Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:32:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljudska zloba  (Pročitano 18578 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.7.4
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Bosna, kazem...  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
Pozdrav svima,ne znam odakle da pocnem jer je situacija malo komplikovana a nesto me kopkalo da to podelim javno i da cujem misljenja drugih.  E sad po nacionalnosti sam Srbin,rodjen u hrvatskoj koju ajde da kazem ne simpatisem puno (nemam razloga) i za sebe kazem da je Srbija moja jedina kuca.  Pre 3 godine sam i zavrsio skolu,posla nigde,situacija losa moji bez ikakve ustedjevine a ja zelim nesto vise u zivotu od ispijanja piva sa drugarima i cekanja da mi padne nesto sa neba jednog dana i tako se setim da ja iimam dosta neke familije po inostranstvu,i odlucim da pozovem sestru od mog caleta koja je udata za cistog hrvata zagrepcana,rat ucinio svoje nismo se culi dugi ni videli ja o njima nista ni ne znam,i gle cuda zapalim ja preko dogovorim da dodjem,kad ono nepoznati ljudi tamo,krenem ja da radim sa sinom od te tetke ima covek firmu pa da mu pomazem.  I islo je to jedno vreme (3 meseca),nisam znao dobro posao i vratim se kuci a pre odlaska sam imao zasedanje sa njegovom rodjenom sestrom (mojom rodjakom) razgovor je bio ovakav : Bok,kako si? Jesi se snasao malo? Kako su tvoji? Gdje ti je tata bio za vreme rata? Ja sokiran  :shock: I kaze mi da jel bi hteo da dodjem da radim kod nje,ja kazem sto da ne bolje ista nego nista,i dodjem ja stvarno kad ono tamo ona zivi sa nekim tipom od blizu 50 godina u luksuzu (unovcila onu stvar) i ja pitam sta treba da se radi ona meni kaze imamo psa pa da setas sa njim i da vodis racuna o basti itd itd (kad ono stvarno tu veliika dzukela razmazena) i ok krene to nekako da funkcionise ali da ne duzim da sam prosao kroz sito i reseto sa njima da su me ucenjivali ona njen brat,da nisam smeo nista da radim bez njihovog odobrenja,da kad sam izlazio u grad da se izlazilo samo u hrvatske lokale i samo o hrvatskoj pricalo,toliko omalovazavanje ne verujem da je neko doziveo,dosao sam sa 60 kg kod njih i od muke nisam znao kuda bi sa sobom skupim sebi nesto para i kupim klupu i nesto tegova i krenem da treniram,e sad mozete zamisliti sta se tu desava ismejavanje je bilo toliko da nisam znao ponekad kako se zovem,sta ces ti trenirati pogledaj se kakav si, (glupane ti si ovakav ti si onakav) a oni hvaljeni od njihovog tate gledaj moje sinove i moju cerku kako izgledaju krsni momci sa Sljemena (planina kod zagreba) i tako ljudi moji da skratim evo mene jos uvek tu kod njih nakon 3 godine promenilo se dosta dobio sam 25 kg napunio rukave "nabildao se", sredio kucu u srb izdrzavao roditelje i jos uvek na crno ,sa 2,3 ujeda psa za ruku,nogu vise ni ne znam gde i uz to omalovazanje na jos veci hardcore nacin,jel to samo zato sto sam ja Srbin cisti,a oni kao hrvati uz mamu Srpkinju za mene ce uvek ostati misterija da li sam zgresio nesto Bogu pa da ovo dozivljavam (drvlje i kamenje svaki dan) znam da ce se naci dosta njih sto nikad ne bi na to pristali ali ja nisam video drugi izlaz ili to ili flasa piva svaki dan u srbiji.  Zbog cega su takvi kompleksasi nije mi jasno,zbog cega im ja smetam, stotinu puta sam dozive da mi taj isti rodjak devojke skine,od tih istih sam cuo da za mene prica sve najgore iza ledja,pitam se onda jesmo mi Srbi svima krivi,gde je problem sad,ili su ti hrvati tolika govna.  eto voleo bi da cujem svacije misljenje jer ja odgovor nemam,samo se nadam da cu otici od njih prvom prilikom i da cu sve to zaboraviti a za sad traume jos uvek.  hvala
Rekla bih da to i nema toliko veze koje je ko nacionalnosti, već da se samo nacionalnost koristi kao poligon za izdrkavanje. S druge strane, deo krivice je i tvoj, jer im dozvoljavaš da to rade. Ćutiš i trpiš. Samo ti znaš dokle ćeš tako. Mogao si lako isto doživeti bilo gde, od bilo koga... Ljudska zloba je univerzalna, nema ona veze sa Srbima ili Hrvatima. Samo se odnos između te dve nacije koristi kao izgovor za mržnju, malograđanštinu i pakost.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 14.0.1
mob
Nokia N-shurnaest
Bas si smislio lepu pricu.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 20.0.1132.57
za njih su Srbi objekat mrznje .. da nema Srba, prosecan hrvat ne bi imao o cemu da razmislja u toku dana.. pola njihovih emisija na televiziji ne bi postojalo, sve novine mogle bi da se ugase.. jer bez pominjanja Srbije i Srba, njima nema zivota ni dana..

