Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljudi su vanzemaljci koji su došli na Zemlju  (Pročitano 24034 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
lol koja glupost
A reci da je nesto glupost bez obrazlozenja bi trebalo da bude pokazatelj mudrosti ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Sam naslov ovog clanka je izvlacenje stvari iz konteksta. Cak i da jeste zivot u obliku prostih bakterija dosao na zemlju padom komete, to ne znaci da je covek kao kompleksno bice vanzemaljac. Covek je u oba slucaja nastao na zemlji evoluciom koja traje vec mnooooooogo godina. Eksperimentom je dokazano da se u uslovima slicnim onima u vreme postanka zivota stvaraju odredjena organska jedinjenja od kojih se sastoje bakterije, tako da je dosta verovatniji scenario da se nastanak zivota zapravo odigrao u uslovima zemlje. Razmislite malo koliko je bilo kakav zivot moguc na jednoj kometi.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
NOVA TEORIJA POSTANKA
Ljudi su vanzemaljci koji su došli na Zemlju

Datum objave:
03.02.2010 10:25

Vodeći britanski znanstvenici tvrde da su ljudi zapravo vanzemaljci koji su došli iz svemira i naselili Zemlju
Profesor Chandra Wickramasinghe sa Sveučilišta Cardiff rekao je da novo istraživanje nesumnjivo podupire teoriju o tome da je ljudski život započeo izvan Zemlje. Astrobiolog rekao je da je sjeme života na naš planet došlo iz svemira prije 3800 milijuna godina.

Tvrdi da su mikrobi na Zemlju doneseni kometima, a potom su se razmnožavali dok nisu dosegli ljudski oblik. Smatra da njegovi dokazi, objavljeni u časopisu astrobiologa na Sveučilištu Cambridge, pokazuju da su ljudi, ali i sav život na Zemlji, došli iz svemira kometima koji su pogodili planet.

Profesor Wickramasinghe vjeruje da se život tako prenosi već milijunima godina s planeta na planet, no priznaje da to ne objašnjava kako je život još prije počeo.

'Astronomija dokazuje da život nije počeo na Zemlji, već da je začet negdje u svemiru. Premda nemamo nikakvo jasno saznanje kako je život nastao, nakon što se to dogodilo širio se svemirom. Dok ulazimo u novo desetljeće, bitno je iznijeti jasan stav o našem vanzemaljskom porijeklu i postojanju vanzemaljskog života na kozmičkom nivou', rekao je Wickramasinghe.

 

