad je ne bih pustila iz zatvora. Kažu da je moj tek rođeni unuk imao četiri kilograma. Porodila se iza štale. Ništa nisam videla ni čula. Da sa svoje 62 godine doživim da me policija ispituje zbog tuđe lude glave! Ma, ona je maltretirala i svoju decu, jednom detetu je gasila pikavce po telu. A njihovu ćerku ja čuvam, ja je hranim i oblačim, ispraćam u školu - kroz suze govori Slobodanka.

Po njenim rečima, Siniša je u svemu slušao suprugu, čak je po njenom nagovoru i majku tukao.

- Govorila sam sinu da će ga ona oterati u zatvor. Obrukala nam je kuću, obrukala deca - neutešna je Slobodanka.



Izvor: Blic \ S. Božinović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kanapom zadavili svoje novorođenče
Z. CVIJETIĆANIN, 24. maj 2006

ZAJEČAR - Planinsko selo Mali Jasenovac, na samoj granici sa Bugarskom, sa svojih 150 duša i bukvalno je zanemelo kada se otkrilo da je Biserka Stojanović (41), nevenčana supruga njihovog zemljaka Siniše Todorovića (42), iza štale nje­gove porodične kuće zadavila tek rođenog sina od četiri kilograma i potom ga ba­cila u bunar na oko 500 metara od kuće u blizini seoskog groblja.
Mrtvo dete su, sa kanapom oko vrata, pronašli vatrogasci tek kada su iscrpili vo­du. Biserka i Siniša su u pritvoru i verovatno ih čeka krivična prijava. Biserku za ubistvo deteta pri porođaju, a Sinišu za podstrekivanje na ovo delo. U selu niko nije imao ništa lepo da nam kaže o njima, pa čak ni Sinišina majka Slobodanka Todorović (62) koja zbog čestih batina i maltretiranja sa njima nije ni govorila, mada su živeli u istom dvorištu.
- Uopšte mi nije jasno zašto su to uradili. U stvari ona, koja je bila nikakva, stal­no je komandovala njime i navodila ga na raznorazne gluposti. To dete moglo je da da nekome ko plače za decom, kao što je svu svoju decu otuđivala. Po me­ni, iz zatvora nikada ne bi trebalo da izađe. I on je kriv, ali manje - kroz plač pri­ča Sinišina majka Slobodanka.
Za Sinišu kažu da je sve što su njegovi preci stekli proćerdao u piću i ženidba­ma, jer ovo mu je treća žena. Sa prvom je imao dva sina, jednu devojčicu ima ne­gde u Rumuniji sa nekom Rumunkom i sa ovom ima jednu ćerkicu. Ovo je treba­lo da im bude drugo dete. Ona je u brak dovela dve kćeri iz braka sa nekim Ara­pinom u Nišu, odakle je rodom, i jednu devojčicu sa jednim postarijim meštani­nom sela kod koga je neko vreme odbegla od Siniše. Sva su ova deca rasuta ko­jekuda, sem njihove zajedničke ćerkice o kojoj brine baba i jednog bolešljivog si­na iz njegovog prvog braka.
- Nasilni su bili i on i ona - priča njihov prvi komšija Ratomir Jocić. - On me je na­padao i puškom i nožem, što sam prijavljivao policiji. Policiji ga je čak i majka prijavljivala, a komšinicu Draginju Gicović sam jedva jednom prilikom spasio. Taj dan, sam je video da nosi u jednom džaku nešto. Ali, kada mu je videla pobegla je i samo ga golišavog istresla u bunar, gde su ga vatrogasci našli.



