Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:45:30
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: mackov govor  (Pročitano 1161 puta)
20. Jan 2008, 07:30:55
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 18323
Zastava velika plana
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
Nokia E51
 izvinjavam se moderatorima sto su velika slova.isao sam na kopy/paste da ne bih prekucavao ceo tekst

 ovo sam pisao za seriju ,,seljaci,,                      


MACKOV GOVOR.


LOVACKA ZABAVA.SEDE MACAK I JEREMIJA ZA STOLOM.

MACAK.
TEO BIH NESTO DA IZJAVIM U OVOM SVECANOM TRENUTKU !
JEREMIJA.
STA BRE DA IZJAVIS?
MACAK.
NESTO PRIGODNO U DATOJ SITUACIJI. NESTO O LOVU I TAKO TO…
JEREMIJA
SEDI TU I BUDI MIRAN. OCES SVE DA UPROPASTIS. TI CES DA DRZIS GOVORE?
MACAK.
JEREMIJA , NEMOJ DA ME VUCES ZA JEZIK, DA NE POCNEM DA LAJEM!
JEREMIJA.
KAZEM TI SEDI DE JESI I PUSTI LJUDE DA SE PROVODE. ZA TO SU I PLATILI A NE DA SLUSAJU TEBE.
MACAK.
TI ZNAS DA JA MNOGO ZNAM, ZATO ME NAJAVI KO GOVORNIKA.
JEREMIJA.
STA TI TO MNOGO ZNAS, BAS DA CUJEM? NE DAM TI REC I TACKA.
MACAK.
AKO SI PREDSEDNIK U SELO NISI NA NAS LOVCI!
JEREMIJA.
AKO BAS OCES DA ZNAS I PREDSEDNIK SAM I NA VAS LOVCI. VILI JOS NIJE DOBIO PRAVOSNAZNO RESENJE.
MACAK.
TAKO ZNACI! GLEDAO SAM NA TELEVIZOR PRE NEKI DAN, ZNAS KAKO SE  TO ZOVE?
JEREMIJA.
KAKO?
MACAK.
SUKOB INTERESA, MOLICU LEPO. IMA DA TE TUZIM ZA TO.
JEREMIJA.
KAKVI BRE INTERESI?JA SVE OVO RADIM DZABE I ZA DOBRO NARODA.
MACAK.
JESTE. SVI TAKO KAZU. SVI GA NAJEBASE ZA NASE DOBRO A NIKO NE IZLAZI IZ FOTELJU.
JEREMIJA.
MACAK, POCEO SI DA POLITICIS NA POGRESNU ADRESU.
MACAK.
A ZNAM I ZA PISMO.
JEREMIJA.
KAKVO SAD PISMO?
MACAK.
ANONIMNO!ZNAM DE SI BIO , SA KIM SI BIO I KAD SI BIO .  ZATO ME PUSTI DA KAZEM NEKU REC ILI CU DA POCNEM DA PRICAM BEZ TVOJE ODOBRENJE AL POTPUNO DRUGU PRICU, ZA TEBE TUZNU.
JEREMIJA  pomirljivo
PA DOBRO SAD, STO ODMA NISI REKO O CEMU SE RADI. SAD CU DA TE NAJAVIM ALI DA PRICAS SAMO O LOVU.
MACAK.
CEK DA CUGNEM JEDNU DA RAZMRDAM GLASNE ZICE. Pije. MOZE!
USTAJE JEREMIJA. Rukom pokazuje muzici da prekine, uzima mikrofon
JEREMIJA.
IZVINJAVAM SE PRISUTNIMA ALI NAS KOLEGA LOVAC MACAK BI HTEO DA KAZE NEKU REC .
 SVI.
ZIVEO GOVORNIK!
