Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 06. Jun 2024, 10:28:53
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Pakao u kumodražu  (Pročitano 495 puta)
30. Jul 2008, 07:58:45
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N95 8gb
Svetomir Živanović (28) upucao oca Živorada (52) u stomak, a potom uzeo svoja tri deteta kao taoce i bežao dok ga nije uhvatila policija

BEOGRAD - Svetomir Živanović (28) upucao je sinoć u stomak oca Živorada (52), a potom uzeo svoja tri deteta kao taoce i pobegao! Policija je posle sat vremena na ulici zatekla Svetomira kako drži pištolj prislonjen na čelo jednog deteta, preteći da će ga ubiti. Policajci su munjevito oteli pištolj pobesnelom ocu i uveli ga u džip interventne brigade. Preplašena deca, stara između tri i sedam godina, još neko vreme su sedela u očevom automobilu, a zatim su ih policajci uveli u svoja kola i odvezli.

Pucanj je odjeknuo oko 20 sati, u ulici Stara 38 u Kumodražu. Prema rečima komšija, Svetomir je ocu ispalio hitac u stomak, a zatim je stavio svoju decu u automobil “opel suza” i velikom brzinom odjurio u nepoznatom pravcu. Policija je ubrzo blokirala čitav kraj, ali od njega nije bilo ni traga ni glasa. Živorad je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.

Komšije Živanovića ispričale su da su Svetomir i njegov otac čitav dan sedeli i pili.
- Svetomir je već jednom prebio oca. Bojali smo se da će se nešto slično dogoditi, ali niko nije mogao da pomisli da će pucati u Živorada - kazali su oni.

U vreme uviđaja policija je dobila nekoliko dojava o Svetozarevom kretanju. Prema jednoj verziji, on je neposredno posle ranjavanja oca otišao u Ugrinovačku ulicu, kod tašte. Policijske patrole su krenule tamo. Prema drugoj verziji, Svetozar je decu vozio kroz naselja Braće Jerković i Medaković, a jedna patrola policije se uputila ka ovim naseljima. Oni su u Mokroluškoj ulici zatekli Svetozara, koji je držao pištolj na čelu svog deteta i pretio da će ga ubiti. U tom trenutku ispaljena su dva hica u vazduh, što je pomahnitalom ocu skrenulo pažnju s dece. Taman toliko je bilo dovoljno pripadnicima interventne da ga razoružaju.
Svetozar je odmah ubačen u policijski džip, a policajci su decu smestili u “opel suzu”. Slučajna prolaznica, koja je, inače, vaspitačica, prišla je uplašenim mališanima i počela da razgovara sa decom, koja su plakala.

Tukao oca i ranije

Prema rečima komšija, Svetozar je i pre godinu dana pretukao Živorada.
- Stalno su se svađali. Ova zgrada je izgrađena na njihovom imanju. Svetozar ima još brata i sestru, pa su se dogovorili da im pripadnu tri stana. Umesto da lepo žive, vidite šta se dogodilo - kaže jedan od komšija Živanovića.


   



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


i sirom otvorenih ociju ne vidim nista...

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 35384
Zastava Tamo negde
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N95 8gb
Brate, pucao sam u ćaleta!

Željko Živanović (24), brat Svetomira (28), koji je teško ranio oca Živorada (52), kaže da su alkohol i svađe doveli do ovog krvavog obračuna

BEOGRAD - Svetomir Živanović (28), koji je pištoljem bez dozvole preksinoć upucao oca Živorada (52) u stomak, juče je sproveden u Centralni zatvor, a njegova tri sinčića Danijel, Nikola i Bojan radnici Centra za socijalni rad odveli su u prihvatilište za nezbrinutu decu. Nad ranjenim Živoradom u Urgentnom centru odmah je izvršena komplikovana operacija i, kako saznajemo, on je trenutno u stabilnom stanju i van životne opasnosti.

U domu Živanovića, u Staroj ulici u Kumodražu, i pored, kako kažu, višegodišnjih nesuglasica, vlada zbunjenost i neverica da se porodična svađa oca i sina završila ovako krvavo. Mlađi Svetomirov brat Željko (24) bio je prva osoba koja ga je ugledala nakon ranjavanja oca.

- „Brate, upucao sam ćaleta“, uzviknuo je Sveta kad me je pronašao na Kanarevom brdu. Stajao je bled kao krpa i odmah počeo da plače. Gledao sam ga zbunjeno, bez reči, svestan da je njegov život godinama jad i beda. Znam i koliko je naš otac Žika nezgodan čovek, stalno pod alkoholom, čak nam je u besu dva puta spalio i kuću u kojoj smo živeli, ali da ga upuca, to je previše. Tad sam video i njegove sinove u kolima, oni su mu jedini smisao života, i teško mi je da poverujem da ih je koristio kao taoce u begu od policije. Ali čim je ranio oca, znači da mu je alkohol oduzeo pamet - objašnjava Svetin brat Željko.

Prema svedočenju porodice, Sveta je u velikoj trogodišnjoj patnji za odbeglom suprugom Sanijom, majkom njihova tri sina, zbog čega se svakodnevno opijao, zvao je često da mu se vrati, molio i plakao.

- Prodao je stan, koji je dobio u deobi kad je na našem placu izgrađena velika zgrada, i zvao Saniju da od tih para kupe kuću ispod Avale i ulože u neki posao, pa da počnu sa decom život ispočetka. Odbila ga je bez razmišljanja, i to ga je totalno slomilo - priča uz uzdahe Željko Živanović.

Sa broja telefona crnogorske kartice, koji navodno koristi Svetomirova supruga Sanija, dobili smo informaciju da on više nije u funkciji.

MAJKA: PLAKAO JE I PITAO ZA DECU

Svetomirova majka Samija takođe godina ne živi sa mužem Živoradom jer su i njemu, kako tvrdi, alkohol i nezgodna narav uništili život.
- Čim sam saznala za nesreću, otišla sam u policiju da posetim sina. Nije mogao da priča koliko je plakao i molio me da decu odvedem u dom za nezbrinutu decu, samo da ni slučajno brigu o njima ne preuzme žena. Zna da sam težak srčani bolesnik i da ne bih mogla da se brinem o deci. Videlo se da je pod velikim stresom, ali i u alkoholisanom stanju. Bio je unezveren i go do pojasa, pa sam mu nabavila majicu - priča Svetomirova majka Samija.




Izvor: Kurir

« Poslednja izmena: 31. Jul 2008, 07:43:53 od crni scorpion »
IP sačuvana
social share
"Vlast i vlasnistvo se mogu razdovjiti na izvesno vreme, ali nikako zauvek jer ce vlasnistvo, shvativsi koliko je razdvajanje bolno, odmah kupiti vlast ili ce vlast osvojiti vlasnistvo a time i bogatstvo."
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 06. Jun 2024, 10:28:53
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.129 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.