Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:10:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Madjarska kuhinja  (Pročitano 110257 puta)
22. Mar 2006, 17:18:57
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0




Madjarska kuhinja ima dugu i bogatu tradiciju i u grupi je najbolje svetske kuhinje. Prepuna je "vatrenih jela" sa mlevenom paprikom, specijaliti gulasa i cikosa su nadaleko poznati i primamljivi.Madjarska trpeza je veoma bogata raznim varivima i sosovima koji za osnovu imaju povrce i voce. Madjari su narod koji je vekovima ziveo u ravnici i negovao kult ishrane sa jelima u kojima je testo, u raznim varijantama, posebno rezanci sa razlicitim dodacima, veoma zastupljeno.
« Poslednja izmena: 08. Apr 2006, 19:20:12 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Mađarska pljeskavica

Vrijeme pripreme: 90 min.
Sastojci:
600 g svinjetine (plećka)
12 g soli
160 g ljute paprike (svježe ili mljevene)
80 g nasjeckanog luka
40 g ulja
 

Priprema:

Meso izrežite na komadiće pa dvaput sameljite u stroju. Posolite ga i dodajte začine i navedene sastojke te dobro izmiješajte i pustite da odstoji 15-30 minuta. Rukama oblikujte pločice (pljeskavice). Roštilj namažite uljem i na njemu pecite okrečući povremeno do 10 minuta
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Mađarska ljuta salata


Sastojci:

600 grama sremskih kobasica
5 paradajza
2 glavice crnog luka
3 crvene paprike
100 grama krem sira
čaša kisele pavlake
4 čena belog luka
veza mladog luka
malo ljute tucane aleve paprike
so, biber
malo sirćeta


Nacin pripreme:

Kobasice popariti, skinuti im omotač i iseći na kolutove. Paprikama odstraniti peteljku i seme, pa ih iseći na komadiće. Paradajz takođe popariti, oljuštiti, odstraniti mu seme i iseći, a luk očistiti i iseći na rebarca. Sve to staviti u činiju i dobro imešati. Krem sir pomešati sa pavlakom, dodati sitno seckan mladi i beli luk, so, mleveni biber, malo šećera i malo aleve paprike. Dobro umućen sos preliti preko salate i izmešati. Ostaviti malo da odstoji, pa poslužiti uz lepinju ili pogaču, crno vino ili pivo.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Mesani ljuti raznici


Sastojci za 2 porcije:

-60 dkg mlade svinjetine
-4 ljuta feferona
-3 kisela krastavca
-4 veća klobuka šampinjona
-mlevena crvena paprika (ljuta)
-ulje
-so

Priprema

Komadići svinjetine moraju biti prilično debeli i nešto veći. Uvaljajte ih u mlevenu papriku. Na štapiće za raznjiće nabadajte: feferon, komad kiselog krastavca, meso, krastavac i klobuk od šampinjona. Nauljite i na roštilju pecite dvadesetak minuta. Za to vreme ražnjiće nekoliko puta okrenite, a pre posluživanja ih posolite.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Seljacki omlet


Sastojci za 1 porciju

-50 dag krompira
-3 jaja
-2 kašike brašna
-5 dag kajmaka
-mast
-majoran
-so

Priprema

Krompir skuvajte u ljusci, zatim ga ogulite i propasirajte. Kada se krompir ohladi, dodajte mu penasto umućena žumanca, brašno, so, majoran i sneg od belanaca. Sve dobro izmešajte u jednoličnu smesu. U tiganju zagrejte mast i ispecite omlete zlatnožute boje s jedne i druge strane. Svaki omlet ravnomerno premažite kajmakom i preklopite.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pohovane palacinke punjene mozgom


Sastojci za 4 porcije

- 1/2 kg mozga
- 1 glavica luka
- 2 do 3 jajeta
- 18 do 20 slanih palačinki
- prezla

Priprema

Ispečemo palačinke bez šećera. Mozak (teleći ili svinjski) očistimo od opne i iskuvamo u slanoj vodi. Kad se ohladi, ispasiramo ga i pomešamo sa seckanim lukom, koji smo predhodno upržili na ulju ili masti. Dodamo toj masi i malo prezle i sve dobro izmešamo.
Palačinke, koje punimo sa ovako pripremljenom smesom, na krajevima zatvorimo da fil ne izađe. Posle toga ih uvaljamo u umućena jaja, zatim u prezlu, te propržimo na vrelom ulju

IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Pusta-gulas


Sastojci za 4 porcije

-70 dkg govedine od plećke
-10 dkg suve slanine
-2 glavice luka
-1 čen belog luka
-2 zelene paprike babure
-2 paradajza
-1 suvi feferon
-ljuta aleva paprika
-mast
-so