Aj makar Hrvati imaju "Pola ure kulture" pa onda "Pola ure Srbomrznje"..

al u Sarajevu samo upali telezivor i magija pocne.

Ali to je rezim, i ljudi koji su povrsni tj. vecina koji su nasjeli na rezim.

-

Ja imam 3-4 primjera mjesanih porodica, uglavnom pozitivnih.

Pjevacu je otac Hrvat, zive u Beogradu idu na more svakog ljeta i djecko uziva s drustvom, pjeva u klapi.

Dobar drug je polumusliman, ali ga boli kurac.

Jos jedan lik je polumusliman, isto kul.

-
Ocu da kazem ne moraju nuzno biti supci i nacionalisti ali mogu.

Tebi svaka cast sto si nesto uradio sa zivota i sto si guro sport i posao. Ko ih jebe, kontaj da su ti jedna faza zivota, bices svoj covjek nekada.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
"Ljudska zloba je univerzalna, nema ona veze sa Srbima ili Hrvatima. Samo se odnos između te dve nacije koristi kao izgovor za mržnju, malograđanštinu i pakost".

upravo to........

edit Smile
« Poslednja izmena: 24. Jul 2012, 00:27:03 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Kada bi samo ljubit znala...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 2387
Zastava Italy
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 20.0.1132.57
Citat
Istorijski,nacionalno,pa i kulturoloski...(recimo da se ne osrvenem na ono sto je vec vidljivo,a to je ...nije ponudjen odgovor)nastavljam igru enigme,da li je Bosna nebo ili zemlja,blato ili zlato,pokorna ili divlja? Istorija,izgleda mnogima je to dika i od toga zive za danas,pa ajde neka bude...sta istorija kaze za Bosnu i Hrvatsku?

Stvarno ne znam koliko seze tvoje poznavanje istorije, ali cinjenica je da su Bosna i Hrvatska imale razlicite osvajace\vladare\personalnu uniju... sta god...

Hrvati su imali srecu da ih zajasu Austrijanci i Ugari, a dole Mleci i Francuzi.

To se na duze staze odrazilo na nivo kulture u obe zemlje...

Sto se tice vere i nacije, Hrvatska je uvek bila hriscanska... U potonjim vekovima zahvaljujuci Srbima koji su je branili od islamske najezde, ali ... fakat je da je Hrvatska deo evropske kulturne bastine...

Nacionalno: u Hrvatskoj su Hrvati uvek bili Hrvati... i Srbi uvek Srbi... nije bilo prelaznih oblika.

Citat
Drugi odgovor: mozda jesam i mozda se dicim time,zasto govoris u ime covjecanstva kada u prvom redu istices naciju, a ne covjecnost?Mozda imas pravo govoriti u ime nacije,naroda,sekte,plemena ili inih drugih,ali u ime covjecanstva svakako ne.Zasto? Odgovor je jednostavan. Kada pomislis da mozes se udati i zavoljeti turcina,njemaca,kineza ili japanca tada ces biti Covjek,a sve do tog momenta kada vise volis ime slicno tvome od covjeka i onog sto je u njemu,izvini...siromasni smo,ja u necemu sto je odavno proslo i od cega nemam koristi za buducnost,ti u necemu sto se zove gledati naprijed i sebe a ne komsiluk oko sebe.
Mozda jesam grub u ovim rijecima...zato izvini kako Ti tako i ostali...cisto moje misljenje.Nisam mogao to uobliciti na onaj nacin da bude uopsteno a mozda i jeste.

Coveka cini njegova proslost i njegova buducnost, njegovo nasledje, tradicija, vera, nacija...
Mozemo mi da pricamo kako cu se ja zaljubiti u nekog tamo imaginarnog Coveka, ali pored toga Kinez ce i dalje biti Kinez i biti ponosan na to sto je Kinez, Turcin sto je musliman i Turcin, Japanac ce biti Japanac...

Znaci, taj tvoj Covek ne postoji bez svih tih sitnica na koje ti bacas kamen... sve to cini tog Coveka i nije mi jasno zasto te stvari odvajas od njega...

Odakle tebi pravo, na kraju.. da negiras necija intimna osecanja pripadnosti naciji, veri ili rasi?

Svuda u svetu ljudi su ponosni na svoje odlike, samo se ovde izmislja neka topla voda i imaginarne kategorije...

Citat
Ostalo...sta je nacionalizam ako nije fasizam? Pokusavas udaljiti te dvije rijeci svijetlosnim godinama,a u stvari jedno te isto znace.Sta fasisti stavljaju na prvo mjesto ako ne nacionalni identitet,sta nacionalisti stavljaju na prvo mjesto ako ne nacionalni identitet,a zasto? Samo iz jednog razloga da vladaju .Prema tome ko koga baca u blato i nisti njegovu zajednicu,kulturu i obicaje,Covjek koji priznaje sve i postuje sve,ili fasista odnosno nacionalista koji ne prizanje nista do onoga sto on jeste?
U svakom slucaju kosmopoliti i mundijalisti veoma dobro poznaju barem dva koncepta...za vidih mnogih koji su ostali uskraceni na tom polju pa naciju isture kao stit od rijeci ljubav.