Izvor: Tportal
Yeah baby!   Darwin sux 
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Sam naslov ovog clanka je izvlacenje stvari iz konteksta. Cak i da jeste zivot u obliku prostih bakterija dosao na zemlju padom komete, to ne znaci da je covek kao kompleksno bice vanzemaljac. Covek je u oba slucaja nastao na zemlji evoluciom koja traje vec mnooooooogo godina. Eksperimentom je dokazano da se u uslovima slicnim onima u vreme postanka zivota stvaraju odredjena organska jedinjenja od kojih se sastoje bakterije, tako da je dosta verovatniji scenario da se nastanak zivota zapravo odigrao u uslovima zemlje. Razmislite malo koliko je bilo kakav zivot moguc na jednoj kometi.
Nista nije izvuceno iz konteksta i naslov teme je proizvod celokupnog procesa koji neminovno dovodi do
tog naslova. Mozda nisi cuo za proces kloniranja koji uz cinjenicu aseksualne reprodukcije daje kristalno jasnu sliku da je prvobitni zivi organizam bio molekularni fragment coveka koji nije sa ove Planete i procesom evolucije je doveo do coveka sa ove Planete. Taj covek koji je oduvek postojao verovatno nije fizicki identican sa nama, ali je po strukturi DNK apsolutno kompatibilan.
Duh/rec/svest coveka je apsolutno pecat cele price, posto je covek postojao milionima godina bez svesti
i onda je svest stigla od negde, nasla se u danasnjoj Srbiji ( Vinca, Lepenski vir ) i odatle se prosirila po celoj Planeti.
Niko ne ponistava naucna saznanja o stvaranju vrsta na ovoj Planeti, odnosno "evoluciju", ovim se samo objasnjava zasto se taj proces zaustavio na coveku kao vrsti koja je jedina koja nesto kreira, dok sve ostale vrste samo zive i umiru. Nauka je odavno dokazala da je zivot bakterija moguc u nuklearnom otpadu i mnogim drugim mestima za koja se za to sumnjalo.
Ovo je jedina prica koja drzi vodu stvarnosti, sve ostale naucne teorije su zasnovane na "slucajnosti" koja u uzrocno-posledicnoj stvarnosti zvuci ekstremno neinteligentno, a tresnja na tortu ( u mojoj beleznici )
naucne lakrdije koja se natura u "obrazovnim" institucijama je prica da je covek dobio duh/rec/svest zahvaljijuci
"mutaciji gena".
Sta je fascinantno je blokiranost covekovog uma koji zna da zivot dolazi samo iz zivota, a tvrdi
da se zivot razvio na ovoj Planeti iz smrti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Nokia 
Meni je prica o evoluciji svakim danom sve gluplja i gluplja. Kako to da je samo covek evuluirao od svih vrsti koje su postojale na zemlji. Zasto krokodili koji postoje toliko godina se nisu nista izmenili. Zasto druge vrste majmuna se nisu razvile, i one hodaju na dve noge i imaju ruke razvijene.
Mogucnost da smo mi mesavina covekolikog majmuna i nekog coveka sa dugog dela kosmosa se ne moze odbaciti tako lako. Covek ima svoju zivotinsku stranu koja je vrlo jaka i zivotinski instikti su i dalje dominantni kod coveka, ali ima i onu kreativnu, stvaralacku, umetnicku stranu, koja nikakve veze nema sa ovom zivotinskim. Sad neki govore da covek treba da se suzdrzava od svojih instikta, dok neki govore da ne treba. Dakle kao vrsta smo vrlo pogubljeni, i ni sami ne znamo sta smo. Da li  smo samo inteligentnije zivotinje ili neki potpuno drugaci oblik zivog bica. Ocigledno je da smo i jedno i drugo, ali da bas ne znamo da se nosimo sa time.
Ako smo mesavina zivotinje i nekog vanzemaljca tj. neke druge vrste onda smo nakaze. I ako nas je taj tamo neko namerno napravio ovakvima onda se sigurno gadi nas. Neko ovde rece da je cilj coveka da bude bolji od svog stvaraoca. Mozda bi to i trebalo da bude cilj covecanstva, da pronadje svog stvaraoca i da mu pokaze da nije nakaza.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Meni je prica o evoluciji svakim danom sve gluplja i gluplja. Kako to da je samo covek evuluirao od svih vrsti koje su postojale na zemlji. Zasto krokodili koji postoje toliko godina se nisu nista izmenili. Zasto druge vrste majmuna se nisu razvile, i one hodaju na dve noge i imaju ruke razvijene.
Mogucnost da smo mi mesavina covekolikog majmuna i nekog coveka sa dugog dela kosmosa se ne moze odbaciti tako lako. Covek ima svoju zivotinsku stranu koja je vrlo jaka i zivotinski instikti su i dalje dominantni kod coveka, ali ima i onu kreativnu, stvaralacku, umetnicku stranu, koja nikakve veze nema sa ovom zivotinskim. Sad neki govore da covek treba da se suzdrzava od svojih instikta, dok neki govore da ne treba. Dakle kao vrsta smo vrlo pogubljeni, i ni sami ne znamo sta smo. Da li  smo samo inteligentnije zivotinje ili neki potpuno drugaci oblik zivog bica. Ocigledno je da smo i jedno i drugo, ali da bas ne znamo da se nosimo sa time.
Ako smo mesavina zivotinje i nekog vanzemaljca tj. neke druge vrste onda smo nakaze. I ako nas je taj tamo neko namerno napravio ovakvima onda se sigurno gadi nas. Neko ovde rece da je cilj coveka da bude bolji od svog stvaraoca. Mozda bi to i trebalo da bude cilj covecanstva, da pronadje svog stvaraoca i da mu pokaze da nije nakaza.
Na ovoj Planeti je sve evoluiralo ukljucujuci i coveka, to je jedini ispravan naziv za proces kreiranja vrsta.
Nelogicnost darvinove teorije je da se od primitivnog moze razviti nesto kompleksno. I ta prica je mogla
da zabavlja mase dok covek nije otkrio koliko je DNK kompleksan i da toj kompleksnosti nema kraja.
Covek je poceo da se fizicki menja kada je u njega dosao duh/rec/svest, dok, kao sto si primetio to nije slucaj sa ostalim vrstama, sto samo dovodi do zakljucka da covek nije vrsta koja ima slicnosti sa ostalim vrstama, nego ostale vrste imaju slicnost sa covekom.
Nijedna vrsta nije nakaza nego tacno ono sto je morala da bude. Nikakvi zivotinjski instikti nisu dominantni kod coveka, ne postoji zivotinja koja ubija kao sto covek ubija.
Inteligencija je sposobnost shvatanja situacije i ima jako puno zivotinja koje su inteligentnije od jako puno ljudi.
Ono sto coveka ne svrstava u istu grupu sa bilo kojom drugom vrstom na Planeti je svest koja definise postojanje svega. Zivotinje nemaju znanje koje je proizvod svesti, bez obzira sto to tvrde neki ljudi koji te tvrdnje prodaju kupcima tih tvrdnji.
Sve informacije dolaze iz covekovog uma, a ne zivotinjskog, tako da je pateticno tvrditi da zivotinja ima informaciju koju deli sa covekom.
Ne moze covek da pronadje svog stvaraoca posto ne moze da shvati da je stvoren zato sto je tako stvoren.
Postoji film David-a Crobenberg-a koji se zove " eXistenZ " sa Jude Law i Jenifer Jason Leigh koji govori da
je zivot igra u kojoj covek traga za tvorcem te igre u nameri da ga ubije, ali na kraju ne moze da shvati razliku izmedju igre i realnosti.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Nokia 
Ne moze covek da pronadje svog stvaraoca posto ne moze da shvati da je stvoren zato sto je tako stvoren.
Postoji film David-a Crobenberg-a koji se zove " eXistenZ " sa Jude Law i Jenifer Jason Leigh koji govori da
je zivot igra u kojoj covek traga za tvorcem te igre u nameri da ga ubije, ali na kraju ne moze da shvati razliku izmedju igre i realnosti.
Pogledacu film  zbog ovog boldovanog dela najvise Smile.
Upravo bi to i mogao da bude cilj coveka. Naravno pod uslovom, da mi jesmo mesavina vanzemaljca i majmuna. Jer ako jesmo onda smo nakaze, i jedini nacin da dokazemo da nesto vredimo je da pobedimo svog stvaraoca (svog Boga). Moramo ubiti nase stvaraoce, prvo ove lazne, a onda i one prave ako ih ikada otkrijemo.
Ja ako bi video mesavinu coveka i neke zivotinje to bi za mene bila nakaza. Mi ni za jednu vrstu na Zemlji necemo reci da je nakazna, mozda bas zato sto smi mi jedina. Ako smo jedina razumna zasto je nemoguce da smo i  jedina nakazna.