BLAGE KAZNE
PO selu se uglavnom šuška da Biserki ovo nije prvo čedomorstvo, ali o tome za sada dokaza nema. Kako kažu u Opštinskom sudu u Zaječaru, zaprećena ka­zna za ovo nedelo je od šest meseci do pet godina zatvora.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Roditelji osumnjičeni za čedomorstvo sprovedeni istražnom sudiji

Kanapom ugušila bebu i bacila u bunar

Biserka Stojanović (41) ubila dete ispred štale, a onda stavila u džak i bacila kod seoskog groblja

ZAJEČAR - Biserki Stojanović (41) i njenom nevenčanom suprugu Siniši Todoroviću (42) iz Male Jasikove kod Zaječara, koji su osumnjičeni za čedomorstvo, juče je istekao trodnevni pritvor i oni su sprovedeni istražnom sudiji Opštinskog suda u Zaječaru, koji će odlučiti da li će i dalje biti u pritvoru. Oni su pritvoreni pod sumnjom da je Biserka 14. maja, u ranim jutarnjim satima, ugušila tek rođenog dečaka kanapom ispred štale u dvorištu kuće, a onda ga stavila u džak i bacila u bunar nadomak seoskog groblja. Nevenčani suprug je u tome podstrekivao, pa se tako i on našao u pritvoru. Čitav slučaj policiji je prijavio neko od meštana, a vatrogasci, koji su u selo došli sa cisternom, izvukli su iz bunara leš novorođenčeta.

- Sedeo sam na kamenu i čuvao ovce, kada sam video Biserku da se sa nekim džakom zaputila u mom pravcu - priča Ratomir Jocić iz ovog sela. Mislio sam da im je lipsalo nešto od živine ili neka životinja, pa je ponela da baci na đubrište. Kada me je videla gde sedim, okrenula se i pošla u drugom smeru. Kasnije mi je komšinica rekla da se Biserka porodila. Posumnjao sam da nije, možda, pošla da baci dete i počeo sam da pretražujem žbunove ali ništa nisam našao. Ona je dete bacila u bunar. Da sam znao šta nosi u džaku, presreo bih je i sprečio da to uradi. Slobodanka Todorović, Biserkina svekrva, sa suzama u očima kaže da ne može da shvati zašto je njena snaha to uradila.
      

NIJE JOJ PRVO ČEDOMORSTVO

U komšiluku smo saznali da većina nije u dobrim odnosima sa Biserkom i Sinišom, a neki od njih su podnosili i krivične prijave. Ratomir kaže da je protiv Siniše podneo prijavu nakon što je na njega nasrnuo nožem. Draginja Gicović, komšinica uhapšenog bračnog para, kaže da ju je Biserka čupala za kosu i tukla pesnicama. Siniša je neko vreme pio alkohol ali je, zbog problema sa srcem i pritiskom, morao da prestane da pije. Siniša i Biserka žive od poljoprivrede. NJegov otac umro je pre više godina. Imaju 20 hektara zemlje, koju su kupili Sinišini roditelji, tri traktora i svu potrebnu mehanizaciju. Međutim, očito je da su njih dvoje imali finansijskih problema, jer im je već neko vreme isključena struja u kući zbog neplaćenih računa. Meštani kažu da ovo Biserki nije prvo čedomorstvo. Da li je to istina, saznaće se, verovatno, tokom istrage.
      
   
   

- Ne znam šta im je sve to trebalo. Ako nisu hteli to dete, mogli su da ga daju na usvojenje. Toliko ljudi želi da ima dece, a ona je svoje ugušila. Sada ne mogu od sramote da izađem u selo - kaže Slobodanka. - Nisam videla kada se porodila, jer više od godinu dana nisam u dobrim odnosima sa sinom i snahom. Živimo odvojeno, a ja čuvam njihovu trinaestogodišnju ćerku. Kasnije me je jedan policajac iz našeg sela pitao da li znam da su bili vatrogasci i izvadili bebu iz bunara, koju je Biserka bacila. Za mojih 60 godina života nikada nisam išla u policiju, a sada sam morala da dam izjavu i zbog svega toga se jako loše osećam. Jedna od njenih kćerki mi je rekla da joj je Biserka rekla da se beba navodno mrtva rodila, ali je policija našla kanap oko vrata.

Slobodankin sin Siniša se do sada pet puta ženio i iz ranijih brakova ima troje dece, a sa Biserkom trinaestogodišnju kćerku. Biserki je ovo treći brak, iz kojih takođe ima troje dece. Novorođena beba bila je njihovo osmo dete. Siniša se ženio Rumunkom i jedno od njegove dece živi u susednoj državi. Biserka je dve kćerke dobila sa prvim mužem Arapinom.

