Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:42:14
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ljubavna prošlost  (Pročitano 1473 puta)
03. Dec 2008, 12:07:13
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Osim u izuzetno retkim slučajevima, bar kada se o odraslim osobama radi, da vam je ovo oboma prva veza, i vi i voljena osoba imaćete i neku ljubavnu prošlost, lepe i manje lepe stvari koje su vam se dešavale, koje ste radili ili niste radili. Da bi veza uspela, potrebno je da oboje umete da izađete na kraj s prošlošću - i svojom i onom partnera ili partnerke.

Kad se veza okonča (kao što se vaša prethodna veza okončala), potrebno je zaista završiti s tim pre nego što postanete stvarno sposobni za novu vezu. Treba se izboriti s ljutnjom i razočaranjem koje osećamo zbog kraja veze, kao, neretko, i s čežnjom. Potrebno je da prethodne veze postanu za nas emotivno neutralne, koliko god je to moguće. A kada s novim partnerom ili partnerkom pričate o bivšim vezama, kao što u nekom trenutku verovatno hoćete, sasvim je u redu reći kako su one uticale na vas. Ali, jednom kada porazgovarate o tim stvarima, pustite prošlost da bude prošlost. Ako se u razgovoru stalno vraćate na svoje bivše, voljena osoba će, sasvim ispravno, zaključiti da nešto tu još uvek nije razrešeno. Ukoliko niste u stanju da se suzdržite od takve priče, učinite to na način kojim ćete još više pohvaliti sadašnjost, ovu koju imate sa sadašnjim partnerom ili partnerkom - recimo, ako pričate o tome kako vam je tad-i-tad bilo lepo s bivšim ili bivšom, recite da vam je sada još lepše.

Ljubavnu prošlost ne bi nikada trebalo koristiti kao oružje. To u teoriji zvuči lako, ali kada se razbesnite, lako je dreknuti da je vaša bivša bila bolja kuvarica ili pristajala na nešto u krevetu što vaša sadašnja draga odbija; lako je gunđati da je vaš bivši manje trošio a više zarađivao pa niste brinuli o računima. Pokušajte, kad god vam tako nešto padne na pamet, da se usredsredite na ovde i sada, na to zbog čega ste sada nezadovoljni ili ljuti, i da to bude ono o čemu ćete raspravljati. U suprotnom, partner ili partnerka vam vrlo lako mogu uzvratiti da se onda vratite bivšima, kad su vam već toliko bili bolji.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Ljubavna prošlost: ima je svako, uključujući i vas i voljenu osobu. S prošlošću, i svojom i partnerovom, bilo bi dobro raščistiti, pomiriti se s tim da vam se oboma sve i svašta dešavalo, a zatim bi trebalo graditi zajedničku sadašnjost i zajedničku budućnost - prošlost vam ostavi uspomene, lepe i manje lepe, i nekada ćete ih se setiti, ali ne bi trebalo u tim uspomenama živeti.

Neki ljudi - i muškarci i žene podjednako - ne umeju da pohvale i komplimente usmere na sadašnjost. Rezultat bude, recimo, to da on priča o tome kako mu je bivša stalno zvocala. Zapravo, on uživa u tome što je konačno sa ženom koja nije brbljivica niti zvoca, koja, kao i on, ume da uživa u tišini, i jako se nada da će ona takva i ostati, samo što teško da će ona takvu izjavu shvatiti kao kompliment, već će se pitati zašto sada, kad oboje uživaju, on priča o svojoj bivšoj. Ili, ona pomene da njen bivši nikada nije dolazio na vreme, i time indirektno uputi kompliment partneru koji je tačan - a on to čuje kao priču o njenom bivšem. Usredsredite se na sadašnjost i direktno pohvalite osobu s kojom ste sada.

Partnerima se danas više nego ikada savetuje da budu otvoreni i jedno drugom ispričaju sve o sebi. Iskrenost i međusobno poverenje jesu neophodni za vezu, ali to ne znači da je voljenoj osobi nužno reći ama baš sve. Svakako da joj treba reći sve ono što je se neposredno tiče, i što bi moglo da ima uticaja na vezu (recimo, ako ste bili jako povređeni u prošlosti, pa se sad trzate na sve što vam zaliči na to-i-to, dobro bi bilo upozoriti voljenu osobu kako bi razumela o čemu se tu radi i da zajedno možete da se suočite s tim problemom). Pored toga, ako bi neki detalji iz vaše prošlosti na neki način mogli da vam poboljšaju sadašnju vezu, dobra je ideja podeliti ih s voljenom osobom. Međutim, ako se radi o nečemu što vam ni na koji način ne bi unapredilo vezu, a stvar je prošlosti, neće samo iskočiti i ugroziti vas, onda je najbolje da to i ostane u prošlosti i u vašem sećanju koje nećete deliti.



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 17:42:14
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.