« Poslednja izmena: 07. Feb 2010, 15:28:29 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Marco V
Pogledacu film  zbog ovog boldovanog dela najvise Smile.
Upravo bi to i mogao da bude cilj coveka. Naravno pod uslovom, da mi jesmo mesavina vanzemaljca i majmuna. Jer ako jesmo onda smo nakaze, i jedini nacin da dokazemo da nesto vredimo je da pobedimo svog stvaraoca (svog Boga). Moramo ubiti nase stvaraoce, prvo ove lazne, a onda i one prave ako ih ikada otkrijemo.
Ja ako bi video mesavinu coveka i neke zivotinje to bi za mene bila nakaza. Mi ni za jednu vrstu na Zemlji necemo reci da je nakazna, mozda bas zato sto smi mi jedina. Ako smo jedina razumna zasto je nemoguce da smo i  jedina nakazna.
Mozda ne primecujes ali ti vec jesi u igri ( koja se zove postojanje/existence ) u kojoj ce te Kreator te igre ili pronaci i uciniti te vecnim ili ce te ubiti, treceg ishoda te igre ( koju svi zivi igraju ) nema.
Tako i pocinje film sa tom igrom cija je konzola mutirana zivotinja ( sto ti zoves "nakaza" ) koja se pupcanom vrpcom spaja sa igracem koji tako ulazi u igru, bas kao sto smo svi mi u tu igru usli preko pupcane vrpce.
Ova tema i objasnjava da mi nemamo nista sa majmunima, nego su oni mutirani covek, kao i sve druge zivotinje koje imaju krv i disu. Da bi od te jedne celije koja je pripadal coveku sa neke druge Planete doslo do coveka, moralo je da dodje do mutacija koje su dale sve ostale vrste, i mutacije nisu prestale do nastanka coveka.
Kao sto znamo posle toga ih nije bilo, sve mutacije su nastale pre coveka, bas kao sto to objasnjava
biblijsko prorocanstvo na pocetku Genesis-a ( 1 Mojsijeve ).
Nije mi jasno zasto ti se toliko ne svidja vrsta kojoj pripadas, da je nazivas "nakaznom" ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.78
mob
Nokia 
Citat
Nije mi jasno zasto ti se toliko ne svidja vrsta kojoj pripadas, da je nazivas "nakaznom" ?
Ja u coveka ipak verujem, ali u ljude u celini ne previse. Rekao sam samo da ako smo mi potomci vanzemaljaca i majmuna da smo za te vanzemaljce verovatno nakaze. Ali to nije ni toliko vazno dal jesmi ili nismo. Mnogo je vaznije sto covek jos uvek nije pokazao svoju vrednost, niti radi na tome. Ako je neko dosao i dao svoje intelignetne gene majmunima i onda smo nastali mi, onda je taj neko veoma napredan, i nas razvoj i nasa dostignuca i izgled mu je jadan i nakazan.
Kada bi uzeli i izbrojali ljude koji su svojim radom stvorili ovo sto danas imamo, i kod kojih je kreativan deo covek bio jako izrazen oni ne bi cinili ni 0,01 %. Ovih ostalih 99,9 posto razmislja samo svojim stomakom i polnim organom, i to je tako. Ali to nije strasno. Najgore od svega je sto smo mi zbog toga pogubljeni, pa smo stvorili sebi lazne tvorce koje nikad necemo moci da dostignemo, pa cak i sebe teramo na silu da se odreknemo svojih zivotinskih instikta. Nikada necemo moci da se odreknemo zivotinje u sebi, nego moramo da naucimo da zivimo sa tim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


My imaginary friend says Hi.

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1878
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
LG G2
Posle Matriksa sve mi je previse.
IP sačuvana
social share
"You, your joys and your sorrows, your memories and your ambitions, your sense of personal identity and free will, are in fact no more than the behavior of a vast assembly of nerve cells and their associated molecules."
--Dr. Francis Crick; Nobel laureate, co-discoverer of the DNA molecule
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.