Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lockheed p-38J Lightning "European theater" (Academy 1/72)  (Pročitano 10641 puta)
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia N70
Uff.... Bas je odlican! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Hvala na komentarima, bas ste me postidjeli Smile  Smile
Nesto mi pada na pamet ideja da mu napravim neko okruzenje da se ne osjeti usamljen i zalutao u 21. vijek. To bi ujedno bio i moj pokusaj samogradnje bilo cega.
Kontao sam da mu napravim malo apron-a ili piste, da jednu bombu zakacim a za drugu da napravim neka kao kolica (ipak su bile teske 500kg nijesu ih mogli "na ruke" nositi i montirati). Djevojka (studira arhitekturu) mi je rekla da ce mi napraviti neki nacrt kontrolnog tornja. Vidio sam na drugom forumu jednu zanimljivu ideju za stub za rasvjetu... Razmisljao sam da cak mozda napravim i neko od onih malih elektricnih vozila za vucu... Imam ja to u glavi samo treba realizovati sve Smile
Za sve gorenavedeno vas molim da me naucite gdje da nadjem reference, za poslednja dva vas molim da mi kazete jesu li postojala tada (1944). Tehnike cu vec nekako pokusati sam da nadjem a ako ne, hvala Bogu ima vas sto ih u glavi imate mali milion a dobri ste pa hocete i da kazete po nekom nesto Smile

P.S. Kokpit je trebao da bude otvoreni ali sa tom varijantom canopy bi morao da se gituje sto mi bas ne djeluje prijatno u ovoj razmjeri i sa mojim iskustvom. Cijeloj maketi treba 0.5g gita, a bas canopy da urade sa losim fitom... Strasno...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.120
Pošto i sam kažeš da još imaš manjak iskustva evo jednog predloga, za početak napravi samo " parče " betonske piste ili stajanke, biće ti to dosta za početak, ali ako baš jako hoćeš imaš podosta " aftermarket " rezinskih i ostlih setova ( bombi, kolica, kola za vuču, itd ), mada ja za početak ne bih to preporučivao... Što se vučnih vozila tiče, treba ozbiljno istraživanje oko toga šta su amerikanci koristili 1944-1945 u engleskoj ( predpostavka naravno, ali aparat ima  tzv. invasion stripes, dakle od juna 1944, ), ali nešto sumnjam da su bili električni, pre će biti da su bili benzinski ili dizel.... Mali off, služio sam jedan deo vojnog roka na aerodromu Slatina ( Priština ), tamo su avione vukli traktori tipa IMT  ( popularno svima poznato fergusonče ) , dok se električni tegljač koristio sam pri šlepanju aviona u " rupu " ( tako smo tada zvali podzemni kompleks smešten unutar brda Goleš )....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Ja sam trazio sinoc po najmilijem nam pretrazivacu RAF-ov ground support sistem jer pretpostavljam da Ameri nijesu vukli svoju masineriju tolikim putem.
Ja sam i mislio da napravim tako nesto, malo parce stajanke ili piste. To hocu sigurno, a ovo drugo sam mislio da se igram samogradnjom pa ako uspije odlicno. Nasao sam neku knjigu "RAF ground support equipment" ali jedino gdje je ima je amazon a ja para (kao i svi ostali) neeeeemam Smiley
Trazio sam u temi "Knjige" nesto sto bi mi moglo posluziti ali sa crappy internetom to je vrlo sporo islo pa sam do negdje pete strane stigao tek.
Ja gdje god sam nasao ista je situacija bila, traktor vani, elektrika samo u "rupu" tako da pretpostavljam da to otpada. Ne bih da kupujem resin stvarcice jer mi je zanimljivije ovako da nesto mlatim. Opet ne moze biti vala ta korpa za bombu toliko komplikovana.
Vidjeh negdje da se u samogradnji masu koristi "stiren" kako ga oni nazivaju. Cini mi se kao da je to ploca pa oni kidaju koliko im valja od te plastike. Znaci li kome nesto ovakvo? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.120
stiren imaš da kupiš na table a ima i raznih profila da uzmeš jedan od najzastupljenijih je firma evergreen, a i kada se radi samogradnja pravi rudnik su ti ostaci delova od već sastavljenih maketa, tzv. viškovi....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
Ma samo ti nas zatrpavaj fotkama, volimo mi to  Smile

Sto se scene tice, nazalost nemam nista od fotografija tih aparata, ne vidjaju se tako cesto...  Smile
Airfix radi nesto setova za aerodrome RAF refueling set, RAF rescue set, doduse jesu oni u nesto manjoj razmeri ali mogu da posluze...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
pravo da vam kazem, toliko sam se izmaltretirao trazeci ground support opremu da je to nenormalno...
Nasao sam gdje  je bio stacioniran za vrijeme WWII i odlucio da mu napravim kontrolni toranj u samogradnji (dosta je prost, kockast je sav a tada jos nijesu imali pravi toranj sa 360 staklima i td)
Moje pitanje je: kako da simuliram cigle? Kako da napravim prozore sa preciznoscu?
Valjao bi mi i po neki savjet oko izbora podloge i kako da napravim realisticnu pistu (betonska)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
SonyEricsson C702i
E, baci pogled na ovu temu
http://forum.burek.com/maketa-dacha-i-darko-t503180.html
Momci vrhunski prave makete objekata, a tu su na forumu pa ih mozes svasta pitati...

Za betonsku stazu ce ti vec Modelius sigurno dati odlican savet, radio je vec to tako da je upucen.

Da odgovorim samo za Stiren. Od tog materijala se pravi ambalaza za prehrambene proizvode, oznaka mu je 6 u trouglu ili PS... Taj materijal se moze lepiti maketarskim lepkom i isti je kao i materijal od koda se prave makete. Frikomovo hotelsko pakovanje sladoleda je Stiren sigurno, kao i Premia sladoled porodicno pakovanje. Crna kutija za CD je takodje Stiren...



http://en.wikipedia.org/wiki/Polystyrene
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 53
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
a postoji li negdje da se kupi tabla odredjene debljine ili moram tako da se dovijam odakle cu ga izvaditi? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Hm, ja imam kolica za bombu, samu bombu i tipa koji ih vuce...
Maketa je dosta solidna i za sebe nisam siguran da bih se uopste upustao u sve to, samo mi malo ne ide ta prica o bespotrebnosti gita, iz mog iskustva i najboljim maketama koje sam radio je dobro doslo par "trljeva" smirglom ili makar blago popunjavanje neceg smesom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.