Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:32:46
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: LSD dobar u lečenju depresije?  (Pročitano 29430 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Sta se iza brda valja?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5667
OS
Windows 7
Browser
Chrome 14.0.835.163
Sta je to sto nekog cini podloznim na zavinost, a nekog ne? Mozda sam vec dosadio sa ovim, ali rizikovacu:   Ljudski mozak se razvija pod uticajem okoline!!!! Kada su ljudi pod stresom, rade stvari koje im skode, kao npr nekontrolisano jedenje hrane ili koriscenje droga. Mehanizmi odbrane od stresa kod dece su programirani tako da receptori na dopamin zavise od emotivnogstanja majke tokom trudnoce!!! Neophodni uslovi za pravilan razvoj mozga i licnosti uopste su: nestresni, nedepresivni, emotivno dostupni roditelji (staratelji). Upravo to je ono sto zavisnik nkad nije imao. Sta je to sto stetno utice na rana iskustva u mladosti/detinjstvu? Fizicko, seksualn, emotivno zlostavljanje, smrt roditelja, problematicni razvod, nasilje u porodici, zavisnost u porodici, roditelji u zatvoru itd. Za svako od ovih negativnih iskustava deteta u detinjstvu, ekponencijalno raste i rizik od pojave zavisnosti u kasnijem dobu. To znaci, da ako je musko dete imalo iskustva sa npr 6 od ovih negativnih cinilaca, njegov sanse da postane zavisnik su 4600%.


          Obrazlagao sam vec zasto zavisnost nema veze sa teorijom o genima (nasledju) i "slobodnom izboru". Trauma, bol, emotivna patnja je ono sto se prenosi generacijski. Taj proces je zapocet negde u proslosti i prenosi se na buduce generacije.

         
          Ovim ljudima treba pruziti nadu, osecaj pobede. Za njih je pobeda kad su tretirani kao ljudska bica, da uprkos onome sto jesi i sto si uradio, jos uvek vredis kao ljudsko bice. Priznacete, ovo je nesto sto u danasnjem sistemu vrednosti ne postoji.

          Politicari neverovatno dobro uspevaju da naprave neprijatelje od populacije koja je najvise zlostavljana. Uspevaju da stvore strah i odbojost od zavisnika, perfidno poturajuci mnoge druge vrste zavisnosti, za koje mnogi ni ne znaju da ih poseduju. Kda u nasem drustu (pricam o drustvu 21. veka) nekog marginalizujemo, kriminalizujemo, iscrpljujemo, jednostavno stavljamo do znanja da ce zavisnici i dalje ostati zavisnici!!!


          Najvecim delom, sistem je dizajniran tako da ljude drzi ukopane u mizeriji. Zauzeti smo izgradnjom zatvora, a niko se ne zapita "Cekaj, pa zatvor je posledica, a ne urzok". Sta je uzrok? Ne moze se resiti problem bez poznavanja uzroka, zar ne? U SAD postoji 3 miliona dece koja su na stimulansima na hiperaktivnost/deficit paznje!!! pola miliona dece je na teskim anti-psihoticima, ne zato sto su ta deca psihoticna, vec zato sto ne znamo kako da tretiramo njihovo ponasanje. Okruzenje je postalo toliko nepodnosljivo za njih da pocinju da izigravaju nekog.

          Pojam "bioloska-psihijatrija", danas cesto u upotrebi, se odnosi na to da se ljudima daju lekovi, kako bi im se promenila biologija!!!
         
          Danasnja medicina (zapadnjacka, gde spadamo i mi) razdvaja um od tela. Zaboravlja se da covek funkcionise normalno samo ako je ispunjen sklad tela i uma.

          Na duge staze, ja sam optimista, nadam se da ce zrnce razuma prevladati. Ali kratkorocne prognoze su vrlo sumorne!!!

          Sta je potrebno? Ogromna reorijentacija prioriteta, da budemo dosta skromniji, da bdemo iskreni u tome sta radimo i sta smo uradili. Na zalost, jos uvek nista od ovoga nije ni zapoceto.

          Ne treba ocekivati od Vlade i politicara (bilo koje zemlje) da pokrenu ovakve stvari, oni su svet za sebe, njima ovakva situacija odgovara. Svako treba da krene od sebe. Traziti uzrok, pa se suociti sa posledicom. Kasnije, mogucnosti su beskonane.

           
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows Vista
Browser
MSIE7.0
Hm. . . mozda. . . samo sto ima i gomilu negativnih efekata ukljucujuci i to da moze da izazove ozbiljne psihoticne epizode i pogorsa psihicko stanje. . . a postoje mnogo sigurniji nacini i vrlo efikasni nacini za lecenje depresije kao sto su savetovanje i psihoterapija. . .

Tu su i antidepresivi koji, istina, imaju neke blaze nezeljene efekte ponekad, ali ne izazivaju psihoticne epizode. . . i ne moraju se nabavljati ilegalno. . .

Cini mi se da je ovaj podatak vise zanimljiv nego sto ce zaista doprineti lecenju. . . .
« Poslednja izmena: 02. Nov 2011, 09:56:36 od Aedona »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
nije stetniji od danasnjeg zivata sigurno... Smile
boli te uvo zveknes se i ne gledas sr***... Smile
a i ako puknes neces se nesto posebno razlikovati od mase... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 07:32:46
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.