- Biserka je imala loš odnos prema svojoj deci - priča Slobodanka. - Kada je došla u našu kuću i sa sobom dovela svoje dve kćerke, maltretirala je Sinišinu decu. Jednom je mom unuku razbila nos. Rekla sam joj da tako ne sme da se ponaša. Nagovarala je mog sina da me tuče. NJena kćerka, koju je bila dala u dom, pričala mi je da ih je majka tukla, maltretirala i čak gorela cigaretama po rukama. Dete ima ožiljke. Biserka se u kuću Todorovića vratila pre tri-četri godine. Bila je napustila Sinišu i udala se za nekog starijeg čoveka u selu, sa kojim je izrodila i dete. Kasnije se ponovo vratila Siniši.


Izvor: Glas Javnosti \ Slavica Marković
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Bacili bebu u bunar
Supružnici Biserka Stojanović (41) i Siniša Todorović (42) tek rođenog sina ugušili kanapom, stavili u džak, pa ga bacili

ZAJEČAR - Biserka Stojanović (41) i njen nevenčani suprug Siniša Todorović (42) iz Male Jasikove kod Zaječara, koji se sumnjiče za čedomorstvo, sprovedeni su juče istražnom sudiji Opštinskog suda u Zaječaru. Biserka se sumnjiči da je 14. maja rano ujutro ugušila tek rođenog dečaka kanapom, ispred štale u dvorištu kuće. Ugušenu bebu je posle toga stavila u džak i bacila u bunar nadomak seoskog groblja!

Siniša je završio u pritvoru, jer ga policija sumnjiči da je podstrekivao Biserku na to da se reši bebe. Slučaj je policiji prijavio neko od meštana, a bebin leš iz bunara izvukli su vatrogasci!
- Čuvao sam ovce kada sam video Biserku da se sa nekim džakom zaputila u mom pravcu. Mislio sam da im je lipsalo nešto od živine ili neka životinja, pa je ponela da to baci na đubre. Kada me je videla, okrenula se i pošla u drugom smeru. Kasnije mi je komšinica rekla da se Biserka porodila. Posumnjao sam da nije možda pošla da baci dete i počeo sam da pretražujem žbunove, ali ništa nisam našao. Da sam znao šta nosi u džaku, presreo bih je i sprečio da bebu baci u bunar - priča Ratomir Jocić.

Slobodanka Todorović, Biserkina svekrva, ne može da shvati zašto je njena snaha to uradila.
- Ako nisu hteli to dete, mogli su da ga daju na usvajanje. Toliko ljudi želi da ima decu, a ona je svoje ugušila! Ne mogu od sramote da izađem u selo - kaže Slobodanka.

Ona ne zna kada se Biserka porodila, jer sa snahom nije u dobrim odnosima.
- Jedna od Biserkinih kćerki mi je rekla da je ona ispričala da se beba, navodno, rodila mrtva, ali je policija našla kanap oko vrata - priča Slobodanka.

Biserka se u kuću Todorovića vratila pre tri-četri godine. Pre toga je napustila Sinišu i udala se za nekog starijeg čoveka u selu, sa kojim je dobila i dete. Kasnije se ponovo vratila Siniši. Meštani sela pričaju da ovo Biserki nije prvo čedomorstvo. Njihove tvrdnje biće ispitane tokom istrage.

Inače, većina komšija nije u dobrim odnosima sa Biserkom i Sinišom, a neki od njih su protiv njih podnosili i krivične prijave. Ratomir Jocić podneo je prijavu protiv Siniše jer je na njega nasrnuo nožem. Draginja Gicović, takođe komšinica, tvrdi da je Biserka čupala za kosu i tukla je pesnicama. Dok ga nije izdalo zdravlje, pričaju komšije, Siniša se često opijao.

Siniša i Biserka žive od poljoprivrede. Imaju 20 hektara zemlje, koju su kupili Sinišini roditelji, tri traktora i mašine. Međutim, priča se da su uprkos tome imali finansijske probleme, jer im je već duže vreme zbog neplaćenih računa isključena struja u kući.


Izvor: Kurir / S. MARKOVIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.