Bez obzira koliko se razni NVO aktivisti upinjali da nacionalizam izjednace sa sovinizmom, to jednostavno nije tacno... Nacionalizam je ljubav prema svojoj naciji i nastojanje da se ona razvija na najbolji moguci nacin...

To sto novinske clanke pisu razni placenici sa 4 razreda osnovne skole, pa je postalo moderno da se te dve stavke jednace... uopste nije moj problem...

Sta vise, tvoj stav je mnogo blizi tom sovinizmu nego stav jednog nacionaliste i patriote koji voli svoje, a postuje tudje... jer upravo je to pravi nacionalizam....



Istoriji nije mjesto ovdje,zato nekom drugom prilikom "cinjenice"...postojanja.Sa Kraljevinom SHS Bosna je srusena i njena istorija.Stvarno dalje ne zelim ici...izvini.

Nacionalno:Hrvati u Hrvatskoj,Srbi u Srbiji,Budale u Bosni...cestitam ovaj zadnji bi bio taj prelazni oblik.

Covjeka ne cini njegova proslost niti buducnost,nego sadasnjost.

Ko od koga oduzima naslijedje,tradiciju,vjeru,naciju...covjek od nacionaliste ili nacionalista od covjeka?
Covjek postoji da uvidi covjeka,a ne da sudi po imenu,boji koze,stalezu.Pri tome namjerno zaboravlja, jer posve imaginarno imaju znacenje,ime,vjeru,tradiciju i sve ostale gluposti.Covjek gleda covjeka i ono sto vidi,sto cuje od njega,sto osjeca o njemu,to je bitno.Ako je italijanka zgodna,bujna,uz to me pali sitnim rijecima,znas koliko me zaboli sto nosi kriz oko vrata i koliko nju zaboli odakle sam ja...niti pisljiva boba.

Opet se vracam,niko ne negira osjecanja prema naciji,vjeri ili rasi,otvoreno i na sav glas koliko grlo moze da nosi covjeka.Ali jedno negiram, staviti sve to ispred ljubavi prema osobi koja je uz tebe.Ako je vec tako, i za to postoji rijesenje,crkva,samostan ili vjecito sam.

Svuda u svijetu ljudi se ne ustrucavaju reci svoje odlike...kao sto rece i ponos je to,ali za vid ponosa posmatrati ostale niskim je zabluda.
Citat : "Sta vise, tvoj stav je mnogo blizi tom sovinizmu nego stav jednog nacionaliste i patriote koji voli svoje, a postuje tudje... jer upravo je to pravi nacionalizam.... " slazem se osim za sovinistu.Kada grad bude imao 4 bogomolje u krugu 200 metara,kada na spratu bude se imalo 3 stana i sva tri razlicite vjere,kada svaki od tih stanova zove i dodje na proslavu vjerskih praznika pa pjevaju,igraju,piju i jedu zajedno do ranih jutarnjih sati,kada spazimo zgodnu djevojku a njeno ime je samo ime nikako vjera,kada mijesani brakovi postanu normala,tada ce valjda mnogi znati o cemu pisem.Tada ce mozda biti jasno sta znaci postovati tudje,onoliko koliko tudji postuje moje.

@sesiricu...pa zar opet?
Insistiras na razlikama,drzis do svoga,postujes tudje,zar nisi Covjek?
Problemi nastaju kada se covjek "ucahuri" pa ne vidi dalje od nosa...elem sav nas svijet.I nije to problem.Ustvari problem je kod onog koji ima nos kao Pinoki,pa vidi malo dalje,ali avaj tesar bi da krati taj nos,jer nije lijepo biti toliko nosat.

Dok je bilo dobro svi su bili komunisti i partizani,kada je krenulo naopako svi promijenuli dres pa postali nacionalisti,kada dodju vanzemaljci biti ce red "Videku sasiti novu kosuljicu".

Bobak zasluzuje aplauz za receno...bar sto se mene tice...svaka cast Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Zasto trazis harizmu u sebi punjena ptico,mogucnost prosvjecenosti u razvratu...miris zemlje,koncentricni krugovi gluposti,ne znanja...ona dalje ne razumiju, izgleda mi da je mrtva straza...
Rekoh sebi moj Boze koliko demagogije...koliko pokradenih misli iza kojih ne stoji nista osim mrznje,sujete,vlasti, i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred nase noge, i kakve zone prepoznavanja dovedu nas do istine prevare...
Jer rijeka nije bila rijeka u samom pocetku,i nije nuzno da ne bude ponornica do kraja...
Sta se dogadja kad' mrtvi fazani lete,kad' mrtvi fazani lete al' nijedan ne pada..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 19:32:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.