Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 13:06:28
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Lociranje mobilnih telefona  (Pročitano 58113 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Dalje kazesh nijedan proizvodjach nece napraviti da se lako menja PA i ne menja se lako zavisi sta je za tebe teshko?



nijedan proizvodjach nece dopustiti da se IMEI telefona menja softverskim putem (kako si ti govorio) . takodje , novijim telefonima ga je teshko promeniti i pomocu programatora . naravno da nije nemoguce ,ali se ne isplati  Smile

Citat
I dalje kako stojish sa matematikom? Koliko ima mobilnih telefona na planeti zemlji? Jel mislis da tvoja mreza ima u uvid u sve IMEI brojeve ove planete i sve IMSI?

baza podataka koja bi sadrzala sve IMEI postoji (prochitaj o tome ovde http://www.gsmworld.com/our-work/programmes-and-initiatives/fraud-and-security/imei_database.htm ) .pretpostavljam da se radi o milijardama zapisa ,shto i nije toliko veliko (ako se uporedi sa bazama koje poseduje google ,praktichno nije nishta). provajderi imaju pristup toj bazi ,da li ga koriste - to je vec druga stvar  Smile


Citat
zakljucavani na IMEI

pa shta s tim ? kod nas su 90-ih vecina telefona bili ukradeni i provajderi su to znali ,ali ih nije bilo briga jer se vlast nije time opterecivala . danas se ljudi koji se bava otkljucavanjem malo vise dovijaju da nadju neki slobodan IMEI broj posto je kontrola veca ,mada rupa ima .

-------------------------------------------------------------------------


znaci,znaju i cuvaju info o tome koju sam karticu ubacio u fon pre 5god recimo,iako sam posle toga hipoteticki ubacio jos 20 u narednom vremenskom periodu

ili ako sam neku karticu ubacio u drugi fon pamte informaciju u kom je predhodnom phonu bila zauvek?

u principu , u tako velikim preduzecima baze podataka su prilichno inertne i znaju da chuvaju podatke i mnogo duze od 5-10 godina ,jer svi radije uloze pare u kupovinu novih diskova (koji stalno postaju sve jeftiniji i veci) nego da rizikuju i izgube podatke .

 e sad , sve zavisi od sluchaja do sluchaja ,ali ako si telefon promenio samo jednom u tih 5 godina ,100% je zapisan IMEI prethodnog telefona .
« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 16:09:40 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 178
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy S6



Ako bismo seli i trebali da napisemo rutinu za ono sto nas interesuje koje probleme bi morali da resimo tim programom.

1 Da imamo uredjaj koji slusa saobracaj izmedju telefona i mreze
2 Da znamo da anailziramo taj saobracaj
3 Da imamo IMEI generator koji generise onako kako mu mi kazemo
4 Da imamo IMSI generator koji generise onako kako mu mi kazemo
5 Da poznajemo strykturu samog IMEI i IMSI broja tj. polozaj cifri u broju i njihovo znachenje
5 Da Kompjuterom kontrolisemo software koji obavlja generisanje kao i povezivanje  i voala


Znaci ukoliko imate jedan falsifikovani generisani IMEI a takav isti slucajno postoji u Zimbabweu vas provajder to ne moze znati onda kada vi koristite taj IMEI. Jedino ako taj IMEI iz Zimbabwea pokusa da zove neki broj u vasoj mrezi sto je ravno kao da dobijete na loto-u.
Oces da mi objasnis kako tvoj provajder zna da je moj IMEI original koji stalno obitava u zapadnoj Evropi lazan ili pravi kad se nadje u Beogradu? I ja putujem cesto tamo, ili ako se nadje u Novom Zelandu? Mozda sam otisao i tamo na odmor? Jednostavno nema teorije da u kratkom vremenskom intervalu znaju da li je prijavljeni IMEI na mrezi pravi ili lazan dok oni to utvrdjuju mi imamo neki novi sa novim IMSI-jem, i tako u nedogled  da ne poklusavam da ti jos malo zakomplikujem celu pricu jer vidim da i dovde bas ne razumes sve, ja pricam jedno a ti se uhvatio za providera i njihovu databazu.
Mogu oni da se obrisu s njihovom databazom kad su sve moje prijave bile sa fals IMEI i IMSi brojevima koga ce da traze nekog u Canadi ili Singapuru.... (ovo je sve naravno u zamisljenom scenariju)
I na kraju si morao da priznas da je moguce menjati IMEI broj... mislim ne razumem te sta hoces da kazes u stvari?

Dok god je kljuceva ima i brava, dok god je problema ima i resenja.... Ukoliko ne znate nesto da resite ne znaci da to ne moze da se resi ako vi to ne znate....


« Poslednja izmena: 16. Jan 2010, 16:27:59 od samuraj77 »
IP sačuvana
social share
Da bi upravljao avionom ne treba ti nikakvo znanje o letenju.
Da bi i drugi put upravljao avionom potrebno je puno znanja o letenju.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 13:06:28
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.