Priprema

Meso nasecite na male komade. Slaninu nasecite na kockice pa je propržite na masti, zatim dodajte naseckani luk i beli luk, a zatim nasečeno meso, očišćenu papriku nasečenu na rezance i oguljen paradajz nasečen na kriške. Potom sve zajedno dinstajte, uz dolivanje vode, da meso i povrće potpuno omekšaju. U gotov gulaš dodajte dobro opran suvi feferon. Služiti uz kuvani slani krompir.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Madjarska corba

300 gr krompira
1 srednje velika glavica luka
2 cena belog luka
60 gr slanine
40 gr maslaca
50 gr brasna
2 kasicice aleve paprike
so, biber, sirce
1 grancica majcine dusice
1 lovorov list
seckana majcina dusica

Oguliti i sitno iseckati crni luk, a beli luk izgnjeciti. Oljusteni krompir iseci na kockice, pa ih staviti u hladnu vodu. Slaninu bez kozice iseckati na kockice.
U dovoljno velikom loncu proprziti slaninu i luk. Odliti visak masnoce i dodati maslac. Zatim dodati brasno i napraviti zaprsku sa malo aleve paprike. Dodati sirce i vodu - priblizno 7,5 dl. Dodati majcinu dusicu, lovorov list, beli luk i krompir. Posoliti i pobiberiti, a zatim kuvati na laganoj vatri 20-tak minuta. Po potrebi doliti jos malo vode, a po zelji i pikantnije zacine.

Pre posluzivanja, posuti seckanom majcinom dusicom.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhone 3Gs
Zečja pašteta
 

Potrebno je :

1.   prema receptu obrađeni preostali
      dijelovi zeca i iznutrica (1/2 kg),
2.   zelen za juhu,
3.   10 dkg suhe slanine,
4.   2 žlice vrhnja,
5.   limunov sok,
6.   sol, papar, 1 jaje,
7.   1/2 zemičke.

Meso i unutarnje dijelove zeca obarimo i nakon toga operemo u hladnoj vodi. Mesu dodamo zelen i kuhamo dok ne omekša. Očistimo ga s kostiju te ga zajedno s namočenom i ocijeđenom zemičkom sameljemo. Dodamo slaninu izrezanu na kockice, vrhnje, jaje, prema želji limunova soka i papar. Ako je potrebno, dosolimo. Sve dobro izmiješamo. Tako priređenu smjesu stavimo u namašćenu posudu koju možemo dobro zatvoriti. U veću posudu nalijemo vode do polovice. Kada voda zavre, stavimo u nju posudu sa paštetom, pokrijemo je i kuhamo 3/4 sata. Paštetu istresemo tek kad je posve ohlađena. Po želji je ukrasimo i poslužimo. Od prednjeg zečjeg dijela možemo prirediti "kosanicu". Zečjem mesu dodamo 1/4 kg svinjetine i sameljemo, začinimo solju, paprom i sitno nasjeckanim zelenim peršinom. Izmiješamo sa 2 jaja i pečemo u posudi duguljastog oblika. Kalorije 1980, bjelančevine 147 g, masti 133 g, ugljikohidrati 25 g.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Madjarski gulas

600 gr goveđe kolenice
300 gr luka
3 čena belog luka
korica 1 limuna
kašika slatke aleve paprike
kašika ljute aleve paprike
1/2 kašike paradajz pirea
malo sirćeta
malo goveđe supe
150 gr šargarepe
150 gr celera
150 gr šampinjona
vezica peršuna
majoran
majčina dušica
kim
3 kašike ulja
so i biber

Sitno iseckajte crni ibeli luk, a koricu limuna isecite na kockice, takođe šargarepu i koren celera isecite na krupnije kocke. Meso isecite na krupne kocke neka svaka ima po 50 grama. Meso začinite solju biberom, belim lukom, koricom limuna, majoranom, majčinom dušicom i kimom. U dovoljno velikoj posudi na jako zagrejanom ulju, blago propržite crni luk, dodajte mu obe vrste aleve paprike i paradajz pire i sve zajedno mešajući zapržite. Odmah dodajte meso, dobro ga prepržite, dodajte malo sirćeta, zalijte supom, poklopite i dinstajte na tihoj vatri 1 sat. Tokom dinstanja vodite računa da uvek ima dovoljno tešnosti. Oprane šampinjone narežite na četvrtine, a peršun sitno naseckajte. Dodajte u dinstano meso zajedno sa povrćem, nalijte supom da ogrezne i kuvajte dok povrće ne omekša. Po želji dodatno začinite.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 06:10:09
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.