MACAK.ustaje nonsalantno
HVALA!DAKLEM!
DRUGOVI I DRUGARICE I OSTALA GOSPODO LOVCI !TEO BI DA VAM ISPRICAM JEDAN LOVACKI DOZIVLJAJ KOJI SE MENI DESIO. RADNJA SE DESAVA NA SAMOM POCETKU MOJE DUGOGODISNJE LOVACKE KARIJERE ZNACI DOK SAM JOS BIO MLAD.
PROCITAM U OGLASI DA SE ORGANIZUJE LOV POD DNO CEMERNIKA. JA NEISKUSAN, MLAD I NIKAKAV LOVAC REKO DA SE PRIJAVIM. POSALJEM PISMO I ONI ME NA MOJU NESRECU POZVASE. OD ZAJEBANCIJU SE NAPRAVI OZBILJNA STVAR. VIDIM DA JE DJAVO ODNEO SALU ,STA CU , POKUPIM PINKLJE I ODEM. KAD TAMO GUZVA KO NA VASAR. AKO CES DA IDES U KLOZET MOZE AL NA DRUGO BRDO.
SVI.
VALJDA JE BIO NEKI VECE?
MACAK.
JESTE, AL SE PLACALO.BABA SERA NA SVAKA VRATA.
DAKLE, PREBROJASE NAS, PODELISE U GRUPE I KRENEMO. JA DA SE ISTAKNEM , MLADOS LUDOS, PROVLACIO SAM SE KROZ NEKI SIBLJACI, SAV SE IZGREBO. DOK SAM SE TREBIO OD ONO TRNJE ONI ODMAKOSE. JA SAM , NIGDE NIKO PORED MENE. UVATI ME NEKA JEZA, PA MI LADNO USRED AVGUSTA. STA SAD?
CUJEM JA NESTO SUSNU. TAD KAD SE NISAM USRO NECU NIKAD. POGLEDAM, SRNDAC. ROGOVI MU VELIKI MOZE POLA OVOG ZIDA DA ZAUZMU. OKRENEM SE LEVO , DESNO, NEMA NIKOG. REKO,,MOJ JE,,. ON PASE , ZA CUDO NIJE ME NAMIRISAO, I JA POCNEM DA SE SUNJAM. POLAKO , POLAKO I PRIDJEM MU NA JEDNO DVAES METRA. SAMO STO MI IZ RUKE NIJE JEO. ZALEGNEM U CUCECI POLOZAJ I NANISANIM. POCEO SAM DA SE TRESEM KO OTROVAN PACOV. SNAGA POCE DA MI DRCA A U GLAVU KO DA MI ZVONE ZVONA  IZ NASU CRKVU. POKUSAM DA SE SABEREM, PREBACIM SE NA DRUGU NOGU I BESE MI BOLJE. TAMAN SAM SE SMIRIO , NANISANIM , KAD MI SE OMACE NESTO ISPOD NOGE I JA NA LEDJA. PUSKA OPALI, SRNDAC SKOCI I POBEZE U SUMARAK. PSUJEM SVE ZIVO A NAJVISE MENE. PROMASIO SAM JEDNU GRANU , OVOLIKO DEBELU,  pokazuje  ,  .MOGO SAM DA SE NAGRDIM ZA CEO ZIVOT .  ZAPAO MI NEKI KAMICAK U CIZMU I POCNEM DA SE SOBUVAM. TAMAN SAM SE SOBUO KAD CUJEM NESTO SUSKA PORED MENE. DIGNEM GLAVU KAD ONO , IMAM STA DA VIDIM , MEDVED VELIKI KO TROKRILNI SIFONJER . VREME STADE, SVE STADE . SRCE MI NIJE RADILO GARANTUJEM. GLEDA ON MENE, GLEDAM JA NJEGA . JEBEM LI GA KOLKO SMO SE GLEDALI. ON MI POKAZA ONI ZUBI , POKAZEM I JA NJEMU. Iskezi se.
STA SAD DA RADIM , SUNCE TI JEBEM . ON SE PODIZE NA DVE NOGE I POCE DA MASE ONIM SAPURDAMA , VELIKE KO LOPATE. REKO,,GOTOVO,,. IZGINU BEZ IJEDNOG METKA .
