Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lučano Pavaroti  (Pročitano 4719 puta)
26. Maj 2005, 21:39:18
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
Lučano Pavaroti



     Trenutno najpopularniji operski pevač i tenor, poznat po svojim glasovnim mogućnostima, Lučano Pavaroti rođen je 12. oktobra 1935. godine u Modeni, u Italiji. Njegov otac bio je takođe tenor, ali je pevao u crkvenom horu i nikada nije pokušao da pravi karijeru.
     Jednom ga je otac poveo da zajedno pevaju u horu. Kako su i članovi hora, a i Lučano, bili zadovoljni prvim nastupom, Pavaroti je postao stalni član hora. Majka ga je stalno podsticala da pohađa muzičke škole, videvši da ima veliki talenat. U početku, Pavaroti nije imao nameru da gradi karijeru operskog pevača, već je želeo da postane profesor matematike. Međutim, u toku narednih nekoliko godina dobio je brojne nagrade na međunarodnim takmičenjima, što ga je navelo na razmišljanje o mogućnosti rada u operi.
     Svoj prvi nastup imao je 1963. godine u operi La Boheme u Rimu. Potom putuje u najveće svetske metropole i izvodi operske arije, da bi u toku narednih 25 godina dobio sve veće uloge u operama i izgradio karijeru najvećeg živog tenora na svetu. Za uloge u trima operama dobio je i Grammy nagrade.
     Najveće uspehe postigao je u grupi "Tri tenora", sa Plasidom Domingom i Hose Karerasom. Ova trojka sjajnih operskih pevača imala je nastupe u svim delovima sveta, pred milionima ljudi. Njihovi koncerti počeli su devedesetih godina, a završili su se izdavanjem nekoliko kompakt-diskova.
     Pavaroti je bio 35 godina oženjen Aduom Veroni, sa kojom se zabavljao još od tinejdžerskih dana. Iz ovog braka ima tri ćerke. Razveli su se 1996, posle afere Pavarotija sa svojom sekretaricom. Nekoliko meseci kasnije, njih dvoje su se venčali i danas očekuju blizance.

Pavaroti je najavio da će se povući iz opere za sedamdeseti rođendan.



Šta mislite o ovom uspešnom i više nego poznatom operskom pevaču? Ne morate da slušate operu da biste čuli za njega.

Da li ga je neko gledao u Beogradu 21.?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
Ja sam ga gledala na vestima  Smile
Poštujem ga, volim da ga čujem...ali to kako se ponaša je baš bezveze (ne da da mu iko pridje, ako mu se neki novinar ne dopada lepo ga izbace njegovi telohranitelji i sl.)
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Da li ga je neko gledao u Beogradu 21.?[/b]

Najjeftinije karte su kostale 15000 dinara. Ne, nisam bio na koncertu.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Karte su bile 10 000 dinara i prodate su u roku 24h, cak je pre izlaska karata bilo 7500 rezervacija na 4500 karata. Toliko.
To je mozda i poslednji koncert najveceg tenora = to su smesne pare.. to sto mi zivimo pateticnim zivotima, druga je stvar
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1387
Zastava Uvek i svuda
Bio sam na koncertu, ali samo igrom slucaja, naime moj drugar zivi u 29. novembra u blizini Pionira i rekao mi je jednom da kad su unutra rejv zurke ne moze da spava, sto mi je dalo ideju da odemo i da probamo da cujemo spolja deo koncerta, naravno jos dosta ljudi tu iz kraja je dobilo slicnu ideju, medjutim nije se culo nista, prosetamo se malo oko hale kad tamo stoje reportazna kola RTS-a iz kojih se sve lepo culo i videlo na monitorima, ostali smo tu neko vreme , kad je prisao neko iz obezbedjenja i rekao da posto je koncert pri kraju da odemo stepenicanma na galeriju ali da budemo tihi, (sto ranije nije rekao) i odslusali smo 3-4 poslednje arije , stavise bili smo mu jako blizu Smile....nisam gledao snimak na tv-u , ali nije sve bilo bas tako puno, + bilo je dosta ljudi koji su usli kao i mi.....a Pionir su definitivno mogli malo da ulickaju za to vece, mislim da covek u zivotu nije nastupao u ruznijoj drvorani, nasi su furali ekskluzivnost tako sto su postavili tapacirane stolice ,a to sto se vidi raspao semafor za basket pozadi ,to nikom nista, nesto sumnjam da ce se ovaj koncert ,ma koliko bio simbolican za njega naci na Dvd-u koji ce sigurno izbaciti povodom oprostajne turneje.
IP sačuvana
social share
Ne dam ovo sunca u ocima
Ne dam ovo hleba na dlanu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
Zastava Beograd
mob
Nokia 6230
Covek sjajno peva i tu nemam sta da dodam!
A sto se organizacije tice, dobro je sto taj semafor nije palo, ili sto nije nestalo struje!
IP sačuvana
social share
Peace is a lie. There is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory my chains are broken.
*=Sith code=*
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.