Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lomio ikone jer je ljut na Boga!  (Pročitano 1159 puta)
31. Okt 2008, 08:35:29
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Milanko M. lomio ikone u hramu Pokrova presvete Bogorodice na Zvezdari! Divljanje nasilnika sprečio pribrani protojerej
Beograđanin Milanko M. polomio je juče zaštitno staklo na triptihu ikone u hramu Pokrova presvete Bogorodice na Zvezdari, a potom pokušao da uništi i centralnu ikonu Pokrov presvete Bogorodice! Milanko je ušao u crkvu oko 10 sati, uzeo ikonu Isusa Hrista i njom gađao svetinju, a potom počeo da udara po ikoni! Dalje divljanje nasilnika sprečio je protojerej Jovan Jovanović, koji je brzo izašao iz porte i savladao ga. Po dolasku policije Milanko je mirno objasnio da se „nešto naljutio na Boga" i da je morao to da uradi.
Protojerej Jovan Jovanović je vršio parastos kada se sve dogodilo. Otišao je do oltara i tada je čuo da je nešto puklo.

- Ni na kraj pameti mi nije bilo da je neko u stanju da iz obesti diže ruku na svetinje. Izašao sam iz oltara i video muškarca kako ikonom Isusa Hrista razbija triptih, lomi zaštitno staklo, a zatim je hteo da uništi i centralnu ikonu Pokrov presvete Bogorodice. Odmah sam skočio na njega da ga sprečim, a on me je napao i pokušao da me udari. Uspeo je da me malo zakači po usni, ali sam ipak uspeo da ga izbacim napolje iz crkve. Jesam svešteno lice, ali moram da se branim - prepričava otac Jovan.

U tom trenutku bilo je nekoliko ljudi u crkvi, a jedan od svedoka ovog nesvakidašnjeg događaja je i prodavačica sveća i crkvenih predmeta.

- Stvarno ne znam šta bi bilo sa ovim neprocenjivim svetinjama da otac Jovan nije bio blizu da ih spase. Ne verujem da bi se bilo ko drugi u tom trenutku usudio da zaskoči nekog ko, po svoj prilici, zaista nije normalan - kaže uplašena prodavačica.

Protojerej Jovan je uspeo da smiri napasnika i izvede ga iz crkve. Zatim je pozvao policiju i, prema njegovim rečima, tada je počeo da se plaši da nasilnik ipak ne počne ponovo da divlja jer nije bio siguran da li ima neko oružje kod sebe.

- Dok sam se borio sa njim, pokušao sam i da ga pretresem i utvrdim da nije naoružan. Srećom, brzo je došla policija, a nasilnik je samo rekao da se nešto naljutio na Boga - dodaje Jovan.


NEMA TUŽBE

Protojerej Jovan Jovanović je rekao da neće podnositi tužbu za napad i štetu u crkvi.

- Odavde često kradu ikone, što je zaista užasno! Jednom su mi čak ukrali torbicu sa dokumentima i novcem sa stola iz kancelarije, a pre petnaestak godina jedan narkoman je iz crkve ukrao vrednu svetinju.

fakti

n Iz fioke pevnice hrama svetih besrebrenika i čudotvoraca Kozme i Damjana u Deligradskoj ulici 30. juna ukradena je knjiga „Apostoli"

n Sa crkve Aleksandra Nevskog krajem januara ukraden je bakarni oluk

n Iz Veznesenjske crkve, 12. novembra 2003, ukradena ikona Bogorodice Vitlejemske


Извор: Прес
« Poslednja izmena: 31. Okt 2008, 08:36:12 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.61
mob
Samsung S8
 Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Sreca je jedini udarac koji me je promasio...

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 10305
Zastava u mom svetu bez patnji,lazi i bola....
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
SonyEricsson w350
debil...
IP sačuvana
social share
I sve sto mogu i znam i kada osetim kraj iz sebe bar imam to sto bi svako pozeleo. I svaki svoj dan ja dobro pamticu znam, jer znam da prosla sam i sada spavam mirnim snom...
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9046
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Alcatel One Touch
Retard...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 14
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ja bi ovo okacio za jaja
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.