Uzima casu I pije
KAD JE COVEK U TAKVA GOVNA SVEGA SE SETI . ZIVOT MI JE PROSO PORED OCI KO NA FILM .MOGO SAM DA NAPISEM ROMANI .  TU SE JA SA CELU FAMILIJU I KOMSILUK ISPOZDRAVLJAM , DOSLO VREME DA SE GINE .
KAD OD NEKUD SE SETIM , UCIO SAM KAD SAM ISO U SKOLU , TO SAM IZGLEDA JEDINO ZAPAMTIO , DA AKO SE NAPRAVIM MRTAV NECE MI NISTA . IONAKO SAM BIO POLUZIV TAKO DA MI NIJE TREBALO MNOGO DA SE NAPREZEM. SOBALIM SE NA LEDJA I UKRUTIM SE . DA ME JE NEKO VIDO MOGO JE ODMA SVECU DA MI UPALI .
Opet pije , jeremija mu sipa
KOLKO SAM STEGO OCI , MISLIM DA MI OTISLE POZADI GLAVE . ZA NESRECU STADE MI NEKA MUSICA NA VR NOSA . POCESAO BI SE CU DA CRKNEM AL NESMEM . VI ZNATE NASTA MUSICE PRVO IDU?
SVI.
ZNAMO…
MACAK.
E NIJE , NEGO NA MRCINU . POCE  MEDVED DA ME NJUSKA , VIDIM DA MU NESTO NIJE JASNO . POCE OD GLAVE PA NA DOLE . KAD DODJE DO NEZGODNOG MESTA TU SE ZADRZA .
SVI.
DA NIJE PAO U NESVEST?
MACAK.
MUVA LEVO , DESNO , GORE , DOLE .NA NISTA GA NAPRAVI . ZAMALO DA USTANEM , BOLJE DA ME IZEDE NEGO BEZ NJEGA DA ME OSTAVI . AJD STO SAM SE JA UKRUTIO NEGO POCE I ON , IZDAJNIK . DO TAD ME NIKAD NIJE PREVARIO . POCEO SAM DA MISLIM I NA POKOJNU BABU I NA DEDU AL NE VREDI .NE SLUSA ME I TO TI JE . SRECOM ON GA BATALI , MENI PADE KAMEN SA SRCA .NJUSKA ON DALJE JA NE DISEM .DODJE DO TABANI I TU TEK POCESE MUKE. NA JEDNU NOGU IMAM CIZMU A NA DRUGU NEMAM . JEBO ME KAMICAK I KAD MI UPADE .DO SAD ME NJUSKAO SAD POCE DA ME LIZE . JA GOLICLJIV , NE ZNAM DAL IMA NEKO VISE OD MENE? DOSLO MI DA USTANEM I DA MU KAZEM,,DOBRO BRE PRIJATELJU NEMA SMISLA TOLKO DA ME ZAJEBAVAS . IL ME POJEDI KO COVEKA IL ME BATALI .
ZAVRSI ON SA TO LIZANJE I UMIRI SE . OSECAM DA ME GLEDA . KRAJICKOM OKA GA POSMATRAM . OPET DODJE DO GLAVE .ZAZMURIM JAKO I NEKA MI JE BOG U POMOC .
PROSLO NEKO VREME , NISTA. PRICEKAM JOS MALO  , NEMA GA . IZGLEDA JE OTISO . AJD REKO DA SE PRIDIGNEM , KAD DJAVOLA , JA SE IZISTINSKI UKOCIO . NE MOGU DA MRDNEM . KO ZNA KOLKO SAM JA TAKO LEZAO . KAD ME MALO POPUSTILO USTANEM I ODEM DO ZBORNOG MESTA . TAMO FALA BOGU NEMA NIKOG , SVI OTISLI .
E , TO VAM JE MOJA PRICA O SAMIM POCECIMA MOG LOVACKOG ZIVOTA. ZAHVALJUJEM NA PAZNJI!

JEREMIJA ustaje.
MUZIKA , TUS!!!

« Poslednja izmena: 20. Jan 2008, 08:13:16 od tompus69 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 16
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia ?
Mackov govor.


Lovacka zabava.sede macak i jeremija za stolom.

Macak.
Teo bih nesto da izjavim u ovom svecanom trenutku !
Jeremija.
Sta bre da izjavis?
Macak.
Nesto prigodno u datoj situaciji. Nesto o lovu i tako to…
jeremija
sedi tu i budi miran. Oces sve da upropastis. Ti ces da drzis govore?
Macak.
Jeremija , nemoj da me vuces za jezik, da ne pocnem da lajem!
Jeremija.
Kazem ti sedi de jesi i pusti ljude da se provode. Za to su i platili a ne da slusaju tebe.
Macak.
Ti znas da ja mnogo znam, zato me najavi ko govornika.
Jeremija.
Sta ti to mnogo znas, bas da cujem? Ne dam ti rec i tacka.
Macak.
Ako si predsednik u selo nisi na nas lovci!
Jeremija.
Ako bas oces da znas i predsednik sam i na vas lovci. Vili jos nije dobio pravosnazno resenje.
Macak.
Tako znaci! Gledao sam na televizor pre neki dan, znas kako se  to zove?
Jeremija.
Kako?
Macak.
Sukob interesa, molicu lepo. Ima da te tuzim za to.
Jeremija.
Kakvi bre interesi?ja sve ovo radim dzabe i za dobro naroda.
Macak.
Jeste. Svi tako kazu. Svi ga najebase za nase dobro a niko ne izlazi iz fotelju.
Jeremija.
Macak, poceo si da politicis na pogresnu adresu.
Macak.
A znam i za pismo.
Jeremija.
Kakvo sad pismo?
Macak.
Anonimno!znam de si bio , sa kim si bio i kad si bio .  Zato me pusti da kazem neku rec ili cu da pocnem da pricam bez tvoje odobrenje al potpuno drugu pricu, za tebe tuznu.
Jeremija  pomirljivo
pa dobro sad, sto odma nisi reko o cemu se radi. Sad cu da te najavim ali da pricas samo o lovu.
Macak.
Cek da cugnem jednu da razmrdam glasne zice. Pije. Moze!
Ustaje jeremija. Rukom pokazuje muzici da prekine, uzima mikrofon
jeremija.
Izvinjavam se prisutnima ali nas kolega lovac macak bi hteo da kaze neku rec .
 Svi.
Ziveo govornik!
Macak.ustaje nonsalantno
hvala!daklem!
Drugovi i drugarice i ostala gospodo lovci !teo bi da vam ispricam jedan lovacki dozivljaj koji se meni desio. Radnja se desava na samom pocetku moje dugogodisnje lovacke karijere znaci dok sam jos bio mlad.
Procitam u oglasi da se organizuje lov pod dno cemernika. Ja neiskusan, mlad i nikakav lovac reko da se prijavim. Posaljem pismo i oni me na moju nesrecu pozvase. Od zajebanciju se napravi ozbiljna stvar. Vidim da je djavo odneo salu ,sta cu , pokupim pinklje i odem. Kad tamo guzva ko na vasar. Ako ces da ides u klozet moze al na drugo brdo.
Svi.
Valjda je bio neki vece?
Macak.
Jeste, al se placalo.baba sera na svaka vrata.
Dakle, prebrojase nas, podelise u grupe i krenemo. Ja da se istaknem , mlados ludos, provlacio sam se kroz neki sibljaci, sav se izgrebo. Dok sam se trebio od ono trnje oni odmakose. Ja sam , nigde niko pored mene. Uvati me neka jeza, pa mi ladno usred avgusta. Sta sad?
Cujem ja nesto susnu. Tad kad se nisam usro necu nikad. Pogledam, srndac. Rogovi mu veliki moze pola ovog zida da zauzmu. Okrenem se levo , desno, nema nikog. Reko,,moj je,,. On pase , za cudo nije me namirisao, i ja pocnem da se sunjam. Polako , polako i pridjem mu na jedno dvaes metra. Samo sto mi iz ruke nije jeo. Zalegnem u cuceci polozaj i nanisanim. Poceo sam da se tresem ko otrovan pacov. Snaga poce da mi drca a u glavu ko da mi zvone zvona  iz nasu crkvu. Pokusam da se saberem, prebacim se na drugu nogu i bese mi bolje. Taman sam se smirio , nanisanim , kad mi se omace nesto ispod noge i ja na ledja. Puska opali, srndac skoci i pobeze u sumarak. Psujem sve zivo a najvise mene. Promasio sam jednu granu , ovoliko debelu,  pokazuje  ,  .mogo sam da se nagrdim za ceo zivot .  Zapao mi neki kamicak u cizmu i pocnem da se sobuvam. Taman sam se sobuo kad cujem nesto suska pored mene. Dignem glavu kad ono , imam sta da vidim , medved veliki ko trokrilni sifonjer . Vreme stade, sve stade . Srce mi nije radilo garantujem. Gleda on mene, gledam ja njega . Jebem li ga kolko smo se gledali. On mi pokaza oni zubi , pokazem i ja njemu. Iskezi se.
Sta sad da radim , sunce ti jebem . On se podize na dve noge i poce da mase onim sapurdama , velike ko lopate. Reko,,gotovo,,. Izginu bez ijednog metka .
Uzima casu i pije
kad je covek u takva govna svega se seti . Zivot mi je proso pored oci ko na film .mogo sam da napisem romani .  Tu se ja sa celu familiju i komsiluk ispozdravljam , doslo vreme da se gine .
Kad od nekud se setim , ucio sam kad sam iso u skolu , to sam izgleda jedino zapamtio , da ako se napravim mrtav nece mi nista . Ionako sam bio poluziv tako da mi nije trebalo mnogo da se naprezem. Sobalim se na ledja i ukrutim se . Da me je neko vido mogo je odma svecu da mi upali .
Opet pije , jeremija mu sipa
kolko sam stego oci , mislim da mi otisle pozadi glave . Za nesrecu stade mi neka musica na vr nosa . Pocesao bi se cu da crknem al nesmem . Vi znate nasta musice prvo idu?
Svi.
Znamo…
macak.
E nije , nego na mrcinu . Poce  medved da me njuska , vidim da mu nesto nije jasno . Poce od glave pa na dole . Kad dodje do nezgodnog mesta tu se zadrza .
Svi.
Da nije pao u nesvest?
Macak.
Muva levo , desno , gore , dole .na nista ga napravi . Zamalo da ustanem , bolje da me izede nego bez njega da me ostavi . Ajd sto sam se ja ukrutio nego poce i on , izdajnik . Do tad me nikad nije prevario . Poceo sam da mislim i na pokojnu babu i na dedu al ne vredi .ne slusa me i to ti je . Srecom on ga batali , meni pade kamen sa srca .njuska on dalje ja ne disem .dodje do tabani i tu tek pocese muke. Na jednu nogu imam cizmu a na drugu nemam . Jebo me kamicak i kad mi upade .do sad me njuskao sad poce da me lize . Ja golicljiv , ne znam dal ima neko vise od mene? Doslo mi da ustanem i da mu kazem,,dobro bre prijatelju nema smisla tolko da me zajebavas . Il me pojedi ko coveka il me batali .
Zavrsi on sa to lizanje i umiri se . Osecam da me gleda . Krajickom oka ga posmatram . Opet dodje do glave .zazmurim jako i neka mi je bog u pomoc .
Proslo neko vreme , nista. Pricekam jos malo  , nema ga . Izgleda je otiso . Ajd reko da se pridignem , kad djavola , ja se izistinski ukocio . Ne mogu da mrdnem . Ko zna kolko sam ja tako lezao . Kad me malo popustilo ustanem i odem do zbornog mesta . Tamo fala bogu nema nikog , svi otisli .
E , to vam je moja prica o samim pocecima mog lovackog zivota. Zahvaljujem na paznji!

Jeremija ustaje.
Muzika , tus!!!

Sa office 2007,sve može!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol
Poruke 6496
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Ne mogu ja sve ovo da citam bzvz Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zovite me Boziji vetar ali na japanskom...

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 381
Zastava Sabac,Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
mob
SonyEricsson k800i
 Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1646
Zastava crna gora
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia N65
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:45:30
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.